امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چطوری نویسندگی وبسایت های گیم یاد بگیرم؟
سلام به همه عزیزان عیدتون مبارک
دوستان گلم من خیلیی علاقه مند به نویسندگی در سایت های گیم هستم ولی نمیدونم چطور و از کجا شروع کنم؟ ی مشکلم که دارم  اینه که انگلیسیم خیلیی ضعیفه ولی دست به قلم خوبی دارم

از نویسندگان و کابران عزیز خواهشمندم که اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنن

تشکر از همه عزیزان
پاسخ
ربطی به سایت گیم و مجله یا هر چیز دیگه ای نداره برادر بلکه یا باید دانش اندوخته هات در حدی باشه که بتونی درباره اون موضوع بنویسی و یا اینکه اینگلیسیت خوب باشه که بتونی از منابع خارجی استفاده کنی (که اشاره کردی که خوب نیست)
البته این نکته رو هم باید ذکر کرد که میخوای تو چه زمینه ای بنویسی : خبرنگاری یا مقاله. 
یه نگاهی به این مقاله هام بنداز ببین منظورم چیه :
لینک 1
لینک 2
لینک 3
لینک 4
پاسخ
سلام.
دوست عزیز شما لازم نیست که حتما خبرنگار بشی، میتونی منتقد بشی و مقالات صنعت گیم رو توسعه بدی. ممکنه شخصی اخبار خارجی رو به سرعت ترجمه میکنه ولی توی نقد یک بازی بسیار ضعیفه باشه یا حتی برعکس...

شما باید اول ببینی علاقتون توی کدوم رشته هستش.
اگر میخوای خبرنگار بشی؛ باید هر روز اخبار تمام بازیهای دنیا رو از عنواع سایت مطالعه کنی تا بتونی بازیهای روز رو بشناسی.
همینطور سعی کن که انگلیسیت رو از هر طریقی که هست قوی کنی. میتونی بری کلاس های زبان، فیلم و موزیک ویدئو های خارجی ( همراه با ترجمه ) ببینی. حتی میتونی خبر های زبان فارسی رو با خبر انگلیسی اون مقایسه کنی و کلمات جدید رو یاد بگیری.

اگر میخوای منتقد بشی و مقاله نویسی رو شروع کنی؛ باید فن نگارشی رو به خوبی بلد باشی. همیشه نقد وبررسی ها و مقالاتی که رسمی هستن و از آرایه های ادبی توشون استفاده شده، زیبایی خاصی دارن و خواننده رو جذب میکنه.
بازی ها رو با دقت نگاه کن، اونا رو برای خودت پردازش کن، ببین چه چیز خوبی داره و چه چیز بدی داره. برای نقد بازی هم باید به چند مورد توجه کنی: داستان، گیم پلی، موسیقی و صدا گذاری، گرافیک فنی و گرافیک بصری.
میتونی نقد های سایت های بزرگ خبری رو کامل بخونی و نحوه نوشتنشون رو یاد بگیری.

اینایی که بهت گفتم موارد اولیه بودن و هنوز خیلی چیزها هست که بقیه دوستان ( و کسانی که متخصص تر از من هستن ) بهت میگن.
امیدوارم تو این زمینه موفق بشی.
[تصویر:  qa8fxiradrqkeuau8fxf.gif]
چقد پیر شدی حاجی
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کاتالوگ برای محصولات چطوری سفارش بدیم؟ studioemrooz 0 1,672 09-04-2021, 01:29 PM
آخرین ارسال: studioemrooz
  چطوری یک فایل مخفی ایجاد کنیم؟ negar-amiri 2 1,862 04-26-2021, 11:11 PM
آخرین ارسال: seosaman
  نویسندگی (ترجمه) در حوزه بازی، تکنولوژی و سینما با مزایای خوب redfoxivii 0 1,167 04-26-2018, 07:44 PM
آخرین ارسال: redfoxivii
  وبسایت اتکورپ atcorp 1 1,365 07-30-2016, 11:12 PM
آخرین ارسال: atcorp
  نویسندگی در سایت پاکت گیمز pocketgames 1 1,059 11-18-2015, 10:09 PM
آخرین ارسال: pocketgames

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان