امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقاله اول: موسیقی Assassin's creed revelations
به پیشنهاد آقای HSH که از من خواستن اولین نقد یا مقاله ای رو که نوشته بودم بزارم. ولی حالا چون دقیقاً اولیش رو پیدا نکردم یه متنی رو آماده کردم که حالا جزو اولین نوشته هام هست.
موسیقی یکی دیگر از ارکان امتیاز دهی و برتری یک بازی محسوب می شود که عمدتاً توجه کمی به آن می شود چرا که موسیقی یک بازی می تواند نقایص و کمبودهای المان های دیگری از بازی که موفق ظاهر نشده اند جبران کند و حتی یک بازی را جاودانه کند و به آن معنی ببخشد. همانطوری که در بازی Assassin’s creed Revelations شاهد آن بودیم اگر چه محتوی بازی انتظاراتی که حداقل ما فن های بازی از این بازی داشتیم را برآورده نکرد اما با یک موسیقی زیبا و فوق العاده هنوز هم جای خود را در قلب ما گیمرها از دست نداده است. بازی که از هر چیزش می توان ایراد گرفت الّا موسیقی که زحمتش بر عهده ی آقای جسپر کید یا همان وود کید(woodkid) بوده است که واقعاً سنگ تمام گذاشته است.
اگر یادتان باشد تریلر اساسین کرید در e3 یکی از بهترینن ترلیر ها یا بهتر بگویم بهترین تریلر عرضه شده در e3 بود که همه ی ما را به وجد آورد و تشنه ی همراهی دنباله ی بازی کرد. یک دموی خارق العاده و در کل حساب شده. هیچکدام از ما آن موسیقی زیبا و دل انگیز  آن تریلر را فراموش نمی کنیم  که به صورت حماسی  اسطوره ای سروده شده است که بارها و بارها آن را گوش داده ایم. این موسیقی که به نام Iron(آهن) با آهنگ و صدای خود آقای وودکید نواخته شده است .
من خود آهنگ، متن اصلی را در اینجا آمده کردم و آن را برای شما ترجمه کرده ام. امیدوارم از آن لذت ببرید.
Deep in the ocean, dead and cast away
Where innocence(an assassin*) is burned, in flames
A million mile from home, I'm walking ahead
I'm frozen to the bones, I am...

A soldier on my own, I don't know the way
I'm riding up the heights of shame
I'm waiting for the call, the hand on the chest
I'm ready for the fight, and fate

The sound of iron shocks is stuck in my head,
The thunder of the drums dictates
The rhythm of the falls, the number of dead's
The rising of the horns, ahead

From the dawn of time to the end of days
I will have to run, away
I want to feel the pain and the bitter taste
Of the blood on my lips, again

This deadly burst of snow is burning my hands,
I'm frozen to the bones, I am
A million mile from home, I'm walking away
I can't remind your eyes, your face
در اعماق اقیانوس ها مرده و کشتی کشسته
جایی که بی گناهان(اساسین ها)در آتش سوخته می شوند
میلیون ها مایل دور از خانه من به جلو راه می روم
استخوان هایم یخ زده اند من......
یک سرباز برای خودم هستم که راه را نمی دانم
به قله های شرمساری می رسم
من منتظر تلفن هستم که زنگ بخورد در حالی که دستم روی سینه ام است
من برای رویارویی با جنگ و سرنوشت آماده ام

صدای ضربه ی آهن هنوز در سرم می پیچد
کسی طوفانی از درام را در ذهنم می خواند
وزن این آهنگ  شکست و مرگ  است
در مقابلم شبپورها به صدا در می آیند
و در پایان زمان ها و آخرین روزها
من راهی جز فرار ندارم
من در این راه زجرهایی خواهم کشید ود وباره طعم تند لب های خونی ام را خواهم چشید.
این رگبار برگ و تگرگ بلاخره دستانم را خواهند سوزاند
تمام استخوانهایم یخ زده است من میلیون ها مایل به دور از خانه به جلو راه می روم
من چشمهای تو و صورت تو را به یاد نمی آورند
پاسخ
شک داشتم کدوم آهنگ بود رفتم دوباره گوش دادم و مطمئن شدم و البته خوشم هم اومد.وقتی که متن آهنگ رو هم دنبال کنی به نظرم بیشتر کیف میده.
ممنون [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
زیباست و جالب ترین جاش هم ترجمست،قطعا تویه ترجمه حرفه ای هستید ولی به هر حال یقینا فن ترجمه باعث شده شما راحت تر به این سطح برسید،بعنوان یک راهنمایی عالی بود،حتما ترجممو ارتقا خواهم داد.
در ضمن توقع چنین لطفی رو هم از شما نداشتم با این حال بازم ممنون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
جدیدا تو بازی ها به موسیقی و صداگذاری اهمیت زیادی داده میشه کلا موسیقی ها باعث پوشاندن عیب های بازی میشه...[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (37).gif[/img]
پاسخ
ولی موسیقیه بازیه assassins creed 2 یه چیز دیگه بود خیلی دلنشین بود
پاسخ
بهترین موسیقی خالی این سری قطعا قطعه ی Ezio's Family از Jesper Kyd هستش.
توی عنوان AC II این قطعه نواخته شده. شاهکاره. گوش میدم اصلا میرم تو حس[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
برای دانلودش:
لینک دوم
لینک اول
پاسخ
(06-05-2013, 11:49 PM)'mohammad13' نوشته است: شک داشتم کدوم آهنگ بود رفتم دوباره گوش دادم و مطمئن شدم و البته خوشم هم اومد.وقتی که متن آهنگ رو هم دنبال کنی به نظرم بیشتر کیف میده.
ممنون [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

کار همیشگی منه [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

بهترین تریلری که تاحاله دیدمه[img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img]
[تصویر:  l2l73b5lchcw.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  (شیوه ای جدید در مقاله نویسی)Battlefield-vs-Call of duty one.aiden 13 5,124 04-11-2020, 02:39 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  خنجری که بوی خون میدهد (نقد بازی Assassin's Creed III) NS game 18 6,748 04-11-2020, 02:22 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  [مقاله] هیولاها دیگر زیر تخت نیستند… | نقد و بررسی بازی Sea of Solitude White Beard 0 1,263 08-25-2019, 11:05 PM
آخرین ارسال: White Beard
  [مقاله] قاب‌های مینیمال | برترین بازی‌های اندروید و iOS (قسمت اول) White Beard 0 1,438 08-24-2019, 11:03 PM
  [مقاله] ماجراجویی ادامه دارد | هر آنچه که دوست داریم در Uncharted 5 ببینیم White Beard 0 1,136 08-13-2019, 06:14 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان