نظرسنجی: طرفدار کدام عنوان شوتر اول شخص هستید؟
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
BATTLEFIELD
25.49%
13 25.49%
CALL OF DUTY
62.75%
32 62.75%
Other
11.76%
6 11.76%
در کل 51 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بکش بکش... Battlefield-vs-Call of duty
به نام خدا
سلام
در این مقاله مقایسه ای بین دو عنوان cod و btfخواهیم داشت پس در ادامه با من همراه باشید...
[تصویر:  20442955892442079519.jpg]

اطلاعات کلی:
[تصویر:  39962542006429633618.png]

مقدمه:
نسخه ی بعدی سری بازی های cod اشباح یا همان Ghosts نام داردکه طبق اظهارات سازنده بازی با موتور گرافیکی جدیدی ساخته شده و بیشتر حالت سینماتیکی به خود گرفته است از نسخه ی چهارم بازی کال اف دیوتی این سری دارای کمترین تغییرات بوده است و همچنین عرضه سالیانه ی این بازی اندکی آن را تکراری کرده است اما با وجود تغییرات کم در نسخه های جدید بازهم گیمر ها علاقه دارند آن را تجربه کنند و براحتی از آن دل نمی کنند.اما در آن سوی میدان BTF قرار دارد که به عنوان جدی ترین و بزرگترین رقیب cod میتوان آن را تلقی کرد.EA همواره در ساخت تمامی بازی های خود وسواس زیادی به خرج داده و نسخه چهارم BTF نیز به همین ترتیب بوده است. گرافیک فوق العاده این بازی در کنار جزییات قابل تخریب و بسیار بالای آن این بازی را به یکی از بهترین شوتر های اول شخص تبدیل کرده است.

سیا.ست مهم است...
بله سیا.ست مهم است.سیا.ستی که EA در BTF به کار برده یکی از عوامل اصلی موفقیت بسیار خوب این بازی است.عرضه چندسال یک بار این بازی گیمر ها را تشنه تر می کند و به سازندگان نیز فرصت بیشتری میدهد تا تغییرات مثبت بیشتری را در بازی اتخاذ کنند.در آن سوی میدان عرضه سالیانه ی  cod اندکی مزه ی آن را کم کرده است بخصوص اینکه در هر نسخه تغییرات کمی لحاظ میشود برخلافBTF که در هرنسخه تاز تر و جذاب تر میشود.

شخصیت پردازی:
در گذشته فکر میکرم که FOLLOW اسم فرمانده گروه بود بگذریم...بدلیل اینکه که ما فقط دستان و تفنگی را میبینیم و صدای شخصیت را میشنویم شخصیت پردازی برای برقراری ارتباط بیشتر با بازی در این سبک بازی امری مهم است.  درمورد شخصیت پردازی دشمنان و دوستان باید بگویم که cod بسیار خوب و عالی عمل کرده است.دشمنان سرسختی نظیر ماکروف  یکی از قدرتمندترین شخصیت پردازی های این بازی بوده است.در جبهه ی مقابل BTF قرار دارد.در این بازی نیز شخصیت پردازی دوستان خوب است اما نمیدانم چرا شخصیت های بازی cod بیشتر جلب توجه میکنند به هرحال بنظر من در cod شخصیت ها بیشتر گیمران را درگیر میکنند تا در BTF

داستان:
براساس اطلاعات اخیر منتشر شده داستان بازی COD روایتگر آمریکایی است که ضعیف شده و برای بازگشت به قدرت و بدست آوردن منابع  به جنگ با کشور های حوزه آمریکای جنوبی میرود که در راس آنها ونزوئلا قرار دارد.اما بپردازیم به بازی BTF داستان این بازی ظاهرا مربوط به دنیل رکر است او شخصیت اصلی بازی است و به همراه همکارش برای نجات آمریکایی هایی که در شانگهای دستگیر شده اند  میرود. این خلاصه ای از داستان دوبازی بود که البته غافلگیری و چیز های جدید زیادی با توجه به موضوع داستان ها را نمیتوان از این دو عنوان انتظار داشت.

گیم پلی:
اکثرا گیم پلی بازی BTF را یک کپی از COD میدانند اما من مخالف آنها هستم.اگر دو بازی را در کنار هم قرار دهید و با هر دو تیر اندازی کنید خواهید دید که تیر اندازی در BTF بسیار طبیعی تر از COD است دلیل این امر هم میتوان به نوسانات و لرزش های زیاد تفنگ در بازی BTF نسبت داد  اگر نسخه های قبلی این دو عنوان را تجربه کرده باشید خواهید دید که در هنگام گلوله خوردن و تحت فشار قرار گرفتن در بازی COD فقط اطراف صحنه  خونی میشود درحالیکه در BTF لرزش هایی اتفاق می افتد و هنگام گلوله خوردن جابجایی های سریع سخت تر میشود.و همچنین به سختی میتوان از تیررس دشمن فرار کرد.اما در مقابل در COD کار هایی غیر از گلوله زدن وجود دارد که بسیار لذت بخش تر از BTFهستند.به عنوان مثال در بازی mw2 در یکی از مراحل برای فرار از دشمن میبایست با جت اسکی از بین جنگل ها و زیر رگبار دشمن فرار میکردید و خود را به هلیکوپتر میرساندید یا در همین بازی در یکی از مراحل که در برزیل اتفاق می افتاد میبایست بدون صلاح از دست تمامی دشمنان فرار میکردید و خود را به هلیکوپتر میرساندید که بسیار لذت بخش بود اما در BTF  این اتفاقات کمتر رخ میداد.یکی دیگر از مواردی که باید در بازی های شوتر به آن توجه کرد سطح تخریب است.که بدون هیچگونه توضیح خاصی فکر کنم بدانید که برنده این بخش کیست.بله BTF  ، در این بازی سطح تخریب بسیار بالاست.اگر مدت زمان طولانی را در سنگری بایستید آن سنگر نابود میشود که این در صورتی است که تانک یا آر پی چی زن در مقابل شما قرار نداشته باشد که اگر باشد خیلی زود سنگر شما خراب میشود.خلاصه در BTF  سطح تخریب فوق العاده است این در حالی است که در بازی COD در این چندسال اخیر تنها تخریبی که دیدم فروریختن برج ایفل درmw3 بود و تقریبا میتوان گفت که در این بازی سطح تخریب وجود ندارد.

آهنگ سازی و صداگذاری:

در بازی COD متناسب با شرایط و حالات شما آهنگ تغییر میکرد مثلا در لحظات مرگ صدای آهمگ کم میشد و در مواقع حساس آهنگ به اوج خود میرسید اتفاقی که کمتر در بازی BTF   به آن برخوردم.اما صداگذاری اصلحه ها و گلوله ها در بازی BTF  را  بیشتر قبول دارم.اکویی که  در این بازی وجود دارد بسیار عالی است این درحالی است که در COD صداها تقریبا یکنواخت هستند و شما در هنگام خالی کردن یک خشاب تغییری در صدای گلوله ها حس نمی کنید حتی اگر مسیر گلوله ها را به طور مداوم تغییر دهید و یکی از نقاط ضعف COD همین است.

گرافیک:
در بخش گرافیک واقعا باید یک آفرین به ea گفت زیرا گرافیک بی نظیری را در بازی BTF  ساخته است.واقعا در این بازی همه چیز عالیست جزییات بسیار خوب هستند و به سختی میتوان باگی را در آن مشاهده کرد و واقعا بازی BTF  در بخش گرافیک نمره ی کامل را از آن خود می کند زیرا واقعا هیچ مشکل گرافیکی ای در آن وجود ندارد.در طرف مقابل COD هم گرافیک خوبی دارد اما باگها در آن زیاد است و یکی از دلایلی که نمیتوان به آن نمره ی کامل را داد همین بازی BTF  است.

کنسول یا pc؟
واقعیت امر آن است که اگر میخواهید با پرداخت قیمت کم بازی را در بهترین حالت اجرا کنید کنسول ها مناسب ترند اما اگر بودجه برای شما مهم نیست pcبهترین گزینه است.زیرا لذتی  که در بازی کردن با ماوس و کیبورد هست در بازی کردن با کنترلر نیست.به این قضیه خوب فکر کنید...

چه کسی در جنگ پیروز میشود؟
درجواب این سوال باید بگویم هردو...
درست است که عرضه سالیانه COD اندکی آن را تکراری کرده است اما با توجه به اینکه  این بازی معمولا زیر دست گیمرها ذوب میشود و خیلی زود گیمرها آن را به پایان میرسانند و اینکه BTF  هر چند سال یکبار منتشر میشود میتوان این نکته را در نظر داشت که این بازی خواه یا ناخواه فروش خود را میکند و سود خود را به سازندگان میرساند در آن سوی میدان BTF  نیز با توجه به عرضه چندسال یکبار آن و گرافیک و تخریب پذیری و ... بالای آن باز هم فروش خود را خواهد کرد و باز هم سود را به سازندگان خواهد رساند

نتیجه گیری:
خب ممکن است هر کدام از شما نتیجه ی خاصی گرفته باشید اما من این نتیجه گیری را کرده ام:
اگر بدنبال نابودی و خالی کردن اعصاب خود هستید و میخواهید داد و فریاد بزنید BTF  گزینه مناسب برای شما است و اگر هم فردی آرام هستید و میخواهید از بازی لذت ببرید و اوقات فراغت خود را به جای مطالعه کتابهای غیر درسی به بازی کردن بگذرانید COD برای شما ساخته شده است.

a.gamer یه حرف خیلی منطقی زد.گفت نباید یکی رو به عنوان بازی برتر انتخاب کنی. درسته حق با ایشونه به همین دلیل جدولو حذف کردم.با تشکر از A.GAMER
 پایان...
ممنون که همراه من بودید
Thanks for your watching
تمامی حقوق اینجانب متعلق به بنده می باشد. l:

گیمفا!لطفا نام کاربرینونو عوض نکنید
Error Dxgi.dll

[تصویر:  watch_dogs_aiden_pearce-1920x1080.jpg]
we know everythings
پاسخ
گفتم بهتون که در مقایسه تبهر خاصی دارید و باید انتقال تجربه کنید[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]در کل درسته که کالاف یه مقدار ضعف نشون داده ولی بهتره اجهاف نکنیم و از حقش نگذریم به نظر من باید بعد از تجربه دو عنوان بهشون نمره داد چون نمره دادن قبل از انتشار هنوز باب نشده ولی خیلی خوب میشه که عین مقاله شما این فرهنگ باب بشه[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]در کل من فن هردوتا هستم پس از پیشرفت هردو لذت می برم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]ممنو ن از اینکه وقت گذاشتید و مقاله زیبایی رو طراحی کردید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
پاسخ
(11-01-2013, 06:30 PM)'AMIR M13' نوشته است: گفتم بهتون که در مقایسه تبهر خاصی دارید و باید انتقال تجربه کنید[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]در کل درسته که کالاف یه مقدار ضعف نشون داده ولی بهتره اجهاف نکنیم و از حقش نگذریم به نظر من باید بعد از تجربه دو عنوان بهشون نمره داد چون نمره دادن قبل از انتشار هنوز باب نشده ولی خیلی خوب میشه که عین مقاله شما این فرهنگ باب بشه[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]در کل من فن هردوتا هستم پس از پیشرفت هردو لذت می برم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]ممنو ن از اینکه وقت گذاشتید و مقاله زیبایی رو طراحی کردید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]

نقل‌قول: نظر لطف شماست[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

اما من با توجه به نسخه های قبلی که تجربه کرده بودم نمره دادم نه نسخه های جدید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

Error Dxgi.dll

we know everythings
پاسخ
به به خیلی دنبال این مقاله تو  سایت ها ی دیگه میگشتم و لی هیچجا به این خوبی نبود.واقعا آفرین و خسته نباشید[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  90062409511201326600.jpg]

پاسخ
دوست عزيز.........
واقعا بر چه مبنايي اين نتيجه ها رو گرفتي؟؟؟؟؟؟؟؟؟[img]images/smi/s0 (83).gif[/img]
نمرات جدول هم كاملا عجيب هستش....[img]images/smi/s0 (34).gif[/img]
كلا وقتي اين مطلب رو خوندم [img]images/smi/s0 (98).gif[/img]
دوربين مخفيه!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟​[img]/images/smi/new/7.gif[/img][img]/images/smi/new/7.gif[/img][img]/images/smi/new/7.gif[/img]
پاسخ
(11-01-2013, 06:45 PM)'AHZ' نوشته است: به به خیلی دنبال این مقاله تو  سایت ها ی دیگه میگشتم و لی هیچجا به این خوبی نبود.واقعا آفرین و خسته نباشید[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

خوشحالم که پیدا کردید[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

(11-01-2013, 06:46 PM)'grey' نوشته است: دوست عزيز.........
واقعا بر چه مبنايي اين نتيجه ها رو گرفتي؟؟؟؟؟؟؟؟؟[img]images/smi/s0 (83).gif[/img]
نمرات جدول هم كاملا عجيب هستش....[img]images/smi/s0 (34).gif[/img]
كلا وقتي اين مطلب رو خوندم [img]images/smi/s0 (98).gif[/img]
دوربين مخفيه!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟​[img]/images/smi/new/7.gif[/img][img]/images/smi/new/7.gif[/img][img]/images/smi/new/7.gif[/img]

نقل‌قول: بر مبنای تجربه[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
از 10نمره هستن و کاملا هم نظر شخصی[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
دست شما درد نکنه[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]
بله شما در مقابل دوربین مخفی قرار گرفته اید[img]images/smi/s0 (45).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

Error Dxgi.dll

we know everythings
پاسخ
من که هیچ کدوم هنور بازی نکردم ولی ندیده حرف های شمارو قبول ندارم
پاسخ
(11-01-2013, 07:20 PM)'krazy_kow@' نوشته است: من که هیچ کدوم هنور بازی نکردم ولی ندیده حرف های شمارو قبول ندارم

نقل‌قول: گفتم که من بر طبق بازی های قبلی این مقایسه رو انجام دادم

دوستان من نگفتم BTF4 -VS -COD ghosts
من گفتم BTF-vs-COD

Error Dxgi.dll

we know everythings
پاسخ
نقدتون خوبه نمراتون اصلا[img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]images/smi/s0 (5).gif[/img]
 شما با چه امیدی داستان کالاف رو با بتل یکی میدونی؟ اسم یه شخصیت از بتل 3 که یادتون هست رو بگو! چیزی یادتون نیست. کدوم جملع تو بتل به یاد شما مونده؟ اصلا من نمره داستانا اینطوریم[img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]images/smi/s0 (5).gif[/img][img]images/smi/s0 (5).gif[/img]
پاسخ
ممنونم خیلی جالب بود امیدوارم که تک منتقد رو بگیرید.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
:)
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  (شیوه ای جدید در مقاله نویسی)Battlefield-vs-Call of duty one.aiden 13 5,124 04-11-2020, 02:39 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  زنان هم در آزادی امروز جهان نقش دارند| نقد و بررسی بازی Battlefield V White Beard 0 1,254 11-28-2018, 04:56 PM
آخرین ارسال: White Beard
  ندای وظیفه تیمی | نقد و بررسی Call of Duty: Black Ops 4 yazdandoost 6 2,256 10-22-2018, 05:53 AM
آخرین ارسال: PC FAN
  کدوم بهتره؟ Call of Duty Modern Warfare 2 یا battlefield Bad Company 2؟ Mohammad Fathi 3 1,726 02-23-2018, 11:07 AM
آخرین ارسال: PC FAN
  بازبینی بازی Battlefield 1 بر روی MSI GT72VR Gabit0 0 1,706 03-03-2017, 11:38 AM
آخرین ارسال: Gabit0

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان