امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7 ساعت تا رستگاری| اولین نگاه به بازی Until Dawn
ممنون از پاسختون و جواب من هم برای تبادل نظر هست.
ببینید من نگفتم از جمله من استفاده می شد بهتر بود ،در واقع اون چند جمله من نقض کل مقدمه شما می شه که براش مثال هم آوردید
 جواب رو خودتون دادید، همون جایی که می گید ترس در انسانها یک چیز غریزی هست، ولی این دلیلی بر ترسو بودن نیست، مثل ناراحتی، عصبانیت، خوشحالی و ... در موقعیت های مختلف برای انسانهای مختلف بروزش متفاوت هست. مثلا نمیشه گفت همه انسانها موجودات عصبانی هستند چون در یک موقعیت هایی عصبانی می شوند! یا همه انسانها ناراحت هستند چون در موقعیت هایی ناراحت می شوند! همه این خصوصیات در مواقعی بروز می کنند و در واقع خود انسانها تعیین می کنند که تو اون لحظه چطور باشند.
شاید اون جمله ای که نوشتم رو بیشتر توضیح می دادم بهتر بود. من گفتم ترس واقعیت هست و وجود داره ولی رفتار انسانها در موقعیت های مشابه ممکنه متفاوت باشه و این موضوع سبب میشه که نتونیم همه انسانها رو با  صفت ترسو خطاب کنیم. یه مثال بزنم:
یکی از سوسک هم می ترسه، یکی از حشره بزرگتری می ترسه، یکی هم از یک قاتلی که داره میاد سمتش می ترسه، حالا هرسه میشن ترسو و به یک حالت، اونوقت یکی در هر سه حالت نترسه چی؟! فقط در حالت سوم مضطرب باشه ولی خونسردی خودش رو حفظ کنه چی؟!( در حالت سوم اکثریت هم بترسن ولی بازم نمیشه گفت ترسو هستن چون یکی برای کشتنشون میاد! بترسن اونوقت ترسو میشن!)
موضوع پیچیده ای هستش و نمیشه فقط با چند مثال( که اونم برای همه صدق نمی کنه) اثبات کرد که همه انسانها ترسو هستند! شرایط هر فرد فرق می کنه، ممکنه برای بعضی در خیلی از شرایط این ترس تبدیل به نوعی اضطراب از نوع مثبت بشه و هوشیاری اونها رو بالا ببره و در عین حال خونسردی  شون رو هم حفظ کنن،در واقع کم کم به همون صفت مقابل ترس یعنی شجاعت برسن.
  نوشته شما در کل خیلی خوب بود و همه این صحبت ها برای تبادل نظر هست تا خودم هم یه چیزی یاد بگیرم، باز هم می گم که هیچ ایرادی بر مقدمه شما وارد نیست و نظرتون هم محترم هست و قرار هم نیست که همه افکارشون یکی باشه.
تشکر و موفق باشید
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ
حالا که بحث ترس شد
در کل ترس دو نوع دارند که توی فیلم ها ازش استفاده میشه یکی چندش آوره که به اسم فیلم های ترسناک شناخته میشه و یکی خود واقعیت ترس هست که توی فیلم های ترسناک ژاپنی می تونید ببینید.
ترس یک چیزی که یک شخص اون رو در خودش ایجاد می کنه شما می تونید وقتی یک فیلم یا بازی رو انجام بدید اون حس ترس رو ازش جلوگیری کنید و یا جو سازی کنید و ترس رو خودتون به وجود بیارید.
این مورد در مورد خودم دقیقا صدق می کنه من خودم با جو سازی ترس رو به خودم انتقال میدم و خیلی هم حال می کنم و از این ایده ی بازی که اول بازی از بازی باز می پرسه از چه چیز هایی می ترسه خیلی خوشم اومد چون دقیقا می خواد کسی که بازی رو بازی می کنه همون ترسی رو تجربه کنه که توی دنیای واقعی هم از اون ترس برای خودش استفاده میکنه.
ترس یک ضعف برای آدمی نمی باشد هممون جور که آرامش برای انسان لازمه ترس هم لازمه و سجاد هم به این موضوع اشاره کرد که ترس حواس شما را به محیط اطراف خودتون جمع می کنید و دقت خود را در تمام حرکاتی که می خواید انجام بدید لحاظ بدارید دقیقا مثال این بازی رو میشه در بازی Silent hill PT اشاره کرد که وقتی اون چند نفر تویتریلر بازی داشتند بازی رو انجام می دادند در حالی که ترسیده بودند به محیط بازی هم خیلی دقت می کردند و خود بازی هم بازی باز را مجاب به این کار برای دقت بیشتر توی بازی ترغیب می کرد.
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
(04-17-2015, 11:56 PM)Last Warrior نوشته است: ممنون از پاسختون و جواب من هم برای تبادل نظر هست.
ببینید من نگفتم از جمله من استفاده می شد بهتر بود ،در واقع اون چند جمله من نقض کل مقدمه شما می شه که براش مثال هم آوردید
 جواب رو خودتون دادید، همون جایی که می گید ترس در انسانها یک چیز غریزی هست، ولی این دلیلی بر ترسو بودن نیست، مثل ناراحتی، عصبانیت، خوشحالی و ... در موقعیت های مختلف برای انسانهای مختلف بروزش متفاوت هست. مثلا نمیشه گفت همه انسانها موجودات عصبانی هستند چون در یک موقعیت هایی عصبانی می شوند! یا همه انسانها ناراحت هستند چون در موقعیت هایی ناراحت می شوند! همه این خصوصیات در مواقعی بروز می کنند و در واقع خود انسانها تعیین می کنند که تو اون لحظه چطور باشند.
شاید اون جمله ای که نوشتم رو بیشتر توضیح می دادم بهتر بود. من گفتم ترس واقعیت هست و وجود داره ولی رفتار انسانها در موقعیت های مشابه ممکنه متفاوت باشه و این موضوع سبب میشه که نتونیم همه انسانها رو با  صفت ترسو خطاب کنیم. یه مثال بزنم:
یکی از سوسک هم می ترسه، یکی از حشره بزرگتری می ترسه، یکی هم از یک قاتلی که داره میاد سمتش می ترسه، حالا هرسه میشن ترسو و به یک حالت، اونوقت یکی در هر سه حالت نترسه چی؟! فقط در حالت سوم مضطرب باشه ولی خونسردی خودش رو حفظ کنه چی؟!( در حالت سوم اکثریت هم بترسن ولی بازم نمیشه گفت ترسو هستن چون یکی برای کشتنشون میاد! بترسن اونوقت ترسو میشن!)
موضوع پیچیده ای هستش و نمیشه فقط با چند مثال( که اونم برای همه صدق نمی کنه) اثبات کرد که همه انسانها ترسو هستند! شرایط هر فرد فرق می کنه، ممکنه برای بعضی در خیلی از شرایط این ترس تبدیل به نوعی اضطراب از نوع مثبت بشه و هوشیاری اونها رو بالا ببره و در عین حال خونسردی  شون رو هم حفظ کنن،در واقع کم کم به همون صفت مقابل ترس یعنی شجاعت برسن.
  نوشته شما در کل خیلی خوب بود و همه این صحبت ها برای تبادل نظر هست تا خودم هم یه چیزی یاد بگیرم، باز هم می گم که هیچ ایرادی بر مقدمه شما وارد نیست و نظرتون هم محترم هست و قرار هم نیست که همه افکارشون یکی باشه.
تشکر و موفق باشید
وقتی در آکادمی ثبت نام کردم رفتم و تحقیق کردم یه نویسنده باید چه جوری باشه اولین نکته ای که نظرم جلب اعتماد به نوشته اش هست.  یه نویسنده یا باید چیزی ننویسه یا اگه نوشت باید تا تهش سره حرفش باشه یا گفته اش اشتباه که باید بپذیره یا درسته و نظرش که باید اونو برای خواننده توضیح بده که چرا این نظر داره. درباره مقدمه تمام حرفا شما درسته اما انگار بحث موجودات رو خوب نتونستم توضیح بدم یه مثال جالب می زنم فیلم بتمن که حتما دیدید و اینو می دونید که بروس وین از خفاشا می ترسید یه خاطره بد داشت به هرحال مسیر زندگیش طوری براش رغم زد که تبدیل به یکی از ترس هاش یعنی خفاش بشه اما تو یکی از قسمت های فیلم وقتی دشمن بتمن بهش داروی ترس ترشح می کنه باز بروس اولین ترسی که می بینه خفاش ها هستند اگر خود ما می تونیم کنترل رفتار در مقابل ترس چرا در فیلم بروس که تبدیل به خفاش شده بود باز می ترسید یعنی بعد از این همه مدت ترس از خفاش ها تموم نشده بود ما همه انسان هستیم اما قبلش موجودیم و یعنی غرایز ما خیلی قوی است اینکه کسی از چیزی نمی ترسه به خیلی دلایل ربط داره اما اینکه بگیم کسی هست که از چیزی نمی ترسه اصلا وجود نداره حتی نترس ترین آدم ها با یه بشکن از جا می پرن خود ترس کلمه پیچیده هست و باید توش گشت دید اصلا ترس خودش چی هست حتی بعضی مواقع هیجان های ما همون ترس ما ماست که داریم لذت می بریم پس وقتی که شما هیجان زده می شید در اصل ترسیدید حالا مثال بتمن چه ربطی به موضوع داشت نگاه کنید تو مقاله هم ذکر کردم ترس از گذشته تا آینده دنبال ماست و دلایل مختلفی شاید الان بزرگ شده باشید از سوسک نترسید اما اگه یه خاطره بد تو دوران کودکی داشته باشید دربارهش حالا چی؟ تو بازی گفتم سازندگان قبل از شروع از شما سوالاتی می پرن وقتی از من پرسیده می شه از چاقو می ترسم مگم 100% چون تو بچگی 1 2 جا مو بد بریدم که هنوز جاش هست اما االان اصلا چاقو ترسی برام نداره اما حالا همون چاقو یکی تو دستش باشه منو تهدید حالا باز ترسه بر می گرده شاید شما که از چاقو نترسید وقتی کسی جلو چاقو بکشه خونسرد باشید اینجاست که غرایز موجودیت انسان خودش نشون می ده. چون شما ترسی براتون از چاقوو زیاد تعریف نشده برای همین گفتم ما انسان موجودات ترسویی هستیم نه ما انسان ها ترسو هستیم در ضمن بحث خوبی هست شاید همین بحث بی خود خودش برای خیلی نکته جالبی یا آموزنده داشته باشه و منم خوشحال می شم نوشتم برای کسی اینقد اهمیت داره که بیاد سرش بحث کنه این برای من واقعا افتخاره

(04-18-2015, 12:19 AM)مجید نصر نوشته است: حالا که بحث ترس شد
در کل ترس دو نوع دارند که توی فیلم ها ازش استفاده میشه یکی چندش آوره که به اسم فیلم های ترسناک شناخته میشه و یکی خود واقعیت ترس هست که توی فیلم های ترسناک ژاپنی می تونید ببینید.
ترس یک چیزی که یک شخص اون رو در خودش ایجاد می کنه شما می تونید وقتی یک فیلم یا بازی رو انجام بدید اون حس ترس رو ازش جلوگیری کنید و یا جو سازی کنید و ترس رو خودتون به وجود بیارید.
این مورد در مورد خودم دقیقا صدق می کنه من خودم با جو سازی ترس رو به خودم انتقال میدم و خیلی هم حال می کنم و از این ایده ی بازی که اول بازی از بازی باز می پرسه از چه چیز هایی می ترسه خیلی خوشم اومد چون دقیقا می خواد کسی که بازی رو بازی می کنه همون ترسی رو تجربه کنه که توی دنیای واقعی هم از اون ترس برای خودش استفاده  میکنه.
ترس یک ضعف برای آدمی نمی باشد هممون جور که آرامش برای انسان لازمه ترس هم لازمه و سجاد هم به این موضوع اشاره کرد که ترس حواس شما را به محیط اطراف خودتون جمع می کنید و دقت خود را در تمام حرکاتی که می خواید انجام بدید لحاظ بدارید دقیقا مثال این بازی رو میشه در بازی Silent hill PT اشاره کرد که وقتی اون چند نفر تویتریلر بازی داشتند  بازی رو انجام می دادند در حالی که ترسیده بودند به محیط بازی هم خیلی دقت می کردند و خود بازی هم بازی باز را مجاب به این کار برای دقت بیشتر توی بازی ترغیب می کرد.
ادعایی ندارم اما به خاطر شرایط کارم که وقت آزاد زیادی دارم  تقریبا تمامی سبک ها بازی می کنم و کلا فقط تو زندگیم در هر شرایط روحی بازی هست که منو آروم می کنه من ترسناک ترین بازی که انجام دادم Dead space 3 بود فک کنم و تمام عناوین ترسناک رو فقط نشستم کنار برادرم تا اون بازی کنه و من فقط ببینم به علی آقا ( mr of 619) هم گفته بودم غلط کردم این مقاله ورداشتم چون کلا آدمی که تو بازی اکشنش با مرگ یهویی می پرم هوا! اما وقتی شروع به نوشتن این مقاله کردم  دیدم چیزی هایی دارم تو نوشته میارم که تو بازی های دیگه توجه زیادی بهشون نداشتم حرف شما درسته ترس به نوعی باعث تقویت حواس ما می شه و این جمله قدیمی که میگه اگر ترسی تو رو نکشه قوی ترت می کنه به نظر پر بیراه هم نیست اما خب این بازی بهانه شد کمی ترسامو بزارم کنار اما خب دیگه با این روند پیش برم آخرین نسخه Resident evil انشاالله 1 ماه بعد تموم می کنم( خدایش این زامبیاش بد میان تو صورت آدم)
[تصویر:  238bc43956c72bf464ad6f90c9ccaa6c.jpg]

پاسخ
آفرین آفرین و آفرین بهت
حالا بازی dead space 3 اصلا در مقابل نسخه ی یک بازی هیچ هست من داشتم بازی رو انجام میدادم نسخه ی یک رو و تمام حواسم توی بازی بود جوری که کلا میخکوب و محو بازی شدم تا جایی که رسیدم به یک راهرو که مثل یک سه راهی در همین حین یک دفعه برق های این راه رو رفت و صدا های ترسناکی پخش شد در همین حال من دقیقا بهه هیچ عنواان نه توی بازی و نه از پشت کامپیوتر تکون نخوردم و از ترس فقط صبر کرده بودم ببینم که بعدش چی میشه که بعد برق ها وصل شد(صلوات) ومن به راهم ادامه دادم.
حالا dead space 1 در مقابل بازی Silent hill pt هیچ هست بهت پیشنهاد شدید می کنم که از توی سایت حتما تریلر بازی رو دانلود کنی و ببینی این بازی چنان جور با صدا حس ترس رو بهت انتقال میده که حتی اگه توی روز هم اون رو ببینی بترسی من ساعت 1:30 شب با هدفون دیدم دیگه نتونستم تحمل کنم بعد اینکه گیم پلی بازی فوق العاده اعصاب خورد کن بود و خود گیم پلی هم ترسناک و زجر آور بود.
این خیلی خوبه این موضوع رو انتخاب کردی تا بفهمی چه چیزی درون خود هست و ترس های خودت رو بیشتر بشناسی.حرفت هم بسیار قبول دارم که آدم وقتی از یک چییز می ترسه برای همیشه از اون می ترسه مثل همون بتمن چون اون ترس جزو وجود اون شده حتی اگه باهاش مقابله کنه و توی بعضی مواقع مقابله با ترس بسیار ارزشمند هست و کمک به انسان می کنه ولی همیشه از اون می ترسه و نمی تونه اون ترس رو از خودش جدا کنه.
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
(04-18-2015, 12:19 AM)مجید نصر نوشته است: حالا که بحث ترس شد
این مورد در مورد خودم دقیقا صدق می کنه من خودم با جو سازی ترس رو به خودم انتقال میدم و خیلی هم حال می کنم و از این ایده ی بازی که اول بازی از بازی باز می پرسه از چه چیز هایی می ترسه خیلی خوشم اومد چون دقیقا می خواد کسی که بازی رو بازی می کنه همون ترسی رو تجربه کنه که توی دنیای واقعی هم از اون ترس برای خودش استفاده  میکنه.
ترس یک ضعف برای آدمی نمی باشد هممون جور که آرامش برای انسان لازمه ترس هم لازمه و سجاد هم به این موضوع اشاره کرد که ترس حواس شما را به محیط اطراف خودتون جمع می کنید و دقت خود را در تمام حرکاتی که می خواید انجام بدید لحاظ بدارید دقیقا مثال این بازی رو میشه در بازی Silent hill PT اشاره کرد که وقتی اون چند نفر تویتریلر بازی داشتند  بازی رو انجام می دادند در حالی که ترسیده بودند به محیط بازی هم خیلی دقت می کردند و خود بازی هم بازی باز را مجاب به این کار برای دقت بیشتر توی بازی ترغیب می کرد.

آفرین مجید جان
 حرفات بسیار بجا و درسته
در واقع شاید اختلاف نظر من و unique عزیز هم سر برداشت های مختلف از این موضوع باشه، من هم می گم ترس وجود داره ولی در شرایط مختلف برای انسانهای مختلف شرایط یکسانی ایجاد نمیشه و شاید بشه گفت همه انسانها در شرایطی می ترسند و این هم شاید در بسیاری مواقع یک امر طبیعی هست( مثل همون مثال هایی که زدم در نظر بالا) ولی لفظ ترسو این وسط شاید برای همه قابل استفاده نباشه( این هم مثال زدم براش)
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 952 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,657 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,135 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  ویدئو گیمفا: هر کسی از ظن خود شد یار من… | Inside “در یک نگاه” White Beard 1 1,535 04-11-2020, 01:59 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  مدیریت بازی مدیریت زندگی است .نقد بازی قهرمانان دیوار قرون وسطی mghnlolo 0 1,723 06-22-2017, 04:49 PM
آخرین ارسال: mghnlolo

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان