امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شهرداری این بار در لحاف سپید! | نقد و بررسی عنوان Cities: Skylines Snowfall
[تصویر:  hqdefault.jpg]
برف،برف و برف... اگر طرفدار سری بازی های Cities یا حداقل طرفدار سبک استراتژی - مدیریتی باشید حتما از آپدیت جدید سری تازه به دوران رسیده ی Cities: Skylines مطلع هستید،آپدیتی که در آن هاله ای سپید بر روی بازی قرار گرفته و تغییراتی نیز با خود به ارمغان آورده است.
فرانچایز Cities: Skylines از زمان عرضه ی اولین نسخه ی خود در سال 2015 توانست اثبات کند که میتواند رقیبی جدی و خطرناک برای سری محبوب Sim City به شمار بیاید.این بازی از زمان عرضه توانست توجه گیمران و منتقدان بسیاری را به خود جلب و به جهانیان ثابت کند بازی Sim City تنها بازیی نیست که میتواند در این عرصه موفق باشد.
بازی Cities: Skylines در اصل یک فرانچایز نیست و فقط هر از گاهی گسترش دهنده های جدیدی برای عرضه می شوند اما این DLC ها به نسخه هایی مستقل از بازی اصلی تبدیل شده اند ولی واقعا چرا؟ شاید بهترین پاسخی که می توان برای این سوال پیدا کرد این باشد که این گسترش دهنده ها هرکدام چنان تغییرات عظیمی را در نسخه ی اصلی بوجود آورده اند که نسخه ی جدید کاملا از نسخه ی اصلی خود و نسخه های پیشین فاصله گرفته و تبدیل به یک بازی کاملا جدید شده است.
برف،برف و بازهم برف
جدیدترین نسخه ی سری Cities: Skylines با نام Snowfall هم اکنون در دسترس تمامی طرفداران این سری و بازی های استراتژی - مدیریتی است. این گسترش دهنده همانطور که از نامش پیداست بازی را وارد فصل زمستان می کند و چالش های منحصر به فرد زمستانی را برای بازیکنان به ارمغان می آورد.در این نسخه نیز همانند نسخه های پیشین شما شهردار یک شهر کوچک در کانادا هستید و باید شهر خود را آباد و آبادتر کنید.
گیم پلی بازی در این نسخه تغییراتی را همراه داشته که بیشتر آنها برای بهینه سازی آب و هوا در سردترین فصل سال به کار می روند. برجسته ترین مثالی که میتوان در این باره زد اضافه شدن نشانگر های جدید در پایین صفحه است که توانسته اند
بازی را جذاب تر از پیش کند.که این بخش ها شامل میزان یخ زدگی، سردی هوا و... می باشند.
در این سری برف به سرعت (به جز مواردی که گفته خواهد شد) خیابان ها و راه ها را میپوشاند و شما نیاز به ساخت گاو آهن هایی برای باز کردن راه ها و گشت زنی در آن ها نیاز دارید. البته یخ زدگی نیز یکی دیگر از جذابیت های بازی است که در این زمان باید به گرم کردن خانه ها و ساختمان ها بپردازید که برای شهر بسیار حیاتی است.
در این نسخه علاوه بر لوله های آب و فاضلاب باید با لوله های دیگری به نام لوله های گرمایشی نیز کار کنید که مسئولیت حمل گرما از ایستگاه های زمین گرمایی و دیگ های بخار به سوی خانه های شهروندان را بر عهده دارند.
همه ی این ویژگی ها باید در برنامه ریزی شهر قرار بگیرند که بدون شک این کار را برای شما مشکل و پیچیده می کند اما نگران نباشید این کار ها در اجرا آنقدر ها هم سخت نیستند.
البته ویژگی های بسیار زیاد دیگری مانند لغزش زمین نیز در بازی وجود دارند که باید خودتان آنها را تجربه کنید.
اما با همه ی اینها در این نسخه هم محدودیت هایی برای بازیکن وجود دارد؛ برای مثال بزرگترین مسئله ای که می توانیم در باب محدودیت ها شاهدش باشیم برف است! برف که در این نسخه جایگاهی اساسی دارد در محدودیت ها هم سهمی بزرگ را از آن خود کرده است چرا که در بازی برف یا همه چیز است یا هیچ چیز. برای مثال در یک روز زمستانی طبق روال عادی شاهد بارش برف بر سطح شهر هستیم و وضع شهر را بر این اساس تنظیم می کنیم اما نکته ی جالب اینجاست که پس از حدود بیست دقیقه بارش برف حتی شاهد سفید شدن زمین هم نمی‌باشیم! اما عکس این هم امکان دارد و با بارش چند ثانیه ای برف ناگهان کل خیابان ها پر برف می شوند و وضعیت شهر هم رو به نابودی می رود.
در بازی تأکید بر زمستان بسیار زیاد است بطوریکه سه نقشه ی جدید به نام های:Snowy coast, Icy Island و Frosty River به بازی اضافه شده اند.
[تصویر:  3023921_0001.jpg]

می توانید با استفاده از گاوآهن و ساختن راه برفی مردمتان را خوشحال کنید

سفید و دیگر هیچ

گرافیک بازی در سطح متوسطی قرار دارد.گرافیک این نسخه به خاطر بارش برف بسیار شاعرانه به نظر میآید و همچنین نور پردازی های عالی بازی توانسته لذت خاصی به همراه گیم‌پلی گسترده به بازی ببخشد.
البته از حق که نگذریم گرافیک بازی در طبیعت بسیار زیبا کار شده است و شما می توانید لحظه ها به صفحه ی نمایش خیره شوید و به دوردست ها بنگرید.
[تصویر:  639407.jpg]
البته با دیدن این عکس من حرفم را درمورد شهر کوچک پس می گیرم!
همه ی این ویژگی ها را به شب های بازی اضافه کنید، بازی در شب از نظر گرافیکی وضع بسیار بهتری پیدا می کند. نورپردازی ها بیشتر به چشم می آیند، به خاطر تم تاریک ساختمان ها زیباتر به نظر می رسند و مهم تر از همه:
[تصویر:  cities_skylines_snowfall_dev_diary_1_pre...owfall.jpg]
آسمان شب در بازی بسیار زیبا است به طوریکه ممکن است کل شب را به آن خیره شوید و بازی اصلی را کاملا فراموش کنید
تم زمستانی ساختمان های زیادی را به بازی اضافه کرده که اکثر آنها جنبه ی زیبایی دارند و به صورت حرفه ای کار شده اند.
زاویه دید بازی نیز به دو صورت کلی و خیابانی وجود دارد که در زاویه ی کلی مانند بازی های دیگر می توانید کل شهر را ببینید اما یکی از جالبترین ویژگی های این سری زاویه دید بازی دوربین خیابانی است که بسیار حرفه ای کار شده است. این زاویه ی دید همانطور که از نامش پیداست پلیر را به خیابان های شهرش منتقل خواهد نمود و می توان در خیابان به قسمت های مختلف شهر سر زد.
[تصویر:  maxresdefault.jpg]
street view یا همان دید خیابانی در تمامی نسخه های این سری وجود داشته است
برفی که صدا دارد!

از آنجایی که بازی های در سبک Cities: Skylines معمولا از المانی به نام داستان بهره ای نمیبرند سازندگان مجبورند که بخش های دیگر را تقویت کنند.
بازی Cities: Skylines Snowfall نیز همانندنسخه های پیشین و برادر های بزرگ خود از موسیقی بدی برخوردار نیست(این مورد کاملا سلیقه ای است).تراک هایی که در طول بازی پخش می شوند تراک هایی آرامش بخش هستند که با جو آرام بازی نیز هماهنگی دارند.
با ارائه شدن هر DLC برای این سری تعدادی تراک هم حذف یا افزوده میشدند، در این نسخه هم ما شاهد افزوده شدن چند تراک بودیم که با اتمسفر سرد بازی همخوانی داشتند. اما متأسفانه این تراک ها پس از چندی کاملا تکراری می شوند و دیگر میلی به شنیدن آنها نخواهید داشت.
همچنین صدا های فرعی بازی که مربوط به اشیاء و طبیعت و... می شدند نیز تقریبا به خوبی کار شده اند و با اینکه گاهی شاهد دیر پخش شدن یا پخش نشدن این صدا ها در بازی هستیم در کل قابل‌قبول است. اما این صداها در نوبه ی خود کاملا واقعی و عالی، کار شده اند که ما حتی در برخی بازی های استراتژیک معروف نیز نمیتوانیم چنین صداهایی را تجربه کنیم.

ذوب شدن برف ها
DLC جدید بازی Cities: Skylines که با تغییرات خود نسخه ی جدیدی از بازی محسوب می شود توانسته که جو بازی را کمی شاعرانه و بهتر بکند. در بازی شاهد طبیعت سرد و یخ زده و همچنین ساختمان های سفیدی هستیم که گاهی اوقات چندان جذاب نیز به نظر نمیرسند.
گیم پلی بازی در این نسخه تغییرات چندانی نداشته و فقط چند قسمت جدید به بازی اضافه شده اند. نقشه های جدید بازی زیبا هستند ولی نه در حدی که بتوانند به نقشه های ماندگاری تبدیل شوند و همچنین برخی از انتظارات در این نسخه نیز به بازی اضافه نشدند.
تراک ها و آهنگ هایی که در طول بازی پخش می شوند به خوبی با بازی و جو سرد آن همخوانی دارند و با این که پس از مدتی تکراری می شوند ولی زیبایی بازی را بیشتر می کنند.
در کل این بازی به عنوان یک بازی متوسط در سبک مدیریتی مدرن خوب عمل کرده و انتظار میرود که در آینده بتواند با بزرگان این سبک نیز برابری کند، پس باید منتظر ماند و دید که آیا Sim City مغلوب خواهد شد و یا هنوز پا برجا خواهد ماند.

نقاط قوت: گستردگی بالا، برف، زیبایی گرافیکی در برخی صحنه ها، توجه به جزئیات گیم پلی، صحنه های طبیعی جالب

نقاط ضعف: ضعف در جزئیات گرافیکی، تکراری شدن موسیقی بازی، دقیق نبودن برخی از نشانگر ها، لگ در پخش موسیقی، افت فریم در مواقع عادی، غیر عادی بودن برخی اتفاقات

پاسخ
من دوتا عنوان از این دسته بازی کردم
یکی همین 
یکی بازی SIM CITY 
به نظرم بازی سیم ستی خیلیی بهتره این عنوانی که شما نقد کردید خیلی دیگه دردسر داره باید قشنگ خطوط برق رسانی بکشی و ......... و بعضی جاهاش واقعا سخت میشه 
به هر حال از نقدتون بسیار ممنون  Ghelion
[تصویر:  Firewatch2-300x169.jpg]
پاسخ
(03-19-2016, 01:52 PM)omidg نوشته است: من دوتا عنوان از این دسته بازی کردم
یکی همین 
یکی بازی SIM CITY 
به نظرم بازی سیم ستی خیلیی بهتره این عنوانی که شما نقد کردید خیلی دیگه دردسر داره باید قشنگ خطوط برق رسانی بکشی و ......... و بعضی جاهاش واقعا سخت میشه 
به هر حال از نقدتون بسیار ممنون  Ghelion
بله شما درست می گید یکی از درخواست های کاربران این سری همیشه درست شدن این بخش بود که متأسفانه درستم نمیشه ولی خب این نشون میده که بازی گستردگی بالایی داره و جزئیاتش خیلی زیاده
پاسخ
با سلام خدمت کاربر عزیز محمد رضا حیدری
نقد خوبی بود از نظر محتوا جالب بود و به نظر من خوب تونسته بودید اتمسفر بازی رو به خواننده القا کنید ولی یکسری مشکلات اعم از جمله بندی، نبود نظم در تقد و یکسری موارد دیگه هست.
من یکسری از مشکلات عمده نقد رو میگم و کار های ریزه کاری رو به دست مدیر بخش نقد نویسی می سپارم.
اول از همه طبق عادت دیرینه مقدمه همیشه باید اول نقد گفته بشه و بعد از اون تصویر و یا کاور اصلی بازی به همراه اطلاعات بازی مثل سازنده و منتشر کننده بازی، تاریخ انتشار، پلتفرم های مقصد و اطلاعاتی که لازمه گفته بشه.
وقتی دارید از علائم نگارشی مثل نقطهف کاما و یا غیره استفاده می کنید باید اون رو به کلمه ی قبل بچسبونید و از کلمه ی بعدی فاصله بدید به این صورت سلام، چطوری. خوبی: و بعد ادامه ی مطلب رو بنویسی.
از نیم فاصله به هیچ عنوان استفاده نکردید اگه با این مغوله آشنا نیستید به تاپیک زیر برید که هم با علائم نگارشی آشنا بشید و هم با نحوه استفاده از نیم فاصله
اندر حکایات نکات نگارشی در زبان فارسی
زیاد هم به علائم نگارشی توی نقد اشاره نمی کنم چون خیلی مشکل داشتید و جاهایی که باید از ، استفاده می‌کردید نقطه گذاشتید.
اگه یه کلمه رو معادل فارسیش رو نوشتی باید توی بقیه جاهای مقاله همون رو بنویسی اومدی نوشتی گسترش دهنده و بعد جلو تر نوشتی DLC یا از همون اول بنویس DLC یا معادل فارسی رو بنویس.
غلط املائی و جابجایی حرف ها توی متن بود بهتره قبل از اینکه مقاله ات رو منتشر کنی چند بار قبلش خودت بخونی مقاله رو تا مشکلات این چنینی رو برطرف کنی.
همین بود بقیه موارد رو مدیر بخش بهتون گوش زد خواهند کرد.
امیدوارم مقاله های بیشتری از شما ببینم.
موفق باشید.
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
سلام نقد خوبی بود خسته نباشید فقط یه چیزی:

صداگزاری بازی: برفی که صدا دارد!

[font=tahoma][b]صداگذاری بازی: برفی که صدا دارد! [/b][/font]

فقط این رو تصحیح کنید بازم ممنون بابت نقد خوب [font=tahoma][b]S0 (29) S0 (29) S0 (29) [/b][/font]
پاسخ
(03-19-2016, 02:42 PM)مجید‌نصر نوشته است: با سلام خدمت کاربر عزیز محمد رضا حیدری
نقد خوبی بود از نظر محتوا جالب بود و به نظر من خوب تونسته بودید اتمسفر بازی رو به خواننده القا کنید ولی یکسری مشکلات اعم از جمله بندی، نبود نظم در تقد و یکسری موارد دیگه هست.
من یکسری از مشکلات عمده نقد رو میگم و کار های ریزه کاری رو به دست مدیر بخش نقد نویسی می سپارم.
اول از همه طبق عادت دیرینه مقدمه همیشه باید اول نقد گفته بشه و بعد از اون تصویر و یا کاور اصلی بازی به همراه اطلاعات بازی مثل سازنده و منتشر کننده بازی، تاریخ انتشار، پلتفرم های مقصد و اطلاعاتی که لازمه گفته بشه.
وقتی دارید از علائم نگارشی مثل نقطهف کاما و یا غیره استفاده می کنید باید اون رو به کلمه ی قبل بچسبونید و از کلمه ی بعدی فاصله بدید به این صورت سلام، چطوری. خوبی: و بعد ادامه ی مطلب رو بنویسی.
از نیم فاصله به هیچ عنوان استفاده نکردید اگه با این مغوله آشنا نیستید به تاپیک زیر برید که هم با علائم نگارشی آشنا بشید و هم با نحوه استفاده از نیم فاصله
زیاد هم به علائم نگارشی توی نقد اشاره نمی کنم چون خیلی مشکل داشتید و جاهایی که باید از ، استفاده می‌کردید نقطه گذاشتید.
اگه یه کلمه رو معادل فارسیش رو نوشتی باید توی بقیه جاهای مقاله همون رو بنویسی اومدی نوشتی گسترش دهنده و بعد جلو تر نوشتی DLC یا از همون اول بنویس DLC یا معادل فارسی رو بنویس.
غلط املائی و جابجایی حرف ها توی متن بود بهتره قبل از اینکه مقاله ات رو منتشر کنی چند بار قبلش خودت بخونی مقاله رو تا مشکلات این چنینی رو برطرف کنی.
موفق باشید.
با سلام و خسته نباشید خدمت شما بابت اینکه این اشکالات رو گفتید.
بله این اشکالات واقعا زیاد بود و بنده قبول دارم اما چون دسترسی به سیستم خودم نداشتم این مشکلات پیش اومد و نیم فاصله ها رو من تماما رعایت کردم توی این جایی که نوشتم اما نمی دانم چرا اینجا اینطور شد و این پست اندر حکایات رو من قبل از اولین پستم خونده بودم. و همینطور اینکه من چون سیستم خودم نیست نتونستم درست و حسابی چک کنم. در آخر اینکه این اولین نقد حرفه ای من( در برابر نقد های نویسنده ها که البته اصلا نقد نیست) بود واسه همینم مشکلاتش زیاد بود شما به بزرگی خودتون ببخشید. در اولین فرصت درستش می کنم حتما.
پاسخ
(03-19-2016, 02:53 PM)mohireza نوشته است:
(03-19-2016, 02:42 PM)مجید‌نصر نوشته است: با سلام خدمت کاربر عزیز محمد رضا حیدری
موفق باشید.
با سلام و خسته نباشید خدمت شما بابت اینکه این اشکالات رو گفتید.
بله این اشکالات واقعا زیاد بود و بنده قبول دارم اما چون دسترسی به سیستم خودم نداشتم این مشکلات پیش اومد و نیم فاصله ها رو من تماما رعایت کردم توی این جایی که نوشتم اما نمی دانم چرا   اینجا اینطور شد و این پست اندر حکایات رو من قبل از اولین پستم خونده بودم. و همینطور اینکه من چون سیستم خودم نیست نتونستم درست و حسابی چک کنم. در آخر اینکه این اولین نقد حرفه ای من( در برابر نقد های نویسنده ها که البته اصلا نقد نیست) بود واسه همینم مشکلاتش زیاد بود شما به بزرگی خودتون ببخشید. در اولین فرصت درستش می کنم حتما.
خواهش می کنم این چه حرفیه
شما حالا حالا باید نقد بنویسید و ما هم حالا حالا باید ایراد بگیریم تا شما رو به جایی برسونیم که وقتی یه نقدی می نویسید و یا مقاله ای می نویسید هر کسی از خوندنش لذت ببره. بقیه هم مثل شما نقد هاشون مشکل داشت حتی خود من هم توی تنها نقدم مشکلات بسیاری داشتم ولی با مرور زمان و تمرین و خوندن بقیه نقد ها مشکلات به خودی خود بر طرف میشه.
فقط یک نکته ای رو همین اول کار بهت بگم و اون هم اینه که وقتی داری نقد های بقیه رو می خونی سعی نکن نقد های خودت رو مثل اون ها بنویسی سعی کن هنر و خلاقیت خودت رو توی نقد نویسی پیدا کنی.
حالا هم تا دارم این نظر رو میدم یه مشکل دیگه ازت بگیریم چون اون موقع بادم رفت.
نوع مقاله نویسی شما به صورت تیتر بندی هست. وقتی چنین جور مقاله ای می نویسید یا باید بنویسید گیم پلی یا اون عنوانی که نوشتید گذاشتن هر دوی اون ها کنار هم اصلا جالب نیست.
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
با سلام خدمت نویسنده‌ی عزیز
با خود مقاله کار ندارم.(که بنظرم جالب بود، اما جای پیشرفت داره)
نقل‌قول: در آخر اینکه این اولین نقد حرفه ای من( در برابر نقد های نویسنده ها که البته اصلا نقد نیست) بود واسه همینم مشکلاتش زیاد بود
خطاب به این جمله باید بگم که بکار بردن چنین جمله‌ای اصلا صحیح نیست (جمله‌ی رنگ شده). دوست عزیز برای شروع، مقاله‌ی خوبی نوشتید اما یادتون باشه که گفتن چنین جملاتی وجهه‌ی خوبی نداره و بوی تحقیر میده! همون‌طور که گفتم قصد ندارم ایرادات نگارشی رو بگم چون برای شروع فراتر از عالی بود، اما وقتی چنین لفظی رو بکار می‌برید از چیزی که نوشتید مطمعن باشید. اگه دوست داشتید ایرادات نگارشی این مقاله رو براتون خصوصی می‌کنم...
موفق باشید... S0 (29)
پاسخ
(03-19-2016, 03:29 PM)سجاد محمدی پور نوشته است: با سلام خدمت نویسنده‌ی عزیز
با خود مقاله کار ندارم.(که بنظرم جالب بود، اما جای پیشرفت داره)
نقل‌قول: در آخر اینکه این اولین نقد حرفه ای من( در برابر نقد های نویسنده ها که البته اصلا نقد نیست) بود واسه همینم مشکلاتش زیاد بود
خطاب به این جمله باید بگم که بکار بردن چنین جمله‌ای اصلا صحیح نیست (جمله‌ی رنگ شده). دوست عزیز برای شروع، مقاله‌ی خوبی نوشتید اما یادتون باشه که گفتن چنین جملاتی وجهه‌ی خوبی نداره و بوی تحقیر میده! همون‌طور که گفتم قصد ندارم ایرادات نگارشی رو بگم چون برای شروع فراتر از عالی بود، اما وقتی چنین لفظی رو بکار می‌برید از چیزی که نوشتید مطمعن باشید. اگه دوست داشتید ایرادات نگارشی این مقاله رو براتون خصوصی می‌کنم...
موفق باشید... S0 (29)
ممنون از لطفتون خوشحال می‌شم اینکار رو بکنید خودمم یک پیشنهاد به همه ی نویسنده های انجمن دارم: هیچ وقت برای نوشتن مطالب طولانی و تخصصی برای انجمن از برنامه ی Tapatalk استفاده نکنید وگرنه به سرنوشت من دچار می‌شود.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,777 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 948 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 972 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,878 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,114 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان