امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای اول بازی Skyrim| تعریف و روش پیوستن به فرقه های بازی
Exclamation 
به نام خدا

[تصویر:  dbyvrn69pmld.jpg]
همان طور که اطلاع دارید چند روز پیش نظر سنجی گذاشته بودم که خواستم بگین راهنمای کدوم بازی رو بزارم و بازی اسکایرم با 8 رای انتخاب شد. بعضی ها شاید دوست داشته باشن ریز و خم این بازی رو بفهمن و من هم این روش ها رو به این عزیزان توضیح می دهم. در قسمت اول می خواهیم 4 فرقه بازی رو براتون تعریف کنیم تا بفهمین کدوم یکی رو دوست دارین و بعدش روش های پیوستن به این فرقه ها را براتون می زارم.
با ما همراه باشین

فرقه دارک برادر هود(DarkBrotherhood)

این فرقه وقتی اسمش بر روی زبان های مردم می نشیند ترس همه جا را فرا می گیرد حالا می پرسید چرا؟
به دلیل این که کل قتل های همه مناطق این جهان بازی توسط این فرقه انجام می شود و فردی به ان ها پول می دهد و از ان ها درخواست می کند تا فردی را بکشد. حالا بچه یا پیر!! برای انها فرقی ندارد که با چه کسی طرف هستند. اعتقاد دارند که مادر همه ان ها فردی به نام Night Mother است که فردی که رنک Listener را دارد می تواند حرف های او را گوش کند و قتل هارا انجام دهد. وقتی که شما به این فرقه می پیوندید این فرد از بین رفته و فرقه بصورت جداگانه کار می کنند یعنی قتل هارا از Night Mother نمی گیرند. خدای ان ها کسی به نام Sithis است که به گفته ی انان اگر یکی از قوانین زیر نقض شود او به دنبال شما امده و شمارا خواهد کشت که خودم تجربشو داشتم ولی بزور شکستش دادم!

قانون ها:
1- اگر فردی از فرقه را بکشید Sithis دنبالتان می اید و شمارا می کشد.
2- اگر از فردی در فرقه دزدی کنید باز هم دنبالتان می اید ولی فقط یه ماساژ کوچیک می دهد!
3-اگر نگهبانان را به مقر بکشانید شمارا خواهند کشت
4-اگر فردی به غیر از فرد گفته شده به قتل برسانید باز هم کشته خواهید شد چون ممکن بود او قتل فرد دیگری باشد.

روش های پیوستن

1- یه نفر را مخفیانه بکشید تو خونه اش ان ها خودشون شما را پیدا می کنند بعد که نامه رو گرفتید بخوابید تو بازی

2- تو شهر Windhelm یک خونه است  انجا یه بچه به شما ماموریت میدهد یه نقر رو بکشید وقتی کشتید بروید پیش بچه پاداش بگیرید بازم بخوابید

فرقه دزد ها (Thives)

فرقه دزد ها یکی از شرم اورانه ترین فرقه های موجود در بازی است که وقتی شما دو ماموریت در فرقه انجام می دهید مردم شمارا بد نگاه می کنند و با شما به طرز عصبانیت حرف می زنند چون می دانند روزی خانه ان ها را هم خواهید دزدید. حقوق بازی هم بستگی به وسایلی دارد که می دزدید و انها را به یکی از فرد های فرقه می فروشید. یکی از بلند مرتبه ترین دزد های تاریخ بازی فردی به نام Gray Fox است که در نسخه چهار این سری شما با او می توانستید دوست شوید و با ان ماسکی که شبیه روباه بود به صورت خود می زد مرموزیتش را دو چندان می کرد. در واقع می توان گفت پایه گذاری فرقه دزدی نوین توسط این شخص انجام شده و روش های او دست دست چرخیده تا به اسکایرم رسید.

قانون های بازی:
1- کسی را نکشید وگرنه باید از دوباره پول بدهید و از رنک یک دوباره شروع کنید( همون بازخرید!)

2- از فردی در فرقه دزدی نکنید که اخراج می شوید و دیگر نمی توانید عضو شوید.

روش پیوستن:

به شهر Riften بروید در یکی از دکه های شهر فردی مشغول فروختن معجون است که اگر با او حرف بزنید برای شما امتحانی دزدی می گذارد تا انجام دهید که چه دهید چه ندهید ادرس فرقه را به شما می دهد و شما می توانید عضو شوید.

جنگجویان(Companion)

در شهر Whiterun فرقه ای وجود دارد که در قبال گرفتن پولی از مردم هیولا هایی اطراف این شهر و گاها شهر های دیگر را می کشند و برای خود اعتبار و افتخار جمع می کنند. وقتی که شما در حال رفتن به این شهر هستید در میانه راه می بینید که این فرقه با هیولایی به نام Giant در حال مبارزه هستند و شما می توانید به ان ها کمک کنید البته چه کمک بکنید چه نکنید فردی مونث که در اینده می تواند یکی از همسران شما باشد به شما پرخاش می کند و از مهارت کم شما انتقاد می کند و به نظر می رسد فردی سنگ دل و بی اعصاب است اما در طول پیوستن به این فرقه خواهید فهمید که چقدر درباره او اشتباه می کردید. اوه! کجا بودیم.... درسته، جنگجویان. این فرقه قانون خاصی ندارد پس شما ازادانه می توانید در فرقه هر کاری کنید. یکی از نکات جالب این فرقه این است که شما میتوانید در ان گرگنما شوید اما یک پیشنهاد دوستانه، هیچوقت گرگنما نشوید چون کارتان به زندان کشیده می شود.

روش های پیوستن:

1- به شهر Whiterun رفته و به مقر جنگجویان نزدیک قصر فرمانروا رفته و داخل شوید. دو نفر را می بینید که با هم مبارزه می کنند. در بین انها فردی ریش سفید وجود دارد، از او درخواست ورود کنید.

جادوگران(Mage)

در حالی که شما در حال پرسه زدن در اسکایرم هستید هی میشنوید که مردم درباره کالجی در شهر وینتر هولد صحبت می کنند اما این چه کالجی است. اگر نسخه چهار بازی را انجام داده باشید دانشگاهی به نام Arkane وجود داشت که کتاب و جادو می توانستید بخرید اما در این نسخه هم همچین چیزی وجود دارد ولی پیشرفته تر!. دراین کالج به شما ماموریت هایی ترسناک داده می شود که باید این کار را کنید و غیره...
می توانید مهارت های جادو خود را قوی کنید طبق اموزش هایی که می دهند. همچنین شما خوابگاهی در بازی دارید که می توانید ان را خانه دوم خود بخوانید چرا؟ چون اگر کسی شمارا دنبال می کرد و خانه شما را بلد بود می توانید به اینجا بروید و با اطمینان زندگی کنید چون سرتاسر این کالج محفاظان با تجربه قرار داده شده است. همین طور که دارم می گویم به این نکته هم اشاره کنم که در این فرقه شما پولی دریافت نمی کنید و گاها حتی باید پول هم بدهید. در این کالج بر خلاف نسخه قبلی به شما جادو ها و طومار ها و کتاب های سحر را رایگان می دهند. پس نگران نباشید، پیوستن به این فرقه کاملا ارزشش را دارد.

قوانین:
1- نباید جادو را بر روی معلمین یا دوستان هم اتاقیتان امتحان کنید.

روش های پیوستن:

1- به شهر زمستانی و برفی WinterHold بروید و به سمت کالج حرکت کنید. پیش مراقب بروید و از او درخواست عضویت کنید. او به شما جادویی می دهد که باید ان را امتحان کنید. پس از ان شما عضو این کالج هستید.

برای دیدن قسمت دوم راهنما کلیک کنید

نظر شما چیست؟ ایا این مطلب برای شما مفید بود؟
پاسخ
سلام
داداش درسته که از زمان انتشار بازی خیلی گذشته ولی اصلا یه مثال داریم که میگه اسکایریم هیچ وقت از مد نمی افته فقد با مودی به روز میشه Ghelion
مقالتم خیلی خوب بود من که لذت بردم
پاسخ
بهترین و جذاب‌ترین فرقه ی گروه، همین فرقه ی Dark Brotherhood هستن. نمیخوام اسپویل کنم. حتی فکرش رو هم نمیتونید بکنید آخرین نفری که باید بکشید کی هست...
من اولین بار وقتی اسم این گروه رو شنیدم که بیرون از دروازنه های Windhelm یه Argonian بهم حمله کرد و یه نامه داشت از طرف دارک برادرهود که منو بکشه. ولی در کل هیچ کس نمیتونه با Dovahkiin در بیوفته حتی خود Sithis S0 (86)  S0 (42) 

ممنون بابت این راهنما. امیدوارم بیشتر شاهد این راهنمایی‌های خوب و مفید باشیم.
[تصویر:  j7hb_59873-true-detective-cohle-quotes.jpg]
پاسخ
یک نکته در در مورد گروه DarkBrotherhood
همونطور که توی متن خوندید برای عضویت توی این گروه باید یک مرحله را رد کنید بعد برید یک جا بخوابید
بعد که بیدار می شوید یک زن رو می بینین که بالای کمد نشسته و از شما می خواد یکی از 3 نفر پشت سرتون رو بکشید.
شما توی این مرحله می تونین اون زن رو بکشید سپس برید پیش یکی از نگه بان های شهر و پول بگیرید برای کارتون (این که بعدش چه اتفاقی می افته رو نمی دونم چون تست نکردم)
Evil Always Find a Way 
.
[تصویر:  lcrm3sb41tlrjlr98p.jpg]
پاسخ
فرقه دارک برادرهود و جنگجویان از باحالترین فرقه ها هستند مخصوصا که با عضو شدن به گروه جنگجویان میتونید گرگنما بشید و یک اهنگری باحال هم داره
 [تصویر:  o4ty_hollywood_undead_as_an_anime_rock_b...9uovrt.jpg]

پاسخ
(11-29-2015, 01:30 PM)Rasoul_76 نوشته است: بهترین و جذاب‌ترین فرقه ی گروه، همین فرقه ی Dark Brotherhood هستن. نمیخوام اسپویل کنم. حتی فکرش رو هم نمیتونید بکنید آخرین نفری که باید بکشید کی هست...
من اولین بار وقتی اسم این گروه رو شنیدم که بیرون از دروازنه های Windhelm یه Argonian بهم حمله کرد و یه نامه داشت از طرف دارک برادرهود که منو بکشه. ولی در کل هیچ کس نمیتونه با Dovahkiin در بیوفته حتی خود Sithis S0 (86)  S0 (42) 

ممنون بابت این راهنما. امیدوارم بیشتر شاهد این راهنمایی‌های خوب و مفید باشیم.

خواهش میکنم لطف داری S0 (74)

من اصلا به قتل اخر بازی کاری ندارم، مهم اون پولیه که بهت میدن S0 (5)

من که با اون پول به زندگیم سر و سامون دادم S0 (2)
پاسخ
من اولش که رئیس فرقه دارک برادرهود گروگانم گرفت کشتم همه ی دارک برادرهودو.ولی باز با یه سیو رفتم همه ب مرحله هاشو رفتم.بازی بسیار عظیمه.
اسپویل
.
.
اون شخص دلقک مانند که تابوت اون زنه مرده هه که یجورایی خدای دارک برادرهود بودنو حمل میکرد.یجای دیگه بازی وقتی تو اسکایریم ول میگشتم دیده بودم قبل اتفاقات دارک برادرهود.چرخ گاریش خراب شده بود یکی از اهالی روستای نزدیک ازش شاکی بود.میتونستی کارشو خراب کنی.بعد که تو دارک برادرهود دیدم واقعا تعجبیدم.واقعا بازی عظیمه.
S0 (2)
پاسخ
(11-30-2015, 12:04 PM)saeedgreat نوشته است: من اولش که رئیس فرقه دارک برادرهود گروگانم گرفت کشتم همه ی دارک برادرهودو.ولی باز با یه سیو رفتم همه ب مرحله هاشو رفتم.بازی بسیار عظیمه.
اسپویل
.
.
اون شخص دلقک مانند که تابوت اون زنه مرده هه که یجورایی خدای دارک برادرهود بودنو حمل میکرد.یجای دیگه بازی وقتی تو اسکایریم ول میگشتم دیده بودم قبل اتفاقات دارک برادرهود.چرخ گاریش خراب شده بود یکی از اهالی روستای نزدیک ازش شاکی بود.میتونستی کارشو خراب کنی.بعد که تو دارک برادرهود دیدم واقعا تعجبیدم.واقعا بازی عظیمه.

بله این بازی واقعا بازی عظیمی است به قول سایت های مختلف این بازی رو سیصد سال هم میشه بازی کرد
پاسخ
یه بار وقتی Riverwood‌ بودم وارد یه مهمانسرا شدم. با صاحبش که صحبت کردم به من گفت که برای کسب مهارت در جادوها بهتره به کالج شهر Winterhold بری. منم بعد انجام چند ماموریت همراه Lydia به سمت کالج رهسپار شدم. حالا داستان‌ها، مناطق و هیولاهایی که در راه دیدم بماند. شب هنگام بود که به نزدیکی شهر Winterhold رسیدم. چشم چمو نمیدید، برف هم میومد. خلاصه کلی اطراف اون نقطه‌ ای که توی نقشه محل شهر رو نشون میداد گشتم، شهری، کالجی  دیده نمیشد. نزدیک دریا و همش هم محیط صخره‌ای بود. یه نگاه به بالا انداختم دیدم روی یه صخره یه معبد خوشگل دیده میشه، نگو اینهمه مدت داشتم دورش میچرخیدم. بالاخره از بین صخره‌ها راهم رو پیدا کردم و خودم رو به کالج رسوندم، بعد از انجام خان اول برای ورود به کالج، پیش یکی از اساتید برای آموزش رفتیم. بعد اینهمه داستان و هیولا کشی و رد شدن از مناطق مختلف، تازه رسیده بودم اول ماجرا ! . . .
اسکایریم سرزمین اینجور ماجراهاست، این فقط موضوع یه بخش کوچکی از چهره‌ی گسترده‌ی این سرزمینه، یه صحبت کوچیک با شخصی شما رو به یه شهر دیگه میکشونه و بعد برای انجام ماموریت میرید به شهر سوم و تازه آخرش متوجه میشید که با گروه Dark Brotherhood سرشاخ شدید! فقط فکر کردن به اینهمه داستان و ماجرایی که در هر شهر و کوی و برزنی در اسکایریم میتونید باهاش برخورد کنید میتونه مغز آدم رو منفجر کنه، دیگه صحبت درباره گستردگی گیم‌پلی و اون موسیقی مدهوش کنندش و ... بماند.
راستی، شاید بگید یه شهر( البته شهر Winterhold زیاد بزرگ نیست) رو تو اسکایریم چطورنتونستی راحت پیدا کنی؟! دلیلش یه ماد فوقالعاده از سری مادهای Realvision هست که سبک نورپردازی و چرخه روز و شب بازی رو کن‌فیکون میکنه، بخصوص شب‌های بازی رو درست به یه شب واقعی تبدیل میکنه  و دیگه شما دومتری خودتون رو هم نمیتونید ببینید. بخصوص اگه منطقه برفی و طوفانی هم باشه دیگه شب از همیشه شب‌تر میشه! بخصوص اگه مشعل هم نداشته باشید. ماد فوقالعاده‌ای هستش.

اما بپردازیم به مقاله
مطلب خوبی بود و مفید، فکر کنم هنوز هم عده‌ای سرگرم بازی این عنوان تمام‌نشدنی هستن. ازجمله خود من که البته میخوام از اول شروعش کنم دوباره . . .
بخش ابتدایی مقاله رو محاوره‌ای و بقیه رو تقریبا ادبی نوشتی، به نظرم یه جور بنویسی بهتره.
توی این جمله:
 " بعضی ها شاید دوست داشته باشن ریز و خم این بازی رو بفهمن"
کلمه ریز و خم رو من نشنیده بودم. شاید منظورت ترکیبی از زیرو‌بم و چم‌وخم بوده.

اگه همه مطالب رو هم ( در صورتی که کمه) در یک مقاله میاوردی به نظرم بهتر بود و اگه مطالب گسترده بود در دو مقاله، تا یکم دست‌یابی بهشون راحت ‌تر باشه. در هر صورت هر جور خودت راحت‌تری. ولی اگه مطالبت رو در چند مقاله منتشر میکنی بهتره لینک مقالات قبلی مرتبط رو هم بهشون زمیمه کنی
ممنون و موفق باشی
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ
(11-30-2015, 11:09 PM)Last Warrior نوشته است: یه بار وقتی Riverwood‌ بودم وارد یه مهمانسرا شدم. با صاحبش که صحبت کردم به من گفت که برای کسب مهارت در جادوها بهتره به کالج شهر Winterhold بری. منم بعد انجام چند ماموریت همراه Lydia به سمت کالج رهسپار شدم. حالا داستان‌ها، مناطق و هیولاهایی که در راه دیدم بماند. شب هنگام بود که به نزدیکی شهر Winterhold رسیدم. چشم چمو نمیدید، برف هم میومد. خلاصه کلی اطراف اون نقطه‌ ای که توی نقشه محل شهر رو نشون میداد گشتم، شهری، کالجی  دیده نمیشد. نزدیک دریا و همش هم محیط صخره‌ای بود. یه نگاه به بالا انداختم دیدم روی یه صخره یه معبد خوشگل دیده میشه، نگو اینهمه مدت داشتم دورش میچرخیدم. بالاخره از بین صخره‌ها راهم رو پیدا کردم و خودم رو به کالج رسوندم، بعد از انجام خان اول برای ورود به کالج، پیش یکی از اساتید برای آموزش رفتیم. بعد اینهمه داستان و هیولا کشی و رد شدن از مناطق مختلف، تازه رسیده بودم اول ماجرا ! . . .
اسکایریم سرزمین اینجور ماجراهاست، این فقط موضوع یه بخش کوچکی از چهره‌ی گسترده‌ی این سرزمینه، یه صحبت کوچیک با شخصی شما رو به یه شهر دیگه میکشونه و بعد برای انجام ماموریت میرید به شهر سوم و تازه آخرش متوجه میشید که با گروه Dark Brotherhood سرشاخ شدید! فقط فکر کردن به اینهمه داستان و ماجرایی که در هر شهر و کوی و برزنی در اسکایریم میتونید باهاش برخورد کنید میتونه مغز آدم رو منفجر کنه، دیگه صحبت درباره گستردگی گیم‌پلی و اون موسیقی مدهوش کنندش و ... بماند.
راستی، شاید بگید یه شهر( البته شهر Winterhold زیاد بزرگ نیست) رو تو اسکایریم چطورنتونستی راحت پیدا کنی؟! دلیلش یه ماد فوقالعاده از سری مادهای Realvision هست که سبک نورپردازی و چرخه روز و شب بازی رو کن‌فیکون میکنه، بخصوص شب‌های بازی رو درست به یه شب واقعی تبدیل میکنه  و دیگه شما دومتری خودتون رو هم نمیتونید ببینید. بخصوص اگه منطقه برفی و طوفانی هم باشه دیگه شب از همیشه شب‌تر میشه! بخصوص اگه مشعل هم نداشته باشید. ماد فوقالعاده‌ای هستش.

اما بپردازیم به مقاله
مطلب خوبی بود و مفید، فکر کنم هنوز هم عده‌ای سرگرم بازی این عنوان تمام‌نشدنی هستن. ازجمله خود من که البته میخوام از اول شروعش کنم دوباره . . .
بخش ابتدایی مقاله رو محاوره‌ای و بقیه رو تقریبا ادبی نوشتی، به نظرم یه جور بنویسی بهتره.
توی این جمله:
 " بعضی ها شاید دوست داشته باشن ریز و خم این بازی رو بفهمن"
کلمه ریز و خم رو من نشنیده بودم. شاید منظورت ترکیبی از زیرو‌بم و چم‌وخم بوده.

اگه همه مطالب رو هم ( در صورتی که کمه) در یک مقاله میاوردی به نظرم بهتر بود و اگه مطالب گسترده بود در دو مقاله، تا یکم دست‌یابی بهشون راحت ‌تر باشه. در هر صورت هر جور خودت راحت‌تری. ولی اگه مطالبت رو در چند مقاله منتشر میکنی بهتره لینک مقالات قبلی مرتبط رو هم بهشون زمیمه کنی
ممنون و موفق باشی

اره این بازی اینقدر عظیمه و یه عالمه راز داره که فکر کردن بهش به قول خودت مغز ادمرو منفجر میکنه. مثلا من همیین یه هفته پیش با یه روح به نام Headless Horseman روبرو شدم که سر نداشت. دنبالش رفتم و به یه جای =ر از طلا ومهمات رسیدم. بعد اون به من یه کلمه Finality رو گفت. همونجا منو ترس گرفت. باورت میشه همونجا مردم؟!
تازه رفتم تحقیق کردم تو سایت Ign نوشته این روح بزور پیدا میشه تو شب وجاش مشخص نیست و همش در حال حرکته اما همش تو رو به یه جا میبره و همون کلمه رو میگه!
از همین میشه فهمید این بازی چقدر بزرگه.

اره من اون موقع قاطی کرده بودم کلمات تو مغزم با هم ترکیب شد. S0 (2)

من این مقاله رو قسمت قسمت کردم تا دسترسی اسون تر بشه 
الانم میرم لینک قسمت دوم رو تو پست میزارم

تو هم موفق باشی S0 (29)
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپیک جامع سوالات و مشکلات شما در بازی های ویدئویی dark_prince277 11,894 1,892,765 01-01-2024, 06:58 AM
آخرین ارسال: bazi_center
  چگونه ان سی بازی پابجی نیو استیت را بخریم؟ kasraaa12 0 953 02-07-2022, 01:15 PM
آخرین ارسال: kasraaa12
  حل مشکلات و ارورهای بازی God of War gamegi 0 10,389 02-01-2022, 05:24 PM
آخرین ارسال: gamegi
  نحوه نصب، مشکلات و ارور های رایج در بازی ها ARK1375 18 39,081 10-21-2021, 11:17 AM
آخرین ارسال: hamed59ra@gmail.com
  کمک برای پیدا کردن اسم بازی کامیونی amirtt1 0 1,502 09-02-2021, 11:39 AM
آخرین ارسال: amirtt1

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان