امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کنکاش نامه
(03-17-2016, 02:59 AM)Qeiji نوشته است: نفس مقاله خوبه و کار قشنگیه. یه چیز رو الان همه باید خوب خوب بدونن.
داداش من چه بازی تمام آنلاین داشته باشی یه تمام آفلاین، اول و آخر نت لازم داری
هیچ بازی ای نیست که آپدیت نخواد الان دیگه همه میدونن اینو پس یکی که الان میخواد بازی های روز رو تجربه کنه، حداقل یه نت فکستنی 512 مخابرات لازم داره. چون همون بازی فال اوت هم به قول دوستمون کلی آپدیت میاد براش.
یه نکته دیگه:
نقل‌قول:  اون دوست شما و امثالش رو باید بگم خوشا به حالشون. ولی اونا عموم و اکثریت رو تشکیل نمیدن.
والا مطمئن نیستم ولی فکر کنم منظور آرش جان منم S0 (2) من یه سوال از شما دارم:
اگه ما عموم و اکثریت نیستیم پس کیه؟ اون عموم و اکثریت الان هنوزم نشستن دارن پلی1و2 بازی میکنن. پلی3ش رو هم خیلیا ندارن. وقتی یارو 4 میخره یعنی داره که پول بازیشو بده پس این بحث عموم و... کلا کشکه عزیز دل من. همونایی که شما به عنوان عموم قبول ندارین، مطمئن باش جوری نیستن که ماهی سه چهارتا بازی بگیرن، اونا برعکس بقیه و بر عکس نسل قبلیا، واسه بازی ای که میخوان بخرن برنامه ریزی میکنن و قبل اینکه بخرن ته و توی بازی رو با قاشق چنگال در میارن. (درستش هم همینه) الان مثلا شما بری تو استیم لیست بازی های منو ببینی خندت میگیره. کلا دوتا بازی دارم:
Ultra Street Fighter IV - Street Fighter V
ولی حدود 6،7 تا بازی تو Wishlistـم هست که خیلی دوست دارم بگیرم ولی نمیگیرم چون میسنجم میبینم الان ارزش نداره پول دادن واسه مثلا Witcher3 یا Guilty Gear Xrd با اینکه عاشق بازیاشون هستم ولی نمیصرفه اما مثلا درجا SFV رو خریدم (سه روز بعد از انتشار) حتی میخواستم پول قرض کنم واسه خریدش چون میدونم ارزشش رو داره درحالی که Witcher و GG هر کدوم 30 دلار یا کمتر درمیاد. حالا از اینور MKX اگه 20هزارتومن هم بدن بهم بر نمیدارم هیچوقت. حتی اگه نسخه XL هم برای PC میومد بازم برنمیداشتم اما چرا؟
خب اول از همه بحث به سلیقه برمیگرده. من به شخصه عاشق خشونتم ولی اون لذت و هیجانی که دنبالشم تو MKX نیست و بعد از چهار پنج دست دیگه بازی کاملا برام تکراری میشه و جذابیت نداره.
اما خب سری SF قضیه ش فرق میکنه و هرچی بیشتر بازی میکنم و بیشتر یاد میگیرم، میبینم بازم خیلی چیزا بلد نیستم، بعد میرم تو یوتیوب، ویدیو مسابقات میبینم، با بچه های پیر SF بازی میکنم، میبینم سطح من خیلی از اینا عقب تره پس هِی بازی میکنم و چیزای جدید و یاد میگیرم تا به اونا برسم. همین خودش خیلی لذتبخشه. اصلا احساسیه که تو رو به جلو هل میده. نمیگم تو MKX نیست همچین چیزی، چرا ولی خیلی خیلی خیلی خیلی کمتره و خب نباید آنلاین آشغال بازی رو فراموش کنیم. MKX تو PC یه کابوسه ولی تو کنسول ها هم بخش آنلاینش یه کابوس همه جانبه س! اینا بعد از یه سال تازه یادشون افتاده یکی از مهمترین (بهتره بگم مهمترین) بخش یه بازی فایتینگ رو که گند زدن توش، با XL درستش کردن. بعدشم اونایی که کپکام رو متهم میکردن که SF رو با نسخه مختلف از جمله Super و Ultra و... دوباره به خورد ملت میداد تا ازشون پول بچاپه، چرا به MKX هیچی نمیگن؟ هنوز یه سال نشده که منتشر شده بعد میان یه نسخه به اصطلاح Complete edition میدن؟ که مهمترین آپدیت بازی هم توشه؟ بعد تازه واسه PC هم نمیاد. بعد شما بازم باید 60دلار واسش پول بدی. S0 (43) (?Really)
از اونور کپکام هزار دفعه میگه بابا شما این SFV رو بخری دیگه تمومه. نه Super داریم، نه Ultra، نه Second Impact، نه 3rd Strike، نه Hyper، نه هیچی! فقط و فقط Street Fighter V که روز اول میخری اما مشکلش چیه؟ خب این نسخه ای که الان هست خیلی ناقصه (بخصوص PC) اما سازنده ها همین ماه (احتمالا این هفته یا هفته بعد) یه آپدیت میدن که کلی مود به بخش تک نفره اضافه کنه. همچنین شخصیت های جدید هم به مرور زمان هر یک ماه یا دوماه یکبار قرار میگیره و به صورت رایگان میشه خریدشون یعنی شما میتونی با بازی کردن تو بخش های مختلف، پول داخل بازی (Fight Money) بدست بیاری و باهاش شخصیت های جدید و لباس های اضافی رو بخری. اگرم نخوای میتونی پول واقعی بدی و بخری. (این بیشتر بدرد خارجیا میخوره) آپدیت های مهم که مخصوص اضافه کردن بخش جدید به بازیه و همچنین آپدیت هایی که واسه بالانس کردن بازی و شخصیت ها و رفع باگ هست هم نیاز به هیچی نداره و فقط باید زحمت دانلودش رو بکشی. بخش داستانی خیلی کمه، درسته ولی اصل داستان واسه تابستونه (ماه jun) که یه آپدیت میدن واسه بخش داستانی اصلی که کاتسین های باکیفیت و realtime داره. اینی که الان هست، در اصل حکم مقدمه رو داره.
درضمن اونجوریا هم نیست که فکر کنید قراره همش فرت و فرت دانلود کنید واسه بازی. نه! خود بازی الان 6.4 گیگه. مطمئن نیستم ولی احتمال میدم آپدیت این ماه حدود 10گیگ باشه حالا شاید کمتر بشه چون هنوز حرفی نزدن (شاید هم بیشتر باشه ولی دیگه زیر 15گیگه) هر یدونه شخصیت هم فکر نمیکنم بیشتر از 200، 300مگابایت باشه. (تو SF X TK با 600مگابایت آپدیت، 12تا شخصیت کاملا جدید اضافه کردن پس، از اینی که من میگم هم شاید حتی کمتر باشه یه شخصیت) که اونم دلخواهه و هر کدوم که خوشت بیاد رو میتونی بخری (مثل مورتال البته مورتال پولیه S0 (2)) آخرین آپدیت واسه بخش داستانیه که اونم احتمالا 6، 7 گیگ بشه، نهایت 8 گیگ. این دیگه تموم میشه و بازی کامله تا سال بعدش که بخوان اپدیت جدید و بخش های جدید اضافه کنن که اونم دیگه بیشتر از 5گیگ نخواهد بود.
الان شما برای داشتن همه اینا فقط باید 60دلار بدی ولی واسه MKX باید بالای 200 دلار خرج میکردی. البته اگه کسی تاحالا MKX رو نخریده، نسخه XL بهترین کاره چون همه چی رو توش داره و به اصطلاح یه Complete Edition هست اما اینو هم باید بدونید که دیگه پرونده MKX بسته شده و دیگه همینی که هست. نه آپدیتی، نه شخصیت جدیدی، نه هیچی. همینه! تموم شد اما از اونطرف کپکام تا حداقل 6سال میخواد بازی رو پشتیبانی کنه و مدام آپدیت های مختلف بده و بازی رو کاملا بالانس کنه در حالی که بعد از 2016، با توجه به اطلاعاتی که درباره آپدیتاش دادم، بازی کامل میشه و از نظر محتوا هیچ فرقی با MKX یا XL نخواهد داشت. فقط میمونه تعداد کرکترا که تا پایان امسال میشه 22تا و اگه 2017 هم 6تا دیگه بدن میشه 28 تا و با MKX برابر میشه. توجه کنید که MKX چهارتا شخصیت مهمان داره که فقط واسه تبلیغ فیلم هاشون و کشوندن طرفدارهای اون فیلمها به بازی استفاده شدن و کلا جنبه اقتصادی داشه این حرکت و خیلی از طرفدارای قدیمی رو ناراحت کردن با این کار از اونور تو SF میان یه دفعه Nash و Karin و R.Mika رو معرفی میکنن؛ کرکترایی که سالهاس طرفدارا دارن از کپکام درخواست میکنن که برشون گردونه، بعد میان Alex و Urien رو معرفی میکنن؛ اینا از اون سه تا هم قدیمی ترن و غیر از SFIII تو هیچکدوم از SF های دیگه نبودن (حتی اون بازیای ترکیبی کپکام با شرکتای دیگه مثل Marvel vs Capcom) خب همه کف و خون قاطی میکنن S0 (2) و این نشون میده کپکام داره به حرف طرفداراش گوش میده. حالا اینا بماند، خود ONO تهیه کننده بازی گفته که سعی داریم تعداد کرکترای بازی رو به اندازه USFIV برسونیم یعنی 44تا! (?!WTF)  واقعا من چرا باید اینو ول کنم برم MKXL بخرم؟
نمرات پایین بازی و فروش ضعیفش بخاطر مشکلات الانه ولی تا یه سال دیگه کولاک میکنه و بازم سبک FIghting رو میگیره دستش و دیگه کسی MKX رو بیاد نمیاره.

یه نکته مهم دیگه رو یه بار دیگه میگم، بحث این دوتا بازی یجورایی مثل بحث COD و Battlefield و PES و FIFA میمونه. مورتال کمبت مثل کالاف و پی اس یه بازی واسه گیمرای عادی (به اصطلاح Casual) و همه میتونن راحت بازی کنن و سختی آنچنانی نداره و همه هم حال میکنن و.. ولی Street Fighter مثل بتل و فیفا میمونه، حرفه ای تره، جزئیات توش بیداد میکنه، اولش اذیت میشی بخوای بازی کنی و بهش عادت کنی ولی بعد که میری تو بهرش، دیگه بخوای هم نمیتونی سمت اون بازی قبلیا بری چون احساس میکنی مسخره و ساده ان. همونطور خودم دیدم چقدر از اونایی که رفتن سمت فیفا دیگه به قاب PES نگاه هم نمیکردن همینطور کسی که دنبال بازی حرفه ای و آنلاین قدره، هیچوقت سمت COD نمیره. (البته شنیدم COD داره به خودش یه تکونایی میده ولی باید دید حریف بتل بعدی میشه یا نه) باز اینجا یه ذره فرق داره، کسی که SF بازه، میتونه MK بازی کنه ولی براش سخته یه مقدار چون کاملا ساده طراحی شده که شما هیچی هم بلد نباشی، میتونی بری چهارتا دکمه بزنی و خودش یه کومبو بشه درحالی که واسه SF بازی کردن باید برنامه داشته باشی. باید بدونی میخوای چیکار کنی، چه کومبویی بزنی، کجا بزنی، چجوری بزنی، اگه حریف دفع کنه چی، اگه ضد حمله بزنی چی، اینا باید در نظر داشته باشی و بری تو بازی. البته اینا واسه حرفه ای هاس ولی وقتی آنلاین بازی کنید خود به خود یاد میگیرید و میتونید به راحتی پیشرفت خودتون رو درمقایسه با یه ماه قبل مثلا، بسنجید.

نتیجه گیری: آقا اگه کنسول داری و اگه یه بازی تمام و کمال و آسون میخوای که کلی خشونت هم داره توش، خب الان میتونی MKXL بخری (فقط XL نه X) ولی بدون که دیگه همش همینه و انتظار Kombat Pack3 و آپدیت های دیگه ای نداشته باش. بازی همینه که هست اما اگه PC بازی یا یه بازی میخوای که تا 6سال دیگه پشتیبانی ازش تموم نمیشه و خیالت راحته که همه چیزا و قابلیت ها و شخصیت ها و لباس ها (راستش همه لباس ها رو مطمئن نیستم چون هنوز Shop بازی باز نشده ولی اونطور که گفتن تقریبا همه لباس ها رو با Fight money میشه خرید) و خلاصه هر آپدیتی که تا 6سال آینده میخواد بیاد همش مجانیه و درضمن یه مبارزه حرفه ای با یه بخش آنلاین عالی میخوای، خب بیا Street Fighter V بخر فقط یادت باشه اولش باید یه چند بار تپل آپدیتش کنی ولی خیالت راحته که دیگه نسخه اضافی (مثل همین XLـی که رفته تو پاچه ملت) نداریم و فقط باید پول 60دلار اول رو بدی، همین!

حالا دوستان خود دانید S0 (2)

پ.ن: دهنش سرویس S0 (2)  چه طوماری شد S0 (45)

(03-17-2016, 02:06 AM)AA-Revenger نوشته است: تا حدی موافقم ولی این رو هم باید در نظر بگیریم که جمع کردن یک سیستم توپ روی 4 میلیون هم میره ولی با یک کنسول یک میلیونی می تونی بازی تعویض کنی و تا چند سال هیچ خرجی برای ارتقا و این جوز چیزا نداری. Pc هم که به لطف drm و قفل های جدید داره کم کم از کار می افته.

نه داداش من کی گفته؟ S0 (2)
شما اگه خیلی زرنگ باشی، میتونی با 2.5 تا 3تومن، یه سیستم توپ ببندی. (خواهرزاده من همین هفته پیش با 3.5 یه کامپیوتر قدر و کامل با CPU COr I7 و رم 8 و گرافیکش شرمنده یادم نیست مدلش ولی 900 و خورده ای بود مدل گرافیک. دقیقش یادم نیست)
حالا اینا تازه کلی ول خرجی کردن وگرنه بازم میشد ارزون تر دربیاد ولی خب دلو زدن به دریا و خواستن دیگه ته خفن سیستم رو جمع کنن. تا آخر این نسل که هیچی، شک ندارم تا اوایل نسل بعد هم (حدود یکی دوسال) هیچ مشکلی نخواهند داشت تو اجرای بازی.
درضمن دوستان شبکه فوق العاده Steam رو فراموش کردن که Sony و Microsoft خودشون بکشن هم به گردش نمیرسن؟ شما تخفیف های فوق العاده و بی نظیر استیم رو در نظر داشته باش. الان کلی سایت هم هست که در لحظه درجا بهت بازی استیم میفروشن. من USFIV رو با 40درصد تخفیف خریدم. SFV رو خریدم 140 تومن یعنی عملا 60 تومن سود کردم اونم سه روز بعد از انتشار که قطعا قیمت باید بالای 200تومن باشه.
تابستون و کریسمس تخفیف میزنه بیا و ببین. ویچر3 میداد30 دلار. بازی های شرکت Arc System Works (همونایی که خیلی دلم میخواد بخرم ولی نمیتونم فعلا) درست تو لحظه انتشار 20درصد تخفیف میخوره بعد میگن اگه نسخه قبلی این بازی رو خریده باشی 20 درصد دیگه هم تخفیف داری، یعنی 40درصد درست لحظه انتشار بازی ای که خیلی ها یه سال واسش له له میزدن. خب دیگه آدم چی میخواد؟
بعد هر چند وقت یه بار بعضی شرکت ها کل بازی ها و فرانچایزهاشون رو تخفیف کلی میزنن. همین چند ماه پیش کل فرانچایز هیتمن رو فکرکنم با 40 50 دلار میتونستید بخرید با کل مخلفات و DLC و کوفت و زهرمار
بعدشم، کلی بازی Free 2 play قدر و خفن داره با گرافیک توپ. یه چرخ بزنی یا از چند نفر که خیلی وقته هستن تو استیم، بپرسی، قشنگ همه اطلاعات دستت میاد. جدیدا هم که CDkey اشتراکی مد شده و راحت بازیایی که بخش آنلاین ندارن یا زیاد مهم نیست رو میتونی زیر 20تومن بخری و راحت بازی کنی و حالشو ببری. الان ملت فارکرای خریدن، تومب رِیدر خریدن با کلی بازی دیگه.
خداییش میگم، انصافا PC گیمر بودن تو ایران خیلی خیلی خیلی به صرفه تره

آرش جان خودش کم بود رفت یکی گنده تر خبر کرد که دیگه قشنگ مطمئن شه دخل منو میاره!
اول از همه یک سوال دارم. جدا مقاله رو خوندید؟ S0 (44)
اصل و پایه حرف، نسخه اصلی و خالص بازی هست. در کل دقت کردی اون حجم و سرویسی که باید برای دانلود محتویات اضافه استریت فایتر خرج کنی چه قدر از هزینه بازی میاد بالاتر؟ تازه اگر قطعی نداشته باشی و دعا دعا کنی که DNS کنسول با PSN شاخ با شاخ نشن که از اول دانلود شروع شه! یا کلا قطع شه!
فرمایش شما کاملا درست اما همون طور که آرش گفت، الان گفته های شما کاملا رفت توی فاز سلیقه. چرا؟ چون داری یک بازی کاملا ناقص رو میخری و منتظر می مونی تا با دانلود های ماوراءالبیعی تا 6 سال آینده کامل شه! ولی کمبت همون طور که گفتم در مبدا فقط یک سری کم کاستی های کوچیک داره. بحث ساده یا حرفه ای بودن بازی هم که باز به سلیقه بر میگرده و البته اصلا مرتبط با این مقاله نیست!
هدف من فقط دادن یک نگاه اجمالی به صورت اقتصادی درباره بازی های هم سبک یا با تاریخ انتشار نزدیک و یکسان بود. این که بیایم برسی کنیم که کودوم بازی حرفه ای تره، اصلا کار منو شما و یک مقاله کتبی نیست! حالا خدا مارو توی اون مقاله از حمله فن بوی ها حفظ کند! Wall
درباره سیستم و کنسول و به صرفه تر بودن کودوم که اخه عزیز من چه ربطی به مقاله داشت؟ چرا رفتی توی موضوع نظرات 167
درضمن جمع کردن یک سیستم غول با یک مبلغ کم که واقعا کار کنه، نیازمند یک اطلاعات عمومی سوپر دولوکس بالاست که معدود افرادی قادر به این کار هستن! نگو نه که میام برات S0 (45)

در کل بازم میگم هدف من مقایسه نسخه های خام بازی هست. ولی ممنون که غیر مستقیم یک نکته عالی و کارساز راجب بهبود مقاله دادی.
این که باید از جنبه ها و دیدگاه های متفاوت تری مقایسه کنم. مثلا من فقط الان برای کسی که هیچی جز کنسول و بازی نداره صحبت کردم. اما برای کسی که 50 50 یا کاملا مجهزه هیجی نگفتم. یا سطح حرفه ای بودن و پیگیر بودن یک گیمر برای ادامه دادن و به قول معروف آرشیو کردن بازی و حرفه ای شدن توش! که با حرفای جنابعالی کاملا استریت فایتر در بلند مدت برای یک گیمر تمام عیار به صرفه تره. پس برای مقالات بعدی همه جوره بررسی میکنم.

و بازم ممنون بابت بررسی فوق کاملت. حتما برای نوشتن نسخه نهایی قسمت اول برای صفحه اصلی ازش به عنوان یک منبع سوپر کامل استفاده میکنم S0 (2)
[تصویر:  6nbcc5qui6npeyaqb2sz.jpg]
پاسخ
(03-17-2016, 04:54 AM)AA-Revenger نوشته است: آرش جان خودش کم بود رفت یکی گنده تر خبر کرد که دیگه قشنگ مطمئن شه دخل منو میاره!

آرش به اندازه کافی گنده هست S0 (2) نیازی به یارکشی نداره 167
نقل‌قول: اول از همه یک سوال دارم. جدا مقاله رو خوندید؟ S0 (44) 
من از تو یه سوال دارم: تو که متن نظر منو خوندی و کاملا در راستای مقاله ی جناب عالیه، پس چرا سوال الکی میپرسی و بعدش یه ساعت واسه ما داستان تعریف میکنی؟ S0 (2)
نقل‌قول: اصل و پایه حرف، نسخه اصلی و خالص بازی هست. در کل دقت کردی اون حجم و سرویسی که باید برای دانلود محتویات اضافه استریت فایتر خرج کنی چه قدر از هزینه بازی میاد بالاتر؟ تازه اگر قطعی نداشته باشی و دعا دعا کنی که DNS کنسول با PSN شاخ با شاخ نشن که از اول دانلود شروع شه! یا کلا قطع شه!
فرمایش شما کاملا درست اما همون طور که آرش گفت، الان گفته های شما کاملا رفت توی فاز سلیقه. چرا؟ چون داری یک بازی کاملا ناقص رو میخری و منتظر می مونی تا با دانلود های ماوراءالبیعی تا 6 سال آینده کامل شه! ولی کمبت همون طور که گفتم در مبدا فقط یک سری کم کاستی های کوچیک داره. بحث ساده یا حرفه ای بودن بازی هم که باز به سلیقه بر میگرده و البته اصلا مرتبط با این مقاله نیست!
هدف من فقط دادن یک نگاه اجمالی به صورت اقتصادی درباره بازی های هم سبک یا با تاریخ انتشار نزدیک و یکسان بود. این که بیایم برسی کنیم که کودوم بازی حرفه ای تره، اصلا کار منو شما و یک مقاله کتبی نیست! حالا خدا مارو توی اون مقاله از حمله فن بوی ها حفظ کند! Wall 
آخه مردک، تو باید همه اینایی که من گفتم رو تو اون مقاله میاوردی S0 (43) اومدی گفتی MK همه چی داره پس خوب است ولی SF همه چیش دانلودیه پس بد است. میخوای بهت آدرس بدم ببینی چقدر ایرانی همین SF ناقص رو خریدن و دارن باهاش حال میکنن؟ (درحال حاظر هیچ آپدیتی نیومده و ما همون نسخه اولیه بازی رو داریم) میخوای عکس بگیرم بذارم اینجا ببینی چقدر تو کل دنیا دارن بازی میکنن و ککشون هم نمیگزه؟
آخه این مقایسه س کردی؟ منم همه این حرفای جناب عالی رو گفتم دیگه! گفتم یا نگفتم؟ گفتم یا نگفتم؟ S0 (2)
شونصد دفعه تو خود متن و بعدش هم تو نتیجه گیری میگم "آهای مردم، این MKXL (ببینید شصت دفعه دارم میگم XLها، الان پاشید برید X بخرید دیگه خریت خودتونه S0 (2)) همه چیش کامله! هیچی دیگه نداره، فینیش، تمام، پایان، این دیگه ته ته MKXـه! اگه میخواید بخرید، اینو بخرید. ولی اگرم SFV کلی محتوای دانلودی داره (که بازم معلوم نیست چقدره حجمش ولی من حدس میزنم از این حجمهای فضایی که گفتم خیلی کمتر باشه) عوضش بازی عالیه، گیم پلی فوق العاده، گرافیک 20، موسیقی دیوانه میکنه، استیج ها پویا، همه چی عالیه فقط دوتا آپدیت کپکام بده بازی کامل میشه.
حالا اگه نمیتونی دانلود کنی، خب برو MKXL بخر، اگه گیم پلی نچندان پیچیده و بازی آسون و مفت میخوای که همینجوری الکی مشت بزنی برنده شی، خب برو MK، اگه خون و خونریزی و وحشی بازی دوست داری، بازم برو MK ولی اگه گیم پلی حرفه ای و بی نقص میخوای، گرافیک نسل 8 میخوای، شخصیت های متنوع میخوای، تم شاد و مبارزات خفن و هیجان انگیز دوست داری و صد البته اگه توانایی دانلود حجم بالا داری و یا بازی میخوای که تاریخ مصرفش 6سال دیگه س، خب بیا SFV بخر. پ.ن:اگه پولشو داری و فایتینگ خیلی دوست داری، جفتشو بخر حالشو ببر S0 (2)
حالا این داستانایی که سر دانلود تعریف کردی نمیدونم چی بود (خوشبختانه PS4 ندارم S0 (2)) و نمیدونم تا چه حد حرفت درسته (و چقدرش حرف رایگان S0 (2) ) ولی با اطمینان میگم که والا ما کاربرای استیم نه این دنگ و فنگا داریم نه این چرت و پرتا و مسخره بازیا! شما میتونی از خود استیم دانلود کنی، به هر دلیلی متوقف شد بعدا میتونی ادامه ش رو بری یا میتونی اصلا آپدیت رو از سایتا دانلود کنی و بریزی تو بک آپ استیمت (خیلی سخته؟)
شما اگه نخوای وارد بحث فنی بشی، بیخود میکنی دوتا بازی هم سبک رو مقایسه میکنی! S0 (2) معیارت و حرفی که داری میزنی غلطه. (اینقدر خودت رو نکش) نمیتونی فقط بخاطر اینکه یه بازی محتوای دانلودی زیادی داره بگی بصرفه نیست واسه ایرانیا (پَ اینهمه آدم حالیشون نبوده رفتن خریدن؟) باید معیارهای دیگه رو هم بسنجی. منم دیگه از بس گفتم زبونم مو درآورد (کندمش البته) دیگه هم نمیگم خسته شدم از بس حرف تکراری خودم رو هِی تایپ کردم. دیگه هرکی میبینه خودش بررسی کنه ببینه چی میخواد! (یعنی بجای XL برید X بخرید بعد بگید چرا این هیچی نداره، خودم میام نویسنده این تاپیک رو حلق آویز میکنم S0 (2))

نقل‌قول: درباره سیستم و کنسول و به صرفه تر بودن کودوم که اخه عزیز من چه ربطی به مقاله داشت؟ چرا رفتی توی موضوع نظرات 167 

درضمن جمع کردن یک سیستم غول با یک مبلغ کم که واقعا کار کنه، نیازمند یک اطلاعات عمومی سوپر دولوکس بالاست که معدود افرادی قادر به این کار هستن! نگو نه که میام برات [تصویر:  s0%20(45).gif]
به خاطر اینکه حرف زیادی زدی! S0 (2) تو خودت واسه چی تو نظرات تاپیک خودت بحث آف تاپیک میای؟ 

تو میتونی بیای اینو... استغفرالله  S0 (2) (دست بندازم دهن منو جر بدما)

نقل‌قول: در کل بازم میگم هدف من مقایسه نسخه های خام بازی هست. ولی ممنون که غیر مستقیم یک نکته عالی و کارساز راجب بهبود مقاله دادی.
این که باید از جنبه ها و دیدگاه های متفاوت تری مقایسه کنم. مثلا من فقط الان برای کسی که هیچی جز کنسول و بازی نداره صحبت کردم. اما برای کسی که 50 50 یا کاملا مجهزه هیجی نگفتم. یا سطح حرفه ای بودن و پیگیر بودن یک گیمر برای ادامه دادن و به قول معروف آرشیو کردن بازی و حرفه ای شدن توش! که با حرفای جنابعالی کاملا استریت فایتر در بلند مدت برای یک گیمر تمام عیار به صرفه تره. پس برای مقالات بعدی همه جوره بررسی میکنم.

و بازم ممنون بابت بررسی فوق کاملت. حتما برای نوشتن نسخه نهایی قسمت اول برای صفحه اصلی ازش به عنوان یک منبع سوپر کامل استفاده میکنم 
درکل Readـی (میتونی شوخی درنظر بگیری، میتونی هم جدی برداشت کنی، تصمیم با خودته S0 (2))

تشکرت پذیرفته شد! دفعه بعد خفن تر بنویس S0 (2)

نمیدونم تا چه حدش رو شوخی و چقدر رو جدی برداشت کردی ولی درکل اگه حرفی زدم که ناراحت شدی، راستش اصلا برام مهم نیست. S0 (2) 
میخواستی ناراحت نشی؛ من صلاحتو میخوام. (نه بابا نصفه شبی میخواستم به یکی بپرم سرگرم شم. ممنون که اثبابش رو فراهم کردی S0 (2) )
موفق باشی S0 (24)
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
(03-17-2016, 05:47 AM)Qeiji نوشته است:
(03-17-2016, 04:54 AM)AA-Revenger نوشته است: آرش جان خودش کم بود رفت یکی گنده تر خبر کرد که دیگه قشنگ مطمئن شه دخل منو میاره!

آرش به اندازه کافی گنده هست S0 (2) نیازی به یارکشی نداره 167
نقل‌قول: اول از همه یک سوال دارم. جدا مقاله رو خوندید؟ S0 (44) 
من از تو یه سوال دارم: تو که متن نظر منو خوندی و کاملا در راستای مقاله ی جناب عالیه، پس چرا سوال الکی میپرسی و بعدش یه ساعت واسه ما داستان تعریف میکنی؟ S0 (2)
نقل‌قول: اصل و پایه حرف، نسخه اصلی و خالص بازی هست. در کل دقت کردی اون حجم و سرویسی که باید برای دانلود محتویات اضافه استریت فایتر خرج کنی چه قدر از هزینه بازی میاد بالاتر؟ تازه اگر قطعی نداشته باشی و دعا دعا کنی که DNS کنسول با PSN شاخ با شاخ نشن که از اول دانلود شروع شه! یا کلا قطع شه!
هدف من فقط دادن یک نگاه اجمالی به صورت اقتصادی درباره بازی های هم سبک یا با تاریخ انتشار نزدیک و یکسان بود. این که بیایم برسی کنیم که کودوم بازی حرفه ای تره، اصلا کار منو شما و یک مقاله کتبی نیست! حالا خدا مارو توی اون مقاله از حمله فن بوی ها حفظ کند! Wall 
آخه مردک، تو باید همه اینایی که من گفتم رو تو اون مقاله میاوردی S0 (43) اومدی گفتی MK همه چی داره پس خوب است ولی SF همه چیش دانلودیه پس بد است. میخوای بهت آدرس بدم ببینی چقدر ایرانی همین SF ناقص رو خریدن و دارن باهاش حال میکنن؟ (درحال حاظر هیچ آپدیتی نیومده و ما همون نسخه اولیه بازی رو داریم) میخوای عکس بگیرم بذارم اینجا ببینی چقدر تو کل دنیا دارن بازی میکنن و ککشون هم نمیگزه؟
آخه این مقایسه س کردی؟ منم همه این حرفای جناب عالی رو گفتم دیگه! گفتم یا نگفتم؟ گفتم یا نگفتم؟ S0 (2)
شونصد دفعه تو خود متن و بعدش هم تو نتیجه گیری میگم "آهای مردم، این MKXL (ببینید شصت دفعه دارم میگم XLها، الان پاشید برید X بخرید دیگه خریت خودتونه S0 (2)) همه چیش کامله! هیچی دیگه نداره، فینیش، تمام، پایان، این دیگه ته ته MKXـه! اگه میخواید بخرید، اینو بخرید. ولی اگرم SFV کلی محتوای دانلودی داره (که بازم معلوم نیست چقدره حجمش ولی من حدس میزنم از این حجمهای فضایی که گفتم خیلی کمتر باشه) عوضش بازی عالیه، گیم پلی فوق العاده، گرافیک 20، موسیقی دیوانه میکنه، استیج ها پویا، همه چی عالیه فقط دوتا آپدیت کپکام بده بازی کامل میشه.
حالا اگه نمیتونی دانلود کنی، خب برو MKXL بخر، اگه گیم پلی نچندان پیچیده و بازی آسون و مفت میخوای که همینجوری الکی مشت بزنی برنده شی، خب برو MK، اگه خون و خونریزی و وحشی بازی دوست داری، بازم برو MK ولی اگه گیم پلی حرفه ای و بی نقص میخوای، گرافیک نسل 8 میخوای، شخصیت های متنوع میخوای، تم شاد و مبارزات خفن و هیجان انگیز دوست داری و صد البته اگه توانایی دانلود حجم بالا داری و یا بازی میخوای که تاریخ مصرفش 6سال دیگه س، خب بیا SFV بخر. پ.ن:اگه پولشو داری و فایتینگ خیلی دوست داری، جفتشو بخر حالشو ببر S0 (2)
حالا این داستانایی که سر دانلود تعریف کردی نمیدونم چی بود (خوشبختانه PS4 ندارم S0 (2)) و نمیدونم تا چه حد حرفت درسته (و چقدرش حرف رایگان S0 (2) ) ولی با اطمینان میگم که والا ما کاربرای استیم نه این دنگ و فنگا داریم نه این چرت و پرتا و مسخره بازیا! شما میتونی از خود استیم دانلود کنی، به هر دلیلی متوقف شد بعدا میتونی ادامه ش رو بری یا میتونی اصلا آپدیت رو از سایتا دانلود کنی و بریزی تو بک آپ استیمت (خیلی سخته؟)
شما اگه نخوای وارد بحث فنی بشی، بیخود میکنی دوتا بازی هم سبک رو مقایسه میکنی! S0 (2) معیارت و حرفی که داری میزنی غلطه. (اینقدر خودت رو نکش) نمیتونی فقط بخاطر اینکه یه بازی محتوای دانلودی زیادی داره بگی بصرفه نیست واسه ایرانیا (پَ اینهمه آدم حالیشون نبوده رفتن خریدن؟) باید معیارهای دیگه رو هم بسنجی. منم دیگه از بس گفتم زبونم مو درآورد (کندمش البته) دیگه هم نمیگم خسته شدم از بس حرف تکراری خودم رو هِی تایپ کردم. دیگه هرکی میبینه خودش بررسی کنه ببینه چی میخواد! (یعنی بجای XL برید X بخرید بعد بگید چرا این هیچی نداره، خودم میام نویسنده این تاپیک رو حلق آویز میکنم S0 (2))

باشه آقا نزن.  167
حالا اومدیم طرف یک سری رو بگیریم، بگیم نگران نباشید اینا هست، از اون یک سری دیگه که ماشالا همه مثل تو با توپ پر اومدن مارو ترور کردن S0 (45)
در کل دانکی نبودم که مقاله رو اول توی انجمن گذاشتم S0 (2) یک فاز جدیدی داشت، مطمئن بودم نواقصی داره که قرمز ته مقاله نوشتم نظر بدید S0 (2) چه قدر نوشتن یک چیز جدید سخته و دقت میخواد. از خبرنگاری بخوای بمری تحریریه همین میشه دیگه
ولی جدی بخوام بگم، متن درست بود ولی ناقص بود. فقط برای یک گروه رو بررسی کردم. برای کامل کردن قسمت اول و نوشتن قسمت های بعدی همه جکره مقایسه میکنم و به یک گروه خاص اکتفا نمی کنم. 
دمت گرم شیر فهممون کردی. دستت درد نگرفت؟ S0 (44) S0 (45)
(کاربرای گرامی خواهشا X نخرید. این موجیه میاد منو میکشه!)
پاسخ
بقیه یاد بگیرند  S0 (2) انجمن باید اینطوری بحث راه بندازیدا  S0 (2)
پاسخ
آپدیت نهایی:

بنا بر تصمیمات گرفته شده، در صورت دستیابی به کیفیت مطلوب و تعیین اصول کلی نوشتن این سری مقالات، قسمت های بعدی ادامه خواهد داشت.
باتشکر از دوستانی که مقاله را مورد بررسی و تحلیل قرار دادند و به ارتقا سطح کیفی آن کمک کردند تا اگر دوستانی در آینده خواستار نوشتن چنین مقالاتی با ایده جدید داده شده توسط اینجانب جهت "مقایسه" بودند، مشکلات و موارد ذکر شده را در نوشته خود لحاظ کنند.
با تشکر
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بدون عرض سلام | نامه‌ای به اکتیویژن Tyrion 2 2,151 06-15-2016, 05:13 AM
آخرین ارسال: Arash356
  زندگی نامه | Shinji Mikami خالق سری Resident Evil سجاد محمدی پور 0 1,262 02-11-2016, 07:10 PM
آخرین ارسال: سجاد محمدی پور
  زندگی نامه | Sam Lake - دنیایی سرشار از ایده های نو سجاد محمدی پور 0 1,629 02-05-2016, 10:18 PM
  زندگی نامه | Hideo Kojima -مردی که بازی را زندگی میکند سجاد محمدی پور 3 2,296 02-04-2016, 12:30 PM
  شخصیت شناسی / زندگی نامه ی Ezio Auditore در سری بازی Assassins Creed Sina Assassin 6 3,100 10-01-2015, 03:12 AM
آخرین ارسال: ARK1375

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان