امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
به دنبال انقام/نقد برسی بازی god of war 3
[تصویر:  God_of_War_III_cover_art.jpg]
کاور دوم بازی
نام:god of war
تاریخ تولید:2010
ناشر:سونی
سازنده:سانتا مونیکا
دهم آپریل 2008 بود که بعد از انتشار بازی god of war 2 سانتا مونیکا پیشنهاد داد که نسخه ی سوم را با گرافیک بسیار بالا برای
کنسول های ps3 عرضه کند.ساخت این بازی از قبل در دست ساخت برای کنسول ps2 بود ولی با توجه به طولانی بودن داستان و
آمد کنسول،ps3 سونی اجازه ی ندا که این بازی برای کنسول های ps2 عرضه شود،پس سانتامونیکا هم تصمیم گرفت که این بازی
رو با گرافیک بهتر برای ps3 عرضه کند.اما چطوری؟آن زمان که سازنده ها توانایی گرافت بالا رو نداشتند که در 1 سال یک بازی بسازند اما سونی گفت اگر لازم باشد این بازی رو تا سال 2012 میسازید فقط گرافیک بازی بالا باشد.میخواهم درسی به ماکروسافت به دهم که تا آخر نسل فراموش نکند.
سونی این حرف هم به استودیوی ناتی داگ هم زد و به او گفت ساخت آنچارتد 3 رو از همین حالا شروع  کنید.
دلیل عصبانیت سونی چی بود؟چرا آنقدرخشمگین شد.دلیل آن انتشار بازی gris of war بود که خیلی ها از خرید کنسول ps3
پشیمان شدند و پول هایشان رو برای x360 مصرف کردند اما این آخر ماجرا نبود.در سال 2010 بازی God of war 3 عرضه شد
و تنها در روز اول بیش از 80 هزار کنسول در قاره ی آمریکا به فروش رفت.و کاری کرد ماکروسافت دیگر نتواند با سونی رقابت کند
و آن موقع بود که قبول کرد که سونی از لحاظ بازی سازی از ماکروسافت بهتر است.و دیگر توانایی رقابت با سونی رو نداشت
بعد از این نصف مردمی که x360 داشتند گفتند سونی زور خود را با این بازی زد و دیگر بازی انحصاری عرضه نمیکند،6 روز گذشت
در مراسم e3 بازی آنچارتد 3 نشان داده شد و تنها با یک تریلر 48 ثانیه ای کلی ترفتار برای کنسول های خود جمع کرد،اما نتوانست
به موفقیت های god of war برسد.چون آن یه بازی دیگری بود بازیی که خیلی منتظرش بودند بازیی که نشان میداد کی برنده میشود.کریتوس یا zeos ؟
[تصویر:  kl2hlhd3wqmdqouv891c.jpg]
داستان سرشار از انتقام
دیگر برام هیچ چیز مهم نیست،دیگر برام آینده مهم نیست،دیگر بهشت و جهمنم فتن برام مهیم نیست فقط انتقام!!
جمله ی بالا یکی از مهم ترین دیالوگ های بازی GOD OF WAR3 بود جمله ای که بعداز خیانت ZEOS به کریتوس،ZEOSپدر کریتوس
است.ریس همه ی خدایان دنیا او از وقتی که کریتوس بچه بود،خود کریتوس،و یکی از برادرش و مادرش رو در یک روستا گذاشت
و رفت پی کار خود این سه نفر،با هم سختی های زیادی کشیدند،از کشتن غول های بزرگ تا رد کرد زمستان ها سرد.این سه نفر
در زمین سختی های زیادی میکشیدند و از اون ور ZEOS به 5 بچه ی خود کلی تفریح میکردند.روزی برادر کریتوس میرود تا چوب
جمع کند اما هیچ وقت بر نمیگرد مادر کریتوس بر اثر سرما کشته شد و کریتوس هیچ کس رو نداشت.از این رو تصمیم گرفت که انتقام خانواده اش رو بگیر و همینطور هم شد و آلان ZEOS مانده و برادرش هرکول.در این بازی شوک‌های زیادی قرار گرفته است مثلاً (احتمال لو رفتن داستان بازی) تایتان‌ها در ابتدا با شما هستند یا بعد دشمن شما و زئوس می‌شوند و یا خالی بودن جعبه پاندورا. در نسخه‌های جدید این بازی از قابلیت سیکس اکسیس نیز استفاده شده‌است.
کریتوس کاری با هرکول نداشت اما هرکول رای
او را بست و نگذاشت او رد شود و کریتوس هم مجبور شد با هرکول هم از پای در آورد هرکول بسیار قوی بود و کریتوس خیلی از
قدرت هاشو صرف کشتن هرکول کرد و دیگر قدرتی نداشت تا وقتی به وسیله ی یک نفر قدرت های هرکول رو گرفت و آن موقع
به جنگ با ZEOS رفت او طی راه به یاد همسر و بچه ی خود افتاد و ZEOS به او گفت تو اون هارو کشته ای کریتوس از آن کلمه
به بعد دیگر کم کم روحیه ی خود را از دست داد و این یک فصت خوب برای ZEOS بود که کریتوس رو از بین ببرد.ولی کریتوس
فکر میکرد که ZEOS به او دستور داده است تا آنهارو بکشد و بیشتر از موقع های گذشته قدرت گرفت،قدرتی که سرشار از قدرت
های پسران ZEOS بود و به ZEOS حمله کرد و پس از یک نبرد سخت اورا کشت و کریتوس هم از این روی خوب شد و رفت تنها
اعضای خانواده اش یعنی خواهرشو پیدا کند که ماجرای این در نسخه یAscension شروع میشود.
[تصویر:  god-of-war-3-hercule.jpg]
هیچ کس نمیتواند جلوی کریتوس خشم گین رو بگیرد حتی هرکول
گرافیک

گرافیک این بازی بسیار بالا است گرافیکی که این بازی رو موفق ترین بازی سال 2010 کرد از گرافیک کوه ها گرفته تا غول ها
گرافیک این بازی نسبت به قسمت قبلی زمین تا آسمان فرق دارد،در بعضی موق ها رگ های بدن کریتوس معلوم است و
بعضی از موقع ها گرافیک آنقدر بالا است که فرد آنقدر چشمش گرافیک بازی رو میگیرد که دیگر یادشون میره که دارن بازی میکنند
و در حال شکست دادن یکی از غول ها هستند.
از شوخی گذشته این بازی پر گرافیک ترین بازی PS3 بود که هیچ بازی سازی نمیتوانست بازی ای با این گرافیک بسازند،گرافیک
خون های بدن کریتوس تا دوشمنان.
گرافیک دوشمنان هم خیلی خوب بود پیشرفت خوبی نسبت به نسل قبل داشت ولی زیاد هم چشم گیر نبود،به همین دلیل
این موضوع باعث شد در نمره دادن گرافیک این بازی  یکم کم نمره بدن.ولی این تمام ماجرا نبود! گرافیک سلاحات که خیلی بهتر شده بود ریزه کاری های سلاحت و طرز گرفت آن که استخوان های بالای دست کریتوس معلوم است.اما بازی های ساده امروز
تازه توانسته اند به گرافیک این بازی دست پیدا کنند ولی چه فاید وقتی گرافیک این بازی قرار است بر روی PS4 دو برابر شود.
حالا از بحث زیاد دور نمیشویم.شرکت ماکروسافت با دیدن این بازی تصمیم گرفت از رقابت با سونی دست بردارد و دیگر با سونی
رقابت نکند چو خودش فهمیده بود که اگر بازی انحصاری بسازد سونی بهتر از آن میسازد.
گرافیک این بازی نمره ی خوبی گرفت ولی نتوانست نمره ی 10 بگیرد تا با بقیه ی نمره 10 ها باشد ولی این نمره ی 9.5هم نمره
خوبی است ولی سونی رو متقاعد نکرد و باعث شد که یک ماه با استودیوی سانتامونیکا بعد رفتار کند.
[تصویر:  God-of-War-III-Screen-08.jpg]
کریتوسی غرق از قدرت
گیم پلی
روند کلی بازی خدای جنگ ۳ همانند نسخه‌های پیشین این سری است. محیط جنگ با دید سوم شخص از حالت افقی به حالت عمودی تغییر کرده‌است. صحنه‌های درگیری پر از زدوخورد و شلوغ تر از قبل هستند، تعداد پولیگون‌ها (قطع‌های تشکیل دهنده اجسام و افراد) بیش از ۴ برابر شده‌اند. زمان لازم برای اتمام بازی نیز حدود دو برابر شده است که در مقایسه با سایر عناوین سوم شخص قابل قبول است.

در پایین لیست از قدرت های کریتوس رو مشاهده میکنید
بالای پر:این سلاح نیست بلکه وسیله ای است که میتواند کریتوس به وسیله ی آن پرواز کند البته پرواز کردن با این پر ها محدود است و نمیتواند مسافت طولانی رو طی کند و پس از طی کردن مسافتی از کار می افتند
مشت آهنین:مشت هایی که از هرکول گرفته شد است و قدرت خیلی زیادی دارد اگر این مشت ها نبودند کریتوس هرگز نمیتوانست ZEOS رو شکست بدهد
یخیده:این قدرت که اسم عجیبی دارد از خدای آب گرفته شده است قدرتی که به وسیله ی آن میتوانیم دوشمنانمان رو یخ کنیم
آتیش سوزان:این قدرت از قدرت های خدای آتیش است که میتوانیم به وسلیه ی آن مانع هارو بسوزانیم و دوشمنان بزرگی که پرواز میکنند رو بسوزانیم
نور:قدرتی که کریتوس از خدای نور گرفته اگر چه این وسیله کله ی خدای نور است ولی بسیار بدرد بخور است و به وسیله ی آن میتوانیم در جاهایتاریک آن جا رو روشن کنیم و دوشمنان را در تاریکی بسوزانیم

گیم پلی این بازی هم بهتر شده است البته فرقی نکرده است،فقط اشکالاتی که در نسخه ی قبلی بود رو بر طرف کردند.
در این بازی غول های وجود دارد که باید از آن ها رد شوید و آن ها را شکست بدهید.
[تصویر:  God_of_War_III__Scorpius_by_andyparkart.jpg]
این عقربه یکی از غولی های حذف شده ی این بازی است البته در همان اول قرار بود در نسخه ی دوم این بازی حضور داشته باشد،اما سانتامونیکا گفت در نسخه ی سوم بهتر اما برای نسخه ی سوم هم نبود دلیل این کار هنوز مغلوم نشده .اما سانتا مونیکا
گفته که این غول،غول بسیار خوبی در بازی بوده و نقش مهمی داشته است و به گفته ی او این غول به کریتوس قرار بود کمک کند
اما به دلایلی نمیتوانیم این غول را بیاوریم ایشالا در نسخه ی بعدی.
در آن موقع باگی در این بازی پیدا نکرده بود و نمره ی 10 رو به این قسمت از بازی دادند
[تصویر:  god-of-war-iii_69018_godofwar3-4.jpg]
صداگزاری
صداگزاری بازی میشه گفت عالی هست و اینطور صداگزاری در هیچ بازی ای نبوده است صدا گزاری طبیعی که هیچ بازی سازی
نمیتواند صداگزاری به اندازه ی این بازی داشته باشدگرچه اشتباهاتی در صداگزاری بود است ولی درکل خوب است.
وقتی که کریتوس به جان zeos میرود،به کریتوس میگویند هرکول ولی در زیرنویس نوشته اریس!!
این سوتی واسه ی سانتامونیکا بسیار شرم آور بود طوری که دیگر نمیتوانست برای این سوتی یه بهانه بیاورد.
صدای شخصیت های بازی بسیار عالی بودند بخصوص هرکول که صدای بسیار قشنگی داشت اما متسفانه صداگزاری
سلاحات و طرز حمله به دشمنان خوب نبود و بعضی موقعات هم صدای بازی قطع و وصل میشد این از جمله باگ هایی است
که در این بازی بود است و باعث شد نمره ی این بخش از بازی رو 9 بدهند که برای سانتامونیکا و سونی نمره ی خوبی نبود.
[تصویر:  God-Of-War-3-5.jpg]
سخن آخر
برای بازیی که در سال 2010 عرضه شد بازی خوبی بود و اگر در آن زمان بودیم میگفتیم عجب بازی ای هست ولی اگر از الآن نگاه
کنیم بازی زیاد گرافیکی ندارد.اما این بازی در زمان خودش بهترین بازی سال ز همه لحاظ شد و دیگر آن هایی که ترفدار ماکروسافت
بودند دیگر گفتند ماکرو دیگر حرفی برای گفتن نداره و این بازی باعث شد کنسول های ps3 بیشتر به فروش برسد و کسایی که از
سونی بدشان میامد دیگر خوششان بیاید چون خیلی ها فکر میکردند سونی اون اوایل خوب نبود الآن هم خوب نیست و این بازی
نشان داد که هیچ چیز غیرممکن نیست حتی در سخت ترین لحظات.
[تصویر:  pyeypubwv3x5plqsspjb.jpg]
پیشنهاد من به شما این است این بازی رو از دست ندهید چو خیلی بازی قشنگی است.
پاسخ
گاد آف وار 2 از 3 خیلی بهتر بود ولی در هر حال باید از بازی لذت برد

ممنون داداش حسین بابت نقد.

مشکل نقدت اینه که متنت در هم ریختست آدمو از خوندن زده میکنه فاصله رو هم رعایت کن :heart:

غلط املایی هم داری پدازی : پردازی
ناخدایی خسته در تسخیر طوفانم رفیق
در دل دریا اسیر مکر شیطانم رفیق
صخره ای هستم که سیلی میخورم از دست موج
امپراطوری غم از دست یارانم رفیق
کاش هرگز دل نمی بستم به مرجانهای آب
طعمه ای در کام خشک نارفیقانم رفیق
پاسخ
(04-01-2015, 10:02 AM)FARCRYFORGTA نوشته است: گاد آف وار 2 از 3 خیلی بهتر بود ولی در هر حال باید از بازی لذت برد

ممنون داداش حسین بابت نقد.

مشکل نقدت اینه که متنت در هم ریختست آدمو از خوندن زده میکنه فاصله رو هم رعایت کن :heart:

غلط املایی هم داری پدازی : پردازی
از لحاظ داستان که
شما چطور میگید درهم ریخته من که با بزرگ نوشتم تا نقد بهر خوانده بشه
درضمن این طور کلماتی اسپم است ممنونم بابت نقد،اون گزینه ی تشکر واسه ی چیه
پاسخ
متاسفانه نقد مشکلات زیادی داره
همون اول کار نوشتین " به دنبال انقام/نقدبرسی بازی god of war 3 "
متن بهم ریخته است و تو ذوق می زنه، باید متن تمام چین کنی نه وسط چین
غلط املایی هم که زیاد داری
داستان فقط تعریف کردی و تحلیلش نکردی، شخصیت پردازی هم که هویج حساب کردی.
بعضی از جاها  متن به صورت گفتاری نوشتی.
از جملات ضد و نقیض استفاده کردی
من نفهمیدم سلاحات چیه! سلاح ها بگو، خودت خلاص کن.
"می" را هم به کلمات چسبوندی
در پایان نقد گفتی شخصیت پردازی خوب، ولی تو متن بهش اشاره نکردی!
عرقرب S0 (43) منظورت عقربه
در آینده منتظر مقالاتی با کیفیت بیش تر از شما هستیم
موفق باشید
پاسخ
با سلام
1- مقدمه خیلی فضایی هست! یعنی چه سونی به سانتا گفت می خوام رو مایکروسافت رو کم کنم :( به نادی داگ! گفت آنچار تد بساز و... Confused0 (28): S0 (43) بعدش ناتی داگ هست.... که احتملا اشتباه املایی هست. " به مقدمه 4 از 10 میدم. "
2- بعد از علائم باید یه فاصله بزاری عزیز یعنی به جای " اما چطوری؟آن زمان " باید بگی " اما چطوری؟ آن زمان " یا " در قاره ی آمریکا به فروش رفت.و کاری کرد " باید فاصله بزای بعد نقطه و بگی " در قاره ی آمریکا به فروش رفت. و کاری کرد ". بعدش بی مواقع نقطه یا ویرگول اشتباه گذاشتی که بگذریم....
3- عامیانه ننویس! نه تنها به متنت جذابیت نمی ده بلکه باعث افت کیفی اونم میشه!
4- مقاله قبل انتشار یه بار بخوان و غلط املایی ها اصلاح کن... دیگه مثال نمی زنم! چون غلط زیاده..
این جمله شاهکاره.....
نقل‌قول: از شوخی گذشته این بازی پر گرافیک ترین بازی PS3 بود که هیچ بازی سازی نمیتوانست بازی ای با این گرافیک بسازند،گرافیک
5- داستان روایت کردی به جای نقد! تو یه نقد اولباید یکم از داستان و شخصیت ها بگی بعدش به نقاط ضعف و قوت داستان بازی اشاره کنی ( نه تعریف کنی ) و تمام ;)
6- بخش گرافیک و گیم پلی در هم بر هم و قاطی نوشتی... به این بخش ها هم 4.5 از 100 میدم!
7- مطلب تمام چین + عکسا مرتب کن.
حقیقت بگم نقد ضعیفی بود! سعی کن نقد دیگران ( تو صفحه اصلی یا مجله ) بخوانی تا بیاد دستت که چطوری بنویسی... نمره کلی من به نقدت 4.5 از 10 هست
پاسخ
بدک نبود جای پیشرفت داره...حقیقتش نخوندم هنوز پس از خوندن نظرات این نظر رو دادم به هر حال امیدوارم موفق باشی
پاسخ
(04-01-2015, 12:51 PM)badboyX نوشته است: بدک نبود جای پیشرفت داره...حقیقتش نخوندم هنوز پس از خوندن نظرات این نظر رو دادم به هر حال امیدوارم موفق باشی
بخدا اینهم بزور نوشتم وقت نمیکنم بازی کنم و نکات بیشتری بهش اضافه کنم
ممنون

(04-01-2015, 12:37 PM)carefree نوشته است: با سلام
1- مقدمه خیلی فضایی هست! یعنی چه سونی به سانتا گفت می خوام رو مایکروسافت رو کم کنم :(  به نادی داگ! گفت آنچار تد بساز و... Confused0 (28):  S0 (43)  بعدش ناتی داگ هست.... که احتملا اشتباه املایی هست. " به مقدمه 4 از 10 میدم. "
2-  بعد از علائم باید یه  فاصله بزاری عزیز یعنی به جای " اما چطوری؟آن زمان  " باید بگی  " اما چطوری؟ آن زمان  " یا " در قاره ی آمریکا به فروش رفت.و کاری کرد " باید فاصله بزای بعد نقطه و بگی " در قاره ی آمریکا به فروش رفت. و کاری کرد ". بعدش بی مواقع نقطه یا ویرگول اشتباه گذاشتی که بگذریم....
3- عامیانه ننویس! نه تنها به متنت جذابیت نمی ده بلکه باعث افت کیفی اونم میشه!
4- مقاله قبل انتشار یه بار بخوان و غلط املایی ها اصلاح کن... دیگه مثال نمی زنم! چون غلط زیاده..
این جمله شاهکاره.....

نقل‌قول: از شوخی گذشته این بازی پر گرافیک ترین بازی PS3 بود که هیچ بازی سازی نمیتوانست بازی ای با این گرافیک بسازند،گرافیک
5- داستان روایت کردی به جای نقد! تو یه نقد اولباید یکم از داستان و شخصیت ها بگی بعدش به نقاط ضعف و قوت داستان بازی اشاره کنی ( نه تعریف کنی ) و تمام ;)
6- بخش گرافیک و گیم پلی در هم بر هم و قاطی نوشتی... به این بخش ها هم 4.5 از 100 میدم!
7- مطلب تمام چین + عکسا مرتب کن.

حقیقت بگم نقد ضعیفی بود! سعی کن نقد دیگران ( تو صفحه اصلی یا مجله ) بخوانی تا بیاد دستت که چطوری بنویسی... نمره کلی من به نقدت 4.5 از 10 هست
منظورت از فضایی چیه؟
یعنی اینکه تو خوب متوجه ی متن نشدی و نفهمیدی که قضیه چیه
من نفهمیدم شما چی میگید
درضمن گرافیک و گیم پلی کجاش قاطی هست؟ یه بار دیگه نگاه بندازید.بعد اون نمره ای که شما دادید بهتر بود به نظر خودت میدادی
نه الآن متوجه شدم شما چشمتون خوب کار نمیکنه عکس ها کجاش نامرتبه؟
پاسخ
S0 (45)  S0 (9)  S0 (13)
خوشم میاد انتقاد پذیریت چشم آدم در میاره...!
نقل‌قول: منظورت از فضایی چیه؟
من نفهمیدم شما چی میگید
درضمن گرافیک و گیم پلی کجاش قاطی هست؟ یه بار دیگه نگاه بندازید.بعد اون نمره ای که شما دادید بهتر بود به نظر خودت میدادی

فضایی یعنی خیلی مسخره نوشتی....! ;)
عکس ها مرتب هستن :exclamation: اندازشون یکی هست؟!

عزیز نقد این بازی پتانسیل رسیدن به 4000 کلمه رو داره.. کم هم نوشتی.

بعدشم من " هیچ کسی " توی دنیای مقاله نویسی نیستم ولی حداقل به لطف خدا در حدی هستم که بتانم به یه نقدی نمره ی خودم بدم ;)
پاسخ
(04-01-2015, 02:39 PM)carefree نوشته است: S0 (45)  S0 (9)  S0 (13)

من نفهمیدم شما چی میگید

اندازه شون خوبه تو چیکار داری به عکس ها؟ S0 (45) 
کجاش مسخره هست تو اصلا یه بار دیگه مقدمه رو بخون S0 (24)
تو که دو روز هست وارد شدی به انجمن برو ببین که نوشتن نقد باید از 1500 تا 3000 کلمه باشدS0 (43) 
پاسخ
(04-01-2015, 02:43 PM)HOSSEIN COD نوشته است:
(04-01-2015, 02:39 PM)carefree نوشته است: S0 (45)  S0 (9)  S0 (13)

من نفهمیدم شما چی میگید

اندازه شون خوبه تو چیکار داری به عکس ها؟ S0 (45) 
کجاش مسخره هست تو اصلا یه بار دیگه مقدمه رو بخون S0 (24)
تو که دو روز هست وارد شدی به انجمن برو ببین که نوشتن نقد باید از 1500 تا 3000 کلمه باشدS0 (43) 
بسوزه پدر یه سری اتفاقا....
آره داداشی من 2 روزه عضو انجمن شدم ولی تجربم تو نوشتن از شما بیشتره. 
ولی بازم میگم من هیچ عددی در میان نویسندگان تراز اول نیستم... :-/  ( هستم! )
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 956 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,675 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,147 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  عشق فداکاری تغییر ، نقد و برسی بازی Brothers A Tale Of Two Sons kaladin 3 2,267 10-04-2019, 03:53 PM
آخرین ارسال: kaladin
  نقد و برسی بازی NFS:Payback (آقایِ کُدی گونه) mr_code 9 2,606 12-29-2017, 12:41 PM
آخرین ارسال: mr_code

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان