امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تکرار بی دلیل | نقد و بررسی بازی Men Of War Assault Squad 2
[تصویر:  Men-Of-War-Deluxe1.jpg]
نام بازی:

Men Of War Assault Squad 2

تاریخ انتشار:

16may,2014

ژانر:

استراتژیک

کمپانی سازنده:

1C Company

متا:
68

این سری از بازی ها طرفداران خاص خود را دارند،اولین سری این بازی با نام Men Of War در سال 2009 منتشر شد که البته موفق ترین نسخه از این سری از نظر بتا(80 و کاربران 8.1) به حساب می آید و شاید مهم ترین دلیل آنرا داشتن داستانی نسبتا جذاب (که با کات اسکین های ساخته شده با گرافیک بازی نشان داده میشد) و همچنین نوآوری در گیم پلی آن تلقی کرد.نسخه بعدی این بازی Men of War: Assault Squad نام داشت که گیم پلی بسیار متنوع تری نسبت به نسخه قبلی خود ارائه میکرد و در بازی مشکل خاصی دیده نمیشد به جز...نبود داستان!البته با این وجود بخاطر گیم پلی بسیار زیبا و متنوع آن، توانست این نقص را پوشش  دهد و از گیم اسپات نمره 80 را دریافت کند.در کل این بازی توانست متای (77 و کاربران 8.3 ) را بدست آورد.نسخه بعدی در همان سال و پس از چند ماه!در اواخر سال 2011 به بازار آمد Men of War: Vietnam همانطور که از اسم آن پیداست اینبار مردان جنگ به ویتنام سفر کرده اند...و همراه خود هلکوپتر و کلاشینکف آوردند!!ولی متاسفانه اینبار داستانی وجود نداشت و همچنین گیم پلی آن به قدری خوب نبود تا این نقص جبران شود...گرافیک این بازی هم نسبت به نسخه قبلی خود پسرفت قابل توجه ای داشت و به هیچ وجه نتوانست هواداران را راضی کند و متای (66 و کاربران 4.7)را کسب کرد.سازندگان اینبار تلاش کردند تا به ریشه های خود برگردند و نتیجه بازی Men of War: Condemned Heroes بود که باز هم به یک شکست منجر شد!چرا؟زیرا علاوه بر هیچگونه تغییر گرافیکی نسبت به نسخه اول نداشتد،بلکه گیم پلی آن هم هیچ تغییری نکرده بود...ولی این نسخه از این سری بیشترین تعداد مرحله را دارد و مراحل آن بسیار متنوع هستند و از آنها خسته نخواهید شد.با اینکه این سری از داستان برخوردار بود(با اینکه داستانی به هیچ وجه قابل قبولی نمیدیدیم) ولی انگار سازندگان خواستند به معنای واقعی به ریشه هایشان(البته با کمی پسرفت در آن) برگردند! و بلاخره با همه ی این ویژگی ها توانست متای (57 و کاربران 6.2) را کسب کند.بلاخره پس از دوسال شاهد نسخه دیگری از این سری بودیم:بله! Assualt Squad 2...همه بار دیگر امیدوار شدند

باز هم همان گیم پلی افسانه ای!قطعا بعد دو سال و آن شکست هایی که این فرانچز بخاطر نبود داستان متحمل شد،در این سری شاهد داستان خواهیم بود...عکس ها گرافیک فوق العاده ای را نشان میدادند.همه بر این باور بودند سازندگان در این دوسال تمام تلاش خود را کرده اند تا عنوانی بی نقص را روانه بازار کنند،ولی افسوس...متای (68 و کاربران 5.6) چیزی نبود که هواداران انتظار آن را داشته باشند.

انگار 1C Company هربار میخواهد یک عامل مهم برای موفقیت را از این فرانچز بردارد!! این نسخه از گرافیک بسیار بالایی برخوردار بود و پیشرفت آن قطعا قابل توجه است،و...همان گیم پلی فوق العاده!صداهای بسیار طبیعی و داستانِ...بله مشکل همین است.قطعا با شروع اولین مرحله این سوال به ذهن شما خطور میکند:آیا این یک مرحله آموزشی هست؟پس چرا هیچ اقدام آموزشی در آن به چشم نمیخورد؟با شروع مرحله دوم هم همینطور است...پس از مرحله سوم یک لحظه صبر میکنید،چرا هیچ داستانی در این بازی وجود ندارد؟

و حالا ما همگی این سوال را داریم:چرا؟گیم پلی عالی این بازی بخاطر تکرار آن در قسمت اول چیز جدیدی برای ارائه دادن نداشت و اگر از طرفداران قدیمی این سری باشید پس از اولین مرحله به این فکر میکنید که:((این یک نسخه باز سازی شده از نسخه قبلی"Men of War:Assualt Squad" است یا یک بازی جدید؟چرا منو ورود آن ذره ای تغییر نکرده است؟)) و برمیگردید به صفحه منو و دنبال عدد 2 میگردید!و پس از مشاهده آن دوباره بازی میکنید...پس از گذشت چند مرحله به سایتmetacritic میروید و یک 0 را با اندک الفاظ نامناسب!به بازی هدیه میکنید. این بازی چیزی بیشتر از نسخه بازسازی شده Men of War: Assault Squad  نیست که برای هواداران قدیمی خود توهین حساب میشود.

حال نگاه کوتاهی داریم به تاریخچه این سری:

Men of War

March 16, 2009
Meta:80

Men of War: Assault Squad

June 14, 2011
Meta:77

Men of War: Vietnam

September 8, 2011
Meta:68

Men of War: Condemned Heroes

April 12, 2012
Meta:57

Men of War: Assault Squad 2

March 20, 2014
Meta:68

در این مقاله به نکات قوت و ضعف و دلایل شکست این بازی اشاره و آنها را بررسی میکنیم

داستان:

شاید عجیب بنظر برسد ولی این نسخه هم همچنان فاقد داستان است!پس از نسخه اول این فرانچز ما دیگر شاهد داستانی جذاب در این سری نبودیم.تنها کاری که باید انجام دهید اتمام یک مرحله و حرکت به مرحله دیگر است و تفاوتی ندارد که شما چه کشوری را انتخاب میکنید؛
در هر مرحله در محیطی قرار میگیرید و پس از سخنرانی کوتاه فرمانده!بازی را شروع میکنید...حتی اطلاعات اندکی از اینکه چرا باید به محیطی حمله کنید و یا از مکانی دفاع کنید وجود ندارد و متاسفانه حتی گیم پلی فوق العاده این بازی بخاطر وجود نداشتن داستان نمیتواند از تکراری شدن بازی جلوگیری کند.

گیم پلی:

همانطور که اشاره کردم گیم پلی این بازی نکته قوت آن است که هیچوقت از آن خسته نخواهید شد.در هر مرحله شما باید از تاکتیک حمله - دفاع  استفاده و در محیط جدید همه پرچم های دشمن را تصرف کنید،با هر بار تصرف پرچم(بستگی به آن پرچم دارد) به لیست شما نیرویی خاص اضافه میشود که با AP (اندک اندک و در طول بازی به دارایی شما اضافه میشود) میتوانید آنها را به میدان جنگ فرا بخوانید...البته این را هم بدانید که هوش مصنوعی هم با هر بار تصرف پرچم(نسبت به آن پرچم) توسط شما،نیرو های قوی تری را برای مقابله با شما آماده میکند.در اندک مرحله هایی این استراتژی عوض میشود و به یکی از آنها اختصاص میابد،مثلا یک مرحله باید فقط دفاع کنید یا فقط حمله کنید که بسیار این مراحل کم هستند و این نکته موجب تکراری شدن بازی میشود.
 [تصویر:  BAhbBlsHOgZmSSImMjAxMS8wOC8xMS8xOV8xNF8x...2lmBjoGRVQ]
بازی دست شما را کاملا باز میگذارد و از این لحاظ هیچ نگرانی نداشته باشید.در هر مرحله این شمایید که تصمیم میگیرید تا استراتژیک ارتش چه باشد،چه نیروهایی حمله کنند،هرسرباز چه وظیفه ای داشته باشد،و یا....هیچ وقت حرف زوری در کار نیست و بازی قوانین کلی را فقط مشخص میکند.به عنوان مثال در یکی از مراحل آلمان نازی به شما وظیفه داده میشود از ورود ارتش شوروی به شهر پُمرانیا جلوگیری کنید؛حال این شمایید که چگونه اینکار را انجام دهید...مین گذاری،ساخت صد دفاعی با تانک های قدرتمند،کمین کردن،استفاده از توپ های جنگی گزینه هایی هستند که پیش روی شما اند.
اسلحه ها هم تنوع بالایی دارند و قطعا شما عاشق یکی از آنها میشوید!
وجود پنج ارتش(آلمان نازی-آمریکا-شوروی-ژاپن-انگلیس) با امکانات و خصوصیات های مختلف (که قدرت آنها به صورت تقریبا مساوی با یکدیگر برابراند) باعث میشوند که از احساس تکراری بودن بازی کاسته شود.هریک از این کشورها خصوصیت هایی دارند.مثلا:تانک های امپراطوری ژاپن در برابر تانک های آلمان قادر به انجام هیچ کاری نیستند و همچنین تانک های آلمان از تانک های شوروی و آمریکا آسیب پذیر هستند.

[تصویر:  men_of_war_assault_squad_2_by_flipation-d7pgoja.jpg]
اکثر وسایل در بازی قابل استفاده است و این هم از نکات قوت این بازی است.شما میتوانید تمام وسایل دشمن را استفاده کنید و از کلاه سرباز گرفته تا سلاح آن قابل تعویض هستند
همچنین شما قابلیت تعمیر ادوات زرهی دشمن در صورتی که قسمت های حیاتی آن خراب نشده باشد را دارید...نکته قابل توجه این بازی در مقابل رقیب خود(Company of heroes) وجود نداشتن خط جان است البته برای سربازان اینطور نیست؛شما به هر کجایی که تیر میزنید تاثیر متفاوتی دارد..ضربه به زنجیر تانک باعث پاره شدن زنجیر و در نتیجه ایستادن تانک میشود و در مقابل تانک هایی که لول آنها قابلیت حرکت 360 درجه را ندارند بهترین استراتژی است،و یا ضربه به لوله تانک باعث نابودی لوله تانک میشود و دیگر تانک قادر به شلیک نخواهد بود.

[تصویر:  616711-men-of-war-windows-screenshot-repair-tanks.jpg]

برای نشان دادن بیشتر این ویژگی برایتان یک مثال میزنم:شما در کمپانی با پنج تیربار در مدت نسبتا طولانی میتوانید یک تانک را منفجر کنید!!!در صورتی که در این بازی شما حتی با هزار تیربار قادر به اینکار نخواهید بود.در اداوت زرهی این بازی سه نوع گلوله وجود دارد که هر کدام برای کار خاصی بکار میروند و شما بستگی به شرایط باید انتخاب کنید،گلوله ای برای سوراخ کردن زره تانک،ضد نفر،ضد تانک .البته همچنان دست شما باز است و میتوانید هر کدام را برای کار دیگری استفاده کنید.مثلا از گلوله ای که مخصوص افراد پیاده است به دلیل انفجار بزرگ آن برای از بین بردن توپ ها نیز استفاده کنید و البته با گلوله ضد تانک نتیجه خوبی نخواهید گرفت.این گزینه برای افراد پیاده هم وجود دارد و انواع بمب ها اعم از ضد تانک،ضد نفر،دینامیت،کوکتل مولوتوف و ....؛گزینه دیگری که بازی را به واقعیت نزدیکتر میکند محدودیت خشاب برای همه چیز است.(البته این محدودیت بر روی هوش مصنوعی وجود ندارد) چیزی که باعث میشود ی تانک نتواند برای مدت خیلی طولانی برایتان کار کند.در صورت تمام شدن مهمات،پر کردن تانک بسیار کار سختی است(البته غیر ممکن نیست)و بهتر است بیخیال آن شوید.
هر فردی که در ماشین آلات میگذارید نقشی را به عهده میگیرد.در اکثر تانک ها معمولا چهارنفر باید وجود داشته باشند تا مسئولیت های آن را به عهده گیرد،البته بازم محدودیتی نیست و شما میتوانید فقط یک نفر را برای تانک بگذارید(و یا برعکس،بر تعداد آنها بیافزایید)...که اگر یک نفر را برای تانک بگذارید در این صورت یا باید حرکت کند یا شلیک و قادر به انجام این دو کار به صورت همزمان نیستید.
قابلیت دیگر و بسیار جالب این بازی Direct Control Mode (کلید میانبر(E) ) است.شما میتوانید حتی این بازی را به وسیله این قابلیت به حالت سوم شخص و حتی اول شخص تبدیل کنید!!قابلیتی که کاملا کنترل را از هوش مصنوعی میگیرد و به فرد میسپارد...در این حال فرد قادر است که وسایل و حتی افراد را کنترل کند (W,A,S,D) و خود فرد است که تصمیم میگیرد اسلحه عوض شود،خشاب پر شود،سنگر بگیرد،تیر اندازی کند و .... ؛ یک جیپ بردارید و کلید E را بفشارید تا لذت واقعی بازی را بفهمید
[تصویر:  003.jpg]
"Direct Control Mode"   

گیم پلی این بازی بسیار بسیار بزرگ و طبیعی است و نمیتوان در یک نقد و بررسی به آن کامل پرداخت بهتر است تا خودتان آنرا تجربه کنید تا متوجه شوید منظورم چیست.
فقط یک نکته:دور ار پی جی را خط بکشید!!
این سلاح از همان نسخه اول بازی بسیار ضعیف کار شده است و با مشت به جان تانک بیوفتید به صرفه تر است!
اولا که سرعت حرکت گلوله بسیار اهسته است!! به طوری که به راحتی میتوانید مسیر حرکت آنرا تشخیص دهید
دوما گلوله در هوا بی دلیل میچرخد و منحرف میشود!و اگر هم گلوله به هدق برخورد کند از بدنه تانک کمانه میکند
این مشکل حتی تا این نسخه برطرف نشده است و فکر کنم سازندگان رابطه خوبی با ار پی جی ندارند.
برای لذت بردن از بازی پیشنهاد میکنم که روی درجه سختی های Hard و Heroic بازی کنید تا احساس نبرد واقعی به شما دست بدهد و مجبور شوید تا با کار تیمی جلو بروید و همچنین قدرت واقعی هوش مصنوعی را درک کنید.در آخر قابل ذکر است که این گیم پلی برای طرفداران قدیمی این سری چیز جدیدی به همراه ندارد و در کنار این همه قابلیت هم میتوان آنرا در قسمت مثبت قرار داد و هم قسمت منفی.

صدا گذاری:

موسیقی های بازی کاملا از نسخه قبل کپی برداری شده است و حرفی برای گفتن ندارد،تم اولیه بازی و لودینگ بازی دقیقا همان موسیقی های نسخه قبل را دارا هستند که جای تعجب دارد.
ولی بر روی صدای وسایل و اسلحه ها کار شده است و قابل قبول است و موقع انفجار صداها بسیار زیبا بنظر میرسند
صدای سربازان نیز خوب است و هر قسمت صداگذاری جدا دارد و موجب تکراری شدن نمیشود
صداگذاری محیط نیز به نحو احسن انجام شده است و در کل این قسمت در حد خوب قابل قبول است.

گرافیک:

قطعا پیشرفت چشمگیری این نسخه نسبت نسخه قبلی خود داشته است و در نگاه اول متوجه این موضوع میشوید...کافیست یک انفجار رخ دهد تا محو تماشای آن شوید

[تصویر:  BAhbBlsHOgZmSSImMjAxMS8wOC8xMS8xOV8xN18y...2lmBjoGRVQ]

گرافیک تانک ها و وسایل نقلیه نیز عالی کار شده است و مشکلی دیده نمیشود
اسلحه ها دوباره ساخته شده اند و مشکلات آنها برطرف شده است
فقط علف ها و درختان زیاد طبیعی به نظر نمیرسند که در نسخه های قبلی هم دیده میشد ولی سازندگان تصمیم به طبیعی تر کردن آن نکردند
نبرد های تن به تن آن بسیار ضعیف طراحی شده است و به هیچ وجه قابل قبول نیست!گاهی در این نبرد ها فرد اسلحه را به بدن دشمن میزند(که در اکثر اوقات اسلحه از بدن فرد رد میشود) و وی بعد از چند ثانیه تازه متوجه این موضوع میشود و کاملا این نبرد مصنوعی جلوه میکند.
محیط(به خصوص رودخانه ها) هم زیبا طراحی شده و شاید برای چندثانیه هم شده دلتان بخواهد به آن خیره شوید.
لباس سربازان نیز خوب طراحی شده است ولی صورت سربازان کاملا مصنوعی است و غیر از 2-3 تا حرکت در مواقع بیکاری چیزی برای ارائه دادن ندارند
سایه ها هم آنچنان که باید طبیعی بنظر نمیرسند
در کل این بازی از لحاظ گرافیک در درجه خوب قرار میگیرد

جمع بندی:

این بازی برای تازه وارد ها بسیار خوب کار شده است(به خصوص که بازی دست مد سازان را کاملا باز گذاشته است و تا همین الان از مد زامبی! تا جنگ مدرن برای بازی ساخته شده است) ولی به هیچ وجه نمیتوان با آن طرفدران قدیمی این سری را راضی نگه داشت و این نسخه نوعی توهین به آنها بود.
همانطور که اول متن اشاره کردم این بازی به نوعی بازسازی شده نسخه اول(Assault Squad) آن بود و به جز ده الی پونزده مرحله جدید(بین چهل تا پنجاه مرحله کل بازی) چیز جدید نداشت.
حتی منو ورود و موسیقی آن کپی نسخه قبل این سری است!جالب اینجاست در لودینگ ذره ای تفاوت دیده نمیشود.

واقعا برایم سوال هست چرا سازندگان به بهبود گرافیک و تغییر جزئی در بازی بسنده کرده و این نسخه را بازی جدید معرفی کردند!؟وقتی که آنها حتی حوصله ساخت مراحل جدید هم نداشتند!!؟

نمرات:

داستان:50/100

گرافیک:80/100

گیم پلی:90/100

صداگذاری:75/100

نمره کل:75

این نقد رو برای این نوشتم چون تو فروم بغیر از یک اپدیت هیچ اثری از این سری محبوبم پیدا نکردم و بیشتر میخواستم کاربران رو با این بازی آشنا کنم :heart: ممنون میشم انتقاداتونو بگین

پاسخ
عالی
خسته نباشی سالار
فقط اگه یکم فونت رو کوچیک میکردی بهتر بود
دمت گرم
پاسخ
سلام دوست عزیز
ممنون بابت نقدتون برای نقد اول خوب و بلند بود ولی
برای شروع نقد بهتره یک مقدمه برای کل سری مردان جنگ مینوشتد که خواننده بدونه با چه بازی ای رو به رو هست و ذهنیتش در مورد بازی باز بشه.
بعد اینکه بهتره عکس کاور بازی رو وسط چین کنید و بهد توضیحات بازی مثل اسم بازی تاریخ بازی و غیره رو بنویسید.
در کل عکس ها رو وسط چین کن قشنگ تره و یا یکی ست راست یکی سمت چپ و یکی وسط بزار.
از فونت بزرگ استفاده نکن قشنگ نیست.
ولی استفاده از عکس متحرک از بازی واقعا جالب بود  و جایی ندیده بودم کسی استفاده کنه.
غلط املایی هم تا جایی که خوندم نداشتی و اینکه علایم نگارشی رو هم به خوبی رعایت کرده بودی و دیگه همین دیگه بقیه ی موارد رو اساتید محترم میگند.
در کل برای نقد اول خیلی خوبی بود و امیدوارم از شما نقد های بیشتری ببینیم.
پیروز و سربلند باشید.
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
سلام
باید بگم برای اولین نقدتون خیلی خوب بود ، از نقدتون کاملا معلوم بود که شما خیلی این بازی رو دوست دارید و تمام زیر و بم اون رو خوب می دونید، این از قسمت گیم پلی نقدتون کاملا مشخص بود و معلوم بود میتونستید یه چنیدن خط دیگه هم بنویسید.
من خیلی وقت قبل یه بازی انجام دادم به اسم Face of war که خیلی به این نزدیکه از لحاظ گیم پلی .بازی های استراتژیک جزو بازی های محبوب من هم هستند.
فقط این فونت رو کمی کوچیک انخاب می کردی به نظر من زیباتر می شد و بین  اندازه فونت سرتیتر و متن یک تفاوت قائل می شدی خیلی خوب بود
در کل نوشتتون جذاب بود و من خوشم اومد .
موفق و پیروز باشید
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ
(02-16-2015, 12:55 AM)Last Warrior نوشته است: سلام
باید بگم برای اولین نقدتون خیلی خوب بود ، از نقدتون کاملا معلوم بود که شما خیلی این بازی رو دوست دارید و تمام زیر و بم اون رو خوب می دونید، این از قسمت گیم پلی نقدتون کاملا مشخص بود و معلوم بود میتونستید یه چنیدن خط دیگه هم بنویسید.
من خیلی وقت قبل یه بازی انجام دادم به اسم Face of war که خیلی به این نزدیکه از لحاظ گیم پلی .بازی های استراتژیک جزو بازی های محبوب من هم هستند.
فقط این فونت رو کمی کوچیک انخاب می کردی به نظر من زیباتر می شد و بین  اندازه فونت سرتیتر و متن یک تفاوت قائل می شدی خیلی خوب بود
در کل نوشتتون جذاب بود و من خوشم اومد .
موفق و پیروز باشید

سلام
مرسی برای نظرتون
من این مقاله رو با موبایل نوشتم نمیشد خیلی روش کار کنم معزرت :)
اره میتونستم بیشتر کنم ولی بنظرم خیلی زیادتر از بقیه قسمت ها میشد و نقد از بحث اصلیش منحرف میشد
اون نسخه ای که شما بازی کردین جز اولین نسخه های این بازی هست و بعد اسمش عوض شد
به شما پیشنهاد میکنم این نسخه یا اگه داستان براتون مهمه قسمت اول این سری رو برین قطعا لذت میبرید

پاسخ
فقط
faces of war
نقد خیلی خوبی بود
پاسخ
(02-16-2015, 12:00 AM)مجید نصر نوشته است: سلام دوست عزیز
ممنون بابت نقدتون برای نقد اول خوب و بلند بود ولی
برای شروع نقد بهتره یک مقدمه برای کل سری مردان جنگ مینوشتد که خواننده بدونه با چه بازی ای رو به رو هست و ذهنیتش در مورد بازی باز بشه.
بعد اینکه بهتره عکس کاور بازی رو وسط چین کنید و بهد توضیحات بازی مثل اسم بازی تاریخ بازی و غیره رو بنویسید.
در کل عکس ها رو وسط چین کن قشنگ تره و یا یکی ست راست یکی سمت چپ و یکی وسط بزار.
از فونت بزرگ استفاده نکن قشنگ نیست.
ولی استفاده از عکس متحرک از بازی واقعا جالب بود  و جایی ندیده بودم کسی استفاده کنه.
غلط املایی هم تا جایی که خوندم نداشتی و اینکه علایم نگارشی رو هم به خوبی رعایت کرده بودی و دیگه همین دیگه بقیه ی موارد رو اساتید محترم میگند.
در کل برای نقد اول خیلی خوبی بود و امیدوارم از شما نقد های بیشتری ببینیم.
پیروز و سربلند باشید.
با سلام،مرسی برای انتقادات
تغیرات اعمال شد و یک مقدمه کامل برای آن نوشته شد

(02-16-2015, 05:27 PM)m5m(قدیم) نوشته است: فقط
faces of war
نقد خیلی خوبی بود

سلام،تشکر برای نظرتون،من اون نسخه رو فارسی بازی کردم،به هر حال من نسخه ی یک men of war رو ترجیح میدم :)

پاسخ
نقد خوبی بود
به توصیه های دوستان توجه کن انشاا... نقد بعدی خیلی بهتر باشه
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,780 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 952 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 976 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,882 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,119 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان