امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد برسی پرخرج ترین بازی دنیا | Gta V
[تصویر:  Grand_Theft_Auto_V.png]
Publisher
Rockstar Games
Producer
Leslie Benzies
Imran Sarwar
Platform
PlayStation 3
Xbox 360
Mode
Singel player
Multiplayer
نویسنده:محمد افضلی

مقدمه:
سلام به همه ی دوستان من در متن میخواهم در باره پرخرجترین بازی تاریخ یعنی Gta Vصحبت کنم.
این بازی یکی از پر طرفدار ترین بازی ها که در هر کجای دنیا که برید میبیند از این بازی صحبت میشود .
 داستان های قبلی این بازی هر کدام در مورد این است که  دو دوست با هم هستن و به دلایل مختلف به یکدیگرخیانت کرده و یکی از
آنها دنبال  آن یکی است برای ی انتقام گرفتن.
مخاطبان این سری بازی دیگه خسته شده بودند و فکر میکردند که نسخه ی پنجم این بازی هم همان داستان را دارد اما اینبار راکستار
 همه را هیجان زده کرد.

[تصویر:  21416608498467252429.jpg]
داستان بازی:
داستان این بازی بسیار زیبا و فوقولاده است در زمان های پیش مایکل با دوستانش به همراه ترور به دزدی بانکی میرود و تمام این هارو برنامه ریزی میکند اما پلیس ها از راه میرسند ترور فرار میکنی مایکل سعی میکند دیگر دوستانش را هم نجات دهد اما نمیتواند و محبور به  فرار میشود مایکل فکر میکند همه مرده اند و ترور هم همین فکر را میکند و سال های بعد در شهر لوس سانتوس مایکل را میبینیم که مرد پیری شده  است و با پول هایی که ار آن دزدی بزرگ به همراه دارد خانه و  زندگی خوبی دارد. چندی بعد مایکل با مرده جوان و سیاه پوستی به نام فرانکلین آشنا میشویم و دوباره تصمیم به دزدی گرفته و بعد از چند دزدی با ترور آشنا میشویم و مایکل و ترور دو دوست قدیمی یکدیگر را میبینند و با یکدیگر به همراه فرانکلین دست به  دزدی زده و.......................
[تصویر:  13346122403423800836.jpg]

شگفتی های بازی:
این بازی به دلایلی نمره هایی از جمله 9 و 10 گرفته است در راکستار به ما اجازه داده است که از سه شخیت به طور همزمان استفاده کنیم در ابتدا مایکل و فرانکلین را در اختیار داریم و بعد ترور هم اضافه میشود این کار را تا حالا در هیچ  بازی ندیده اید
به طوری که مثلا من مایکل را انتخاب کرده فرانکلین میرود زندگی خود را جلو میبرد مثل انسان های عادی.
یکی دیگر از شگفتی های این بازی این است که Map یا همان نقشه ی بسیار بسیار بزرگی دارد و میتوان گفت هیچوقت تمام نمی شود
این یکی از نکته های مثبت این بازی است

[تصویر:  59862632188106988680.jpg]
گرافیک:
این بازی از نظر گرافیک هیچگونه مشکلی ندارد و بسیار خارق اولاده است گرافیک این بازی ما می توانیم با تمام اشیا ان کار انجام بدیم و همه چیز در دسترس ماست از جمله زمین تنیس زمخین گبف دریا دچرخه سوار ی و ..................
فقط باگ های آزار دهنده ای در ایت بازی وجود دارد که باید  از نمره ی آن کم کرد
صدا گزاری و موزیک:
همان طور مه میدانید این بازی از صدا پیشگان سوپر قدرتمند استفاده شده و مخوصا روی صدا گزار ی ترور و آن دو.
از نظر موزیک کمی مشگل از نظر من داشت ولی اگر ان را هم نادیده بگیریم در این بخش هم میتوان نمره ی کامل را داد.

صدا گزاری و موزیک:
همان طور مه میدانید این بازی از صدا پیشگان سوپر قدرتمند استفاده شده و مخوصا روی صدا گزار ی ترور و آن دو بسیار کار و زحمت کشیده شده است.
از نظر موزیک کمی مشکل از نظر من داشت ولی اگر ان را هم نادیده بگیریم در این بخش هم میتوان نمره ی کامل را داد.

دیالوگ:
این بازی از نطر دیالوگ بسیار خوب عمل کرده و مخصوصا دیالوگ شخصیت بسیار جالب ترور را خوب نوشته اند و باید از دیالوگ نویس ها تشکر کرد.

[تصویر:  25193909107079677370.jpg]
امتیاز دهی:

داستان:10/10
گرافیک:9.5/10
صدا گذاری:10/10
موسیقی:9.5/10
دیالوگ:10/10

نمره کل:9.8/10

پاسخ
غلط املایی زیاد داشتی[img]images/smi/s0 (37).gif[/img]
خارق اولاده = خارق العاده[img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
فوقولاده = فوق العاده
صدا گزاری = صداگذاری
میخواهم = می خواهم ( از نظر املایی باید جدا باشه )
زمخین = زمین[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
گبف = گلف[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
همان طور مه = همان طور که[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
محبور = مجبور[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
در ایت = در این[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
هیچوقت = هیچ وقت[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
پرخرجترین = پر خرج ترین[img]images/smi/s0 (67).gif[/img]
البته خیلی زیادن که خودت درست کن دیگه[img]images/smi/s0 (67).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
در ضمن باید کلمه هایی مثل می خواهید جدا نوشته شود.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
این بازی پر خرج ترین نیست[img]images/smi/s0 (86).gif[/img]
خیلی کم نوشتی[img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
از نشانه های نگارشی استفاده کن[img]images/smi/s0 (83).gif[/img]
نوشته هایت را وسط چین نکن[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
در نمره هایت گیم پلی را هم قرار بده
از گیم پلی چنین عنوانی 3 خط نوشتی[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
استاندارد مقاله نویسی 1500 کلمه هستش[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
موفق باشی[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

My morning sun is the drug that brings me near

To the childhood I lost, replaced by fear

[تصویر:  51d24e4529f35b9228ba4c32e6acdbba.gif]
پاسخ
داداش من خودم توی مجله های زیادی فعالیت داشتم و به عنوان یک برادر دارم راهنماییت می کنم .
1- عنوان مقاله اصلا چیز جالبی نبود
2-غلط های املایی زیاد بود
3- توی نقد و بررسی بخش مقدمه خیلی مهمه که ظاهرا اصلا در مقالت رعایت نشد . نباید در بخش مقدمه داستان بازی رو بگی . باید سعی کنی توضیحات کوچیکی از تاریخچه های این بازی و گذشتش و شرکت سازندش و بازتاب مردم نسبت به این سری از بازی ها رو بگی
4- تا حالا دیده نشده کسی در بخش نقد بازی سلام و احوال پرسی کنه ، سلام فقط برای نقد های صوتی و ویدئویی هستش
5- بخش دیالوگ اصن جزئی از معیار های اصلی نیست و زیر مجموعه صداگذاری هستش
6- در نقد نباید از بازی فقط تعرییف کرد بلکه باید دلیل موفق بودن هم بگی و اینکه چرا این قدر خوب بوده .

در کل با استعدادی و راه پیشرفت رو داری برای خودت هموار می کنی .میدونم روزی خیلی موفق می شی

پاسخ
ممنون بابت نقد، خوب بود بقیه مشکلات رو گفتن ولی به نظرم خیلی کم بود یکم باید بیشتر بنویسی.

فقط شما که کلاً از بازی همش تعریف کردی پس چرا بهش 10 ندادین؟ [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
نقل‌قول: این بازی پر خرج ترین نیست[تصویر:  s0%20%2886%29.gif]
GTA V با 270 میلیون دلار هزینه ای که داشته، نه فقط پر خرج ترین بازی ـه تاریخه بلکه از خیلی از فیلم های هالیوودی هم بیشتر براش هزینه شده. :) (البته بین بازی هایی که منتشر شده)
نقل‌قول: [تصویر:  13346122403423800836.jpg]

این عکسی که گذاشتید مال ـه GTA V نیست. مربوط به بخشی از Map ـه GTA SA هست.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 952 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,657 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,136 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  عشق فداکاری تغییر ، نقد و برسی بازی Brothers A Tale Of Two Sons kaladin 3 2,261 10-04-2019, 03:53 PM
آخرین ارسال: kaladin
  نقد و برسی بازی NFS:Payback (آقایِ کُدی گونه) mr_code 9 2,600 12-29-2017, 12:41 PM
آخرین ارسال: mr_code

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان