امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شاهکاری به نام پدرخوانده|نقد و بررسی بازی قدیمی The Godfather
سلام خدمت تمامی دوستان. این اولین نقد من هستش که در مورد بازی پدرخوانده1 هستش و امیدوارم خوشتون بیاد. [تصویر:  f7d72262bc529929431e229bf9f50120.png]نام بازی:The Godfather The Game  ناشر: Electronic Arts    طرح و سازنده:Electronic Arts    ژانر بازی : اکشن _ ماجرایی _  سوم شخص  تاریخ انتشار:پاییز 2005 میلادی.  آیا تا به حال فکر کرده اید که برای بازیهایی مانند GTA یا مافیا یک رقیب جدید پیدا شود؟شاید تا کنون چنین بوده و بسیاری حتی به مافیا 2 یا دنبال GTA به عنوان تنها رقبای این بازی ها فکر می کرده اند اما دیگر چنین نخواهد بود و وقت آن رسیده که دوستداران بازی های این سبک ذائقه خود را تغییر داده و آماده رویارویی با بهترین و با شکوه ترین بازی این سبک یعنی THE Godfather شوند. این بار کمپانی EA تمام زحمت ساخت بازی وانتشار آن را روانه بازار نماید. در این بازی دیگر با یک داستان غریبه مواجه نیستید بلکه با یک بازسازی رایانه ای از یکی از بزرگترین باشکوه ترین و به یاد ماندنی ترین فیلم های تاریخ سیما یعنی پدر خوانده ساخته کارگردان شهیر هالیوود یعنی فرانسیس فورد کاپولا مواجه خواهید شد و با ماجراهای دون کورلئونه که نقش او را مارلو براندو بازی می کرد و خانواده مافیایی اش در شهر نیویورک جنایت زده دهه 30 همراه خواهید شد و در محیطی زیبا و عین واقعیت با آنها همراه خواهید شد تا ماموریت های گوناگون هود را به انجام برسانید و به ماجرا های شوم و پلید خود در تحقق اهداف خانواده و تسلط کامل بر دشمنان و بد خواهان خانواده دست پیدا کنید و لیاقت خود راثابت کنید. [img]file:///F:/Users/amir/Pictures/%D9%BE%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87%20%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B3/is.jpg[/img][تصویر:  godfather_54525.jpg]   قبل از هر چیز این بازی به زیباترین شکل ممکن یادآور فیلم اصلی خواهد بود کاراکترها همانهایی هستند که در فیلم دیده بودید بخصوص مارلو براندو که به زیباترین شکل ممکن صورت و قیافه او در نقش دون کورلئونه بازسازی شده است و شاید اگر زنده می ماند از قیافه اصلی او در فیلم نیز پیشی می گفت. هوش مصنوعی به کار رفته در کاراکترهای این بازی بسیار طبیعی تر و پیشرفته تر از مافیا 1 طراحی شده است و گاهی اوقات ممکن است که مجبور شوید تا برای جلوگیری از اصابت گلوله های دشمنان یا فرار از آنها در هنگام تعقیب و گریز حتی دو یا سه خیابان را به طور کامل پشت سر بگذارید و در یکی از کوچه و پس کوچه های شهر مخفی شوید. همانطور که گفتم شکل ظاهری و حرکات کاراکتر های موچود در بازی به راستی شاهکار هایی به تمام معنا می باشند و شخصیتهای مختلف بازی ادعا می کنند که برای برای خلق کاراکتر ها و شخصیتهای مختلف بازی از بهترین ابزار ممکن در تکنولوژی Motion Capture استفاده کرده اند و صدها بار فریم به فریم و صحنه به صحنه فیلم های سه گانه پدر خوانده را از نظر گذرانده اند. در ابتدای بازی شما می توانید شخصیت مورد نظر خود را انتخاب کرده و و قیافه وشکل ظاهری او را به دلخواه خود طراحی کرده و بسازید. در واقع کمپانی EA در قراردادن این قابلیت در بازی از همان تکنولوژی به کار رفته در بازیهای قبلی خود مانند Tiger Woods PGA Tour و FIFA استفاده کرده است که زیبایی خاصی به بازی بخشیده . سپس کاراکتر شما در خدمت پدر خوانده قرار خواهد گرفت و ماموریت های گوناگون خود را که پر از ماجراهای مافیایی گوناکون وجذاب هستند آغازخواهید کرد. [تصویر:  godfatherps2_001-large.jpg]   اما مهمترین و شاید دوست داشتنی ترین قسمت کار اتومبیلها و رانندگی با آنها خواهد بود بی شک به بازی اکشن مانند مافیا1 بیشتر به خاطر پرداختن بجا و فراوان از شبیه سازی اتومبیل ها و رانندگی با آنها توانست طرفداران بی شماری را در سراسر دنیا برای خود گرد آورد و هنوز هم بسیاری از افراد شیوه پرداختن به این مقاله در آن بازی را بی نظیر و بی رقیب می دانند اما واقعیت این است که دیگر باید قبول کرد که سازندگان بازی THE Godfather این معیار ها را پشت سر خواهد گذاشت. در حقیقت EA در همه قسمتهای این اثر بلند پروازانه و جاه طلبانه عمل کرده است و قصد دارد تا هیچ حرف و حدیثی در این زمینه باقی نماند. تقریبا تمامی اتومبیل های شیک و با شکل خاص خود که در آمریکا آن دوران مورد استفاده قرار می گرفت در این بازی و رعایت ریزترین و دقیق ترین جزئیات رعایت شده و دارای خصوصیات و ویژگیهای حقیقی همان اتومبیل های واقعی آن دوران می باشند . یکی از مواردی که در حین بازی رعایت شده سرعت بسیار خوب و جالب این اتومبیل ها می باشد همانطور که می دانید در بازیهای قبلی مانند مافیا1 به دلیل این که سازندگان بازی مجبور بودند تا شکل واقعی اتومبیل ها و خصوصیات آنها را دقیقا همان گونه که در آن دوران بودند را رعایت کرده باشند معمولا ناچار بودند تا سرعت واقعی آنها را نیز دربازی قرار دهند.متاسفانه این مسئله باعث می شد تا سرعت اتومبیل ها به شدت پایین آمده و کنترل آنها نیز بسیار مشکل می شد.EA ادعا می کند که توانسته تا در بازی The Godfather این مشکل را بر طرف کند به این صورت که در ابتدا که یک اتومبیل را به دست می آورید دارای یک توانایی ها و قابلیت های پیش فرض خود بازی می باشد. اما هر چه در مراحل بازی جلوتر می روید . ماموریت های گوناگون و بیشتری را به انجام می رساند بر امتیازات شما افزوده می شود . در چنین مواقعی شما می توانید به مکان های خاصی از شهر که بر روی نقشه مشخص شده اند رفته و اتومبیل خود را به دست افرادی که در این مکان ها و تعمیرگاه ها به اتومبیل ها رنگ و شکل می دهند بسپاریدتا در ازای پولی که از راه انجام ماموریت های خود به دست آورده اید اتومبیل شما را به تقویت کننده سرعت موتور رینگ ها و لاستیک های جدید رنگ بدنه زیباتر ودیگر مواردی از این قبیل مجهز کنند . هر چه امتیازات و پول بیشتری داشته باشید اتومبیل شما سریعتر و زیباتر خواهد شد تا جایی که دیگر هیچکدام از دیگر اتومبیل های دشمنان شما نمی توانند به گرد شمابرسند و تبدیل به تک تاز جاده های شهر نیو یورک دهه 30 و 40 خواهید شد. [تصویر:  Der_Pate_-_Das_Spiel_Wallpaper.jpg]ولی گذشته از همه این موارد و با توجه به این سبک اصلی این بازی اکشن خواهد بود اسلحه ها نیز در انجام ماموریت ها نقش تعیین کننده ای خواهد بود اسلحه ها نیز در این بازی طراحی شده اند که از نظر شکل ظاهری حتی بهتر از بازی مکس پین در داستان کاراکتر تحت کنترل شما واضح و مشخص هستند و شکل ظاهری آنها دارای بهترین طراحی ممکن در میان متای بازی ها خواهند بود. فراوانی اسلحه ها در این بازی بسیار زیاد است و شما فرصت دارید تا از بیش از بیست نوع اسلخه و تفنگ مدرن آن دوران که فیلم های گانگستر تنها را زیاد دیده اید و همچنین شباهت زیادی به اسلحه های موجود در بازیهای اکشن با موضوع جنگ جهانی دوم از قبیل مدال افتخار یا کال اف دی اوتی دارند استفاده کنید البته بدست آوردن این اسلحه ها نیز بستگی به امتیازات وپول های شما خواهد داشت و هر کدام دارای قیمت خاصی هستند مانند بازی GTA در اینجا نیز در نقاط مختلفی از شهر فروشگاه هایی وجود دارند که می توان اسلحه مورد نظر خود را از آنها خریداری کنید و در ماموریت های خود از آنها استفاده کنید.و در این فروشگاه ها موجود خواهد بود و مثلا می توانید برای کم دردسر کردن ماموریت های خود برای هفت تیر یا تپانچه خود صدا خفه کن یا برای تفنگ دوربین دار انواع دوربین های کار آمد را تهیه کنید در اینجا به معرفی و برسی چند اسلحه و تفتگ مهم که در این بازی می توان ار آنها بهره بگیرید اشاره می کنم:  1) تپانچه کمری برتا: یک اسلحه کمری معمولی که از همان مرحله اول در اختیار شما قرار می گیرد و در واقع اولین اسلحه ای خواهد بود که مورد استفاده قرار می دهید این تپانچه یک سلاح خوب و قوی برای مقابله با دشمنان قوی می باشد. بهترین مورد استفاده آن برای کشتن افراد پیاده دشمن در کوچه و پس کوچه ها می باشد و اگر چه به به صورت تک تیر شلیک می کند اما دارای قدرت تخریب خوبی است و اگر بتوانید با آن به سر دشمنان شلیک کنید با یک گلوله آن از پای در خواهند آمد مزیت این اسلحه در گنجایش خشاب آن می باشد که نسبت به دیگر تپانچه های کمری تعداد بیشتری گلوله می خورد.   2)تپانچه کمری Revolver این تپانچه همان هفت تیر معروف دوران غرب وحشی می باشد که اسلحه مورد علاقه گاوچرانان آمریکایی بود واگر چه دارای سرعت شلیک پایین تری نسبت به تپانچه برتا است اما قدرت تخریبی آن تقریبا دو برابر می باشد و با شلیک یک یا دو گلوله آن می توانید دشمنان را از پای در آورید.البته نقص بزرگ این اسلحه در زمان زیاد خشاب عوض کردن دوباره اش می باشد زیرا مانند تفنگ ساچمه ای فاقد خشاب است وبه همین دلیل باید یکی یکی گلوله ها را در آن قرار دهید تا دوباره آماده شلیک شود و به همین دلیل زمان زیادی را از شما خواهد گرفت.   3)تپانچه کمری Hand Cannon یک تپانچه کمری درست شبیه Revolver با این تفاوت که بیشتر به رنگ نقره ای  دیده می شود . سازندگان آن برای اینکه قدرت تخریب آن و همچنین برد گلوله اش را بیشتر کنند لوله های درازتری را در جلوی آن در نظر گرفته اند و همچنین یک خشاب هفت تیری نیز دورن آن جای می گیرد تا عملیات بارگذاری و پر کردن دوباره خشاب اسلحه با سرعت بیشتری انجام گیرد در واقع می توان گفت که این اسلحه شکل ارتقا یافته تپانچه Revolver می باشد . اما تنها اشکال این اسلحه در این است که لگد زیادی به تیراندار بر می گرداند ولی اگر درست به هدف بخرد کار را یکسره خواهد کرد . بهترین زمان استفاده از این اسلحه نیز در هنگام درگیری با دشمنان دز فاصله نزدیک می باشد.   4) تفنگ ساچمه ای شکاری (دو لوله) : نمونه معرفی می باشد که در سراسر دنیا مورد استفاده شکارچیان قرار می گیرد و بیشتر هم به درد همان شکار حیوانات می خورد زیرا اول اینکه تنها دارای گنجایش دو گلوله ساچمه ای می باشد دوم اینکه به صورت تک تیر شلیک می کند و سوم اینکه فشار بسیار زیادی هم به بازیگر بر می گرداند. بهترین مورد استفاده از آن در هنگامی است که در گوشه ای سنگر گرفته اید و با یک یا دو از دشمنان در گیر هستید. در این مواقع می توانید این اسلحه را انتخاب کرده و هر گاه که از سنگر بیرون می آیید یکی از آنها را هدف قرار داده و دوباره به سنگر خود بر گردید.   5)تفنگ ساچمه ای چند گلوله ای : این یکی نیز از نوع اسلحه های رایج در میان نیرو های پلیس می باشد و مناسب ترین اسلحه برای مقابله با دشمنان در فاصله نزدیک است هر نوع هدفی را در این بازی می توان با آن مورد اصابت قرار داد یا حتی اکه تکه کرد! مشکل اصلی این اسلحه یکی این است که تنها به صورت تک تیر شلیک می کند و دیگر اینکه مانند تپانچه Rrvolver باید گلوله ها را یک به یک در آن قرار دهید و به همین دلیل زمان زیادی را ار بازیکن خواهد گرفت. البته این اسلحه به دلیل اینکه از گلوله های ساچمه ای استفاده می کند از قدرت تخریبی بسیار بالایی بر خوردار است.  6) مسلسل سنگین:BAR یک تفنگ نیمه خودکار که در دوران جنگ جهانی دوم توسط نیرو های  آمریکایی مورد استفاده قرار گرفت. این تفنگ اگر چه به هر دو حالت رگبار و تک تیر شلیک کی کند اما سرعت شلیک آن نسبت به مسلسل های خودکار امروزی پایین تر است و همچنین گنجایش خشاب آن کمتر است (20 گلوله در خود جای می دهد) ولی قدرت تخریبی آن نسبتا خوب است . لگد کمتری نیز به بازیکن بر می گرداند. در مواقعی که با عده ای از دشمنان در گیر می شوید دو یا سه گلوله از این اسلحه برای از پای در آوردن آنها کافی خواهد بود.   7) مسلسل خودکار تامی : یک اسلحه سازمانی ارتش ایالات متحده آمریکا که در دوران جنگ جهانی اول و دوم مورد استفاده قرار گرفت و پس از پایان جنگ بدلیل تغییراتی و تحولاتی که در آن صورت گرفت به اسلحه خودکار محبوب گانگستر ها و مافیایی ها تبدیل شد. این اسلحه یکی از بهترین سلاح هایی خواهد بود که در این بازی مورد استفاده قرار خواهید داد زیرا تمام خصوصیات یک تفنگ خوب را با خود دارد: دارای سرعت بالایی در شلیک می باشد خشاب آن گنجایش 100 فشنگ جنگی را دارد و همچنین بدلبل برد زیاد گلوله آن در هر فاصله ای از دشمن به خوبی عمل می کند.  8) چوب بیسبال بازی مکس پین را به خاطر می آورید؟ در اینجا نیز یک چوب بیسبال را در اختیار خواهید داشت که برای در گیری های تن به تن و بدون اسلحه بسیار مفید خواهد بود . بهترین شکل استفاده از آن هنگامی می باشد که به سر دشمنان و از پشت سر آنها ضربه می زنید. همچنین ممکن است که  در برخی ماموریت های با یک سگ خانگی روبرو شوید که به انداره بدی صاحبانش می باشد! در این مواقع می توانید با رعایت فاصله و یک ضربه چوب بیسبال او را از پای در آورید. البته به یاد داشته باشید که در مقابل دشمنان مسلح به تفتگ استفاده از آن کاری بیهوده خواهد بود.   9)تفنگ دوربین دار:تفنگ دوربین دار نیز در این بازی خواهد بود . در برخی از ماموریت ها شما باید کسی یا کسانی را با اسلحه خود و از راه دور بدون اینکه دیده شوید هدف قرار دهید . در چنین مواقعی تفنگ دوربین دار بهترین اسلحه خواهد بود . البته به یاد داشته باشید که نمی توانید برای راجت تر کردن کار خود در این گونه ماموریت های یک صدا خفه کن نیز برای این اسلحه تهیه کنید که در این صورت به یک قاتل خاموش تبدیل خواهید شد. البته در ماموریت های آشکار و غیر پنهانی مانند آنهایی که درمحیط های باز سپری می شوند نداشتن صدا خفه کن چندان مهم نیست و با قرار گرفتن در موقعیت های مناسب می توانید مثل یک تک تیرانداز (Sniper) ماهر عمل کرده و دشمنان را به راحتی و با شلیک یک گلوله از پا در آورید.   10)تبر آتش نشانی:یک تبر معمولی که برای مواقعی اضطراری مانند آتش سوزی زلزله و...مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از وسایل معروف آتش نشان ها نیز می باشد اما در اینجا باید از آن به عنوان یک اسلحه سرد نیز استفاده کنید زیرا به هر حال هجوم موجوداتی اهریمنی مانند گانگستر ها و مافیایی ها نیز یک موقعیت اضطراری به حساب می آید اینطور نیست؟! اصلا مگر وحشتناک تر و اضطراری تر از این شرایط هم وجود دارد؟ جالب اینکه در این بازی شما می توانید علاوه بر شقه کردن دشمنان از دسته آن نیز برای بیهوش کردن آنها اسفاده کنید تا دیگران از وجود شما در منطقه با خبر نشوند.   11)کوکتل مولوتوف:یک اسلحه پرتابی دستی که خیلی خوب با آن و طرز استفاده اش آشنا هستید این اسلحه در مواقعی که عده ای از دشمنان محاصره شده اید بسیار به درد خواهد خورد.بزرگترین مزیت آن در این است که پس از پرتاب تا مدتی اثر خود را به جا می گذارد و شعله های آتش آن رود از بین نمی روند.  طرز استفاده از این اسلحه دقیقا مانند دیگر بازیهای اکشن می باشد که تا کنون دیده اید و اگر درست حسابی و با رعایت کامل فاصله آن را پرتاب کنید حتی از نازنجک دستی نیز مفید تر عمل خواهد کرد و قدرت تخریبی اش بیشتر و موثرتر خواهد بود.   12)دینامیت:در برخی ار ماموریت ها ممکن است وظیفه پیدا کنید تا نقطه ای یا محلی را بمب گذاری کنید . پس از چند ثانیه منفجر می شوند . به همین دلیل پس از کار گذاشتن آنها باید خیلی زود و قبل از اینکه دیر بشود از محل بمب گذاری دور شوید. البته هنوز مشخص نیست که در شرایط عادی نیز می توانید از این اسلحه استفاده کنید و آن را به سوی دشمنان پرتاب کنید یا اینکه فقط در صورت نیاز و در محل بمب گذاری باید آنرا به کار ببرید؟ زیرا هنوز صحنه ای از این قسمت بازی را ندارم . [تصویر:  godfatherps2_004-large.jpg]  به نظر می رسد که ارزش این همه زحمت را داشته که EA اینقدر سر کیسه را شل کرده است.  بشنوید در مورد محیط سازی بازی که در نوع خود یک شاهکار به تمام معنا می باشد . حتی GTA و مافیا نمی توانند به پای آن برسند.  سازندگان بازی ادعا می کنند که برای خلق یک ماکت سه بعدی از شهر نیویورک آن دوران حتی به سراغ افراد سال خورده و باقیمانده از آن دوران رفتند.  از تمام جزئیات و ریزه کاری ها طراحی کردند که بر روی یک میز با ابعاد بسیار زیاد جای می گرفت سپس مانیماتور و متخصصین رایانه با استفاده از پیشرفته ترین نرم افزار های انیمیشنی و معماری این ماکت را وارد رایانه نمودند و شبیه سازی کاملی از شهر را به وجود آوردند.به هر حال این بازی یک تحول عظیم در بازی های رایانه ای به وجود  آورد و به نظر من یک بازی فوق العاده وشاهکاری در آن زمان بود و من به شدت به این بازی علاقه دارم.                          امیدوارم از مقاله ام لذت کافی را برده باشید.باتشکر.                    [تصویر:  godfather.jpg]                                                                                                                                [تصویر:  jpg]نمره من به این بازی: 10/10
پاسخ
ممنون بابت نقد.
دیشب نصبش کردم.
هم از فیلمش خوشم میاد و هم از بازیش.
پاسخ
ea قبلا بازی خوب هم میساخته[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
پاسخ
(07-14-2013, 10:54 AM)'van helsing' نوشته است: ea قبلا بازی خوب هم میساخته[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
آره. من به خاطر همین بازی هستش که عاشق EA هستم و در ضمن نقد بازی The Godfather 2 رو هم بزودی می زارم.
پاسخ
خیلی بازی با حالی بود من با این که اون موقع که این رو تموم کردم سنی نداشتم ولی خیلی باش حال کردم مخصوصا اون قسمت  باج گیری و تصرف مغازه هاش
پاسخ
از فيلمش به شدت خوشم مياد همچنين عاشق مارلون براندو هم هستم. بازيش رو انجام ندادم ولى به نظر جالب مياد[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
یکی از بهترین بازی هایی بود که تویه ی دوران طفولیت بازی می کردم[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
نصبش کردم خونه هم مهمون اوومده بود،زدم روی بازی و داشت شروع میشه که نمیدونم چرا یدفعه همه خیره شدن به صفحه و ای خدا 2 ثانیه نگذشته بود که یک صحنه ...[img]images/smi/s0 (30).gif[/img]کلا اون شب از خجالت آب شدم،فیلماشو نمیشد ببری باید حتما میدیدیو دیگه ...[img]images/smi/s0 (45).gif[/img][img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
مشکلات اخلاقیش فقط آزار دهنده بود وگرنه واقعا عین خود فیلمش یه شاهکار بود،امیر جان ممنون بابت نقد باعث تجدید خاطرات شد[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
دمت گرم نقد قشنگي نوشتي
ادم عاشق باشه
خوب دل ميده به كار
پاسخ
از همه ی شما متشکرم.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img] منتظر نقد بازی The Godfather 2 باشید.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
(07-14-2013, 12:17 PM)'HSH' نوشته است: یکی از بهترین بازی هایی بود که تویه ی دوران طفولیت بازی می کردم[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
نصبش کردم خونه هم مهمون اوومده بود،زدم روی بازی و داشت شروع میشه که نمیدونم چرا یدفعه همه خیره شدن به صفحه و ای خدا 2 ثانیه نگذشته بود که یک صحنه ...[img]images/smi/s0 (30).gif[/img]کلا اون شب از خجالت آب شدم،فیلماشو نمیشد ببری باید حتما میدیدیو دیگه ...[img]images/smi/s0 (45).gif[/img][img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
مشکلات اخلاقیش فقط آزار دهنده بود وگرنه واقعا عین خود فیلمش یه شاهکار بود،امیر جان ممنون بابت نقد باعث تجدید خاطرات شد[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

باورت میشه هم کلاسی های احمق من به خطر هموناش بازی میکردن ؟ [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
اما خب باشه و نباشه واسه من مشکلی نداره جفتش واسه من قابل قبوله
امیر جان من نسخه ی دوش رو بازی کرده بودم و معنی واقعی مافیا رو فهمیدم اگه بهش نمره ی کامل ندی کم لطفی کردی
ممنون بایت زحمتی که کشیدی
اینا حکم طلا دارن فقط دوست دارم دی وی دی شون رو داشته باشم

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,790 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 958 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 982 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,901 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,127 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان