امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صدای من،شخصیت من | 8 دوبلور برتر بازی های رایانه ای
[تصویر:  gaming_veteran_voice_actor_dee_baker_who...536194.JPG]

نویسنده : کسری کاظمی ملقب به

[تصویر:  Untitled.jpg]

.........................................................................................................

برداشت حقیقی شما از یه بازی ویدیویی دقیقا چیه ؟ به چه دلیل یه بازی رو تجربه میکنید ؟
گرافیک خارق العاده ی اون ؟
داستان زیبا و تلخ ؟
موسیقی حیرت انگیز ؟
یا شایدم گیم پلی عالی و غنی ؟
بهتون اطمینان میدم که هیچ کدوم این ها دلیل من برای تجربه ی یه بازی نیست.
بلکه افرادی که در پس چهره ی شخصیت های بازی های مورد علاقه ی ما حرف میزنند و به اون کاراکتر بی جان یک زندگی شگفت انگیز اعطا میکنند مورد نظرمه.
برخی از آن ها بازیگران معروف هالیوودنند،برخی هم صداپیشه های تازه کاری که شاید اولین تجربه ی هنرنماییشون در یک بازی ویدیویی بوده باشه...
در این قسمت از سری مقاله های خودم مفتخرم تا به شما بهترین دوبلورهای بازی های رایانه ای در تاریخ رو معرفی کنم.
با من همراه باشید...

شماره ی 8 : David Hayter در نقش snake در بازی metal gear solid 4 guns of the patriots

[تصویر:  David_Hayter.jpg]

نمیشه درباره صداپیشگی در بازی ها صحبت کرد و اسمی از snake معروف نیاورد.
سری بازی های متال گیر علاوه بر داستانی جذاب و گیم پلی ای فوق العاده از استادانی در زمینه ی صداپیشگی بهره میبره.
یکی از همین استادان آقای دیوید هیتر میباشد که در همه ی قسمت های این سری در نقش اسنیک کبیر صحبت کرده و یکی از بهترین نقش آفرینی های تمام عمرمان رو به نمایش گذاشته.دلیل برگزیدن این قسمت از بازی اینه که زیباترین صداگذاری رو از طرف آقای هیتر بر روی اسنیک پیر شاهد بودیم.

شماره ی 7 : Aaron Staton در نقش Cole Phelps در بازی L.A. Noire

[تصویر:  hms_la_noire.jpg]

به لطف تکنولوژی motion capture دیگه بازی ها فاصله ای با فیلم ها و حتی دنیای واقعی ندارند.
بهترین بازی ای که از این تکنولوژی به نحو احسن استفاده کرده بازی l.a noire است.
آقای آرون استاتون با موشن کپچر عالی و صداگذاری خارق العادش توانست یکی از به یادماندنی ترین شخصیت ها رو در این بازی به یادگار بذاره.

شماره ی 6 : mark hamill در نقش joker در بازی batman arkham asylum

[تصویر:  Untitled_12.jpg]

بهترین صدای شخصیت جوکر در تاریخ چه در بازی ها و چه در انیمیشن ها در این بازی رقم خورد.
استاد مارک همیل ستاره مجموعه فیلم های star wars شخصیتی به جوکر داد که تا مدت ها مورد تقلید دوبلورهای دیگه در این نقش قرار گرفت.
آقای همیل در بعضی از انیمیشن های بتمن نیز در نقش جوکر صحبت کرده.
اگر دارنده ی کنسول ps3 هستید میتوانید در این بازی در نقش جوکر هم بازی کنید.

شماره ی 5 : rob wiethoff در نقش john marston در بازی red dead redemption

[تصویر:  john_martson.jpg]

بازی افسانه ای راک استار با داستان طوفانیش به یک صداپیشه ی خوب برای شخصیت جان مارستون نیاز داشت مگه نه ؟
خوب آقای راب ویتوف به نحو احسن این کار را انجام داد و توی این بازی شاهکار هم مارو خندوند هم گاهی به گریه وادار کرد.
این این صدا پیشگی همیشه جزو ده صدای برتر تاریخ بازی های ویدیویی بوده و هست.

شماره ی 4 : Roger Craig Smith در نقش ezio auditore در بازی assassin's creed 2

[تصویر:  ezio.jpg]

بحث رو درباره ی اتزیو که کلا کنار میذاریم.
سری به کتاب گینس بزنید تا او را در قسمت محبوب ترین کاراکتر های دنیای گیم در رتبه ی 35 پیداکنید.
صدای زیبا و دلنشین اتزیو آدیتوره رو در سه قسمت از سری بازی های اساسینس کرید آقای راجر گرگ اسمیت بر عهده داشته،ایشان تجربه ی صدا پیشگی رو قبلا در عناوین resident evil 5 و حتی شخصیت سونیک نیز برعهده داشته.
ایشان چنان زیبا با لهجه ی ایتالیایی خود در نقش اتزیو حرف زده که گاها فکر میکنیم ایشان ایتالیایی اصیل هستند ( طرف آمریکاییه ).

شماره ی 3 : Michael Mando در نقش vaas در بازی farcry 3

[تصویر:  Untitledss.jpg]

شخصیت ها میان و میرن،بعضی خوب بعضی بد بعضی به یاد موندنی بعضی سریع فراموش میشوند.
ولی اینجانب با اطمینان کامل عرض میکنم که در صنعت گیم شخصیت واس در بازی far cry 3 هرگز فراموش نخواهد شد.
تقریبا میشه گقت هیچ کاراکتری رو نمیشه پیدا کرد که تا این حد عنصر پلیدی و دیوانگی واس رو در خودش داشته بازی ( ترور تو جی تی ای وی رو میذاریم کنار ).
با اون صدا پیشگی فوووووق العاده توسط آقای مایکل ماندو که دیگه کامل شد.
یکی از بهترین تجربه های عمرم far cry 3 بوده و واس رو که دیگه نگو... با اون صدای ملایم و شیطانی میتونه تن هر موجودی رو بلرزونه وااای

شماره ی 2 : troy baker and ashley johnson در نقش ellie and joel در بازی the last of us

[تصویر:  yada.jpg]

راستش میخواستم طبق معمول یک شخصیت رو برای این شماره قرار بدم ولی مگه میشه بین اون دو اسطوره یکی رو انتخاب کرد؟؟؟
بهترین بازی تاریخ "شکی دربارش نیست" اگه کسی با این حرفم مخالفه پیام بده باهاش حرف دارم.  :P
صدایی که تروی و اشلی در قالب جول و الی به کار بردنند با تمام احساسات آدم بازی میکنه. میخندونتت ، در بسیاری از مواقع به گریه میندازنند اصلا یه وضعیه
تروی باکر جزو معروف ترین صداپیشگان دنیای بازی هاست و در عناوین معروفی چون farcry 4 . bioshock infinite . call of duty advanced warfare و... صدا پیشگی کرده و تو صنعت گیم جایگاه ویژه ای داره.
اشلی جانسونه با استعداد که با صدا پیشگی در مجموعه ی کارتونی ben 10 در نقش gwen tennyson شناخته میشد اولین تجربه ی رسمیش تو یه بازی کامل ویدیویی رو در tlou تجربه کرد و یکی از دلنشین ترین صداها رو به شخصیت الی بخشید.
هر دوی این جوانان با استعداد در جشنواره ی VGX Award برنده ی بهترین صدا پیشگی در بازی the last of us شدند.
به امید موفقیتی دو چندان برای هردوشون.

شماره ی 1 : طبق معمول جنجالی

خیلی با خودم کلنجار رفتم که کی رو تو شماره ی یک بهترین صداپیشه ی بازی ها قرار بدم.
کار بسیار دشواریه،انتخاب های زیادی وجود داره.این لیست نامزد ها واسه برترین دوبلور تاریخ بازی هاست :

Ellen McLain در نقش GLaDOS در بازی portal 2

Courtnee Draper در نقش elizabeth در بازی bioshock infinite

young maylay در نقش cj در بازی Grand Theft Auto: San Andreas

ellen page در نقش jodie holmes در بازی beyond two souls

ولی بعد کمی فکر کردن متوجه بهترین دوبلور تاریخ بازی های ویدیویی شدم مگه کسی میتونه بهتر باشه از :

شماره ی 1 : nolan north در نقش nathan drake در بازی uncharted

[تصویر:  duke5.jpg]

پشت این نقش حرف های زیادی خوابیده، عشق،ترس،ماجراجویی
قطعا سری بازی های آنچارتد چزو برترین بازی های تاریخ و یکی از میراث های بزرگ شرکت ناتی داگند.
درباره ی شخصیت ناتان دریک باید بگویم که شما میتوانید با قدم گذاشتن تو بازی آنچارتد خودتون رو جای اون بذارید، عاشق شید بترسید و حتی کارهایی رو که قبلا فکر انجامش به سرتون هم نمیزد انجام دهید.
نولان نورث قطعا اگه برترین دوبلور در تاریخ گیم نباشه جزو سه تای اول صد در صد هست.
از نقش های بزرگی چون Desmond Miles در سری بازی های Assassin's Creed گرفته تا نقش آفرینی در بازی محبوب Prince of Persia و نقش های کوچکی در deadpool و saints row iv
میتوان گفت تقریبا در هر بازی ای که باهاش خاطره دارید رد پای نولان نورث وجود داره.
تو نقش ناتان دریک هم که دیگه غوقا کرده و بدون وجود نولان نورث صنعت بازی یه پایش به شدت میلنگه.

این ها بود اسامی برترین صدا پیشگان بازی های رایانه ای
تا مقاله ای دیگر شما رو به خدای بزرگ میسپارم...
خدانگهدار
پاسخ
ممنو از مقالت
خیلی زیبا نوشتی به امید مقالت بیشتر
پاسخ
(02-11-2015, 12:19 PM)Mahanking80 نوشته است: ممنو از مقالت
خیلی زیبا نوشتی به امید مقالت بیشتر

قربونت برم داداش
پاسخ
زیبا نوشتی خسته نباشی :heart:
           خفاشی برفرازآسمان
--------------------------------------------------------------------------------------
[تصویر:  10547364607539859335.png]
پاسخ
پس witcher چی:cry::cry:
پاسخ
(02-12-2015, 01:02 PM)siyavash18 نوشته است: پس witcher چی:cry::cry:

راستش بازی ها بیشمارند و تعداد صدا پیشگان نیز ببیشمارتر
اگه این مقاله رو ادامه دادم حتما اشاره میکنم
ممنون از نظرتون
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 950 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,655 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,134 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  مدیریت بازی مدیریت زندگی است .نقد بازی قهرمانان دیوار قرون وسطی mghnlolo 0 1,722 06-22-2017, 04:49 PM
آخرین ارسال: mghnlolo
  ورود آقایان ممنوع! | ۳۰ شخصیت مونث برتر در بازی های رایانه‌ای – بخش دوم saeed aghababaee 9 3,980 09-10-2016, 08:50 PM
آخرین ارسال: Lightninghero

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان