امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفری دوباره به سیاره سرخ_نقد و بررسی بازی mars war logs
[تصویر:  vusk_mars-war-logs-front-cover-76770.jpg]     

متا:59 
تاریخ عرضه:26 اپریل 2013 
سازندهConfusedpiders 
ناشر:focus home interactive 

در دوران گیمری خود مطمئنا به بازیهایی برخورده اید که پتانسیلهای زیادی برای تبدیل شدن به یک شاهکار داشته اند ولی با ضعفهای مختلف یا استفاده نکردن از ان پتانسیلها به ورطه نابودی رفته اند،mars war logs نیز مثال بارز همین موضوع است بازی داستان خوبی دارد،گیمپلی خوبی دارد ولی با شخصیت پردازی نچندان قوی و گرافیک کهنه خود،بازی به قبرستان بازیهای فراموش شده میرود. 

داستان(حاوی اسپویلر) 
بازی در مریخ اغاز میشود جایی که اتش جنگ بین دو گروه ابادنس و ارورا شعله ور است و انسانهایی که تکنومنسر خوانده میشوند هر روز اتش این جنگ را شعله ورتر میکنند.تکنو منسر به افرادی خطاب میشود که میتوانند از انرژی به نام flouid استفاده کنند و برق را در دستانشان کنترل کنند،این افراد در مریخ موجوداتی طرد شده هستند و در سازمانهایی نگهداری میشوند تا انها را برای جنگ تعلیم بدهند.این انسانها به نوعی نقش بمب اتمی را در مریخ دارند و هر طرف که تعداد بیشتری از این سگهای جنگی داشته باشد میتواند شانس خود را برای پیروزی بیشتر کند.
داستان اصلی بازی در یک قطار که پر است از اسیرهای ارورایی شروع میشود،در قطار ما با نوجوانی به اسم innocenc اشنا میشویم که از جنگ میگوید اینکه او در ابتدا فکر میکرده یک قهرمان است ولی پس از مدتی این حس کاذب را از دست داده،پس از ان او وارد ادوگاه19 میشود جایی که همه چیز شروع میشود.او در اردوگاه با شخصی به نام fatso درگیر میشود،اینجا جایی است که شخصیت اصلی بازی معرفی میشود فردی بیرحم به نام roy temparance،لحظه معرفی او عالی کار شده او فقط با نگاه کردن به fatso باعث فراری دادن او میشود و پس از ان او نقشه فرار خود را با پسرک در میان میگزارد....... 
همانطور که میبینید داستان بازی خوب است و کشش لازم را تا اخر ایجاد میکند ولی این شخصیتها هستند که به خوبی پرداخته نمیشوند به عنوان مثال شما یک تکنومنسر را در اردوگاه برای فرار میکشید و شاگرد او را در اواسط بازی میبینید که برای انتقام امده،شما این شاگرد را در اردوگاه دیده اید و حتی یکی از مراحل بازی به کمک او انجام میشود ولی سازندگان حتی به خود زحمت نداده اند که کمی به این شخصیت پرداخته و او را معرفی کنند به طوری که وقتی او را در اواسط بازی دیدم فکر کردم که یک شخصیت جدید است.این اتفاق در جایی دیگر برای زنده نگه داشتن یا کشتن یکی از شخصیتها می افتد ولی چون اصلا به شخصیت پرداخته نشده شما هیچ حسی برای این تصمیم نخواهید داشت.     

[تصویر:  oho9_ss_df22d493e831eeea4952ce201ea5bbdc...00x338.jpg]     
گیمپلی: 
بازی در بخش گیمپلی خوب عمل میکند و با داشتن مبارزات تاکتیکی شما را به چالش میکشد به طوری که بی پروا به دل دشمن زدن تنها نتیجه ای که برای شما دارد شکست است.بازی ذر ژانر rpg است و عنصرهای یک بازی نقش افرینی را نیز دارد.بازی دارای یک درخت مهارت نسبتا گسترده بوده که میتوانید شخصیت خود را در هر شاخه ای که میخواهید پرورش دهید.توصیه میشود بعد از بازی شدن قابلیتهای تکنومنسری در بازی امتیازهای زیادی در این بخش خرج کنید زیرا به اسانتر شدن بازی و همچنین مبارزه راحتتر با تکنومنسرها کمک میکند.  

[تصویر:  ojq2_mars.war_.logs-5.www_.download.ir_.jpg] 
مبارزات بازی بر اساس مبارزات تن به تن است که البته با افزوده شدن یک تفنگ و قابلیتهای تکنومنسری کمی بعد از ان مبارزات متحول میشود و تاکتیکی تر نیز میشوند در کل مبارزات بازیس خوب کار شده اند و جذابیت لازم را دارند. 
بازی دارای بخش crafting نیز است که میتوانید در ان سلاحها و لباسهای هود را شخصی سازی کنید.ایرادی که به بخش گیمپلی وارد است تعداد کم سلاحهای بازی است در کل 5 یا 6 سلاح در بازی وجود دارد که 3 تای انها قابل شخصی سازی هستند.
دنیای بازی نسبتا open world است،در بازی سه مکان مختلف وجود دارد که به نوبت وارد انها میشوید و میتوانید در انها گردش کنید و ماموریتهای جانبی بگیرید و یا از فروشندگان وسایلی بخرید.     
[تصویر:  ydn_mars.war_.logs-3.www_.download.ir_.jpg]       
موسیقی و صداگزاری: 
بازی در بخش اهنگهای بازی قدرتمند عمل نمیکند در حالت عادی اهنگی پخش نمیشود و در هنگام مبارزات نیز همیشه یک اهنگ به گوش میرسد ولی اهنگی که در هنگام مرگ یکی از شخصیتهای اصلی بازی پخش میشود واقعا زیباست.در رابطه با صداگزاری باید بگویم صدای roy عالی کار شده و به شما کاملا حس یک تکنومنسر خشن و بی احساس را میدهد،دیگر شخصیتها نیز صداگزاری خوبی دارند ولی در اتفاقاتی که درون بازی می افتد نه صذایشان میلرزد نه حالتی خشن به خود میگیرد فقط به شکلی بی احساس دیالوگها را میگویند،شایند این مورد برای شخصیت اصلی بازی قابل قبول باشد ولی برای دیگر شخصیتها اصلا قابل قبول نیست. 

گرافیک: 
از لحاظ هنری گرافیک بازی خوب است و طراحی محیطها و دشمنان بازی بسیار خوب و نمادین کار شده است ولی در بخش فنی بازی اصلا خوب عمل نمیکند و دارای گرافیک تاریخ گذشته حتی در سال 2013 بوده است.اجزای محیطی بی کیفیت کار شده اند و انیمیشن حرکات بدن کارکترها نرم و قابل قبول کار نشده است.
بازی دارای باگ نیز است از فرو رفتن اجزای دشمنان پس از مرگ گرفته تا ناپدید شدن اسلحه در دست roy،ولی باگها به قدری نیستند که بتوانند تجربه بازی را برای شما تلخ بکنند. 
اجزای صورت شخصیتها اصلا خوب کار نشده و هیچکدام از شخصیتها حالت صورتشان تغییری نمیکند و از اول تا اخر یک شکل میمیاند. 

سخن اخر:توصیه میشود که بازی را انجام دهید،بازی دارای مشکلاتی هست ولی شنیدن داستان roy temparance به تجربه این مشکلات می ارزد به خصوص که بازی حجم بالایی نیز ندارد. 

داستان:9 
گیمپلی:8 
موسیقی و صداگزاری:6 
گرافیک:5 
امتیاز کل:7  
[تصویر:  bgkk_mars.war_.logs-4.www_.download.ir_(1).jpg]
 [تصویر:  o4ty_hollywood_undead_as_an_anime_rock_b...9uovrt.jpg]

پاسخ
من خودم نمیتونم نقد بنویسم این بازیم تجربه نکردم ولی به نظرم خوب بود  بااینکه یکم کم بود نقدت  S0 (62)
[تصویر:  ceb35c2332302.jpg]
پاسخ
سلام، نقدت خیلی خوب و کامل بود ولی ای کاش یک یا دوتا تصویر از گیم پلی بازی قرار میدادی S0 (62)
4K Wallpaper Games

TeamSpeak: 185.86.180.212:8888
پاسخ
(01-13-2016, 03:10 PM)Hunterson نوشته است: سلام، نقدت خیلی خوب و کامل بود ولی ای کاش یک یا دوتا تصویر از گیم پلی بازی قرار میدادی S0 (62)

دوست عزیز دو تا تصویر از مبارزات بازی قرار دادم

پاسخ
(01-13-2016, 03:13 PM)SPIDERGOBLIN نوشته است:
(01-13-2016, 03:10 PM)Hunterson نوشته است: سلام، نقدت خیلی خوب و کامل بود ولی ای کاش یک یا دوتا تصویر از گیم پلی بازی قرار میدادی S0 (62)

دوست عزیز دو تا تصویر از مبارزات بازی قرار دادم

شرمنده نمیدونستم گیم پلی بازی به همین شکله فکر میکردم شکله دیگس S0 (24)  ممنون.
4K Wallpaper Games

TeamSpeak: 185.86.180.212:8888
پاسخ
(01-13-2016, 02:14 PM)white.wolf نوشته است: من خودم نمیتونم نقد بنویسم این بازیم تجربه نکردم ولی به نظرم خوب بود  بااینکه یکم کم بود نقدت  S0 (62)

پیشنهاد میکنم تجربش کنید بازی زیبایی هستش 
بله یکم کم بود دفعات بعد جبران میکنم

پاسخ
سلام خسته نباشید خدمت نویسنده ی عزیز
نقد در کل خوب بود. سبک نوشتتون خیلی زیبا و روان بود و هر از گاهی از اصطلاحات خیلی زیبایی استفاده کرده بودید. مقدمتون تقریبا خوب بود، ولی نمیشه اسمش رو مقدمه ی کامل گذاشت. خوشبختانه غلط های لغوی در متن به چشم نمیخوره که این خیلی خوبه، اما مشکلاتی هم در مقاله وجود داره:
1- متن و تصاویر بهتره "تراز از دو طرف" بشن.
2- به هیچ وجه از شکلک ها در مقال های جدی و رسمی استفاده نکنید.
3- به نظر میاد که شما بیش از حد به بازی آسون گرفتید. درسته که گفته میشه منتقد نباید به متای کلی بازی توجه کنه و نقد رو از دیدگاه خودش نقد کنه، ولی این اختلاف بین نمره ی شما و متای کلی کمی خواننده رو به شک میندازه.
4- نمره ی شما به هر بخش متناسب با نمره ی کلی نیست.
5- نمره ی 9 شما به داستان بازی واقعا افراطی هست. با توجه به نقد ها و شنیده های بنده، داستان بازی ضعیف هست و حتی از روایتی که شما ارائه دادین، واضحه که داستان بازی کلیشه ای هست. پیشنهاد می کنم، نقد های دیگه ی این بازی رو حتما بخونید.
6- بهترره به جای روایت داستان و اختصاص دادن بیشتر متن به این بخش، به تحلیل داستان بپردازید. بررسی نکاتی مثل هسته و کلیت موضوع داستان، سرعت و روند روایت داستان یا سیستم Pacing و ...
7- متاسفانه نقد شما بیش از حد کوتاهه. شما به شرح و بسط مشکلات و مزایای بازی - اون طور که باید و شاید - نپرداختید و قطعا نمی تونید خواننده رو قانع کنید که بازی خوب هست یا نه، چون اولا همه ی بخش های مختلف بازی رو بررسی نکردید و از طرفی دلیل و سند کافی برای اظهاراتتون ارائه ندادین.
8- حتما نکات منفی و مثبت رو در پایان نقد بنویسید.
پیشنهاد می کنم حتما برای کسب تجربه و مهارت، نقد های زیاد رو مطالعه کنید تا هرچه بیشتر با اصول نویسندگی آشنا بشید.
باز هم خسته نباشید.
نمره ی بنده به نقد شما هست (البته جسارتاََ!).
میزان اعتبار اهدایی: 10=5+5
[تصویر:  peter_popken_03.jpg]
!Praise Prince of Persia
پاسخ
(01-14-2016, 02:18 PM)Prince of Persia نوشته است: سلام خسته نباشید خدمت نویسنده ی عزیز
نقد در کل خوب بود. سبک نوشتتون خیلی زیبا و روان بود و هر از گاهی از اصطلاحات خیلی زیبایی استفاده کرده بودید. مقدمتون تقریبا خوب بود، ولی نمیشه اسمش رو مقدمه ی کامل گذاشت. خوشبختانه غلط های لغوی در متن به چشم نمیخوره که این خیلی خوبه، اما مشکلاتی هم در مقاله وجود داره:
1- متن و تصاویر بهتره "تراز از دو طرف" بشن.
2- به هیچ وجه از شکلک ها در مقال های جدی و رسمی استفاده نکنید.
3- به نظر میاد که شما بیش از حد به بازی آسون گرفتید. درسته که گفته میشه منتقد نباید به متای کلی بازی توجه کنه و نقد رو از دیدگاه خودش نقد کنه، ولی این اختلاف بین نمره ی شما و متای کلی کمی خواننده رو به شک میندازه.
4- نمره ی شما به هر بخش متناسب با نمره ی کلی نیست.
5- نمره ی 9 شما به داستان بازی واقعا افراطی هست. با توجه به نقد ها و شنیده های بنده، داستان بازی ضعیف هست و حتی از روایتی که شما ارائه دادین، واضحه که داستان بازی کلیشه ای هست. پیشنهاد می کنم، نقد های دیگه ی این بازی رو حتما بخونید.
6- بهترره به جای روایت داستان و اختصاص دادن بیشتر متن به این بخش، به تحلیل داستان بپردازید. بررسی نکاتی مثل هسته و کلیت موضوع داستان، سرعت و روند روایت داستان یا سیستم Pacing و ...
7- متاسفانه نقد شما بیش از حد کوتاهه. شما به شرح و بسط مشکلات و مزایای بازی - اون طور که باید و شاید - نپرداختید و قطعا نمی تونید خواننده رو قانع کنید که بازی خوب هست یا نه، چون اولا همه ی بخش های مختلف بازی رو بررسی نکردید و از طرفی دلیل و سند کافی برای اظهاراتتون ارائه ندادین.
8- حتما نکات منفی و مثبت رو در پایان نقد بنویسید.
پیشنهاد می کنم حتما برای کسب تجربه و مهارت، نقد های زیاد رو مطالعه کنید تا هرچه بیشتر با اصول نویسندگی آشنا بشید.
باز هم خسته نباشید.
نمره ی بنده به نقد شما 5 هست.
میزان اعتبار اهدایی: 10=5+5

خیلی ممنون که ایرادات کار رو گفتید 
درباره اون شکلک باید بگم من حرف s رو گذاشتم ولی هرکاری میکنم به جاش اون شکلک میاد 
داستان بازی هم باید بگم بله کمی افراطی شد 
نکات منفی رو هم دفعات بعد رعایت میکنم

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,778 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 951 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 974 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,879 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,117 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان