امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازگشت دوباره ی یک شیطان این بار در جوانی/نقد برسی بازیdmc devil may cry
بازی dmc devil may cry پنجمین سری از این مجمومه است که در سال 2013 برای کنسول های
ps3.xbox360و pc عرضه شد و موفقیت های خوبی رو اذان خود کرد طوری که شرکت capcom
مجبور شد این سری رو با گرافیک بالا و 60 فریم در ثانیه برای دو کنسول ps4.xboxone عرضه کند
که نمرات خوبی رو کسب کرد.این بازی از سری های قبلی خود بهتر شده است و میتوان یه عنوان
خوب تا همیشه بماند گرچه باگ هایی در این بازی است ولی بازم توانست پیروز شود و رکورد فروش
عنوان [b]2 [/b][b][b]devil may cry[/b] بزند و پر فروش ترین بازی این سری شود.[/b]
[تصویر:  818k2rK0jwL._AA1500_.jpg]
کاور رسمی بازی برای تمامی پلتفرم ها

نام:[b]dmc devil may cry [/b]
سازنده:capcom
تاریخ عرضه:2013برای کنسول های نسل هفت و پی سی [b]2015 برای کنسول های نسل هشت[/b]
سبک:اکشن.سوم شخص

بی رحمی دانته
در قسمت اول بازی اصلا چیزی درمورد گذشته ی دانته نفهمیدیم که چطوری شد خواست به فرشته
تبدیل شود و چرا دشمن برادرش شد و میخواست اورا بکشد capcom هیچی از این ماجرا نگفته بود
که تصمیم گرفت این عنوان رو عرضه کند در این عنوان ما به گذشته ی دانته آمده ایم زمانی که هنوز
برادر خود را نکشته بود و با همسان خود یعنی نرو آشنا نشده بود.
دانته در شهری به نامLIMBO زندگی میکند او تمام اوقات و فراغت خود را در یه بار میگزراند و اصلا
با دنیای امروزی ارتباط نداشت و در دنیای شیطانات بود و اصلا مشتاغ نبود که در دنیای انسان ها
بگردد.
روزی دانته از خواب بیدار شد و یه نفر در خانه ی او را زد {البته خانه ندارد بلکه در یه ماشین هست}
 بعد دانته گفت من که اصلا در دنیای انسان ها نیتم پس کی هست  بعد از بازی کردن در میبیند دختری هست
از او میپرسد تو چطوری منو دیدی که ناگهان یه هیولا از دریاچه بیرون آمد و بازی شروع شد
بعداز گذشت چندین مرحله دانته میفهمد که این دختر برای برادر خود یعنی ورجنیل کار میکند دانته
چون ورجنیل با او نیامد که به فرشته تبدیل شود از ورجنیل بدش میامد و اصلا دوست نداشت با برادرش
همکاری کند.
دانته نسبت به نسخه های قبلی بی رحم تر شده است.اگر کسی جلوی او باشد با نهایت بی رحمی
او را میکشد.
در این بازی دشمن اصلی دانته قاتل پدر و مادرش هست که میخواهد دانته رو هم بکشد ولی ورجنیل
در این راه خودشو فدا میکند تا دانته رو با خود دوست کند ولی دانته نمیداند این نقشه است و رابطشو
با ورجنیل خوب میکند.
به گونه ای که با درجه هایی مثل A . S .  و یا غیره می توانید بفهمید که آیا یک گیمر تازه کار هستید و یا در
مبارزات چند پیراهن بیشتر از بقیه پاره کرده اید. البته متاستفانه دوربین بازی همچنان به مانند گذشته ایرادات
 خاص خود را در بخش های پلتفرمینگ و مبارزه دارد به گونه ای که در بعضی مواقع پیش می آید که دشمنی
بر روی صفحه نمایش نیست ولی از ناکجا آباد به شما ضربه می زند
[تصویر:  dmc_devil_may_cry_captivate_screenshot__10_.jpg]
دانته خوشتیب تر از همیشه ولی بیرحم تر از همیشه

دنبال شیطان
اگر تغییرات ظاهری دانته را در DmC: Devil May Cry ملاک قرار ندهیم ، تجربه این عنوان در واقع همانی
 است که بیش از این در سری ها گذشته این سری آن را تجربه کرده بودیم.

تغیرات زیادی رو میتوان در این بازی حس کرد از جمله تغییرات ظاهری دانته و دشمنانش که بهتر از
نسخه های قدیم شده. سلاح های دانته که دیگر مثل نسخه های قبلی فقط شمشیر و تفنگ نیست
بلکه تبر پدر خود رو به دست می آورد و نیزه ی مادر خود رو هم به دست می آورد.به غیر از این ها
دانته یه مشت بسیار قوی رو اذان خود میکند که با یه ضرب دوشمن خود رو به فنا میبرد.
سلاح دیگه ای هم دارد که دوتا تیغه است که به وسیله ی آن میتوانید حریف خود را تیکه تیکه کنید.
میحط بازی بسیار زیبا شده و بعضی از موقعه ها شمارو اذیت میکنه که یه سری سیاهی درون بازی
جلوی دید شما رو میگیرد و باعث باختن شما میشود.
دشمان هم بهتر.سختر و باهوش تر از نسخه ی های قبلی شده اند طوری که تیر میزنید یا جا خالی
میدهند یا بعضی دیگر از دشمنان آن هارا به سوی شما پرت میکنند که قبله بر این نوع دشمنا
کار آسانی نیست و باید تلاش زیادی کنید.
کاوش در محیط برای پیدا کردن سلامتی ، یافتن روح های گم شده گوشه ای دیگر از بخش های ماجراجویی بازی می باشد.البته DMC با وجود این که ینج سال در حال ساخته شدن بود کوتاه است شاید کوتاه تر از آن که فکرش را هم بکنید. اگر یک DMC باز حرفه ای باشید اتمام بازی فقط هشت ساعت از وقتتان را خواهد گرفت و جالب اینجا است که مدت زمان یکی از مراحل بازی به پنج دقیه هم نمی رسد.
همان طور که اشاره شد DmC از لحاظ هسته اصلی گیم پلی تغییر خاصی نسبت به گذشته نداشته و شما را راضی نگه خواهد داشت . به مانند گذشته بیست مرحله در بازی وجود دارد که به غیر دو سه مرحله که چندان سطح طراحی جالبی ندارند ، در بقیه مراحل بازی به خوبی انتظارات شما را برآورده خواهد کرد. باز هم باید گفت متاستفانه این بار تعداد باس های بازی در این بیست مرحله فقط شش عدد می باشد و این برای سری DmC که همیشه به دلیل باس های متنوع و البته زیاد معروف بوده افت به حساب می آید.
[تصویر:  PC_Screen_008_bmp_jpgcopy.jpg]
این هم کاربرد سلاح مادر خود در میحط بازی

گرافیک
گرافیک بازی نسبت به نسخه های قبلی بیار تغییر کرده و اصلا نمیشه با نسخه های قبلی مقایسش
کرد.
محیط بازی هم ازبافتهای بسیار بی کیفیت استفاده میکند و به گمان نگارنده ، اکثر تاریکی محیط به دلیل
مخفی ماندن کیفیت بافت های پایین بازی است . حتی در بسیار از مراحل دنیای موازی ، برایرسیدن به هدف
، شاهد مرحله ای پر از مکعب و مربع !! هستیم . به گونه ای که بازیباز به این موضوع فکر میکند که اصلا بازی
طراح مراحل داشته ! یا اصلا چیزی به اسم طراح هنری در تیم بازی وجود داشته یا خیر ! به هیچ عنوان نمیشود مراحل جهنم و دنیای موازی با دنیای اصلی را فقط با ساخت چندین مکعب توجیه کرد
 با این که عموما اغلب میان پرده ها در سطح راضی کننده ای است ، ولی کم کاری نیز بر روی بعضی
از دموهای بازی و بافت ها کاملا مشخص می باشد. که تنها دلیل آن استفاده از موتور Unreal Engine 3
است که اغلب چنین مشکلاتی را همراه با خود دارد.ولی به طور قطع ویژگی که در بخش گرافیک Ninja Theory توانسته به خوبی از پس آن بر آید وجای هیچ حرف و حدیثی را باقی نگذارد در مورد بخش نورپردازی عالی بازی
 است که بازتاب آن بر روی لباس دانته و کورسویی از نور درمکان های تاریک بسیار دیدنی می باشدو سایه
پردازی نیز دست کمی از نورپردازی بازی نیز ندارد و به غیر از اندک ایراداتی در سایه های دشمنان است ایراد خاصی مشاهده نشد.

[تصویر:  PC_Screen_009_bmp_jpgcopy.jpg]
مزاحمت های هوایی هم وجود دارد

صداگزاری
صدا گزاری سلاحات آنقدر باحالند که نمیشه توصیفش کرد خیلی صدای طبیعی دارد
صدای دانته {به قول معروف}کلفت تر شده و صدای قشنگی دارد
صدای محیط اطراف مثل صدای بازی های ترسناکی مثل the evil withn است و زیاد
به این بازی نمیاید.
صدای محیط اطراف نمیگزارد صدای سلاحات یا دشمنانو نشنویم و این باعث میشود
زیاد نمره ی خوبی نگیرد
[تصویر:  25816_1_9bc79bb74d.jpg]
نمرات
گیم پلی:95
داستان:100
گرافیک:87
صداگزاری:90
نمره ی کل:87

نکات مثبت و منفی
نکات مثبت:گیم پلی خوب.صداگزاری عالی.محیط اطراف گرافیکش خیلی بهتر شده
نکات منفی:باگ های معتدد در بازی.و خراب شدن بازی که باعث میشود بازیکن بازی رو از اول طی کند

این نقد بر اساس کنسول ps3 نوشته شده است
پایان
پر از مشکلاته باید گفتاری ننویسی ، خیلی کم نوشتی ، از جملات عامیانه اسفاده کردی.
کلفت = بم
و غلط املایی بهتره قبل از منتشر کردن حداقل 2 بار از روی مقاله بخوانی.
خوب بود ممنون فقط متن رو تمام چین کن نه وسط چین!!
با سلام :heart:
1- ممنون بابت نقد
2- کوتاه بود
3- جدا از کوتاه بودن کلی مطلب قسمت های صداگذاری و گیم پلی بی اندازه کوتاه بود. در مورد گیم پلی این عنوان به سادگی میشه حداقل هزار تا هزار و دویست یا سیصد کلمه نوشت....
4- بعدش کلا توضیح و شرح دادن داستان بازی کجاس؟؟ داستان؟؟

5- مطلب وسط چین نکردی و فونتت مناسب یه مقاله رسمی و ییه نقد نیست.

تشکر بابت نقد، منتظر مطالب بعدیتون هستم ولی سعی کنید وقت بیشتری بزارید و کامل تر باشه.

:heart:  ;)
(03-14-2015, 03:58 PM)m.moien نوشته است: پر از مشکلاته باید گفتاری ننویسی ، خیلی کم نوشتی ، از جملات عامیانه اسفاده کردی.
کلفت = بم
و غلط املایی بهتره قبل از منتشر کردن حاقل 2 بار از روی مقاله بنویسی.
به جان تو یه بار خواندم غلط املایی پیدا نکردم
من که جز گروه نویسنده ی مبتدی نیستم که وسط چین کنم
همین قدر هم بزور نوشتم

(03-14-2015, 04:00 PM)famous نوشته است: با سلام :heart:
1- ممنون بابت نقد
2- کوتاه بود
3- جدا از کوتاه بودن کلی مطلب قسمت های صداگذاری و گیم پلی بی اندازه کوتاه بود. در مورد گیم پلی این عنوان به سادگی میشه حداقل هزار تا هزار و دویست یا سیصد کلمه نوشت....

بعدش کلا توضیح و شرح دادن داستا بازی کجاس؟؟ داستان؟؟

تشکر بابت نقد، منتظر مطالب بعدیتون هستم ولی سعی کنید وقت بیشتری بزارید و کامل تر باشه.
:heart:  ;)
باشه نقد های بعدیمو بهترش میکنم
داستانو من اسپویل نمیکنم برای همین کم بود مگرنه 2000 کلمه میشد
(03-14-2015, 04:01 PM)HOSSEIN COD نوشته است:
(03-14-2015, 03:58 PM)m.moien نوشته است: پر از مشکلاته باید گفتاری ننویسی ، خیلی کم نوشتی ، از جملات عامیانه اسفاده کردی.
کلفت = بم
همین قدر هم بزور نوشتم

خب توام باید پیشرفت کنی و به کسانی که مشکلاتت رو میگن گوش کنی!!!
تا تمام مششکلاتت رفع بشن.
(03-14-2015, 04:03 PM)m.moien نوشته است:
(03-14-2015, 04:01 PM)HOSSEIN COD نوشته است:
کلفت = بم
همین قدر هم بزور نوشتم

خب توام باید پیشرفت کنی و به کسانی که مشکلاتت رو میگن گوش کنی!!!
تا تمام مششکلاتت رفع بشن.
والا من اون موقع همن خودت بودی جز نویسنده ی مبتدی بودم وسط چین کردمS0 (43)
باشه نقد های بعدیمو بهتر میکنمS0 (43)
بعد تازه میگی کم بود من همینو از تجربه های خودم نوشتم میخوای برات کپی کنم S0 (43)  
عزیز برای پیشرفتت جدا از صحبت هایی که اینجا انجام می گیره، نقد های توی سایت و مجله گیما بخوان تا بیشتر متوجه بشی در باره ی داستان چطور توضیح بدی. ;)  لازم نیست داستان بازی اسپویل کنی و همش برای خواننده بگی بلکه " باید " یه توضیحی از داستان و شخصیت های اون بدی.

S0 (74)

نقل‌قول: داستانو من اسپویل نمیکنم برای همین کم بود مگرنه 2000 کلمه میشد

ولی هر کسی باید از یه جایی شروع کنه... موفق باشید.
(03-14-2015, 04:05 PM)famous نوشته است: عزیز برای پیشرفتت جدا از صحبت هایی که اینجا انجام می گیره، نقد های توی سایت و مجله گیما بخوان تا بیشتر متوجه بشی در باره ی داستان چطور توضیح بدی. ;)  لازم نیست لاستان بازی اسپویل کنی و همش برای خواننده بگی بلکه " باید " یه توضیحی از داستان و شخصیت های اون بدی.

S0 (74)

نقل‌قول: داستانو من اسپویل نمیکنم برای همین کم بود مگرنه 2000 کلمه میشد

ولی هر کسی باید از یه جایی شروع کنه... موفق باشید.
من که بار اولم نیست که نقد مینویسم اینطوری حرف میزنی من از این ضعیف تر بود تا به اینجا رسیدم
ایشالا نقد بعدیم
داداش واقعا یه جوری گفتی یادی از گذشته ها من فکر کردم که devil may cry یک رو نقد کردی این که ماله 2013 هست تازه هیچ ربطی هم به قسمت های گذشتش نداره و به ریشه هاش پایبند نبوده که بخواهیم از آن به عنوان یک اثر بازسازی شده یاد کنیم.به جای تیتر میتونستی از یه عنوان بهتر استفاده کنی مثلا : بازگشت شیاطین | مقد و بررسی dmc devil may cry

باقی مشکلات رو دوستان گفتند من تکرار نمیکنم
به امید پیشرفت و موفقیتت
(03-14-2015, 04:20 PM)badboyX نوشته است: داداش واقعا یه جوری گفتی یادی از گذشته ها من فکر کردم که devil may cry یک رو نقد کردی این که ماله 2013 هست تازه هیچ ربطی هم به قسمت های گذشتش نداره و به ریشه هاش پایبند نبوده که بخواهیم از آن به عنوان یک اثر بازسازی شده یاد کنیم.به جای تیتر میتونستی از یه عنوان بهتر استفاده کنی مثلا : بازگشت شیاطین | مقد و بررسی dmc devil may cry

باقی مشکلات رو دوستان گفتند من تکرار نمیکنم
به امید پیشرفت و موفقیتت
منظور از یاد گذشته ها یعنی دانته رو در جوانی ببینیم
درضمن این هم به ریشه ی این بازی مربوط است شما چطوری میگید نیست؟
بعد من حرفی از بازسازی شده زدم
ممنون

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عشق فداکاری تغییر ، نقد و برسی بازی Brothers A Tale Of Two Sons kaladin 3 2,270 10-04-2019, 03:53 PM
آخرین ارسال: kaladin
  اسپویل بازی Devil May Cry 5 michaelbn 0 1,435 03-08-2019, 10:12 PM
آخرین ارسال: michaelbn
  نقد و بررسی بازی Devil May Cry 4 Special Edition Devil Prince 5 5,254 10-21-2018, 07:45 AM
آخرین ارسال: PC FAN
  نقد و برسی بازی NFS:Payback (آقایِ کُدی گونه) mr_code 9 2,623 12-29-2017, 12:41 PM
آخرین ارسال: mr_code
Smile استخدام نویسنده نقد و برسی بازی Claydon 2 1,892 08-25-2017, 05:57 PM
آخرین ارسال: mohireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان