نظرسنجی: صنعت گیم ایران پیشرفت میکند؟
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
خیر
3.85%
1 3.85%
در حد کم
38.46%
10 38.46%
بله
57.69%
15 57.69%
در کل 26 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
+++بیایید خود رانقد کنیم(صنعت گیم ایران) +++
                                                       بسم الله الرحمن الرحیم

خوب این بار میخواهیم به جای نقد بازی ها خودمون رو نقد کنم خودمون رو که میگم منظورم گیمر های ایرانی و صنعت بازی سازی ایران است صنعتی که به گفته ی خیلی ها در ایران وجود خارجی ندارد و فقط یک اسم از آن باقی است .
صنعتی که سود آوری آن بیشتر از دنیای فیلم های پر طرف دار هالیوودی است .
بد نیست در ابتدای این مقاله یادی از استاد بزرگ صنعت گیم ایران شروین استادزاده که واقعا هم استاد بود.
[تصویر:  shervin.jpg]
کسی که شاید میتوانست کاری برای این صنعت زوار در رفته در ایران بکند اما اجل محلتش نداد.
اما واقعا او که بود ؟ او دانشجوی دکترای تخصصی مهندسی کامپیوتر، گرایش نرم افزار، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، تهران.
عضو هیات علمی مهندسی کامپیوتر، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از مرداد سال  ۱۳۸۸ تا زمانی که از بین ما رفت .
کسی که واقعا میتوانست برای ا کاری بکند ولی حال ناراحتیم نه برای این که او نیست تا تحولی در صنعت گیم ایجاد کند بلکه برای این که وجود نازنینش دیگر کنار ما نیست .
شروین همیشه در یاد ما هستی

خوب در آغاز شروع میکنیم با اظهار نظر های افرادی که تا حالا بعید میدونم بیشتر از 2 ساعت در طول عمر خود بازی کرده باشند . افرادی که بزرگ هستند اما حدافل در زمینه ی گیم مثل من تجربه ی خاصی ندارند مانند: مربی های فوتبال و هنرپیشه ها و کشتی گیرانی که حتی برای ما مدال آور بودند.
نامی از آنها نمیبرم و فقط چکیده ایی از حرف آنها را برایتان بازگو میکنم.
*بازی های ایرانی به غیر از بازار ایرانی باید در خارج نیز انتشار پیدا کنند و ما باید  زبان های عربی انگلیسی آلمانی و ... در آنها به صورت پیش فرض قرار گیرد .  (اخه نه تو ایران خیلی مورد استقبال قرار میگیرند داخل خارج هم منتشرشون کنیم)
*ما در زمینه هنر، صنعت، رسانه (منظور همون گیم است) رتبه اول در جهان اسلام و رتبه  پنجم در آسیا را داریم .(خوب تو جهان اسلام که فکر نکنم عربستان، افغانستان، عراق و ... اصلا بازی بسازن . تو آسیا هم اصلا چند تا بازی ساز هست که 5 شدیم یه ژاپن وکره است و چند تا جای دیگه اون وقت ما 5 شدیم خوب عزیز من شما فقط داری با کلمات بازی میکنی چی کار کردیم شاخ غول شکوندیم از جمع 5 نفر بازیساز 5 شدیم ؟! آفرین خیلی عالیه)
*بازی های ایرانی به جشنواره های خارجی راه یافته (کدومشون؟) و توجه ناشرین خارجی را جلب کرده . (کدوم بازی ایرانی ناشر خارجی داره ؟! نمیگم همشون فقط یکیشون رو بگو !؟)
*ژانر دفاع مقدس در ایران از محبوبیت خاصی برخوردار است .( 1- ژانر دفاع مقدس چیه ؟ الکی ژانر میسازیم خوب بگو شوتر اصلا ژانری به این اسم در دنیا وحود داره که شما میگین ؟! 2- کدومشون محبوبیت داره ؟ تو کلشون مبارزه در خلیج عدن در یه حد خوب بود)
*یکی از فوتبالیس های محبوب منم گفته (میگم محبوب که بفهمین حرف هام با قرض نیست) بازی های ایرانی در خارج به خوبی دیده میشود. (جان من بگو کدومشون ؟! چرا هست مثلا شب گرد ولی این فقط یکیه شما میگی همشون !!!)
*آقای مربی تیم بوقققققق هم میگه به خواطر مشغله وقت بازی ندارم (خوب تا اینجا درست ) ولی اگه بخوام بازی کنم به سمت بازی های ایرانی میروم (چرا الکی میگی ! باور کن اگه بازی هم بخوای کنی سمت بازی ایرانی نمیری) چون با فرهنگ ما همخوانی بیشتری دارد.
*یه خانوم بازیگر هم گفته زمان ی برای بازی کردن ندارم، ولی برای پیشرفت صنعت گیم ایران باید الگو ها ایرانی و کارکتر ها مطابق با الگو های ایرانی شوند .( شما که خودت میگی بازی نمیکنی پس از کجا میدونی کارکتر ها الگو برداری هست یا نه حالا اگه به جای بازی فیلم بود حرف شا درست)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
خوب حالا بریم سراغ بنیاد بازی های رایانه ایی بنیادی که فقط اسم اون بر دوش بازیسازان سنگینی میکند.
مثل همیشه بازیسازان به حق یا به ناحق میگویند بنیاد حمایت نـــــمـــــیـــــکـــــنـــــد. البته راست میگویند و باید فکری کرد اما با توجه به خبری که به تازگی منتشر شده کمی میتوان امیدوار بود(البته از این خبر ها خیلی منتشر شده و ما چیزی ندیدیم .
افزایش بودجه حوزه بازیهای رایانه‌ای در سال 93
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در سال آینده بودجه مناسب و جهشی برای حوزه بازی های رایانه ای اختصاص خواهد داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سید مرتضی حسینی به رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه ضرورت ساخت فیلم ، تولید بازی‌های رایانه‌ای مفید و  ترویج بازی‌های پر تحرک در دیدار اخیر ایشان با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری همچون همیشه توجه ویژه ای به مقوله فرهنگ داشته و دارند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به روند بودجه بندی بخش های مختلف عرصه فرهنگ کشور در بودجه سال 93 اشاره کرد و ادامه داد: کمیسیون فرهنگی با توجه به  تاکیدات رهبری در زمینه تولید بازی های رایانه ای مفید در نظر دارد تا بودجه مناسبی در سال آینده به عرصه گیم اختصاص داده شود.
حسینی گفت: مجلس به عنوان نهاد قانون گذاری و خانه ملت تلاش دارد تا حد توان بودجه مناسبی برای پیشرفت فرهنگ اختصاص دهد.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی به بودجه سال جاری عرصه فرهنگ اشاره کرد و توضیح داد: در بودجه پیشنهادی سال 92 توجه نامناسبی به مقوله فرهنگ شده بود که نمایندگان این بودجه را اصلاح و به سه برابر افزایش دادند و حال اینکه چقدر از این بودجه تاکنون محقق شده، بحث جداگانه ای طلب می کند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین به وظیفه نمایندگان مجلس در زمینه ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی اشاره کرد و گفت: نمایندگان در زمینه تعیین بودجه و قانون گذاری فعالیت داشته و در صورتی که مجموعه های فرهنگی با مشکلاتی در عرصه بودجه و یا اجرا روبرو هستند، می توانند با همفکری مجلس از دامنه مشکلات و مسائل بکاهند.
منبع :خبرگذاری مهر

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
خوب حالا هم بریم سراغ بازیسازانی که یک شبه میخواهند به همه جا برسند بازی سازانی که مستقیم میخواهند عناوینی چون (کال اف دیوتی و بتل فیلد  ...) بسازند .
چرا ما عناوینی چون : ( لیمبو، ری من، ماریو،کات دِ راپ و ...) نمیسازیم چرا بازی هایی چون کلاه قرمزی یا جاده های نبرد خود را ادامه نمیدهیم ؟
چرا فقط میگویم بنیاد حمایت نمیکند ؟!
چرا تنها بازی های برتر ما شب گرد، ارتش های فرازمینی، سیاوش و گرشاسپ است پس این همه بازی ساخته شده کجاست ؟
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
خوب اینهمه ایراد گرفتیم از بقیه یکم از خودمون به اصتلاح گیمر ها انتقاد بکنیم .
*بازی = گرافیک، داستان، موسیقی و ... پر.
*بازی فقط تو (کال او دیوتی، کانتر جی تی آی، اساسینس کرید و...) خلاصه میشه و بازی های دیگه پر.
*هنوز اسم بازی ها رو بلد نیستیم تلفظ کنیم .
*شماره های بازی ها رو الکی میزاریم (مثلا جی تی آی:وی = جی تی ای: سن آندرس و جی تی آی: وی) اون وقت وقتی من میگم جی تی آی 5 طرف نمیفهمه من با چی هستم.
*یه بازی که با 10 ملیون ساخته شده (بازی ایرانی) با یه بازی مثلا 100میلیون تومانی(بازی خارجی) مقایسه میکنیم
*درسته بازی ایرانی بد ولی شده ما ازش حمایت می کنید ؟
*بازی خارجی یه (کیک استارتر) مبزنه 18 میلیون دلار جمع میشه ولی ایران بزنه ...
*هنوز خیلی ها کار با pc و... رو بلد نیستن (تازه جوونا بابا مامان هامون که دیگه هیچی)
*و در آخر هم این مسخره بازی ها چیه من فن Xbox هستم تو فن ... هستی و ... خوب آقا طرف دار فلان کنسول هستی باش و ضعف هاش رو هم قبول کن میشینی تو فروم ها کلی دعوا میکنی که فلان چیز بهتره فلان چیزه و ... آقا آخرش از Fan پنکه و کولر که تند تر نمیچرخی.
به امید روزی که صنعت گیم ایران پیشرفت کند

.Oh, then that's the rule you'll have to break to know the truth
پاسخ
حرف دل خیلی هارو زدی.
با بخش آخر که درباره خودمون بود خیلی حال کردم.
نقد زیبایی بود و فقط چندتا غلط املایی داشت.
من از بازی های ایرانی فقط گرشاسپ رو بازی کردم که پشیمون نشدم.
شبگرد هم بیاد، حتما میخرم.
خسته نباشی.
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
ممنون
ولی من با شما مخالفم
یعنی چی صنعت مارو زیر سوال میبری؟درسته خوب نیست ولی نباید اینطوری بگی
زوار در رفته یعنی چی؟اگه کشور های دیگه که الان صنعت بازی دستشونه هم اینطوری میگفتن خب معلومه پیشرفت نمیکردن.شما کاملا داری فقط بدی هاش رو میگی.درضمن فکر کردید ژانر شوتر و اکشن و آر پی جی از کجا اومده؟خب ساختن دیگه.ماهم خواستیم ژانر دفاع مقدس بسازیم چیزی شده مگه؟درسته خوبی هاش رو گفتی ولی خب یکم حمایت هم بد نیست.به هر حال ممنون بابت متن[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  406801404337575825_V-84-1280.jpg]

پاسخ
شما برو همون battlefield رو بازی کن کاری با بازی های ایرانی نداشته باش ! [img]images/smi/s0 (53).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
انقدر از پشت زدن، که جای خالی کمه...
پاسخ
(05-02-2014, 02:45 PM)'Amirkarabi' نوشته است: ممنون
ولی من با شما مخالفم
یعنی چی صنعت مارو زیر سوال میبری؟درسته خوب نیست ولی نباید اینطوری بگی
زوار در رفته یعنی چی؟اگه کشور های دیگه که الان صنعت بازی دستشونه هم اینطوری میگفتن خب معلومه پیشرفت نمیکردن.شما کاملا داری فقط بدی هاش رو میگی.درضمن فکر کردید ژانر شوتر و اکشن و آر پی جی از کجا اومده؟خب ساختن دیگه.ماهم خواستیم ژانر دفاع مقدس بسازیم چیزی شده مگه؟درسته خوبی هاش رو گفتی ولی خب یکم حمایت هم بد نیست.به هر حال ممنون بابت متن[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

ممنون از نظرتون به هر حال هر کس یه نظری داره اینم نظر من بود نظر شما هم محترم
اون قسمت رو هم که گفتید تسحیح شد.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]ولی باور کن ژانر دفاع مقدس دیگه خیلی مسخره بازی هست مگه خارجی ها که بازی میسازن (Shooter) میگم ژانر دفاع مقدس مگه بازی هایی بر اساس جنگ ویتنام ساخته نشده ؟! پس چرا اسم اونا دفاع مقدس یا هم چنین چیزا ایی نیست ؟

(05-02-2014, 03:21 PM)'Wayne' نوشته است: شما برو همون battlefield رو بازی کن کاری با بازی های ایرانی نداشته باش ! [img]images/smi/s0 (53).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

الان این طعنه بود مثلا یا واقعی گفتی ؟
من بازی ایرانی میکنم ولی هر وقت بازی میکنم عصبی میشم (سیاوش = اول تا آخرش باگ بود)
(مبارزه در خلیج عدن= خوب بود ولی یه کپی برداری کامل بود )
(گرشاسپ = خیلی خوب نقطه ی ضعف خاصی نداشت)
(شب گرد = به نظر میاد خوبه بازیشو نکردم)
انتقام = [img]/images/smi/new/112.gif[/img][img]/images/smi/new/wall.gif[/img][img]images/smi/s0 (52).gif[/img]
بقیه شون هم یادم نیست :)

ولی واقعا منظور شما چی بود ؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]

پاسخ
من فکر نکنم این عادلانه باشه که شما میاید صنعت بازی سازی ایران رو با کشور های دیگه مقایسه می کنید.[img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
ما مدت زیادی نیست که پا به این عرصه گذاشتیم [img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img]
مثله این میمونه که بیاید تیم انگلیس رو با ایران مقایسه کنید(اونا بیشتر از 140-150 ساله فوتبال دارن ولی ما 70-80 ساله[img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
در صمن یه چیز دیگه: انتقاد کردن خوبه ولی نه انتقاد بی پایه و اساس [img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img]
شما داری یه صنعت 10 ساله رو با صنعت 50-60 ساله مقایسه می کنید و ناعادلانه و یک طرفه به قضیه نگاه می کنید[img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img]
من پیشنهاد میدم تو انتقاد هاتون یه تجدید نظر بکنید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  call-of-duty-modern-warfare-4251.jpg]
پاسخ
(05-03-2014, 02:15 PM)'shadows.boss' نوشته است: من فکر نکنم این عادلانه باشه که شما میاید صنعت بازی سازی ایران رو با کشور های دیگه مقایسه می کنید.[img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
ما مدت زیادی نیست که پا به این عرصه گذاشتیم [img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img]
مثله این میمونه که بیاید تیم انگلیس رو با ایران مقایسه کنید(اونا بیشتر از 140-150 ساله فوتبال دارن ولی ما 70-80 ساله[img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img][img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
در صمن یه چیز دیگه: انتقاد کردن خوبه ولی نه انتقاد بی پایه و اساس [img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img][img]images/smi/s0 (86).gif[/img]
شما داری یه صنعت 10 ساله رو با صنعت 50-60 ساله مقایسه می کنید و ناعادلانه و یک طرفه به قضیه نگاه می کنید[img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img]
من پیشنهاد میدم تو انتقاد هاتون یه تجدید نظر بکنید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

دقیقا با حرف شما موافقا شما 100% درست میگی
پس چرا این همه ادا داریم که ما فلان کار رو کردیم ما نفر 5 در اسیا هستیم و ...
اگه مطلب رو کامل میخواندید یا حد اقل با دقت جواب خود را دریافت میکردید

اشکالی نداره بگیم ما توانمان در همین حد است نیاز نیست خودمون رو بالا تر از بقیه بدونیم

ممنون از نظرتون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
متاسفانه یه سری (معذرت می خوام) لاشخور باعث شدن که اسم ژانر دفاع مقدس بد دربره
بازی ساز نماهایی که به خاطر دریافت پول و مزایا در این سبک اثر های فوق العاده ضعیفی رو ارائه میدن.
بزرگترین مشکل بازی سازی ایران آقای بهروز مینایی (و بنیاد ملی بازی های رایانه ای)و بازی ساز نماها هستند
پاسخ
با تشکر از انتقادت درباره ی خودمون قشنگ بود [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
ژانر دفاع مقدس چیز نداریم ژانر بازی شوتر دیگه ( دفاع مقدس به اندازه کافی فیلمشو داریم نمی خواد سبک جهانی دفاع مقدس بدیم ( شوتره فرقی نکرده )[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
در آخر یه انتقاد به سیاست بنیاد ملی انیمیشن های  یارانه ای ( تا وقتی که فرهنگشو نداشته باشیم بازی ها رو قبول کنیم همین آش و همین کاسه )[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]
اگه قرار بود هر کشوری مث ما عصبانی بشه از حمله به اون کشور ( چین ، روسیه ، آمریکا و هزار تا کشور دیگه ) یکیشم اومدن ایرانو فقط یه مرحله ساختن [img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
تا هزار سال بازی ممنوع شد ، ازش فحش کشیدن بیرون ( خیلی معذرت می خوام ) و .....
اینجوری باشه ( هر کشوری مث بنیاد ملی انیمشین یارانه ای بخواد عمل کنه بازی ها و فرانچیز های بعدی باید در مریخ ، زحل، اورانوس یا یک منظومه ی دیگه ایجاد بشه ) والسلام
هیچ گاه چشمانت را برای دیگری نبند هیچ گاه قلبت را از آن دیگری نکن و هیچ گاه وجودت را برای دیگری سرد نکن
                                     «با احترام حرف بزن که حرف هایت شخصیت تو است »
پاسخ
خوندمش خیلی زیبا بود واقعا آفرین به کارت ادامه بده

تمامی حقوق اینجانب متعلق به بنده می باشد. l:

گیمفا!لطفا نام کاربرینونو عوض نکنید
Error Dxgi.dll

[تصویر:  watch_dogs_aiden_pearce-1920x1080.jpg]
we know everythings
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش بازی سازی: چگونه عناصر تکراری مراحل را جذاب کنیم؟ MoeinTN 0 1,358 12-25-2017, 12:10 PM
آخرین ارسال: MoeinTN
  سندرم گرافیک‌ و رزولوشن‌پرستی | نگاهی به صنعت بازی‌های ویدیویی! It's Time 6 3,134 09-23-2016, 09:31 PM
آخرین ارسال: Marcus Holloway
  چرا فکر می‌کنیم یک بازی مثل Dark Souls خیلی سخت است؟ - رمزگشایی از الگوی‌های کلاسیک Clegane 3 3,036 08-08-2016, 03:53 PM
آخرین ارسال: Marcus Holloway
  مرگ شیرین | نگاهی به ۳ گانه Dark Souls و تاثیرات آن بر صنعت بازی‌های رایانه‌ای saeed aghababaee 17 4,902 07-30-2016, 07:46 PM
آخرین ارسال: Devil Prince
  2016؛ سال کهنه سربازان صنعت گیم | 13 عنوان مورد انتظار 2016 [قسمت دوم] Devil Prince 4 2,872 06-18-2016, 08:05 PM
آخرین ارسال: سجاد محمدی پور

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان