امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماجراجویی بزرگ | 8 بازی برتر در سبک adventure
[تصویر:  larged.jpg]

نویسنده : کسری کاظمی ملقب به

[تصویر:  Untitled.jpg]

...............................................................................
بر همه کاملا آشکار است که سبک ماجراجویی (adventure) جزو قدیمی ترین سبک ها در بازی های رایانه ای است. زادگاه این سبک بازی ها کشور ژاپن میباشد که از حدود چهل سال پیش دست به تولید بازی های ویدیویی میزده و جایگاهی ثابت در این عرصه دارد.
معمولا بازی های ماجراجویی گیمپلی ای طولانی و نیاز به تفکر بالا دارند و شاید در بین همه ی گیمرها طرفدار نداشته باشند ولی خوب همیشه این سبک دوستداران خاص خودش رو داشته.
در این لیست مفتخرم که 8 تا از بهترین بازی های ماجراجویی که تا بحال ساخته شدنند رو به شما معرفی کنم.

شماره ی 8 : grim fandango

Grim Fandango یکی از بزرگترین عناوین کلاسیک گیمینگ و همچنین یکی از بهترین بازی های سبک ماجراجویی می باشد. این بازی در سال ۱۹۹۸ برای پلتفرم PC عرضه شد.
اما با وجود نقد ها و نمرات خوبی که از سوی منتقدان کسب کرد، فروش چندان خوبی نداشت. با این حال گیم پلی و داستان آن هنوز هم فوق العاده است. این بازی در سال 2014 برای کنسول های نسل هشت و pc بازسازی شد.

[تصویر:  995316977_00.jpg]

شماره ی 7 : Black Mirror III: The Final Fear

همه چیز کامل بود. قسمت سوم از مجموعه بازی های آینه ی سیاه همه ی پتانسیل یک بازی ماجراجویی کامل رو داشت از گیمپلی فوق العاده بگیر تا اون موسیقی فراموش نشدنی.
حتما هرطور که شده این مجموعه ی زیبا رو تجربه کنید.معماهای بازی گاه چنان سخت میشد که کلا از بازی زده میشدم. دیگه چی میخواهید؟

[تصویر:  1305208239_00.jpg]

شماره ی 6 : the westerner

یه ادونچر کمدی سرگرم کننده با فضای غرب وحشی همراه با معماهای تقریبا سخت میتونه چندین روز شما رو سرگرم کنه
خب همه ی چیزی که لازم دارید بازی the westerner است.
به شخصه که از این بازی لذت بردم...

[تصویر:  westerner.jpg]

شماره ی 5 : Machinarium

شاید بتوان به این بازی لقب بهترین بازی مستقلی که با فلش ساخته شده رو داد.
بله درست شنیدید بازی فوق العاده زیبای ماشیناریم حتی موتور گرافیکی هم ندارد و سرتاسر بازی با دست خالقان خلاقش ساخته شده.
بازی با داستان ساده و گیراش حکایت رباط کوچکی رو بیان میکنه که به دنبال عشق گمشده اش حاضره دست به هر کاری بزنه.
این بازی رو به تمامی دوست داران گیم پیشنهاد میکنم.

[تصویر:  machinarium_cover_full1.jpg]

شماره ی 4 : Gone Home

امروزه بازیهای مستقل خیلی بیشتر از AAA ها حرف واسه گفتن دارن طوری که راه مستقل ها از غول ها جدا شده و دیگه نمیشه به چشم یه بازی ساده بهشون نگاه کرد.
اولین برخورد با gone home دقیقا همینجوریه. شاید اگر به چشم یه بازی ساده بهش نگاه کنید به هیچ جا نرسید.
این یه بازی واسه بچه ها نیست شاید هر کسی نتونه باهاش ارتباط برقرار کنه. فقط کمی حوصله و تمرکز میخواد مطمعن باشید بازی بدی نیست.
هنگام بازی کردن این شعار رو فراموش نکنید : این یک بازی کامپیوتری نیست . فیلم هم نیست . قصه هم نیست . بلکه همه ی این ها با هم است .

[تصویر:  gone_home_cover.jpg]

شماره ی 3 : Jack the Ripper

یه بازی ماجرایی / معمایی به تمام معنا.
معماهای درگیر کننده و جذاب این بازی بسیار زیبا میباشد. داستان بازی حول محور قاتل سریالی معروف جک قاتل میچرخد.
شما باید برای پیدا کردن او از تمام مدارک استفاده بهینه کنید...
تمام نکات مثبت بازی در داستان درگیر کنندش خلاصه میشوند برای همین هم رتبه ی سوم را بهش دادم بغیر از داستان بازی ویژگی خاص دیگری ندارد.

[تصویر:  51bRPiM_JFL_SY300_.jpg]

شماره ی 2 : the walking dead

حرف زیادی درباره بهترین بازی سال 2012 نمیتوان زد فقط اینکه... با یک شاهکار تکرار نشدنی طرف هستیم.
استدیوی telltale که از قدیم دستی اساسی در بازی های ماجرایی داره و با بازی های زیبایی چون افسانه ی جزیره ی میمون و پارک ژوراسیک خودش رو بین گیمرها جا انداخته
اینبار آمده تا خود رو بین برترین استودیو های بازی سازی جا بندازه
از دیگر شاهکارهای این استودیو میتوان به the wolf among us و Game of Thrones اشاره کرد.
فصل دوم twd در سال 2013 نیز شاهکاری دیگر به افتخارات این استودیو اضافه کرد...

[تصویر:  TWD_game_cover.jpg]

شماره ی 1 : Syberia 2،سفر به سرزمین سفید پوش / برترین بازی ماجراجویی تاریخ

بازی سفر به سیبری 2 رو میتوان انقلابی در بازی های ماجراجویی دانست.
گرافیک فوق العاده که در حد یه بازی ماجرا جویی نبود،موسیقی شاهکار،داستان فوق العاده...
قسمت اول بازی این راه پر افتخار رو شروع کرد و قسمت دوم هم بسیار پر افتخار تر به آن خاتمه داد.
حتما هر طور شده این عنوان بی نظیر رو تجربه کنید.

[تصویر:  1153315808_00.jpg]

..................................................................................
به پایان رسید مقاله ی دیگری ولی این راه همچنان باقیست...
امیدوارم که لذت برده باشید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق نظرات به من اعلام کنید.
پاسخ
(02-09-2015, 08:03 PM)badboyX نوشته است: [تصویر:  larged.jpg]

نویسنده : کسری کاظمی ملقب به

[تصویر:  Untitled.jpg]

...............................................................................
بر همه کاملا آشکار است که سبک ماجراجویی (adventure) جزو قدیمی ترین سبک ها در بازی های رایانه ای است. زادگاه این سبک بازی ها کشور ژاپن میباشد که از حدود چهل سال پیش دست به تولید بازی های ویدیویی میزده و جایگاهی ثابت در این عرصه دارد.
معمولا بازی های ماجراجویی گیمپلی ای طولانی و نیاز به تفکر بالا دارند و شاید در بین همه ی گیمرها طرفدار نداشته باشند ولی خوب همیشه این سبک دوستداران خاص خودش رو داشته.
در این لیست مفتخرم که 8 تا از بهترین بازی های ماجراجویی که تا بحال ساخته شدنند رو به شما معرفی کنم.

شماره ی 8 : grim fandango

Grim Fandango یکی از بزرگترین عناوین کلاسیک گیمینگ و همچنین یکی از بهترین بازی های سبک ماجراجویی می باشد. این بازی در سال ۱۹۹۸ برای پلتفرم PC عرضه شد.
اما با وجود نقد ها و نمرات خوبی که از سوی منتقدان کسب کرد، فروش چندان خوبی نداشت. با این حال گیم پلی و داستان آن هنوز هم فوق العاده است. این بازی در سال 2014 برای کنسول های نسل هشت و pc بازسازی شد.

[تصویر:  995316977_00.jpg]

شماره ی 7 : Black Mirror III: The Final Fear

همه چیز کامل بود. قسمت سوم از مجموعه بازی های آینه ی سیاه همه ی پتانسیل یک بازی ماجراجویی کامل رو داشت از گیمپلی فوق العاده بگیر تا اون موسیقی فراموش نشدنی.
حتما هرطور که شده این مجموعه ی زیبا رو تجربه کنید.معماهای بازی گاه چنان سخت میشد که کلا از بازی زده میشدم. دیگه چی میخواهید؟

[تصویر:  1305208239_00.jpg]

شماره ی 6 : the westerner

یه ادونچر کمدی سرگرم کننده با فضای غرب وحشی همراه با معماهای تقریبا سخت میتونه چندین روز شما رو سرگرم کنه
خب همه ی چیزی که لازم دارید بازی the westerner است.
به شخصه که از این بازی لذت بردم...

[تصویر:  westerner.jpg]

شماره ی 5 : Machinarium

شاید بتوان به این بازی لقب بهترین بازی مستقلی که با فلش ساخته شده رو داد.
بله درست شنیدید بازی فوق العاده زیبای ماشیناریم حتی موتور گرافیکی هم ندارد و سرتاسر بازی با دست خالقان خلاقش ساخته شده.
بازی با داستان ساده و گیراش حکایت رباط کوچکی رو بیان میکنه که به دنبال عشق گمشده اش حاضره دست به هر کاری بزنه.
این بازی رو به تمامی دوست داران گیم پیشنهاد میکنم.

[تصویر:  machinarium_cover_full1.jpg]

شماره ی 4 : Gone Home

امروزه بازیهای مستقل خیلی بیشتر از AAA ها حرف واسه گفتن دارن طوری که راه مستقل ها از غول ها جدا شده و دیگه نمیشه به چشم یه بازی ساده بهشون نگاه کرد.
اولین برخورد با gone home دقیقا همینجوریه. شاید اگر به چشم یه بازی ساده بهش نگاه کنید به هیچ جا نرسید.
این یه بازی واسه بچه ها نیست شاید هر کسی نتونه باهاش ارتباط برقرار کنه. فقط کمی حوصله و تمرکز میخواد مطمعن باشید بازی بدی نیست.
هنگام بازی کردن این شعار رو فراموش نکنید : این یک بازی کامپیوتری نیست . فیلم هم نیست . قصه هم نیست . بلکه همه ی این ها با هم است .

[تصویر:  gone_home_cover.jpg]

شماره ی 3 : Jack the Ripper

یه بازی ماجرایی / معمایی به تمام معنا.
معماهای درگیر کننده و جذاب این بازی بسیار زیبا میباشد. داستان بازی حول محور قاتل سریالی معروف جک قاتل میچرخد.
شما باید برای پیدا کردن او از تمام مدارک استفاده بهینه کنید...
تمام نکات مثبت بازی در داستان درگیر کنندش خلاصه میشوند برای همین هم رتبه ی سوم را بهش دادم بغیر از داستان بازی ویژگی خاص دیگری ندارد.

[تصویر:  51bRPiM_JFL_SY300_.jpg]

شماره ی 2 : the walking dead

حرف زیادی درباره بهترین بازی سال 2012 نمیتوان زد فقط اینکه... با یک شاهکار تکرار نشدنی طرف هستیم.
استدیوی telltale که از قدیم دستی اساسی در بازی های ماجرایی داره و با بازی های زیبایی چون افسانه ی جزیره ی میمون و پارک ژوراسیک خودش رو بین گیمرها جا انداخته
اینبار آمده تا خود رو بین برترین استودیو های بازی سازی جا بندازه
از دیگر شاهکارهای این استودیو میتوان به the wolf among us و Game of Thrones اشاره کرد.
فصل دوم twd در سال 2013 نیز شاهکاری دیگر به افتخارات این استودیو اضافه کرد...

[تصویر:  TWD_game_cover.jpg]

شماره ی 1 : Syberia 2،سفر به سرزمین سفید پوش / برترین بازی ماجراجویی تاریخ

بازی سفر به سیبری 2 رو میتوان انقلابی در بازی های ماجراجویی دانست.
گرافیک فوق العاده که در حد یه بازی ماجرا جویی نبود،موسیقی شاهکار،داستان فوق العاده...
قسمت اول بازی این راه پر افتخار رو شروع کرد و قسمت دوم هم بسیار پر افتخار تر به آن خاتمه داد.
حتما هر طور شده این عنوان بی نظیر رو تجربه کنید.

[تصویر:  1153315808_00.jpg]

..................................................................................
به پایان رسید مقاله ی دیگری ولی این راه همچنان باقیست...
امیدوارم که لذت برده باشید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق نظرات به من اعلام کنید.

مقاله ی خوبی بود اما یک مشکل در ان وجود دارد:
tomb raiderوunchartedکه استاد سبک ماجراجویی هستند در این لیست نیستند
در کل از مقالات شما لذت میبرم و خوشحالم کسانی مثل شما در انجمن هستند :heart:
پاسخ
بسیار خوشحالم که مقالات ناچیزم مورد پسند شما دوست عزیز قرار گرفته...
البته درباره بخش اول نظرتون باید بگم که هدفم از این مقاله معرفی بازی های اصیل در سبک adventure بود
آنچارتد و تومب رایدر جز سبک action adventure هستند و بازی هایی مثل the last of us هم زیر مجموعه سبک adventure قرار میگیرند ولی adventure اصیل نیستند.
:heart:  :heart:  :heart:  :heart:  :heart:  :heart:  :heart:  :heart:  :heart:
پاسخ
بهتره داداش توی مقالاتت بیشتر توضیح بدی و بیشتر در رابطه اون موضوضوع توضیح بدی و عکس بذاری
آفرین خوب بود
پاسخ
(02-09-2015, 10:58 PM)AlirezAK141 نوشته است: بهتره داداش توی مقالاتت بیشتر توضیح بدی و بیشتر در رابطه اون موضوضوع توضیح بدی و عکس بذاری
آفرین خوب بود

راستش داداش اگه تاحالا مقاله گذاشته باشی باید بدونی که نمیشه بیشتر از 10 تا عکس گذاست واسه همین باید صرفه جویی کنم دیگه :D
پاسخ
دمت گرم چه مقاله ی خوبی بود خیلی حال کردم یه دو تا از بازی هایی رو که گفته بودی تا حالا ندیده بودم ولی الان میرم آمار شو در میارم که برم بازی کنم.
دستت در نکنه و خسته نباشی.
پیروز و سربلند باشید.
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
(02-10-2015, 12:24 AM)مجید نصر نوشته است: دمت گرم چه مقاله ی خوبی بود خیلی حال کردم یه دو تا از بازی هایی رو که گفته بودی تا حالا ندیده بودم ولی الان میرم آمار شو در میارم که برم بازی کنم.
دستت در نکنه و خسته نباشی.
پیروز و سربلند باشید.

خواهش میکنم.
سعی کن حتما سفر به سیبریو بازی کنی آخرته adventure ره
پاسخ
مقاله ی خوبی بود !
اما بازی های زیبا تری هم بودن که میتونستن در این لیست جای داشته باشن مثله:
The Vanishing of Ethan Carter
Valiant Hearts: The Great War
در کل ممنون
پاسخ
این سبک یکی از محبوب ترین سبک ها برای منه، البته من از همه جور سبکی خوشم میاد 
اما این سبک طوریه که فکر کنم بعضی ها نتونن تحملش کنن، بعضی اوقات معما ها اونقدر سخت میشه که فقط استقامت بالا و نا امید نشدن می تونه گیمر رو پای بازی نگه داره .
Syberia 2 یکی از به یاد ماندنی ترین بازی هایی که انجام دادم . گرافیک چشم نواز ، موسیقی عالی، معما های چالش برانگیز از این بازی یه بازی کم نظیر ساخته .
اگه خواستید قدرت هوشیتون رو بسنجید و البته یه بازی متفاوت رو تجربه کنید، حتمن این بازی رو انجام بدید، فقط باید صبر و استقامت بالایی داشته باشید چون شاید تو اولین معماها هم گیر کنید، خودم گاهی اوقات تو بعضی از این معما ها، برا حلشون ممکن بود کلی وقت بذارم اونم برای چند قدم جلو رفتن!
ممنون بابت مقاله عالی
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 952 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,657 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,136 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  [مقاله] ماجراجویی ادامه دارد | هر آنچه که دوست داریم در Uncharted 5 ببینیم White Beard 0 1,132 08-13-2019, 06:14 AM
آخرین ارسال: White Beard
  نقد و بررسی بازی Just Cause 2 | دنیایی بزرگ hadiac 14 13,789 02-26-2019, 03:34 PM
آخرین ارسال: amir.gamer

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان