امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اتفاقات یک روز جدید...نقد و بررسی the walking dead episode 1:a new day
مقدمه:
استودیو telltate games با عرضه jurassic park در سال 2011 نشان داد که با خارج شدن از اصول ثابت سبک ماجراجویی(adventure) آنچنان هم نمیتواند دلنشین باشد.اکنون با ساختن the walking dead بار دیگر قدرت خود را در ساختن بازی های ماجراجویی نشان داد.این بازی با دور شدن از سریال واکینگ دد به کتاب های مصور نزدیک شد که این موضوع به تنهایی نکته عطفی به حساب میآید به خاطر اینکه بیشتر بازی هایی که با الگوگیری از یک فیلم یا سریال ساخته میشوند برای ناشر و سازنده بازی فقط و فقط یک فاجعه به حساب میآیند.در این مقاله به نقد و بررسی بازی the walking dead episode 1:a new day میپردازیم پس با ما همراه باشید.

داستان:
داستان بازی از جایی شروع میشود که پلیس شخصیت اصلی بازی (lee everrt) را به جرم قتل همسر و سناتور دستگیر میکند و پلیس در حال بردن لی به بازداشتگاه است که ماشین حامل او به یک زامبی که وسط خیابان در راه رفتن است برخورد میکند و ماشین به ته دره سقوط میکند.در ادامه لی با شخصیت های زیادی آشنا میشود که بازی به خوبی سرنوشت هر کدام از آنها بیان میشود.بازیباز در این بازی که تعدادی زیادی از آنها سرنوشت ساز خواهند بود و با انتخاب هر دیالوگ  تاثیرات مختلفی را روی شخصیت های دیگر میگذارد.مثلا در مشاجره هایی که انجام میشود با طرفداری از طرفین آنها نیز در مشاجره های بعدی میتوانند به شما هم حق انتخاب دهند یا شما را محروم کنند.در بخش هایی از بازی دو نفر از شخصیت های بازی مورد حمله زامبی ها قرار میگیرند وشما میتوانید به انتخاب خود یکی را نجات داده و جان خود را به خطر بیندازید و یا به هیچ کدام کمک نکنید!

[تصویر:  22448100449226913759.jpg]

گیم پلی:
اگر از آن دسته کسانی هستید که به دنبال یک بازی پر از صحنه های اکشن هستید به شما توصیه میکنم این عنوان را تجربه نکنید و برعکس اگر از آن دسته گیمر هایی هستید که طرفدار پروپا قرص سبک ماجراجویی هستند این بازی را به هیچ وجه از دست ندهید.درگیری با زامبی ها جذابیت خاص خود را دارد و به خوبی حس استرس را به بازیباز القا میکند.در نگاه کلی این بازی از لحاظ گیم پلی یک عنوان 3 ساعته با کلی مشکل از جمله دوربین بازی است که بخش داستان بازی به خوبی مشکلات این بخش را پوشانده است!

[تصویر:  99896693234910979410.jpg]

گرافیک:
گرافیک بازی همانند کتاب های دارای تصویر(کتاب های مصور) است که از لحاظ هنری خوب کار شده است.باید به این نکته توجه داشت که گرافیک بازی برای یک عنوان دانلودی با حجم 400 مگابایت بسیار عالی است.در دید کلی این بازی توانسته با گرافیک کتاب های مصور جلوه های بصری نسبتا خوبی را ایفا کند!

صداگذاری و موسیقی:
صدا گذاری بیشتر شخصیت ها در بازی بسیار زیبا کار شده از کودک هایی مانند کلمنتاین یا داک گرفته تا کارلی که صدا های دلنشینی دارند.موزیک های اندکی هم که در بازی پخش میشوند میتوانند گوش بازیباز را نوازش دهند.از لحاظ موسیقی انتظار بیشتری از یک بازی 3 ساعتی نداریم!

نتیجه:
کاهش دادن بخش های qte نیز در بهبود بخشیدن به بازی نقش زیادی داشته است.
به طور کلی این بازی توانسته با دوری کردن از سریال واکینگ دد و لق عنوانی مستقل و داستانی خارق العاده بازگشتی بسیار خوب در حال و هوای آخر زمانی برای telltate games پس از jurassic park باشد.

نکته:دوستان توجه داشته باشید که این اولین نقد من هست و از یک عنوانی که 3 ساعت گیم پلی داره نمیتونستم چیز بیشتری بنویسم.البته به جز بخش داستان.
ایراد هام رو بگیرید خوشحال میشم.نظر هم یادتون نره[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
دست درد نکنه ولی بیشتر مینوشتی بد نبود.[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
پاسخ
(07-05-2013, 09:22 PM)'lord of shadow' نوشته است: دست درد نکنه ولی بیشتر مینوشتی بد نبود.[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
پایینش نوشتم که بازیش زیاد گسترده نیست.فقط تو بخش داستان دستم برا نوشتن بیشتر وا بود.

پاسخ
خیلی هم خوب نقدتت هم خوب بود فقط تصاویر و بیشتر کن

پاسخ
(07-05-2013, 09:27 PM)'arian esmaili' نوشته است: خیلی هم خوب نقدتت هم خوب بود فقط تصاویر و بیشتر کن

هر چی گشتم عکس هاش رو تو هیچ سایتی پیدا نکردم[img]images/smi/s0 (41).gif[/img]

پاسخ
درسته متنت واقعاً کمه ولی به هر حال ممنون.
میتونستی راحت پیاز داغش رو زیاد کنی و رو داستان مانور بدی و اونو بسط بدی.
!Video Games ruined my life, Good thing I have two extra

[تصویر:  p2zgsueqyro65v5fsqse.jpg]
پاسخ
(07-05-2013, 09:43 PM)'Snake For Ever' نوشته است: درسته متنت واقعاً کمه ولی به هر حال ممنون.
میتونستی راحت پیاز داغش رو زیاد کنی و رو داستان مانور بدی و اونو بسط بدی.
ایشالا برا نقد قسمت دومش سعی میکنم بیشتر بنویسم.

پاسخ
نقد جالبی بود ممنون ایشالا پیشرفت میکنی[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img].
ولی اگه اشتباه نکنم لی اورت به جرم قتل سناتور که با همسرش .....[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img] بازداشت شد.(شایدم من اشتب میکنم اگه میشه روشنم کنید[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img])
Even when your kind appears to triumph...still, we rise again.  And, do you know why? It is because the order is born of REALIZATIOn. We require no creed! No indoctrination by desperate, old man.  All  we need is that the world be as it is.  And THIS is why the Templars will never be destroyed!...i

​پاتوق طرفداران الطیر کبیر
پاسخ
(07-05-2013, 10:45 PM)'Momielo' نوشته است: نقد جالبی بود ممنون ایشالا پیشرفت میکنی[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img].
ولی اگه اشتباه نکنم لی اورت به جرم قتل سناتور که با همسرش .....[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img] بازداشت شد.(شایدم من اشتب میکنم اگه میشه روشنم کنید[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img])
نه من مطمئنم چون چند روز پیش بازیش کردم[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]اگه به دیالوگ های بازی هم توجه کنی میفهمی[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
همش کلمنتاین از لی میپرسه بچه داری لی هم ناراحت میشه[img]images/smi/s0 (41).gif[/img]

پاسخ
(07-05-2013, 10:45 PM)'Momielo' نوشته است: نقد جالبی بود ممنون ایشالا پیشرفت میکنی[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img].

درسته کاراکتر لی اورت تو مغازه پدریش به اون خبرنگاره که دقیقاً اسمش یادم نیست میگه که سناتور رو به خاطر رابطه نامشروع با همسرش کشته.
!Video Games ruined my life, Good thing I have two extra

[تصویر:  p2zgsueqyro65v5fsqse.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,793 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 958 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 983 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,907 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,128 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان