Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
تقدیم به تو| بررسی بازی Metal Gear Solid V Ground Zeroes - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: آژانس خبری (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A2%DA%98%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: نقد و بررسی (https://forum.gamefa.com/Forum-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C)
+--- موضوع: تقدیم به تو| بررسی بازی Metal Gear Solid V Ground Zeroes (/Thread-%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-Metal-Gear-Solid-V-Ground-Zeroes)

صفحه‌ها: 1 2 3

RE: تقدیم به تو| بررسی بازی Metal Gear Solid V Ground Zeroes - MWOLFM - 04-01-2015

آخرین نسخه ی این بازی قطعا :heart: حال :heart: خواهد داد

با نقدتون حال کردم :heart: بهترین نقدی بود که خوندم یکمیش ماند بعدا ولی عالی بود

RE: تقدیم به تو| بررسی بازی Metal Gear Solid V Ground Zeroes - Devil Prince - 04-01-2015

(04-01-2015, 12:29 AM)PWLG نوشته است:
(04-01-2015, 12:16 AM)MA 77 نوشته است: خودت احساس نمی کنی بیش از حد رو PC مانور دادی؟ (یه سر به نقد های دیگه بزنی بد نیست عزیزم)
همون اول دقیقا منظورتو از این نیش و کنایه ها فهمیدم که به سازندگان Dark Souls II هست. من خودمم کلی به سازنده ها لعنت فرستادم واسه اون تعامل افتضاح موس، کیبورد و بازی (موس که عملا کار نمی کرد) ولی هنر نویسنده اینه که خودشو کنترل کنه.( اصلا معلومه الانم عصبانی هستی. وقتی داشتم جوابت به خودمو می خوندم گفتم الان از مانیتور میای بیرون منو میزنی). در کل سعی کن اینجور احساساتت رو تو نقدت بروز ندی تا حرفه ای تر باشی ( هستی ولی هر چی بیشتر ، بهتر).

دوست عزیز من کار خودم رو میکنم و به نقدهای دیگه کاری ندارم.
دوباره میگم که این نقد براساس نسخه PC نوشته شده همون طور که میبینی یه بازی پلتفرهای مختلفش، نمرات مختلفی تو متاتریک میگیرن. الان مثلا یکی بیاد dead or alive 5 برای PC رو نقد کنه باید نابود کنه بازی رو. (شوخی میکنما! تا بازی نکنیم نمیتونیم نظر بدیم) دیگه کم یا زیاد و بیش از حد و کمتر از حد نداریم ما. نقد براساس PC ـه و با معیارهای PC سنجیده میشه. دلیلی ندارم که متال گیر بخرم بعد بشینم با دسته بازی کنم و موقع نقد کردن، به نسخه کنسولی هم توجه کنم که اصلا تا حالا از نزدیک ندیدمشون. (چرا البته PS3 رو از نزدیک دیدم و همینطور ORDER رو. کلا شاخ درآورده بودم که تو محله درپیت ما، ORDER هم هست)
گذشته از اون من فقط نسخه اول دارک سولز رو بازی کردم (5 دقیقه فقط) و منظورم بیشتر عناوینی همچون DMC3 و 4 بود که حتی از موس پشتیبانی نمی کردند. بعد داداش من کی عصبانی شدم تو نقد؟ من مخلص شما هم هستم دعوا نداریم که! از کسایی که منو میشناسن بپرس من کلا آدم شوخیم و شما تمام حرف هام رو با لحن ملایم و کمی تا قسمتی خندون بخون.
الان کجای نقد من از اینجور احساسات و عصبانیت به خرج دادم؟ :huh:

عزیزم اینکه شما با نقد های دیگه کاری ندارید که حرف درستی نیست. به هر حال هر مقاله ای یه مرجع داره که ارجاع به بهترین مرجع باعث اعتبار مقاله میشه...از اونجایی که نقد و بررسی استثاء به حساب می یاد، از مرجع فقط به عنوان الهام بخش و درک چارچوب اصلی نقد استفاده میشه. همه ی اینها رو گفتم تا به شما بگم نگاه انداختن به نقد حرفه ای تر هایی از خودمون، کار رایج و معقولی هست. من خودم هر وقت تو نقد به بن بست می خورم، یه سری به نقد های مجله ی بازی رایانه (گیم اسپات ایرانی در زمان خودش) می ندازم و یا به مراجع خارجی رجوع می کنم.
درباره ی نقد بر اساس نسخه ی PC هم باید بگم درسته باید معیار ها بر اساس نسخه ی PC  باشه اما دیگه نباید طوری باشه که کنسول دار ها رو از خوندنش طرد کنه. فکر کن شما جزو تحریریه هستی، وقتی این نقد رو منتشر کنی تو سایتی که روزی هزاران نفر بازدید کننده از قشر های گوناگون(منظور از نظر وسیله ی گیمینگ هست)داره ، جز PC بازها، کسای دیگه از نقدت بهره نمی برند. همین باعث افت ارزش مقالت میشه. این جور نقد شما زمانی ثمر بخش هست که حداقل دو نفر دیگه این بازی رو روی دو کنسول PS4 و X1 هم نقد کنن و رو سایت بزارن که این کار فقط از پس بعضی از سایت های خارجی مثل Gamespot بر میادغیر. به خاطر همین هم  هست که نویسنده های معتبر داخلی با این که یه کنسول خاص رو برای نقد انتخاب می کنند، اما به طوری بازی رو نقد می کنند که همه ازش استفاده کنند. بنده نگفتم که بیا از دسته و گرافیک کنسولی حرف بزن. بهتره همونطور که خیلی از اساتید دنیای گیم مثل آقایون رسول خردمندی یا سعید نیکبخت عمل می کنند (یا شاید می کردند)، شما هم همین کار رو بکنی. مثلا می تونی به صورت کلی از گرافیک حرف بزنی و بگی گرافیک بازی واقعا خوب بود. توضیحاتت هم درباره ی صفحه کلید خوب بود اما نیازی به وجودشون نبود (حتی سایت های بزرگی چون Gamespot هم بهش اشاره نمی کنه مگر اینکه جزو مشکلات به حساب بیاد؛ وقتی چیزی خوبه نیازی به توضیح نیست). درباره ی نمره ها هم اگه دقت کنی، می بینی نمره های هر بازی در پلتفرم های مختلف، تقریبا شبیه هم هست و فقط 2 یا چند امتیاز اختلاف دارن. مثلا Dying Light نمراتش رو PC، X1 و PS4 به ترتیب 74، 76 و 74 هست.
داداش شما هم مثل اینکه نوشته رو خوب نمی خونیا. همین میشه دیگه نتیجش. بنده کی گفتم شما تو نقدت عصبانی بودی؟
نقل‌قول: اصلا معلومه الانم عصبانی هستی. وقتی داشتم جوابت به خودمو می خوندم گفتم الان از مانیتور میای بیرون منو میزنی...
منظورم این حرفت بود:
نقل‌قول: الان یه شکرت ژاپنی به نام تکمو یه بازی بسیار معروف و پرطرفدار خودش رو برای PC عرضه کرده. اولش که تهدید میکنه اگه ماد بسازین واسه بازی، دیگه برای PC منتشرش نمیکنیم. بعدش میاد یه ماه و خورده تاخیر میزنه و بعدش معلوم میشه گرافیک بازی در حد نسل7ـه نه نسل8. گرافیک PC! این یه توهین نیست؟ غیر از اون بخش آنلاین بازی سه ماه دیگه توی یک پچ قراره عرضه بشه! جدا از اینا دوتا زمین مخصوص هم تو نسخه PC وجود نداره. یعنی رسما تف انداخته تو صورت PC بازا. حالا بازم به نظرتون زیادی تیکه انداختم؟

تازه بنده شوخی کردم....
در کل امیدوارم توجیه شده باشید. با سپاس فراوان...

RE: تقدیم به تو| بررسی بازی Metal Gear Solid V Ground Zeroes - carefree - 04-01-2015

سلام
خسته نباشی صادق جان بابت نقد خوبت :heart:
این بازی مشکل اصلیش کوتاه بودنش هست.. به نظرم کوجیما کاش جدا از فانتوم پین منتشرش نمی کرد :-/
من خودم بهش 7.4 از 10 میدم :D گرافیکش خوب بود... گیم پلیش جالب بود...

RE: تقدیم به تو| بررسی بازی Metal Gear Solid V Ground Zeroes - Last of Shadow - 04-01-2015

نقد خیلی عالی بود. جا داره از نویسنده یه تشکر ویژه هم بکنم که این بازی رو به خوبی و به دقت نقد و بررسی کرده بودند.
Metal Gear Solid V Ground Zeroes از همه نظر عالی بود به جز بسیار کوتاه بودن بازی. متاسفانه این نکته رو هم نمیشه در نظر نگرفت و بگیم بازی یه مقدمه بود چون استاد این بازی رو به قیمت یه بازی کامل ارائه داده بود. اما باید بگم در همین مدت کوتاه هم یه داستان فوق العاده (که نشون دهنده قدرت کوجیما تو داستان سرایی هست) و گیم پلی زیبا به همراه یه گرافیک خوب رو شاهد بودیم.

RE: تقدیم به تو| بررسی بازی Metal Gear Solid V Ground Zeroes - Qeiji - 04-01-2015

نقل‌قول: عزیزم اینکه شما با نقد های دیگه کاری ندارید که حرف درستی نیست. به هر حال هر مقاله ای یه مرجع داره که ارجاع به بهترین مرجع باعث اعتبار مقاله میشه...از اونجایی که نقد و بررسی استثاء به حساب می یاد، از مرجع فقط به عنوان الهام بخش و درک چارچوب اصلی نقد استفاده میشه. همه ی اینها رو گفتم تا به شما بگم نگاه انداختن به نقد حرفه ای تر هایی از خودمون، کار رایج و معقولی هست. من خودم هر وقت تو نقد به بن بست می خورم، یه سری به نقد های مجله ی بازی رایانه (گیم اسپات ایرانی در زمان خودش) می ندازم و یا به مراجع خارجی رجوع می کنم.
درباره ی نقد بر اساس نسخه ی PC هم باید بگم درسته باید معیار ها بر اساس نسخه ی PC  باشه اما دیگه نباید طوری باشه که کنسول دار ها رو از خوندنش طرد کنه. فکر کن شما جزو تحریریه هستی، وقتی این نقد رو منتشر کنی تو سایتی که روزی هزاران نفر بازدید کننده از قشر های گوناگون(منظور از نظر وسیله ی گیمینگ هست)داره ، جز PC بازها، کسای دیگه از نقدت بهره نمی برند. همین باعث افت ارزش مقالت میشه. این جور نقد شما زمانی ثمر بخش هست که حداقل دو نفر دیگه این بازی رو روی دو کنسول PS4 و X1 هم نقد کنن و رو سایت بزارن که این کار فقط از پس بعضی از سایت های خارجی مثل Gamespot بر میادغیر. به خاطر همین هم  هست که نویسنده های معتبر داخلی با این که یه کنسول خاص رو برای نقد انتخاب می کنند، اما به طوری بازی رو نقد می کنند که همه ازش استفاده کنند. بنده نگفتم که بیا از دسته و گرافیک کنسولی حرف بزن. بهتره همونطور که خیلی از اساتید دنیای گیم مثل آقایون رسول خردمندی یا سعید نیکبخت عمل می کنند (یا شاید می کردند)، شما هم همین کار رو بکنی. مثلا می تونی به صورت کلی از گرافیک حرف بزنی و بگی گرافیک بازی واقعا خوب بود. توضیحاتت هم درباره ی صفحه کلید خوب بود اما نیازی به وجودشون نبود (حتی سایت های بزرگی چون Gamespot هم بهش اشاره نمی کنه مگر اینکه جزو مشکلات به حساب بیاد؛ وقتی چیزی خوبه نیازی به توضیح نیست). درباره ی نمره ها هم اگه دقت کنی، می بینی نمره های هر بازی در پلتفرم های مختلف، تقریبا شبیه هم هست و فقط 2 یا چند امتیاز اختلاف دارن. مثلا Dying Light نمراتش رو PC، X1 و PS4 به ترتیب 74، 76 و 74 هست.

برادر من، من اون اوایل کارم به اندازه کافی از این ور و اون ور نقد خوندم و اون چیزهایی که باید بدونم و تاحدودی اصول نقد نویسی بلدم. هیچ ادعایی هم نداشتم و ندارم ولی خب میگم اون نکات لازم رو در طی این دو سالی که تو گیمفا بودم تقریبا یاد گرفتم. نقدهای دیگه رو هم میخونم گاهی اوقات ولی موقع نوشتن کار خودم رو میکنم. من حتی هنوز هم بعضی اوقات موقع خوندن نقدها و مقاله ها و نظرات بعضی ها، چیزای جدید یاد میگیرم و ازشون استفاده میکنم ولی دیگه دلیلی نمیبینم وقتی نزدیک 40، 50 ساعت وقت میذارم و یه بررسی ساده می نویسم، برم صدجا نگاه کنم که بقیه چجوری نوشتن
دوست عزیز شما به یه نکته ای توجه نمیکنی و اون اینه که این بازی پس از شیش، هفت ماه که از انتشار نسخه های کنسولی ش میگذشت، برای PC اومد. مثلا شما برو نقد کسلوانیا1 به قلم (به کیبورد بگیم بهتره) رسول خردمندی رو بخون. خودش به همین مشکلات کنترل بازی رو PC اشاره کرده. این چیزارو من مثلا تو نقد اویل ویتین نمیام بگم چون همزمان با کنسول ها منتشر شده ولی نقد این بازی که نسخه کنسولی ش حدود 6 هفت ماه قبل از PC اومده و همون شیش هفت ماه قبل هم نسخه کنسولیش نقد شده، با این ویژگی ها نوشته میشه. الان نقد بازی تو سایت فکر کنم دو سال پیش قرار گرفت. خوب همه خوندنش و میدونن قضیه ش چجوریه حالا نسخه PC اومده و قاعدتا pc بازا میخوان بدونن که خوب بهینه شده یا نه. (من فکر کنم آقای نوروزی هم تو نقد متال گیر رایزینگ نسخه PC رو نقد کرده بود)
جدا از همه ی اینا، من که برا سایت نمی نویسم که بخوام به این چیزها توجه کنم وگرنه مطالبی که بخوام برای سایت یا مجله بنویسم، خیلی وسواسی تر روش کار میکنم.
 راستش حوصله ندارم بحث راه بندازم ولی یجوری درباره مطالب سایت اصلی صحبت میکنین انگار... :D

نقل‌قول: داداش شما هم مثل اینکه نوشته رو خوب نمی خونیا. همین میشه دیگه نتیجش. بنده کی گفتم شما تو نقدت عصبانی بودی؟
شما کِی گفتی؟ اینجا گفتی:

نقل‌قول: ولی هنر نویسنده اینه که خودشو کنترل کنه. در کل سعی کن اینجور احساساتت رو تو نقدت بروز ندی تا حرفه ای تر باشی
خب این یعنی چی؟ یعنی من تو نقدم احساسی عمل کردم. منم پرسیدم که کجاش!
اونجا هم من داشتم درباره "تکمو" صحبت میکردم که گفتم این حرکتش توهینه به pc بازا چه ربطی به شما داره که بخوام از مانیتور بیام بیرون و بزنمت :D

(04-01-2015, 11:53 AM)Last of Shadow نوشته است: نقد خیلی عالی بود. جا داره از نویسنده یه تشکر ویژه هم بکنم که این بازی رو به خوبی و به دقت نقد و بررسی کرده بودند.
Metal Gear Solid V Ground Zeroes از همه نظر عالی بود به جز بسیار کوتاه بودن بازی. متاسفانه این نکته رو هم نمیشه در نظر نگرفت و بگیم بازی یه مقدمه بود چون استاد این بازی رو به قیمت یه بازی کامل ارائه داده بود. اما باید بگم در همین مدت کوتاه هم یه داستان فوق العاده (که نشون دهنده قدرت کوجیما تو داستان سرایی هست) و گیم پلی زیبا به همراه یه گرافیک خوب رو شاهد بودیم.

خواهش میکنم. والا منم به خاطر همین از بازی 1 نمره کم کردم (اون نیم نمره واسه باگ عجیب بازی بود) وگرنه حیف نیست به همچین شاهکاری 10 ندیم؟
البته من کوجیما رو مقصر نمیدونم. به نظرم  همه چی تقصیر مدیران کونامی بوده و الکی کوجیما رو انداختن جلو. (همه چیز که اطلاعاتش به بیرون درز نمیکنه)

RE: تقدیم به تو| بررسی بازی Metal Gear Solid V Ground Zeroes - Last of Shadow - 04-01-2015

آره نمره که دقیقاً موافقم.
تو این مشکلات اخیر کونامی و کوجیما که صد در صد کونامی مقصر هست و یه جورایی داره حماقت کامل رو میکنه که البته اینجا جای بحثش نیست اما توی قضیه ی عرضه ی این بازی معلوم نیست دقیقاً مشکل از کیه، اما با توجه به سابقه ی کوجیما تو کار های عجیب غریبی که انجام داده بعید نیست این هم ایده ی خودش بوده باشه :دی
با وجودی که از طرفدارن این سری هستم ولی خوش حال شدم بازی نمرات بسیار بالایی رو نگرفت، چون ممکن بود در صورت بالا بودن نمرات این بازی، سایر شرکت ها و بازی سازان هم این کار مسخره رو ادامه بدند ( منظورم گذاشتن یه مقدمه یا دمو با قیمت یه بازی کامل).

RE: تقدیم به تو| بررسی بازی Metal Gear Solid V Ground Zeroes - Devil Prince - 04-01-2015

PWLG عزیز. به صورت خصوصی جوابت رو دادم. بهتره دیگه اینجا ادامه ندیم. نمی خوام تاپیکت خراب شه عزیزم.

RE: تقدیم به تو| بررسی بازی Metal Gear Solid V Ground Zeroes - Qeiji - 04-01-2015

(04-01-2015, 01:01 PM)MA 77 نوشته است: PWLG عزیز. به صورت خصوصی جوابت رو دادم. بهتره دیگه اینجا ادامه ندیم. نمی خوام تاپیکت خراب شه عزیزم.

والا بحث بدی نیست که.
چرا تاپیک خراب شه؟
همین جا ادامه بده!

چون شما میگید. چشم همینجا گذاشتم. فقط شر نشه عزیزم.
اول بگم که من احساس می کنم شما از حرفام ناراحت شدی و به دل گرفتی. باور کن من اینارو به این خاطر میگم که شما یه فرد با پتانسیل بالا هستید و این سطح برای شما کم هست و اگه خودتون بخواهید می تونید از این هم بهتر بشید(اگه بدتون اومد من دیگه یک کلمه هم درباره ی نقد های شما به زبون نمیارم).
بنده عرض نکردم جناب عالی برید و 40 - 50 جا ببینید چی نوشته شده. من اصلا نمی خواستم این ها رو بیان کنم اما به خاطر این جمله که از کاربران حرفه ای مثل شما بعید بود، این توضیحات رو ارائه دادم.-----> دوست عزیز من کار خودم رو میکنم و به نقدهای دیگه کاری ندارم. البته باز یه شفاف سازی بکنم اینکه منظور من نگاه انداختن به نقد های دیگه برای درک چارچوب اصلی نقد بود که خدا رو شکر شما باهاش آشنایی دارید ولی بازم آدم با دقت کردن به بعضی نقد ها (به خصوص نقد های حرفه ای که منتقدان Gamespot ارائه میدن) می تونه به نکته های جدیدی پی ببره. من خودم هر بار یه نقد جدید از این سایت می خونم، به نکته های جالبی پی می برم. 
درباره ی اون نکته ای که گفتید بازی شش ماه دیرتر اومده، کاملا حق با شماست و اشتباه از من بود. درسته وقتی بین پلتفرم های گوناگون تفاوت زمانی باشه، باید همینطور عمل کرد. ولی وقتی همزمان منتشر شدن این روش نقد زیاد جالب نیست  و بهتره کلی باشه (ولی بازم خودت میدونی. صلاح مملکت خویش، خسروان دانند).
درباره ی مثالی که از آقای خردمندی استفاده کردی باید بگم که بنده عرض کردم که درباره ی کنترلر معمولا زمانی صحبت میشه که مشکلی داشته باشه که Castlevania1 داشت و به همین خاطر صحبت شد ولی وقتی MGS:GZ یه همچین مشکلی نداره، دلیلی به ذکرش نیست. علتش هم اینه که تعامل مناسب بازی با کیبورد و موس الان تو دنیای بازی های ویدیویی یه چیز عادی هست و تقریبا همه ی بازی ها ازش بهره مند هستند ولی نبودش یه چیز عجیب و نشانه ی عقب ماندگی اون استدیو هست و باید ذکر بشه چون گاهی بازی رو غیر قابل تحمل می کنه.
درباره ی این حرفت که گفتی :

نقل قول: نوشته است:جدا از همه ی اینا، من که برا سایت نمی نویسم که بخوام به این چیزها توجه کنم وگرنه مطالبی که بخوام برای سایت یا مجله بنویسم، خیلی وسواسی تر روش کار میکنم.
 نصیحت یکی از اساتید رو ذکر می کنم که به گردن من خیلی حق داره. نویسنده ی خوب کسی هست که تو هرجایی حتی جایی که کمترین بازدید رو داره، با تمام سعی و تلاشش، یه کار بی نقص و کامل رو ارائه بده و کم کاری نکنه.
منظورتون از اون جمله ای که گفتید حوصله ی بحث ندارم و .... نفهمیدم ولی فقط یه چیز میگم: هر چیز که بگید، فقط شخصیت خودتونو نشون دادید. یکم انتقاد پذیر باشی بد نیست. چه ربطی داره مگه فقط مالک سایت می تونه انتقاد کنه و درباره ی مطالب سایت نظر بده؟ Gamespot با اون عزمتش به خاطر همین نظرات و انتقادای کاربراشه که معروف شده (میبینی تو بعضی پست ها یه عالمه دیدگاه ثبت شده).
ببخشید ولی شما چقدر سخت منظور آدم رو می فهمید. اون یه نصیحت برادرانه بود و منظورم این بود که یه وقت این دیدگاهاتو تو نقد ارائه ندی. اون کلمه ی در کل رو واسه دکور ننداختم اول جمله که. نمی خواستم اینو بگم ولی مجبور شدم.
امیدوارم از حرفام ناراحت نشده باشی و باز هم از این بحث های چالش بر انگیز با هم داشته باشیم. من خودم خیلی خوشحال میشم که کسی ایرادای ریزم رو در بیاره چون می فهمم که واسه کارم وقت گذاشته و خونده اونو...

MA 77 نوشته است: نوشته است:اول بگم که من احساس می کنم شما از حرفام ناراحت شدی و به دل گرفتی. باور کن من اینارو به این خاطر میگم که شما یه فرد با پتانسیل بالا هستید و این سطح برای شما کم هست و اگه خودتون بخواهید می تونید از این هم بهتر بشید(اگه بدتون اومد من دیگه یک کلمه هم درباره ی نقد های شما به زبون نمیارم).
بنده عرض نکردم جناب عالی برید و 40 - 50 جا ببینید چی نوشته شده. من اصلا نمی خواستم این ها رو بیان کنم اما به خاطر این جمله که از کاربران حرفه ای مثل شما بعید بود، این توضیحات رو ارائه دادم.-----> دوست عزیز من کار خودم رو میکنم و به نقدهای دیگه کاری ندارم. البته باز یه شفاف سازی بکنم اینکه منظور من نگاه انداختن به نقد های دیگه برای درک چارچوب اصلی نقد بود که خدا رو شکر شما باهاش آشنایی دارید ولی بازم آدم با دقت کردن به بعضی نقد ها (به خصوص نقد های حرفه ای که منتقدان Gamespot ارائه میدن) می تونه به نکته های جدیدی پی ببره. من خودم هر بار یه نقد جدید از این سایت می خونم، به نکته های جالبی پی می برم. 
درباره ی اون نکته ای که گفتید بازی شش ماه دیرتر اومده، کاملا حق با شماست و اشتباه از من بود. درسته وقتی بین پلتفرم های گوناگون تفاوت زمانی باشه، باید همینطور عمل کرد. ولی وقتی همزمان منتشر شدن این روش نقد زیاد جالب نیست  و بهتره کلی باشه (ولی بازم خودت میدونی. صلاح مملکت خویش، خسروان دانند).
درباره ی مثالی که از آقای خردمندی استفاده کردی باید بگم که بنده عرض کردم که درباره ی کنترلر معمولا زمانی صحبت میشه که مشکلی داشته باشه که Castlevania1 داشت و به همین خاطر صحبت شد ولی وقتی MGS:GZ یه همچین مشکلی نداره، دلیلی به ذکرش نیست. علتش هم اینه که تعامل مناسب بازی با کیبورد و موس الان تو دنیای بازی های ویدیویی یه چیز عادی هست و تقریبا همه ی بازی ها ازش بهره مند هستند ولی نبودش یه چیز عجیب و نشانه ی عقب ماندگی اون استدیو هست و باید ذکر بشه چون گاهی بازی رو غیر قابل تحمل می کنه.
درباره ی این حرفت که گفتی :

نقل قول: نوشته است:جدا از همه ی اینا، من که برا سایت نمی نویسم که بخوام به این چیزها توجه کنم وگرنه مطالبی که بخوام برای سایت یا مجله بنویسم، خیلی وسواسی تر روش کار میکنم.
 نصیحت یکی از اساتید رو ذکر می کنم که به گردن من خیلی حق داره. نویسنده ی خوب کسی هست که تو هرجایی حتی جایی که کمترین بازدید رو داره، با تمام سعی و تلاشش، یه کار بی نقص و کامل رو ارائه بده و کم کاری نکنه.
منظورتون از اون جمله ای که گفتید حوصله ی بحث ندارم و .... نفهمیدم ولی فقط یه چیز میگم: هر چیز که بگید، فقط شخصیت خودتونو نشون دادید. یکم انتقاد پذیر باشی بد نیست. چه ربطی داره مگه فقط مالک سایت می تونه انتقاد کنه و درباره ی مطالب سایت نظر بده؟ Gamespot با اون عزمتش به خاطر همین نظرات و انتقادای کاربراشه که معروف شده (میبینی تو بعضی پست ها یه عالمه دیدگاه ثبت شده).
ببخشید ولی شما چقدر سخت منظور آدم رو می فهمید. اون یه نصیحت برادرانه بود و منظورم این بود که یه وقت این دیدگاهاتو تو نقد ارائه ندی. اون کلمه ی در کل رو واسه دکور ننداختم اول جمله که. نمی خواستم اینو بگم ولی مجبور شدم.

خیلی از انتقادتون خوشحال شدم. من همیشه وقتی نقد مینویسم، یه جوری مینویسم که انگار اون آخرین کار منه و خیلی روش کار میکنم و فکر میکنم که کارم دیگه آخرشه و غیره اما وقتی افرادی مثل شما ایراد آدم رو میگن، اون غرورم شکسته میشه و میفهمم هنوز جای کار دارم. خوبه که نقد بشه آدم و نقدی هم که ازش میشه اصولی باشه! نقد شما از من درست و به جا بود و اون قضیه کیبورد رو کاملا قبول دارم.
بعد درباره اون تیکه که قرمز کردم اون بالا: من هم همین حرف رو زدم. یه بار دیگه برین نظرم رو بخونین. این حرف رو قبول دارم
درباره اون بخش آبی: بله کاملا درسته حرفتون. راستش من خواستم الکی یه بهونه بیارم [تصویر:  biggrin.png] وگرنه اگه قرار بود این نقد تو سایت یا مجله منتشر بشه، تفاوت خاصی با اینی که تو فروم هست نداشت.

و درباره بخش سبز: در اینجا بگم که منظور من رو اشتباه متوجه شدید. اگه من گفتم حوصله بحث ندارم، منظورم چیز دیگه ای بود. اون خط رو یه بار دقیق بخونید.

نقل‌قول: راستش حوصله ندارم بحث راه بندازم ولی یجوری درباره مطالب سایت اصلی صحبت میکنین انگار... [تصویر:  biggrin.png] 

جواب کاملش رو هم تو پیام خصوصی براتون فرستادم. خودتون میفهمین چرا اینجا نگفتم ;)

ممنون از نظراتتون