امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آلن برخیز<----:)----->نقد وبررسی alan wake
نام بازی:alan wake

سازنده:remedy برای نسخه کنسولی و remedy با کمک nordic games برای نسخه pc

ناشر:microsoft game studios برای نسخه کنسولی و remedy برای نسخه pc

موتور:هاوک

تاریخ انتشار:

نسخه 360:
آمریکا:14 مه 2010
ژاپن:27 مه 2010
استرالیا:20 مه 2010

نسخه pc:
آمریکا:2 مارس 2012
ژاپن:30 مارس 2012
استرالیا:16 فوریه 2012

سبک بازی:شوتر سوم شخص,اکشن,دلهره آور

[تصویر:  8_AlanWake-150x150.jpg]  [تصویر:  7_AlanWake-150x150.jpg]  [تصویر:  6_AlanWake-150x150.jpg]  [تصویر:  5_AlanWake-150x150.jpg]

مقدمه:

alan wake برای اولین بار در e3 سال 2005 توسط remedy نمایش داده شد.این بازی در آن زمان ار لحاظ تکنیکی یک غول گرافیکی محسوب میشد به طوری که amd و intel برای نمایش پردازنده های خود از آن استفاده کردند.از سال 2005 تا 2010 اتفاقات زیادی برای این بازی افتاد تا این که مایکروسافت قرار داد همکاری با remedy امضا کرد و قصد داشت آن را برای xbox 360 و pc منتشر کند.مدت ها خبری از این بازی نبود و حتی خبر منتفی شدن به گوش میرسید ولی بالاخره remedy پس از مدت ها در e3 2009 اعلام کرد که بازی در بهار 2010 برای xbox 360 منتشر میشود.remedy در در دسامبر سال 2011 اعلام کرد که alan wake در سال 2012 برای pc هم منتشر میشود و خود remedy ناشر نسخه pc آن است و nordic games نیز در ساخت آن نقش داشته است!

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ17DTxvG__7Cvb7IPSLn5...M6u60cAixT]     [تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcRpiICtFeI-6op993XBc2N...BeiPltnHZw]
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTNZVKy2cN2Z6gCW9i7IYl...gzXeFY95jA]        [تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSBWic2URZw_Vo-XEBoGTb...dm_DlhHYrA]

داستان:

داستان بازی ساخته ذهن یک نویسنده حرفه ای و پرطرفدار است و او کسی نیست جز سم لیک.از دیگر آثار او میتوان به (مکس پین) اشاره کرد که یک اثر دراماتیک فوق العاده است.داستان بازی به خوبی روایت میشود به طوری که ذهن بازیباز درگیر داستان بازی میشد و حسی که آلن دارد به راحتی به بازیباز القا میشود.شخصیت پردازی بازی نیز بسیار خوب کارشده است به طوری که زیاد وارد زندگی خصوصی شخصیت ها میشود و باعث میشود داستان بازی به بهترین شکل روایت شود.
آلن ویک یک نویسنده می‌باشد که رمان‌هایی در سبک ترسناک می‌نویسد و رمان‌هایش بسیار پرفروش نیز هستند. آلیس نامزد آلن است. از زمانی که آلن با آلیس آشنا می‌شود، خواب‌های عجیبی به سراغ او می‌آیند. آلن می‌فهمد که این خواب‌ها بسیار شبیه به همان داستانی است که خودش در کتاب اولش نوشته است. آلن دچار مرض بی‌خوابی مزمن می‌شود.نامزدش آلیس که این اوضاع را می‌بینید، به آلن پیشنهاد می‌کند که برای مدتی از کار فاصله گرفته و به کلینیک درمانی که در کنار شهر زیبای برایت فالز واقع شده برود. آن‌ها در نزدیکی شهر تصادف می‌کنند( آلیس راننده بوده). وقتی آلن به هوش می‌آید، همسرش را پیدا نمی‌کند. او به طرز عجیبی ناپدید شده است.در ابتدای بازی آلن ویک به همان کلینیک درمانی می‌رود تا بلکه درمانی برای بیماری‌اش پیدا کند. این کلینیک در نزدیکی شهر کوچک برایت فالز واقع شده و از سر و صدا و شلوغی‌های شهر دور است. آلن در کلینیک دوره‌های درمانی را گذرانده و بیماری‌اش بهبود میابد. او دوباره می‌تواند بخوابد. آلن در کلینیک زنی مرموز را می‌بینید که بسیار به نامزدش آلیس شبیه است. به یکباره، دوباره خواب‌های عجیب او باز می‌گردند و این بار در قالب کابوس‌های وحشتناک.آلن ویک دوباره شروع به نوشتن می‌کند. این بار او کتاب جدیدی را شروع می‌کند که بر پایه همان کابوس‌ها نوشته می‌شود. در این میان واقعه‌ای بسیار بسیار مرموز و وحشتناک رخ می‌دهد!شهر برایت فالز شروع به تغییرات چندش‌آوری می‌کند و این تغییرات بسیار شبیه به کتاب جدید آلن ویک هستند. گویی نوشته‌های آلن به حقیقت تبدیل می‌شوند! آلن با یک کلت و چراغ قوه باید از جان خود محافظت کند و بفهمد که چه اتفاقی در حال وقوع می‌باشد.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcRJsMxd3koTIXcnYsLUJgx...gp7u-Qck1I]            [تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcRdcRfjbcsnXJsSRkvXrPp...oGFCZQjbwQ]
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTQi9ewFJbtYCw0fltu3m0...VJiIfEwxsg]  [تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcT75xkleC-gBOSjGDBgnMN...xOCr4rf5B3]

گیم پلی:

بخش گیم پلی بازی به سه قسمت تیر اندازی,ماجراجویی و یافتن حقیقت تقسیم میشود.تنوع اسلحه ها در بازی به اندازه کافی است و سلاح ها عبارتند از کلت,شاتگان,اسلحه دو لول.سلاح اصلی آلن در مقابله با تاریکی نور است!
ترکیب اکشن بازی با بخش فرار کردن از دست دشمنان و صدای شکستن چراغ به خوبی حس دلهره و ترس را به بازیباز القا میکند.وقتی در بازی پس از کشتن دشمنان به یک چراغ جدید میرسید میتوانید یک نفس راحت بکشید و تا زمانی که سلامتی آلن کامل میشود زیر چراغ بمانید.اگر بازیباز در مصرف تیر ها دقت کافی نداشته باشد حتما در قسمتی از بازی دچار مشکل میشود و توانایی ادامه بازی را نخواهد داشت.در بازی به دو شکل میتوان ماجراجویی کرد.اول این که معما های داستان  اصلی بازی را حل کنید و یا با حل معما های فرعی به راز های بازی پی ببرید که این موضوع باعث میشود که اگر بازی را یک بار به اتمام رساندید بتوانید دوباره آن را بدون خستگی بازی کنید.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTsttxOf_DRVrC6_qbDnaI...IRnNys19x7]  [تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTRySUtQrwheYq2diDPjIA...S2YDa_Hb86]
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcR96ULDjcNhHpBIfq93-WU...cV0Gixqr1y] [تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcRhK7nNOt1cM7pkmaVbcx4...-buL8DM_NQ]

گرافیک:

محیط جنگلی بازی به لطف موتور هاوک به زیبایی هر چه تمام تر کار شده است.گرافیک بازی در نسخه pc نسبت به نسخه 360 بهبود یافته است.بافت های با کیفیت,جزییات بالا,انیمیشن های طبیعی و نور پردازی فوق العاده همه و همه عواملی هستند که در نسخه pc وجود دارند و نسبت به نسخه 360 بهبود یافته اند.تنها نکته منفی در بخش گرافیک ویدئو های میان پرده بازی هستند که پس از گذشت 2 سال بی کیفیت به نظر میرسند ولی با وجود گرافیک خارق العاده میتوانیم از آن چشم پوشی کنیم.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQKYBpfIlAshsKCpEQdE25...zkLQPUfVog]  [تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSk3IkKQnw9X4_hQyw5LXb...oQEFsWtZRg]   [تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQJ4niVHZ393nN9eqO79KM...uvlPRIU_7Q]
صدا گذاری و موسیقی:

موسیقی بازی توسط پتری آلانکو ساخته می شود. اما ترانه پایانی این بازی که "جنگ" نام دارد توسط گروه محبوب فنلادی  Poets of the Fall‏ ساخته خواهد شد. این گروه همچنین ترانه پایانی بازی معروف و محبوب مکس پین 2:سقوط مکس پین را ساخته است. همچنین در این بازی بازیکن از شخصینهای برادران اندرسون که در جوانی یک گروه موسیقی داشتند دو ترانه بنامهای The Poet and The Muse و Children of The Elder God می شنود که هد دو ترانه کار پوئتز آو د فال است.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTusoB2QeoyIG6BqVnMRwJ...tFeHfbtdZA]   [تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTWVzCgeyZZ2uwEAlQltDR...LniOqPeTS0]
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSpNnhIHinjc7osLnkBw7q...fdWchMANSP]  [تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQWwVfgl_47kCPlCuToEsg...AAIjirbgdB]

نتیجه:

عواملی مثل موسیقی های شنیدنی در پایان هر بخش,گرافیک چشم نواز,صدا گذاری بی نقص و روایت داستان به صورت سریالی همگی باعث شدند که این استودیو فنلاندی برای چندمین بار یک عنوان متفاوت در سبک ترس و شوتر سوم شخص خلق کند.

نکته:دوستان نظر یادتون نره.مثل همیشه خوشحال میشم مشکلاتم رو بگید.
پاسخ
عاشق این بازییم جزو 10 بازی برتری هست که تا الان بازی کردم هم چیزش یه طرف داستانش یه طرف دیگه ادم رو دیوونه میکونه ایشالا سال دیگه تو e3 2014 نسخه جدیدش و میبینیم
ولی از نظر من تنوع سلاح خیلی کم بود ولی باز ممنون از نقدت
پاسخ
ایشالله  فردا میخونم  ولی   میدونم  به  زیادی نوشته نیست  اما بازی به  این  بزرگی[img]images/smi/s0 (34).gif[/img]چرا  انقد کم نوشتی[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
[تصویر:  63972110648605793199.jpg]
پاسخ
(07-08-2013, 11:29 PM)'reza marston' نوشته است: ایشالله  فردا میخونم  ولی   میدونم  به  زیادی نوشته نیست  اما بازی به  این  بزرگی[img]images/smi/s0 (34).gif[/img]چرا  انقد کم نوشتی[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
همش تو بخش داستانه[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

پاسخ
ممنون بابت نقدت داش محمد  .یکی از بهترین باز های xbox بود[img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]/images/smi/new/113.gif[/img][img]/images/smi/new/133.gif[/img]
در مورد نقدت هم فقط یه خورده کم بود برای این بازیه بزرگ [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]منتظر نقد بعدیتم که امیدوارم یکم بیشتر باشه[img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
 LIFE IS SHORT,PLAY MORE
gamertag in live :
saboor007 

[تصویر:  47579950367877603141.jpg]

پاسخ
من چون بازی ترسناک دوست نداشتم بازیش نکردم ولی از نقد میومد که بازی خوبی باشه حالا مهم نیست نکردم که نکردم از بابت نقد ممنون my brother[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
(07-08-2013, 11:45 PM)'lord of shadow' نوشته است: من چون بازی ترسناک دوست نداشتم بازیش نکردم ولی از نقد میومد که بازی خوبی باشه حالا مهم نیست نکردم که نکردم از بابت نقد ممنون my brother[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
من هم زیاد بازی ترسناک بازی نمیکنم.ولی از این چند تا بازی ترسناک نمیشه گذشت:
alan wake
metro last light
dead space 2
و
.
.
.

پاسخ
(07-08-2013, 11:54 PM)'van helsing' نوشته است:
(07-08-2013, 11:45 PM)'lord of shadow' نوشته است: من چون بازی ترسناک دوست نداشتم بازیش نکردم ولی از نقد میومد که بازی خوبی باشه حالا مهم نیست نکردم که نکردم از بابت نقد ممنون my brother[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
alan wake
metro last light
dead soac 2
و
.
.
.
نه داداش هرترسناکی نه بعضیهاشون الان مترو رو که میگی دوست دارم من بازیایی که همه مثلا زامبی باشه یا هیولا باشه خوشم نمیاد اما مترو همش هیولا نیست ادمم توش پیدا میشه دشمن باشه.

پاسخ
(07-08-2013, 11:56 PM)'lord of shadow' نوشته است:
alan wake
metro last light
dead soac 2
و
.
.
.
نه داداش هرترسناکی نه بعضیهاشون الان مترو رو که میگی دوست دارم من بازیایی که همه مثلا زامبی باشه یا هیولا باشه خوشم نمیاد اما مترو همش هیولا نیست ادمم توش پیدا میشه دشمن باشه.
اصلش اینه که قشنگ باشه.dead space 2 رو آخراش داشتم سکته میکردم ولی نمیشد بازی نکنم[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

پاسخ
(07-08-2013, 11:59 PM)'van helsing' نوشته است:
(07-08-2013, 11:56 PM)'lord of shadow' نوشته است:
alan wake
metro last light
dead soac 2
و
.
.
.
اصلش اینه که قشنگ باشه.dead space 2 رو آخراش داشتم سکته میکردم ولی نمیشد بازی نکنم[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
هر کسی یه نظری داره دیگه برادر.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آفریقای وحشی با چاشنی زامبی:نقد وبررسی عنوان Resident Evil5 S.T.A.R.S 9 4,526 10-21-2016, 08:05 PM
آخرین ارسال: S.T.A.R.S
  بررسی داستان بازی Alan Wake Rise of Duty 2 2,962 09-23-2016, 08:32 PM
آخرین ارسال: Serious Gamer
  یک رویای وحشتناک| نقد‌وبررسی Bloodborne ERFAN RP 14 5,071 03-20-2016, 11:35 AM
آخرین ارسال: You Never Win
  مرد خستگی ناپذیر/نقد وبررسی بازی Splinter Cell:Black list Zoom Hunter 1 1,959 12-02-2014, 01:22 AM
آخرین ارسال: Old Snake
  سقوط یک ادمکش/نقد وبررسی بازیAssassins Creed Unity Zoom Hunter 14 6,654 11-27-2014, 01:25 PM
آخرین ارسال: Zoom Hunter

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان