امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت و ساز | نقد و بررسی کوتاه بازی MineCraft
[تصویر:  3q339urcep9n1tbmup6u.jpg]
بازی MineCraft توانست بعد از مدت تقریبا کوتاهی 1 میلیون طرفدار پیدا کند به طوری که در اپ استور از دانلود بالایی برخوردار است این بازی با یک گرافیک بسیار کم به جنگ با رقبا پا به عرصه ی بازی های رایانه ای گذاشت این بازی طوری ساخته شده که گیمر را مجذوب خود می کند. این بازی در عین جذابیت بالا از حجمی بسیار پایین برخوردار است حجم دانلود نسخه های قدیمی آن حدود 50 مگابایت است که حتی جدید ترین نسخه ی این بازی که در حال حاضر 1.7.9 می باشد با حجمی معادل 150 مگابایت می باشد شما در این بازی می توانید برای خود در هر جایی که می خواهید با ابزار و وسایلی که در دست دارید خانه و همچنین وسایل مورد نیاز خود را بسازید برای مثال برای ساخت یک طبر یا داس باید چوب درختان را قطع کرده و بعد از طی مراحلی که در آینده خودتان آن ها را یاد می گیرید که چگونه یک طبر یا داس بسازید هر شب باید برای مقابله با زامبی ها آماده باشید. بازی هایی همچون ماین کرافت ساخته شده اند که شباهت بسیار زیادی به این بازی دارند از نمونه ی آن ها می توان به CastleMiner اشاره کرد که تنها تفاوتش با ماین کرافت داشتن تفنگ و چاقو و همچنین تغییرات جزئی مانند تغییر چهره ی زامبی ها و افزوده شدن دراگون (اژدها) به بازی است. بعضی مواقع می شود که خودتان تعجب می کنید آن هم مواقعی است که MineCraft بر روی کامپیوتر شما هنگ می کند که واقعا عجیب است! هنوز کسی به این مشکل واقعا عجیب فکر نکرده است بنده این حرف را بدون پایه و اساس نمیزنم بلکه دلیل دارم در برخی از شبکه های اجتماعی ویدئو هایی از این بازی مشاهده می شود که بر روی کامپیوتر آن ها هنگ می کند!
گیم پلی :
گیم پلی این بازی بسیار جذاب و سرگرم کننده است که با حرکات جالب کاراکتر نیز همراه می باشد از لحاظ کنترل نیز بسیار روان عمل می کند و مشکل خاصی از نطر گیم پلی در این بازی مشاهده نمی شود. نمره : 10/10

گرافیک :
همان طور که در متن اصلی گفتیم گرافیک بازی بسیار پایین است که همین می تواند عاملی برای کم شدن طرفداران این بازی شود اما کسانی نیز هستند که پیکسلی بودن این بازی را دوست دارند که در این باره تنها می توان گفت که سلیقه ها متفاوت است و هر کس سلیقه ی خاصی دارد. نمره : 8/10

صدا :
ماین کرافت از نظر صدا عالی عمل کرده به طوری که حتی به صدای های بسیار ریزی توجه داشته است. در هنگام شب نیز وقتی زامبی ها میخواهند به شما حمله کنند صدای وحشتناک و جالبی از آن ها ایجاد می شود حتی وقتی به آن ها ضربه می زنید صدای خاص دیگری از خود تولید می کنند، هنگام شکستن چوب درختان صدای خاص به خود چوب، هنگام شکستن سنگ های زیر پایمان یک صدا و خلاصه برای هر چیز در این بازی یک صدای مخصوص وجود دارد. نمره : 10/10
میانگین نمره ی کلی : 9/10
 و این بود نقد و بررسی کوتاه ما از بازی MineCraft اگر کمی کسری چیزی از این نقد و بررسی دیدید به بزرگی خودتان ببخشید [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  PUBGLogoHeader.jpg]
پاسخ
یعنی حقشه نمره گرافیک 8 از 10؟[img]images/smi/s0 (5).gif[/img] به خاطر عده ای نباید احساسی و دور از واقعیت قضاوت کرد؛من که بهش 2 از صد هم نمیدم(نظر شخصی)در ضمن چنین بازی هم هنگ نکنه عجیبه با این ریخت و قیافه بچاره کامپیوتر تعجب میکنه!(باز هم نظر شخصی)
بازم ممنون که عصاب داشتی چنین بازی رو نقد کردی!
حالا اگه این بازی رو یه ایرانی می ساخت با نقدای تندمون اونو به توپ بسته بودیم!
پاسخ
(06-09-2014, 08:39 PM)'assassinwanted' نوشته است: یعنی حقشه نمره گرافیک 8 از 10؟[img]images/smi/s0 (5).gif[/img] به خاطر عده ای نباید احساسی و دور از واقعیت قضاوت کرد؛من که بهش 2 از صد هم نمیدم(نظر شخصی)در ضمن چنین بازی هم هنگ نکنه عجیبه با این ریخت و قیافه بچاره کامپیوتر تعجب میکنه!(باز هم نظر شخصی)
بازم ممنون که عصاب داشتی چنین بازی رو نقد کردی!
حالا اگه این بازی رو یه ایرانی می ساخت با نقدای تندمون اونو به توپ بسته بودیم!

[img]images/smi/s0 (45).gif[/img] حق داری گرافیکش گنده هیچ داستان خاصی هم نداره معده کامپیوتر هم تعجب میکنه [img]images/smi/s0 (45).gif[/img] بابت نظرت بسیار ممنونم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
اقایان گیمر! اقایان pro! جدا هنوز فلسفه ی این بازی خارق العاده رو نفهمیدید. ؟؟؟ شما کلا! میدونید بازی the rust چیه؟ یا the forest ؟ اینا بازی های فوق العاده ای هستند که از همین بازی ساده ولی پر از ایده ساخته شده است! شما چند ساعت بازی کردید؟ مانکرافت؟ بگم چرا هنگ میکنه؟ چون هزاران مگ رو داره لود میکنه ... : انفجار های اتمی... دنیای بزرگ... غار های مخفی...

[تصویر:  13939600899284675628.jpg]
پاسخ
(06-09-2014, 08:58 PM)'mamal' نوشته است: اقایان گیمر! اقایان pro! جدا هنوز فلسفه ی این بازی خارق العاده رو نفهمیدید. ؟؟؟ شما کلا! میدونید بازی the rust چیه؟ یا the forest ؟ اینا بازی های فوق العاده ای هستند که از همین بازی ساده ولی پر از ایده ساخته شده است! شما چند ساعت بازی کردید؟ مانکرافت؟ بگم چرا هنگ میکنه؟ چون هزاران مگ رو داره لود میکنه ... : انفجار های اتمی... دنیای بزرگ... غار های مخفی...

نه عزیز در حالت عادی اون هم نه بر روی کامپیوتر بنده بر روی کامپیوتر بعضی از کاربران در شبکه های اجتماعی [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
با سلام[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
مقاله بد نیست ولی همواره با مشکلاتی همراست که امید وارم از بیان مشکلات ناراحت نشی[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
دوستان لطف کنین بعد از تموم کردن مقاله حداقل دو بار از اول تا آخر خوب بخونین تا اگه مشکلی داشت بر طرف کنین.
سعی کنید به جای اینکه هر روز ی مقاله در حد خوب منتشر کنین صبر داشته باشین و با کار کردن بیش تر، یک مقاله در حد خیلی خوب و عالی بنویسین. خب حجم مقاله واقعا کمه حالا می گیم حجمش به کنار. مشکلات املایی در نقدتون مشاهده می شه برای مثال: "میتوانید" (خب از نظر املایی باید" می توانید "نوشته بشه،( "میخواهید") باز این هم باید از نظر املایی"می خواهید" نوشته بشه)، "میکنید" ) "می کنید" )، "میکنند" ( "می کنند" ) "میکند" ،( "می کند" ) و مشکل دیگه در این جمله هست: "خودتان آن ها را یاد می گیریدیک طبر یا داس بسازید" بین "گیرد" و "یک" باید ی فاصله بندازی، اینکه هر بخش و جداگانه توضیح دادین خیلی خوبه ولی برای هر بخش بیش تر توضیح بدین، از کلمات تکراری کم تر استفاده کن و در صورت لازم بهتره از علائم نگارشی هم استفاده کنی[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
خب امید وارم از ایراداتی که گرفتم ناراحت نشده باشی[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
موفق باشید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  56sc_the_north_remembers_by_ertacaltinoz...-_copy.jpg]

پاسخ
(06-09-2014, 10:56 PM)'HoomanGamer' نوشته است: با سلام[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
مقاله بد نیست ولی همواره با مشکلاتی همراست که امید وارم از بیان مشکلات ناراحت نشی[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
دوستان لطف کنین بعد از تموم کردن مقاله حداقل دو بار از اول تا آخر خوب بخونین تا اگه مشکلی داشت بر طرف کنین.
سعی کنید به جای اینکه هر روز ی مقاله در حد خوب منتشر کنین صبر داشته باشین و با کار کردن بیش تر، یک مقاله در حد خیلی خوب و عالی بنویسین. خب حجم مقاله واقعا کمه حالا می گیم حجمش به کنار. مشکلات املایی در نقدتون مشاهده می شه برای مثال: "میتوانید" (خب از نظر املایی باید" می توانید "نوشته بشه،( "میخواهید") باز این هم باید از نظر املایی"می خواهید" نوشته بشه)، "میکنید" ) "می کنید" )، "میکنند" ( "می کنند" ) "میکند" ،( "می کند" ) و مشکل دیگه در این جمله هست: "خودتان آن ها را یاد می گیریدیک طبر یا داس بسازید" بین "گیرد" و "یک" باید ی فاصله بندازی، اینکه هر بخش و جداگانه توضیح دادین خیلی خوبه ولی برای هر بخش بیش تر توضیح بدین، از کلمات تکراری کم تر استفاده کن و در صورت لازم بهتره از علائم نگارشی هم استفاده کنی[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
خب امید وارم از ایراداتی که گرفتم ناراحت نشده باشی[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
موفق باشید[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

بابت اینکه ایرادات مرا گفتید بسیار متشکرم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img] چشم این مقاله را درست می کنم و در مقاله های بعدی سعی می کنم بهتر باشم

پاسخ
راستش من زیاد کاری به خوده بازی ندارم
چون تا حالا نتونستم تجربش کنم
ولی خب بازم همون ایرادات قبلی رو دارید
شاید بیشترین مشکلی هم که به چشم میاد همون حجم نقد باشه
فکر کنم ایندفعه یه 1500 کلمه بیشتر مینوشتی خوب بود
من میگم صرفا نباید برای نقد یه بازی از اطلاعات خودت استفاده کنی
سعی کن از منابع انگلیسی استفاده کنی و باترجمه ی اونا، مطالب مهمش رو تو مقاله ات ذکر کنی بتونی هم کیفیت و هم کمیت رو با هم افزایش بدی
ببخشید زیاد انتقاد کردم
[تصویر:  call-of-duty-modern-warfare-4251.jpg]
پاسخ
(06-09-2014, 11:25 PM)'shadows.boss' نوشته است: راستش من زیاد کاری به خوده بازی ندارم
چون تا حالا نتونستم تجربش کنم
ولی خب بازم همون ایرادات قبلی رو دارید
شاید بیشترین مشکلی هم که به چشم میاد همون حجم نقد باشه
فکر کنم ایندفعه یه 1500 کلمه بیشتر مینوشتی خوب بود
من میگم صرفا نباید برای نقد یه بازی از اطلاعات خودت استفاده کنی
سعی کن از منابع انگلیسی استفاده کنی و باترجمه ی اونا، مطالب مهمش رو تو مقاله ات ذکر کنی بتونی هم کیفیت و هم کمیت رو با هم افزایش بدی
ببخشید زیاد انتقاد کردم

عزیز چجوری باید منابع انگلیسی رو ترجمه کنم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
سلام!
جالب بود!!!
(با نمره گرافیک موافقم)[img]images/smi/s0 (37).gif[/img]
[تصویر:  STALKER_2.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,790 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 958 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 982 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,901 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,127 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان