امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد و بررسی FarCry 2
(03-12-2015, 09:06 PM)FARCRYFORGTA نوشته است: داداش از سری دید اسپیس خوشت نمیاد ؟

(03-12-2015, 09:06 PM)sir x نوشته است: من در حدی نیستم که از کسی انتقاد کنم ولی مشکلات زیادی داره نقد
1- اول این که بهتره شرکت سازنده، استودیو سازنده، ناشر، موتور و ..... رو به زبان انگلیسی بنویسی و فارسی ننویسی.
2- متن یکم بهم ریخته است و زیاد شکلش جالب نیست و همین اول کار باعث می شه خواننده بی خیال خوندن نقد بشه
3- کم ترین حالت نقد 1500 کلمه است، البته درسته کیفیت مهمه و کمیت زیاد مهم نیست ولی برای یه بازی مثل فارکرای این تعداد کلمه کمه، هنر نویسنده ی واقعی اینکه هر چرت و پرتی سر هم کنه و بنویس- بهتره که یکم پیاز داغش رو زیاد کنی و موضوعات رو کشش بدی.
4- غلط املایی هم در حد باگ های یونیتی است مثل: اتوموبیل و ....
5- علائم نگارشی که اصلا رعایت نشده
6- فاصله گذاری بین کلمات وجود نداره( 50 درصد فاصله داره، 50 درصد فاصله نداره!)

از نظر محتوا خوب بود و مشکل خاصی نبود.
بهتر یکم بیش تر وقت بزارین تا نقد های قوی تر و بهتری بنویسید.
موفق باشید

باشه داداش دستت درنکنه خوندی اول کاری ناامیدشدم دیگه نمیتویسم اون از اون تاپیکه داستان ها که دو بار بسته شد اینم ازاین ممنون که نظرداددی دیگه نمینویسم

من کی گفتم ننویسید :exclamation:
طبیعیه این نقد اول شماست و طبیعیه که از این دست مشکلات درش باشه
شما هم ادامه بده، با یه انتقاد که آدم نباید دل سرد بشه
پاسخ
دو سه روز دیگه مکس پین وسری دید اسپیس رومینویسم
ناخدایی خسته در تسخیر طوفانم رفیق
در دل دریا اسیر مکر شیطانم رفیق
صخره ای هستم که سیلی میخورم از دست موج
امپراطوری غم از دست یارانم رفیق
کاش هرگز دل نمی بستم به مرجانهای آب
طعمه ای در کام خشک نارفیقانم رفیق
پاسخ
مثل این که هیچکس از موضوعات من خوشش تمیاد حیف به من که میام وقتم روتلف میکنم حداقل یه نظری بدید این نقد 4 ساعت وقت برد
ناخدایی خسته در تسخیر طوفانم رفیق
در دل دریا اسیر مکر شیطانم رفیق
صخره ای هستم که سیلی میخورم از دست موج
امپراطوری غم از دست یارانم رفیق
کاش هرگز دل نمی بستم به مرجانهای آب
طعمه ای در کام خشک نارفیقانم رفیق
پاسخ
 همانطور که محمد امین و حمید رضا گفتن باید از این مشکلاتی که گفته شد در مقاله بعدیت استفاده نکنی تا کیفیت مقالت بره بالا.

پس از پایان هر نوشته قبل از اینکه بخوای بذاریش تو فروم اون رو 2-3 بار بخون ببین مشکلی توش نباشه.
همانطور هم که دوستان گفتن فاصله گذاری بین کلمات وجود نداره. یعنی این علائم ( .،؛, و...) باید به کلمه قبل از خودش بچسبد و بعد از آن با یک فاصله ادامه متن نوشته می شود.
نوشته ها باید چپ چین باشند. اینجوری مقاله زیبا تر میشه
توی سخن پایانی هم که کلا به چیزی اشاره نکردی. باید اون ایرادات ( حتی اون جزئی هاش) هم گفته بشه. کلا نکات مثبت و نکات منفی رو به طرز مختصر اونجا بیان می کنند. ( نمره هم خود منتقد میده نه اینکه بسپاره به بقیه)
توی نقد و بررسی هیچ گاه از نظر خودت استفاده نکن ( البته توی پیشنمایش و اولین نگاه هم استفاده نمیشه) مثل این جمله:من به شخصه در این بازی خارق العاده نقصی ندیدم و لذت بردم هنوزم که هنوزه برای بار چهارم تمامش کردم.

ممنون که این نقد رو نوشتی. :heart:

[تصویر:  x81q_batman%E2%84%A2_arkham_knight_20150625130430.jpg]
پاسخ
وقعا نقد کاملی بود
بنظرم مکس پین 1 رو نقد کن
پاسخ
سلام بر شما دوست عزیز
اولش بگم، خوشحالم از اینکه بخش نقد و بررسی رونق بیشتری این اواخر گرفته و دوستان بیشتری شرکت می کنن در این بخش، شما هم ادامه بدید و همین تمرین و ممارست و البته کار بیشتر بر روی مقالات باعث ارتقاء اون می شه .
نقد هم برای نقد اول قابل قبوله و فقط چند مورد مهمتر رو من اشاره می کنم :
 مقدمه خیلی بخش مهمی هست و باید سعی بشه یه متن خوب برای مقدمه نوشته بشه، بطوری که برای یه خواننده ای که حس خوندن نداره یجور انرژی باشه و اون رو به خوندن ادامه نقد مشتاق کنه، البته این کار خیلی راحتی هم نیست. مقدمه شما هم خوبه و اگه این موردی که من گفتم هم بیشتر بشه، اثز بهتری هم میذاره .
خوندن نقدهای خوب و استفاده از بحث هایی که دوستان در همین بخش دارن می تونه کمک کننده باشه . 
نقد شما هم خوب بود و موفق باشید.

یک مورد هم در مورد نظر دوستمون mr of 619 بگم :
من با این نظر ایشون که گفتند " توی نقد و بررسی هیچ گاه از نظر خودت استفاده نکن " کاملا مخالفم، نقد هر شخص دیدگاه ها و نظرات اون شخص در مورد یک بازی هست و باید نظر شخصی خودش رو بنویسه و اتفاقا جملات کاملا شخصی هم در بعضی نقد ها، حتی خارجی هم دیده می شه  . شاید منظور شما نوع این جمله هست که من باز ایرادی (بجز مقداری در نحوه نگارش) نمی بینم، بنظر من یک نویسنده حتی باید احساسات خودش رو وارد نقد کنه، البته منظور من احساسی نوشتن نیست بلکه منظورم اینه که باید اون چیزی رو که حس کرده در بازی اعم از لذت ها و ... رو هم می تونه با ادبیات مناسب وارد نفد کنه، چون خودش در نهایت باید جوابگوی نقد خودش باشه و بهتره بگم جوابگوی خودش باشه .
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,793 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 958 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 982 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,904 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,127 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان