امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
متال گر زیرذره بین-قسمت اول:بررسی اهنگMan who sold the worldو اشکارشدن وقایع چپترسوم
به نام خدا                                           
میدانید که داستان نسخه 5 سری بازی Metal gear شبهات و نکات بسیار زیادی در خود جای داده است و بنده به عنوان یکی از طرفداران بروباقرص این سری سعی کردم با دانسته ها و داشته های خود این نکات رو اشکار کنم و هنوز کار زیادی با شما کاربران دارم و در نگاه اول به بررسی شگفت انگیز موسیقی مردی که دنیارو فروخت اثر:
David Bowie 
 و هرجا که لازم باشد به نکات بازی و داستان میپردازیم 

.....Man Who Sold The World 
[تصویر:  vb02mv68sazg_t.jpg]

We passed upon the stair
ما از بالای نردبان رد شدیم))

"نکته:در اینجا خواننده به پله های ترقی اشاره میکنه که هم ونوم اسنیک هم بیگ باس در طول زمان طی کردن با ظاهری شبیه به هم ولی در باطنی متفاوت"
We spoke of was and when
(ما از بود و کی صحبت کردیم)

"نکته:در این قسمت اشاره به همان دوران کما و تلقین و انفجار اشاره میکنه"
Altough I wan’t there
(گرچه من اونجا نبودم)

"نکته:اینجا از زبان ونوم اسنیک صحبت میشه که وقتی با بیگ باس صحبت میکنه درباره گذشته(اینجا خیلی صریح داره به چپتر سوم اشاره میشه وقتی که بیگ باس کارش تموم شده و حالا ونوم اسنیک هست که به خطر تبدیل شده و بیگ باس به سراغ او میاد برای ایجاد صلح و گذشنه ی اون رو روشن میکنه براش در صورتی که اون هیچی نمیدونه و فکر میکنه اصلا اونجا نبود
نکته دوم: 
چرا با خنثی کردن تموم بمب های اتمی به میان پرده مخفی دسترسی پیدا خواهیم کرد؟
توجه کنید که در چپتر سوم ونوم اسنیک خودش به خطر تبدیل میشه(یکی از نشانه های این هم همون دهکده سوخته شده وچهره شیطانی ونوم اسنیک با شاخ های بزرگتر هست که در تریلر ها دیدیم ولی در بازی نبود چرا؟چون در چپتر سوم هست و فعلا چپتر سوم غیر قابل دسترس هست این هم یکی از نشانه های به خطر تبدیل شدن ونوم اسنیک در چپتر سوم هست
"نکته سوم:چرا اسم چپتر سوم (صلح)هست؟
چون در چپتر سوم ونوم اسنیک به بمب اتمی دسترسی  پیدا کرده و به خودی خود خطری محسوب میشه(به همین خاطر گیمران برای دیدن میان پرده باید تمام بمب هارا خنثی کنند)و بیگ باس ارتش خود را ساخته هست و برای برقراری صلح به سراغ او میاید . گذشنه اورا اشکارمیکند در صورتی که او هیچی نمیداند(در متن اهنگ هم اشاره میشه که:ما از چه بود و چه زمانی صحبت میکردیم ولی من چیزی نمی دانستم) 
نکته چهارم:
 بیاید نگاهی بیاندازیم اگر چپتر سوم حذف نمیشد:
دو حالت داشت:

1.اگر شما در پایان چپتر دوم تمام بمب هارا خنثی میکردید میان پرده مخفی باز میشد و مرحله 51 باز میشد و دیگر شما در اینده خطری ایجاد نمیکردید تا زمانی که بیگ باس بیاید(ولی این حالت نشد  و حالا مجبوریم که همه بمب هارا خنثی کنیم)

2.اما در حالت دوم اگر شما بمب هارا خنثی نمیکردید مطمعنا در اینده خطر بزرگی میشوید و در اینجا چپتر سوم به نام صلح باز میشد و در مراحل بعدی بیگ ابس می امد با ارتش جدید خود برای برقراری نظم و....

خب تا اینجا اهنگ وجود چپتر سوم اشکار شد همینطور میان پرده مخفی ولی خب از اول قرار نبود که  چپتر سوم حذف بشه تا اینجا اهنگ اشاره به گذشته و کمی به چپتر سوم میکنه ولی از اینجا به بعد بسیار ساده وقایع و اتفاقات چپتر سوم اشکار میشود."  
[تصویر:  ch65wu2oueq6_t.jpg]

He said I was his friend
(اون گفت که من دوستش بودم)
حالا در چپتر سوم بیگ ابس برگشته و داره گذشته اونو اشکار میکنه و میگوید که زمانی دوست او بود(اشاره به پزشک بودن و بهترین سرباز و دوست او بود)ولی ونوم اسنیک اینو نمیدونه" 
Which came as some surprise
(چیزی که بنظرم شگفت انگیز امد)
خب مطمعنا شگفت انگیز برای کسی که یک زمانی سرباز او و بهترین دوست او بود و حالا تبدیل شده به یک خطر برای او
I spoke into his eyes
من تو چشاش صحبت کردم
“I tought you died alone”
من فکر کردم یک زمانی تنهایی مردی

"نکته:در این قسمت اشاره به این میشه که ونوم فکر میکنه او بیگ باس واقعی هست و کسی که که خودش رو جلوی او انداخته همون پزشک تیم بوده که مرده(یعنی بالعکس فکر میکنه و پزشک تیم همون بیگ باس هست که مرده در صورتی که بیگ باس در یک جای مخفی به سر میبرده و در اینجا ونوم اسنیک رکب میخوره در صورتی که خودش پزشک تیم بوده)
در این قسمت  به دیالوگ های کد تاکر شاره میشه که میگفتکوقتی اسم کسی بمیره شخصیت اون فرد هم میمیر(با این ترفند و تلقین توانستند که اسم پزشک تیم رو از مرده حساب ببرند در نتیجه شخصیت او هم مرده حساب شد که بعد از ان در کما با انجام تلقین های مختلف به ونوم اسنیک اسم و شخصیت جدید دادند"

A long time ago
(زمانی بسیار بسیار دور)
وقایع قبل از کما 
[تصویر:  v24e6cdvzvv9_t.jpg]

“Oh no,not me,
(اوه نه.من نیستم)

"نکته:در اینجا ونوم اسنیک انکار میکند که او بیگ باس نیست و قبول نمیکند)
I never lost control
(من هیچوقت کنترلم رو از دست ندادم)
دوباره ونوم اسنیک در حال انکار سخنان بیگ باس هست و میگوید که او هیچوقت کنترل از دستش خارج نشده و او بیگ باس واقعی هست"
You’re face to face .With the man who sold the world
(تو در مقابل مردی  هستی که جهان را فروخت)

"نکته:دز اینچا خواننده اهنگ به ونوم اسنیک اشاره میکند که در مقابل مردی(بیگ باس)هست که چهان را فروخت(اشاره به اینکه بیگ ابس دنیا رو ول کرد وبه ونوم اسنیک داد و خودش دنبال کار خودش رفت و دنیا برای او بی معنا شد)
[تصویر:  135x8422kro2_t.jpg]

I laughed and shook his hand
(من خندیدم و دستهایش را فشار دادم)
در این قسمت به بعد اشاره به نکات بازی کمتر میشه و بیشتر به اینده دورتر اشاره میشه)

And made my way back home,
(و راهم را گرفتم و برگشتم به خانه)

I searched for form and land,
(دنبال زمین و مزرعه گشتم)
"نکته:اشاره به پایان بازی و خاتمام ماموریت و خداحافظی کردن با بیگ باس) 
For years and years I roamed
برای سالیان سال سرگردان بودم
"نکته:شاره به اینکه در طول این زمان فقط عروسک بازیچه ای بود در دستان بیگ باس"
[تصویر:  twjnsyl7gmwn_t.jpg]

I gazed a gazley stare
."مبهوت و نگاهی خیره و بهت شده ام"

At all the millions here:
در برابر میلیون ها نفر در اینجا

“We must have died alone”
"ما باید تنها مرده باشیم
"نکته:(در اینجا فلش بکی زده میشه در اتفاقات درون مادربیس وقتی که ویروس خطرناک در همه جای جای مادربیس انتقال پیدا کرد و اکثره یاران با وفای او در برابر او کشته میشدن یا بدست خود او راحت میشدن"
[تصویر:  gizjl5efb803_t.jpg]

A long long time ago
(در زمان های خیلی خیلی دور)

“Who knows?Not me”
(چه کسی میدونه؟من نیستم

We never lost control
.ما هیچوقت کنترل رو از دست ندادیم
"نکنه:در اینجا به پایان بازی اشاره میکنه که دوباره صلح برقرار شده و هیچوقت کنترل از دستشئن خارج نشده و همیشه صلح پا برجای بوده"

You’re face to faceWith the man who sold the world
تو جلوی مردی هستی که دنیارو فروخت
“Who knows?Not me
کی میدونه؟من نیستم

We never lost control
ما هیچوقت کنرل رو از دست ندادیم

You’re face to faceWith the man who sold the world
تو رو در روی کسی سهتی که دنیارو فروخت
[تصویر:  3u915dbvpgf1_t.jpg]

پایان این قسمت....
مشاهده کردید که به چه زیبایی کوجیما داستان بازی رو در آهنگ گنجاند و چقدر نکات مخفی در یک آهنگ بود که نمیدانستید؟بزودی آهنگ های بیشتری مورد بررسی قرار میدم و دوستان این مقاله قسمت خیلی خیل کوچکی از پروژه بنده درباره سری بازی متال گر میباشد اگر استقبال صورت بگیره مقاله های زیر منتشر خواهند شد:
 ارتباط اهنگ های بازی با مراحل وداستان
داستان کل سری متال گر
ماهیت بسر معلق و مرد اتشی
روشن سازی شبهات نسخه 5 این سری
اشکار سازی نکات مخفی داستان نسخه5
اشکار سازی شخصیت اسماعیل
ارتباط بین بازی گراند زیرویس با فانتوم پین
علت چسباندن پوستر:
Big Boss is watching you
در مادر بیس
و....از مقالات دیگر
[تصویر:  bhvydjh1o98x8mkm3xw8.gif]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,790 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 958 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 982 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,903 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,127 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان