امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاریخچه ژانر ترس!! [ادامه مطلب 1]
با سلام خدمت شما دوستان و گیمران عزیز وهمچنین تمامی افرادی که برای سایت بزرگ گیمفا زحمت میکشند در این تاپیک به ادامه مطلب شماره یک که در آن بازیهای Resident  EVIL و LEFT FOR DEAD 1&2 و AMNESIA بررسی شد.میپردازیم

در این تاپیک قرار است طبق قولی که به شما دوستداران ژانر ترس دادهایم بازی هایی همچون  [DEAD SPACE] [SLNDER MEN] را مورد بررسی قرار دهیم پس همراه ما باشید.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

DEAD SPACE 1/2/3

بدون شک دوستداران ژانر ترس  ویا حتی گیمرهایی هم که به ژانر ترس علاقه ان چنانی ندارند این بازی را تجربه کردند بازی که نسخه اول آن قوف العاده ظاهر شد و نظر بسیاری از گیمرهارا به خود جلب کرد و همین امر باعث شد تا نسخه بعدی آن ساخته شود نسخه دوم بازی همانند نسخه اول ان فوق العاده  و بی نقص بود و پس از ان نسخه سوم ساخته شد  اما نسخه سوم ان نتوانست موفقیت های نسخه اول و دوم ان را کسب کند و ان هم دلایلی دارد که در ادامه بررسی خواهیم کرد.همراه ما باشید.
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  Dead_Space_Box_Art.jpg]

همانگونه که میدانید DEAD SPACE را میتوان یک بازی ترسناک خواند مخصوصا نسخه اول ان که واقعا در نسخه اول ترس بر گیمر القا میشد نقاط قوت و دلایل موفقیت DEAD SPACE را میتوان گرافیک ، صداگزاری ، داستان و خداییش سلیقه بازیساز در طراحی محیط و دشمن واقعا دشمنان یا همان موجودات خوفناک بسیار خوب طراحی شده و سلیقه بازیساز در طراحی ظاهر انها فوق العاده بود ایجاد محیطی چندش اور ، تاریک همچنین صداگزاری فوق العاده عالی که همانطور در تاپیک فبلی اشاره کردیم صداگزاری در بازی های ژانر ترس بسیار تاثیر گذار است در DEAD SPACE خیلی خوب از عهده صداگزاری بر امدند و یکی از نقاط قوت ان به حساب می اید.

[تصویر:  dead-space-2.jpg]

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcRP-nkmE0kEbZJaYjizzCb...H3OjHRpMLQ]

نسخه دوم DEAD SPACE  هم دسته کمی از نسخه اول ان نداشت و توانست موفقیت های خود را دوباره بدست آورد ونمرات خوبی را از سایت های معتبر جهان کسب کند نسخه دوم DEAD SPACE ادامه ای بر نسخه اول ان است در نسخه دوم ما شاهده گرافیک بهتر گیم پلی روان تر و همچنان اضافه شدن یک سری امکانات دیگر به بازی بوده ایم که خود جایه تقدیر دارد در نسخه دوم همانند نسخه اول صداگزاری بازی فوق العاده بود و باز هم از نقاط قوت آن به حساب میرود همه ما میدانیم که سری بازی فضای مردگان جزو ان دسته بازی هایی محسوب میشود که همراه ترس صحنات اکشن و مبارزه ای را هم برای شما به ارمغان می اورد در کل میتوان نتیجه گرفت نسخه اول و دوم سری بازی فضای مردگان یکی از بهترین بازیها در سبک و ژانر خود بودند و توانستند بسیاری از گیمرانی که با ترس رابطه خوبی ندارند را به سمت خود بکشاند.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ9XNBavqKrbXicFlbQn2N...xWhKRvyh9Q]

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ2tkKb0_Or8QvXG2qod6M...ExAf04ef7K]

و اما نسخه سوم سری بازی فضای مردگان یا همان DEAD SPACE 3 ما در این نسخه شاهد تغییراته به سزایی در روند گیم پلی ، گرافیک ، و حتی داستان هم بوده ایم در نسخه سوم دیگر خبری از تنهایی مطلق نیست در بعضی مکان ها دشمنان شما موجوداتی به مانند شما (انسان ها ) هستند و ان وقت هم شما احساس ارامش میکند حتی اگر هم ان ها دشمن شما باشند[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
در نسخه سوم گیم پلی بازی کمی از حالت ترس خارج شده و در بعضی مواقع تنها یک بازی اکشن شوتر را ارائه میدهد خب نظر شما چیست ایا این یک پیشرفت به حساب می آید یا شکست؟
متاسفانه نسخه سوم آن به مانند نسخه اول و دوم نتوانست صرو صدای ان چنانی به پا کند اما اشتباهی فکر نکنید بنده نمیگویم که موفقیتی کسب نکرد هر چه باشد فضای مردگان طرفداران خاص خود را دارد اما به مانند نسخه اول و دوم ان ترس و هیجان را القا نمیکرد در نهایت میتوان گفت سری بازی فضای مردگان DEAD SPACE یکی از بهترین بازی های ژانر ترس در تاریخ وصنعت بازیسازی به شمار میرود ویک بازی به یاد ماندنی خواهد بود. 

طبق خبر هایی که توسط شرکت عرضه کننده ان یعنی EA به دست گیمران رسیده است به نظر میرسد نسخه چهارم آن ساخته شود البته حالا حالا که خبری از نسخه چهارم نیست.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

SLENDER

و اما یکی دیگر از بازی هایی که در سبک و ژانر ترس ساخته شده البته انچنان بازی پرصروصدایی هم نیست و میشه فقط گیمران دوستدار ژانر ترس ان را تجربه کرده اند.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQDrB992EZ5kLqT_d_DXAb...h4LGmhe5cP]

SLENDER MAN مردی با گام ها و قدی بلند چهره ای نا معلوم و غیر قابل تشخیص که وطیفه دارد تا شما را تسخیر کند و دشمن شما محسوب میشود در بازی SLNDER MAN شما قرار نیست کسی را بکشید تنها یک چراغ قوه میتواند حامی شما در برابر SLNDER باشد میتوان گفت داستان از لحاض گیم پلی خوب و صداگزاری عالیست شاید خیلی از شما ها با خودتون فکر کنید که در بازی موزیک و صدای انچنانی وجود نداشت اما اشتباه نکنید !!! 
سکوت خود ترس افرین است!!!
سکوت بر گیم پلی بازی حاکم است صدای شنیدن پای خود صدای باد و همچنین صدای قدم زدن دشمن که البته قابل رویت نیست کاری میکند تا تپش قلب شما بالا برود[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]خیلی از افرادی و گیمرانی که این بازی تجربه کرده اند بازی را بسیار دلهره اور و ترسناک بیان میکنن و واقعا حق با انهاست چون یکی از ترسناک ترین بازی ها در ژانر ترس میباشد بنده خودم به شخصه باید بگم که نتوانستم بازی را تا اخر ببرم چون هربار که تلاش میکردم ترس و دلهره ای که به من وارد میشد باعث از بازی خارج شوم!!!!

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSMmFbw7GrKXl8Wg8z7xAw...YhDrG6kPhg]

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSBvbDDLpPqfHxgEOnZrTN...DeEfkngASA]
در بالا ذکر کردم که دشمن قابل رویت نیست بله قابل رویت نسیت ولی در بعضی مواقع به صورت ناگهانی ظاهر میشود پس اشتباه فکر نکنید دوستان[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

در کل میتوان بازی SLNDER MAN  را یک بازی فوق العاده البته برای دوستداران ژانر ترس بدونیم زیرا کسانی که هوس کردن تا یکم تبش قلب پیدا کنند بد نیست این بازی رو تجربه کنند.

دوستان بسیار متچکرم از اینکه ما را همراهی کردین رضایت شما سربلندی ماست لطفا اگر نقصی درمطلب مشاهده میکنید بیان کنید تا اصلاح شود با تشکر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
دوستان خوش حال میشویم نظرات شما را در رابطه با تاپیک بخونیم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
بسیار عالی بود حتی از قسمت قبل هم بهتر بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

خیلی خوشحال شدم که اسلندر من رو دیدم واقعا تو این لیست جاش بود.

فقط میشه بدونم بررسی عنوان اسلندر من ماله کدوم نسخه بازی هستش؟؟[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

من دو شب دیگه خودم در مورد اون افسانه اصلی مرد قلمی کنفرانس هم دارم[img]images/smi/s0 (38).gif[/img][img]images/smi/s0 (38).gif[/img]
پاسخ
سلام دوست عزیز مرسی بابت نظر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
دوست بازی مردقلمی یا همان SLNDER که در این تاپیک در رابطه با او صحبت شد مربوط به نسخه ARRIVAL هستش.[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ویدیوی بررسی تاریخچه و داستان بازی هیتمن به زبان فارسی mrdot2010 0 1,799 11-05-2020, 01:54 AM
آخرین ارسال: mrdot2010
  [مقاله] ماجراجویی ادامه دارد | هر آنچه که دوست داریم در Uncharted 5 ببینیم White Beard 0 1,136 08-13-2019, 06:14 AM
آخرین ارسال: White Beard
  آغاز یک حماسه! | تاریخچه سری بازی Grand Theft Auto Yves Guillemot 14 6,554 04-14-2016, 07:14 PM
آخرین ارسال: ALIREZA A.T.A
  تاریخچه ی گیم - نگاهی به ماندگار ترین عناوین صنعت بازی های ویدئویی سجاد محمدی پور 16 4,090 01-20-2016, 01:52 PM
آخرین ارسال: سجاد محمدی پور
  تاریخچه استدیو Bioware|استدیو ای بزرگ اما بی ادعا! justfifa 13 4,517 12-12-2015, 01:11 AM
آخرین ارسال: justfifa

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان