امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شخصیت شناسی:جوکر (The Joker)
Exclamation 
بنام خدا.

سلام به همه دوستان خوبم، خیلی از شماها میتونید که من عاشق شخصیت جوکر هستم، و خواستم بیوگرافی این شخصیت هوشیار-دیوانه رو براتون بذارم.بریم سراغ بیوگرافی:

اسم (مستعار):
جوکر
روپوش قرمز

طراح شخصیت:
باب کین
جری رابینسون

همدستان:
هارلی کویین

تاریخچه خلق این شخصیت:
{باب کین} سازنده کمیک های بتمن، برای اولین بار جوکر را در سال 1940 وارد کمیک خود کرد. {جری رابینسون} یک کارد جوکر و عکس {کنراد ویت} (شخصیت اصلی فیلم مردی که میخندد) را برای {باب کین} برد و اینگونه منبع الهام جوکر به وجود آمد.
[تصویر:  Manwholaughs.jpg]
داستان فیلم {مردی که میخندد} از این قرار است که، دو تا از اوباش‌ها، در دو طرف دهان یک کودک (شخصیت اصلی) زخمی ایجاد میکنند، و اینگونه این کودک تا ابد بروی لبهایش لبخندی وجود دارد.
{کنراد هیت} در فیلم {مردی که میخندد}
[تصویر:  9fa31889a1e00bb2ad4e5e1d6ddc70e0.jpg?itok=542CDj5F]
در مورد خانواده و دیگر چیز‌های شخصی این شخصیت، {باب کین} هیچ حرفی نزده است، و تاهنوز هم کسی از زندگی خانواده‌گی و شخصی او اطلاعی ندارد.

نام:
در بیشتر کمیک‌ها، بازی‌ها و فیلم ها نام اصلی او جوکر ذکر نشده، و جوکر فقط و فقط بخاطر همان گریم اوست.
در بعضی از کمیک ها بتمن نام او {روپوش قرمز یا Red-Hood} ذکر شده است.
در فیلم {بتمن} که در سال 1989 منتشر شد، او را {جک سنایپ} خطاب کرده اند.
و در آخرین فیلمی که جوکر حضور داشت یعنی {شوالیه تاریکی} که در سال 2008 منتشر شد، {جیم گوردون} میگوید:«نه اسمی، و نه اسم مستعاری»

گذشته کاری:
در کمیک {شوخی مرگبار یا The Killing Joke} معرفی کوتاهی از سابقه کاری او شده است.
[تصویر:  Killingjoke.JPG]
جوکر قبلا در یک کارخانه شیمیای کار میکرده، و بعد هم استعفاء داده و، به مجری گری برنامه کمدی رو آورد، که مردم از او استقبالی نکردند.
در ادامه جوکر میخواهد از یک کارخانه شیمیایی (به احتمال زیاد کارخانه‌ی که قبلا خودش کار میکرده) سرقت کنه، ولی بتمن جلو سرقت رو میگیره، و جوکر هم خودش رو توی حوض پر از مواد شیمیای میندازه.

مشخصات ظاهری:
[تصویر:  heath-ledger-the-joker.jpg]
بیشتر اوقات، جوکر یک کت و شلوار ارغوانی رنگ به تن میکنه.
رنگ صورتش سفید، لبهاش سرخ و موهای سبز رنگی داره.
در بعضی از کمیک‌ها دلیل این جوری بودن صورتش رو به همون، حادثه‌ی که خودش رو توی حوض پر از مواد شیمیای پرت کرد، ربط میدن، اما در بیشتر بازی‌ها، فیلم‌ها و کمیک‌ها گفته شده که این فقط یک گریم ساده است.
در بیشتر بازی‌ها، فیلم‌ها و کمیک‌ها دو طرف دهان جوکر زخمی وجود دارد که شبیح لبخند است. در بعضی از کمیک‌ها دلیل این زخم‌ها، به بتمن ربط داده شده، که وقتی جوکر با بتمن، مبارزه میکرده، بتمن با Batarang به دهان او محکم میزند، و دندان‌های او را از جا در می آورد.
ولی در فیلم {شوالیه تاریکی} خود جوکر در دو صحنه متفاوت قضیه این زخم‌ها رو میگه.
اولی مربوط به صحنه‌ی میشه که جوکر چاقو رو توی دهان Gambel میذاره، و بعدش میگه:
میدونی چطوری این زخم‌ها به وجود اومدن؟
پدر من یه معتاد و یه الکلی بود، یه شب که بیشتر از دیگه شب‌ها دیوونه شده بود اومد خونه،
مامان من چاقو آشپز خونه رو برداشت، تا از خودش دفاع کنه،
من داشتم تماشا میکردم، که وقتی که مادرم رو کشت میخندید، و بعدش اومد طرف من و گفت:
چرا اینقدر جدی هستی؟
تیغه چاقو رو گذاشت توی دهانم و دوباره گفت:
چرا اینقدر جدی هستی؟
بیا یه لبخند روی اون صورت بذارم.

و در صحنه دیگر وقتی که دنبال {Harvey Dent یا همون Two-Face} میگرده، {ریچل} نامزد {هاروی} رو میگره و میگه:
میدونی چطوری این زخم ها به وجود اومدن؟
من یه خانم خشگلی مثل تو داشتم، ولی اون یه قمار باز بود،
و یه دفعه خیلی بدهی داشت، و طلبکارا صورتش رو خط خطی کردن،
ما پولی نداشتم تا زنم رو پیش دکتر ببرم و من با خودم اینکارو کرد،(منظورش پاره کردن دهان بود)
و بعدش اون نتونست تحملم کنه و منو ترک کرد.

خب دوستان امیدوارم خوشتون اومده باشه.
در ضمن سپاس و اعتبار فراموش نشه.

[تصویر:  3zkb_photostudio_1466754140244.jpg]
سپاس از Lightninghero
پاسخ
رفیق منه ها واقعا خیلی باحاله ولی حیف که مرد  :(
[تصویر:  Serv5.jpg]
Negan
پاسخ
جالب بود عمو جوکر!
عمو جوکر شخصیت شناسی از جوکر می زاره؟چه جالب و دیدنی!
[تصویر:  e4f7_3ea4f3ff8d45616e224e2b324bba4603.png]
پاسخ
خیلی خوب بود خسته نباشی ای کاش راجب مرگ  جوکر یه اشاره میکردی  :heart:
[تصویر:  ceb35c2332302.jpg]
پاسخ
خوب بود ولی کوتاه بود. از جوکر کلی اطلاعات میشه نوشت.
متن ها رو وسط چین نکنید. وسط چین کردن عکس ها کار درستیه ولی متن ها رو همون راستچین کنید.
خسته نباشید
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
ممنون از شما بابت مقاله
مقاله‌ی خوبی بود. جوکر از شخصیت‌ها و بدمن های تأثیر گذار هست. اسم جوکر همیشه منو یاد هیث لجر فقید و اون بازی به یادماندنیش در شوالیه‌ی تاریکی میندازه.
 به نظر من وقتی صحبت از شخصیت شناسی میشه اونم در مورد جوکر، میشد که مقاله کمی تحلیلی‌تر نوشته بشه، البته این مقاله هم خوب نوشته شده.
به نظر من مقاله هایی مثل بیوگرافی، زندگینامه و بخصوص شخصیت شناسی و مواردی از این قبیل از مقاله‌هایی هست که گاهی حتی از نقد نویسی هم کارش بیشتره و تلاش و تحقیق بیشتری رو میطلبه( البته اگه بخوایم مقاله کاملی ارائه بدیم). در مقاله‌ی این‌چنینی میشد علاوه بر معرفی مقدماتی و بیان چند داستان و اتفاقاتی که برای شخصیت مورد نظر رخ داده، کندوکاوی هم در چگونگی شحصیت انجام داد، یعنی به تحلیل چرایی رفتار اون، اهمیت اون در داستان، بازخوردهای بیرونی شخصیت و خیلی مسائل دیگه هم پرداخت. در ضمن جا داشت که کمی هم در مورد شخصیت جوکر در بازی‌ها هم بیشتر می‌نوشتیدیا بهتره بگم نگاه گیمی رو اولویت قرار میدادید.
در کل در مورد جوکر و شخصیت اون میشه مقاله های مختلفی هم به صورت کلی هم به صورت اختصاصی در زمینه سینما و ... نوشت.
موفق باشید
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ
مقاله ی خوبی بود ولی کوتاه بود.
من شخصا از جوکر خیلی خوشم می اومد.
اگه یه مقاله کامل اطلعات بیشتر بنویسی خیلی بهتر میشه
پاسخ
باید بگم که من بیشتر سعی کردم به نکاتی بپردازم که دوستان آگاهی خاصی ندارن مثل الهام گرفتن این شخصیت، صورتش و...
[تصویر:  3zkb_photostudio_1466754140244.jpg]
سپاس از Lightninghero
پاسخ
خوب ولی کوتاه بود.
به نظرم یکم بیشتر تحقیق میکردید میتونستید اطلاعات بیشتر و کاملتری بدید.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ورود آقایان ممنوع! | ۳۰ شخصیت مونث برتر در بازی های رایانه‌ای – بخش دوم saeed aghababaee 9 3,980 09-10-2016, 08:50 PM
آخرین ارسال: Lightninghero
  ورود آقایان ممنوع! | ۳۰ شخصیت مونث برتر در بازی های رایانه‌ای – بخش اول saeed aghababaee 11 4,592 09-08-2016, 03:43 PM
آخرین ارسال: saeed aghababaee
  مردی که خاطره می‌سازد / ۱۰ شخصیت برتر Troy Baker saeed aghababaee 9 3,974 06-06-2016, 01:41 AM
آخرین ارسال: Writer Bot
  روزی روزگاری: به‌نام بتمن، به‌کام جوکر | نقد و بررسی عنوان Batman: Arkham Asylum Tyrion 4 2,660 05-22-2016, 05:40 PM
آخرین ارسال: Rocksteady
  سری پنجم | شخصیت‌های محبوب و منفور دنیای بازی Destiny 7 4,218 03-30-2016, 07:14 PM
آخرین ارسال: Destiny

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان