Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا

نسخه‌ی کامل: مقایسه بازی wow با new world
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
مقایسه بازی WoW و New World از منظر داستان

بازی New World:‌ خط داستانیِ بازی از قرن ۱۸ میلادی و در یک اسکله، هنگامی که ملوان کشتی با جادوگری ملاقات می‌کند که به سرزمینی ناشناخته سفر کرده، آغاز می‌شود.
در ابتدای بازی پلیر کاراکتر خود را‌، که با ملوان همسفر شده، می‌سازد. در همین لحظه کشتی دچار سانحه شده و پلیر خود را در جزیره‌ای به نام Aeternum می‌یابد. این جزیره‌ی جادویی دچار نفرین مخرب خودش شده و کاربر وظیفه دارد این دنیای وحشی را آرام کند.

متاسفانه در شروع بازی، روایت ضعیف ظاهر شده و پلیر به یکباره خود را در میان جزیره‌ای خالی از سکنه و سرگردان می‌بیند. سپس روند بازی این‌گونه پیش می‌رود که پلیر با جمع کردن متریال‌های مختلف، ماموریت‌هایی را به اتمام می‌رساند تا به شهر مرکزی وارد شود. هنگامی که به شهر وارد شد، می‌تواند انتخاب کند که به یکی از سه گروه زیر ملحق شود:

  • گروه Syndicate : گروهی مخفی از جادوگران است که با زیرکی به دنبال جادوهای ممنوعه‌ می‌باشند.
  • گروه Covenant :این گروه، متشکل از افرادی متعصب است. آنها عقیده دارند باید زمین را از زشتی ها و افراد مرتد پاک کرد.
  • گروه Marauders: یک گروه نظامی بی رحم، که در مقابل ظلمی زانو نمی‌زنند. هدف آنها تبدیل جزیره به منطقه‌ای آزاد است.
بازی World of Warcraft: خط داستانی این بازی، به صورت دنباله‌دار و پیوسته، در ادامه‌ی قسمت‌های گذشته رقم می‌خورد و بدیهی است که روایت سینماتیک در هر نسخه متفاوت میباشد.

 مقایسه بازی WoW و New World از منظر گرافیک و گیم پلی :

بازی New World: این بازی در سبک واقع گرایانه، با بهره بردن از موتور گرافیکی Unreal Engine، جزئیاتی خیره‌کننده را به تصویر کشیده که پلیر هنگام بازی قطعا از آن لذت خواهد برد.

سیستم نبرد در بازی New World، با دیگر بازی‌های این سبک متفاوت است. 
بدین صورت که به جای استفاده از سیستم Auto Attack، شاهد سیستم Elder Scrolls Online خواهیم بود. 

در نتیجه‌ی این سیستم مبارزاتی جذاب خلق خواهد شد و ضربات واقعی‌تر به نظر خواهند رسید.

یکی از ضعف‌های بخش گیم پلی مبارزه‌ در این بازی، این است که به تعداد سلاح‌ها، مهارت در بازی وجود ندارد؛ همچنین متاسفانه سرعت Spawn، از زیبایی نبردها می‌کاهد.

بازی New World حالت های PVP و چند نفره‌ی مختلفی دارد و پلیر می‌تواند با ایجاد گروه‌های ۵ نفره، به نبردهای PVE نیز بپردازد.

 جالب است بدانید که سازندگان بازی، بخش World pvp بازی را، از World Of Warcraft الهام گرفته‌اند.

بازی‌های WoW هیچگاه از لحاظ گرافیک فنی در سطح بالایی ارائه نشدند. 
اما از حیث گرافیک هنری همیشه در سطح خارق‌العاده و شاهکار، در صحنه حضور داشتند. 

در بازی WoW، قسمت‌های PVP و PVE گسترده‌تر و متنوع‌تر از New World به تصویر کشیده شده است. 

به گونه‌ای که پلیر در دنیای وارکرافت در بتل گراند به قلعه دشمن حمله می‌کند و در بتل گراند دیگر با نگه داشتن پرچم امتیاز بدست می‌آورد.

همچنین تنوع در آرناهای دنیای وارکرافت، بازی را برای پلیر لذت بخش‌تر کرده است.

برای مقایسه بازی WoW با New World، نباید از این مطلب چشم‌پوشی کرد، که با اینکه هر دو بازی در سبک MMORPG طراحی شده‌اند، اما تفاوت‌هایی در گیم پلی و گیم تایم این دو بازی دیده می‌شود.
 برای مثال New World از سبک Aiming (نشانه‌گیری) بهره می‌برد و WoW از سبک Targeting (مضمون قرار دادن).

نتیجه گیری

انکار نمی‌کنیم که بازی New World، در کنار تبلیغات بسیار و جنجال‌های فراوان، در سطح بالایی نسبت به دیگر بازی‌های آمازون قرار گرفته و قطعا به عنوان یک بازی جذاب خودش را اثبات کرده است. 
ولی این سوال مطرح است که آیا توانسته استانداردهای سبک MMORPG را جابجا کند و پا جای پای World Of Warcraft بگذارد؟ خیر!

 باید صبر کنیم و ببینیم New World نیز در آینده می‌تواند با آپدیت‌ها و بسته‌های الحاقی جدید، هواداران را با خود همراه کند یا خیر؟
ممنون که اینو نوشتی! این new world خیلی تو ایران غریبه. اما شخصا فکر کنم بیشتر از 1 هزار ساعت اینو بازی کردم و اولین بازی mmorpg بود که انجام دادم. مبارزات بازی و مهارت پیدا کردن درش خیلی لذت بخشه و به نظرم بازی به ذات خوبه و سعی کرده هسته سری سولز رو داشته باشه اما کمبود محتوا بزرگ ترین مشکل بازیه. البته الان وضع بازی خیلی بهتر شده