امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیم‌اسپات ایرانی / نقد و بررسی گیمفا!
سلام خدمت همگی دوستان و کاربران عزیز سایت و انجمن گیمفا. در ابتدا جا داره که پیشاپیش فرا رسیدن سال نو رو خدمت شما تبریک عرض کنم و آرزوی سالی بسیار خوب و پر از موفقیت برای همتون از صمیم قلب دارم. 

امروز یک مقاله یا بهتره بگم یک مطلب از طرف یکی از کاربران گیمفا به نام mohireza برای من ارسال شد که ایده جالبی داشت و قشنگ هم نوشته شده بود. این مطلب  نقدی یا در واقع نوشته ای بود در مورد سایت و انجمن گیمفا که روند و فرمت نوشتاری مانند یک نقد و بررسی داشت و در واقع ما که خودمون همه را نقد می کنیم نقد کرده بود! البته بماند که نقدی است پر از لطف و محبت . 

من از ایشون خواستم که خودشون منتشر کنن این مطلب رو ولی تصمیم در این مورد رو به بنده واگذار کردند. از اونجا که اختیار این مطلب در دست بنده قرار گرفت تصمیم گرفتم تا در انجمن منتشرش کنم چرا که موضوع جالبیه و هم این که شاید در این اغاز سال جدید قدر سایت و انجمنی که داریم رو بیشتر بدونیم. انجمنی که شاید با در طول روز با کاربرای اون بیشتر از حتی اعضای خانواده مون گفتگو و صحبت داریم حالا به صورت نوشتاری.  با خودم گقتم که خالی از لطف نیست که این مطلب رو منتشر کنم و شما هم بخونیدش و با نظر یکی از کاربرا در مورد سایت و انجمنمون اشنا بشیم اون هم در قالب یک نقد مهربانانه. بنابراین مطلب رو بدون هیچ دستکاری و اضافه و کم کردن برای شما عزیزان قرار میدم تا شما هم بخونید. 

راستی اسمی که این دوست عزیز برای این مطلب در نظر گرفته بودند این بود:  

گیم‌اسپات ایرانی

چند روز دیگر دفتر سال 94 را هم با کلی خاطره و نوشته و عکس و... می بندیم و دفتر سال 95 باز می شود. در سال 94 جامعه بازیسازی ایران بیشتر پیشرفت داشت تا درجا و پسرفت، مانند بین المللی شدن بازی ارتش های فرا زمینی ولی کماکان گیمران ایرانی را حسرت به دل یک بازی زیبا و پر محتوا گذاشت که بتواند در عرصه جهانی تبدیل به یک اثر معروف شود. اما از سوی دیگر ایران سایت هایی دارد که این جا های خالی را تا حد زیادی پر می کنند، این سایت ها در عرصه ی گیمینگ هر کدام برای خودشان یک منبع خبری بزرگ برای سایت های کوچک محسوب می شوند و سایتی که امروز مورد بحث ماست یکی از بهترین اعضای این دسته است که باعث شده بسیاری از گیمران ایرانی به گیمر بودنشان افتخار کنند. سایت گیمفا یکی از سایت هایی است که اکثر اخبار دنیای بازی های ویدئویی را در دسترس ایرانیان قرار می دهد و همچنین بسیاری از بازی ها را می شناساند.این سایت چه از نظر اعداد و ارقام و چه از نظر کاربران در رتبه ی نخست سایت های گیمینگ ایران قرار دارد و انتظار می رود که این جایگاه تا مدت ها از آن این سایت باشد.
سایت خبری تحلیلی گیمفا از نظر محتوا و ساختار در وضعیت بسیار خوبی قرار داشته و دارد زیرا اخبار این سایت همیشه به روز و نقد ها و بررسی هایش همیشه بی طرف یا به قول خودمان بدون فن بازی بوده است.
بیشتر مطالب این سایت را اخبار،تریلر ها و پوشش های خبری تشکیل می دهند که حتی اگر با نگاهی کاملا ضد گیمفایی به این سایت نگاه کنیم باز هم می گوییم که این سایت در اطلاع رسانی کاملا سنگ تمام گذاشته البته گاهی اوقات می شد دید که سایت گیمفا چند روزی را در خلسه فرو رفته و پس از چند روز مانند یک بمب اخبار و نقد و بررسی های بسیاری را به کاربران ارائه می داد.
اما از طرف دیگر سایت نقدها و معرفی های بسیار زیبایی داشت که بعضی از آنها طوری کاربر را ترغیب به بازی کردن می کرد که ناگهان وسط بازی به خود می آمد و بعضی دیگر نیز چنان بر علیه بازی نوشته شده بودند که اگر یکی از آنها برای بازی ویچر 3 بود کمپانی CD Project RED کاملا منحل می شد،البته باز هم می گوییم که این سایت هیچ وقت طرفداری از یک سبک،کمپانی یا بازی به خصوصی را نکرده.
مطالب فرعی هم در این سایت وجود داشت که بیشتر راهنمایی بازی یا چند آموزش ساده و یا پست تبلیغاتی بودند و البته از حق نگذریم که بهترین مطلب فرعی سایت "قیمه گیم" بود که با نگاهی طنز و انتقادی نوشته شده بود.
از طرف دیگر ظاهر سایت نیز بی شباهت به مطالب آن نیست. رنگ بندی زیبای سفید،سیاه و قرمز برای قالب سایت و همچنین سریع یا به قول فرنگی ها quick  بودن قالب سایت که به دسترسی سریع به مطالب کمک شایانی می کند.از طرف دیگر باید این نکته را هم گفت که قالب ورژن موبایل سایت گاهی اوقات واقعا دست و پا گیر می شد و تبلیغات نیز به صورت ناموزونی ناگهان به وسط می پریدند و باعث رفرش صفحه یا خرد نمودن گوشی یا تبلت می شد.
اما باید به سایت گیمفا تبریک گفت که به جای استفاده از رنگ های زننده و قالب های مسخره یک قالب ساده را انتخاب کرد تا زیاد دست و پاگیر نباشد.
همانطور که می دانید یک سایت دو حالت بیشتر ندارد(اگر از این جهت نگاه کنیم)یا نویسنده های به قول خودمان باحالی دارد و به موفقیت می رسد یا نویسنده های چرتی دارد و یا اصلا نویسنده ندارد و به موفقیت که نمی رسد هیچ یک بمب اتم هم به سر مدیر سایت می زند.
سایت گیمفا خوشبختانه جزو گروه اول است و نویسنده هایش عالی و دست به قلم هستند.
نویسنده های سایت به سه گروه:تحریریه،خبرنگاران و نویسندگان فرعی تقسیم می شوند که مطالب خبرنگاران بیشتر و گروه تحریریه بزرگتر و راحت ترند،چرا که اگر به شرایط تحریریه ای ها و خبرنگاران سایت نگاه کنیم می بینیم وزنه ی اعضای تحریریه سنگین تر است.
خبرنگاران سایت همیشه اخبار خود را از منابع مختلف جمع آوری و به صورت ترجمه شده در اختیار کاربران و بازدیدکنندگان قرار می دهند و در برخی مواقع هم که مراسم های بزرگ وجود داشته باشند در صورت امکان در آنجا حاضر شده و به صورت زنده یا غیر زنده اخبار مراسم را پوشش می دهند.چون اخبار گیم هم روز به روز داغتر می شود در نتیجه کار خبرنگاران گیمفا هم سخت و لذت بخش است.
از سوی دیگر بخش تحریریه تنها نقطه ی اشتراکشان با خبرنگاران سایت همان بخش سخت و لذت بخش بودن است و بقیه اکثرا نقاط تفاوتند تا اشتراک.اعضای بخش تحریریه بیشتر به نقد و بررسی بازی ها یا به تحلیل فیلم ها و عکس ها یا هم به بخش های مختلف بازی می پردازند.اعضای بخش تحریریه خیلی راحت پشت صندلیشان می نشینند و بازی می کنند و بعد قسمت سخت کار آغاز می شود که حتی از باس فایت های گاد آف وار هم سخت تر است.این گروه بعد از اینکه به بخش های مختلف بازی سرک کشیدند و با همه ی نقاط قوت و ضعفش آشنا شدند باید نقد بازی را در سایت قرار دهند که این کار باید حد الامکان بدون اسپویل(فاش) کردن انجام شود و خب نتیجه می گیریم کار طاقت فرساییست.
همچنین همانطور که عرض شد این سایت دارای نویسندگان فرعی نیز می باشد که خب با مطالب زیبایشان نمی توان آنها را فرعی نامید اما چون در لیست اعضای تیم گیمفا حضور ندارند مجبوریم آنها را با این نام بشناسیم.
اینجا جا دارد به عنوان یکی از کاربران گیمفا از اعضای تحریریه و خبرنگاران این سایت به خصوص آقای آقابابایی تشکر به عمل آورم.
ولی همه ی این بخش های سایت یک طرف کاربران و بازدید کنندگان گیمفا با نظراتشان طرف دیگر.همانطور که می دانم و می دانید هر سایتی برای موفقیت به کاربر هم احتیاج دارد که گیمفا از این نظر همیشه حرف اول را در بین دیگر سایت های هم نوعش در ایران می زند.سایت گیمفا کاربرانی دارد که 9/99 درصدشان گیمر هستند و آن 1/0 درصد هم به خاطر کار های دیگر از این سایت بازدید کرده اند.
اگر نگاهی به مطالب این سایت بیاندازیم می بینیم که هیچ کدام بدون نظر نیستند و همه و همه از نظرات کاربران خوب گیمفا بهره می برند،البته درست است که نظرات هیچ یک از کاربران هیچ سایتی نباید توهین آمیز باشد اما دعوا و کل کل کاربران نیز یکی از تجربه هایی است که هر سایت و کاربری باید داشته باشد،اما دعوا و کل کل کاربران گیمفا نیز کاملا دوستانه است و در حدی نیست که منجر به بن شدن کاربر شود.
از سوی دیگر انجمن گیمفا نیز یکی دیگر از محاسن این سایت است به طوری که اگر همین الان به این انجمن سر بزنید جدیدترین پست به تازگی آپ یا نوشته شده است.کاربران انجمن گیمفا در محیطی کاملا دوستانه به بحث و تبادل نظر در مورد بازی ها می پردازند و می توانید جواب اکثر سوال هایتان را در این انجمن بیابید و همچنین شما می توانید بعضی از مطالب انجمن را در سایت نیز مشاهده کرد که این نشاندهنده ی سطح بالای کاربران این انجمن می باشد.
در پایان یک جمع بندی کوتاه جایز است نه چیزی دیگر.
سایت گیمفا در طی سال های اخیر کمک بسیاری به پیشرفت صنعت گیم در بین گیمران ایرانی کرده.تا چند سال پیش جامعه ی گیم ایران اطلاعات چندانی از جزئیات و ریز اخبار های از هنر محبوب خودش نداشت اما حالا به لطف سایت هایی مانند گیمفا این امکان برای همه فراهم شده.
سایت گیمفا به لطف کاربران و نویسندگان و همچنین مدیریت حرفه ای خود توانسته جایگاهی را در دل گیمران ایرانی به دست آورد که بدست آوردنش کار بسیار بسیار سختی می باشد.این سایت توانسته با پوشش همه جانبه ی دنیای بازی های ویدئویی ایرانیان را در این دنیا داناتر و شناخته شده تر کند و خود را نیز به عنوان بزرگترین منبع اخبار و اطلاعات گیم در ایران معرفی کند.
با امید موفقیت روز افزون برای این سایت و نویسندگان و کاربرانش
نقاط قوت:حرفه ای بودن تیم سایت،پوشش سریع اخبار،نقد های بی طرفانه،زیبایی ظاهری و...
نقاط ضعف (بسیار سخت گیرانه):گاهی در خلسه فرو رفتن سایت،ارائه ی مطالبی که برای سایت ریسک بزرگی بود،ضعیف بودن قالب مخصوص موبایل
[تصویر:  iya6_thumb-1920-546659.jpg]
پاسخ
خیلی عالی بود دمتون گرم 113 امتیاز من 10 از 10

[تصویر:  SCREEN_TLOU2_Teaser_05.0.jpeg]

پاسخ
با تشکر فراوان از دوست عزیزمون بابت نقد جالبشون از سایت و لطف نظری که داشتند.
با این حال 9.9 نمره فوق العاده بالایی هستش به نظر بنده  S0 (2) یعنی به عبارتی انگار هیچگونه نقصی در هیچ کجا به چشم نمیخوره.
عملکرد بچه ها فوق العادست و دمشون گرم داره. اصلا قصد ندارم بگم که ما هیچی نیستیم چون که عملکرد الحق والانصاف در بیشتر موارد خوب و حتی فوق العاده بوده!
نمره 7.5 الی 8 فکر می کنم خیلی شایسته تر می شد و به نظرم هیچ سایتی لایق 9.5 به بالا حتی شاید 9 هم نیست!
خبری دیر پوشش داده میشه، اشکالی در رسوندن منظور پیش میاد، نقدی بیش از حد نمره میده یا نمیده، یا بازی دیر نقد میشه، مشکلات نگارشی پیش میاد و غیره که همین ها هرچند تا حدی طبیعی هستند و مطمئن باشید که هیچ کجای دنیا بدون خطا و با راندمان 100 درصد نیست، ولی همین ها هم نمیزارند که 9.9 به وجود بیاد.
نگید که اصلا مطلب رو نخوندم و دارم میگم فقط امتیاز اون ته چون اینطور نیست خدایی ظلم نکنید  S0 (2) ولی همیشه در آخر توضیحات و نقد یک نفر، اون امتیاز خیلی مهمه که جمع بندی فرد رو میرسونه.
با این حال تشکر ویژه ای از تمامی همراهان عزیز گیمفا دارم که ما رو حمایت می کنند. تمامی خوبی هایی که میبینید و ازش تعریف می کنید، به خاطر حضور خودتون به وجود اومده [تصویر:  s0%20(74).gif][تصویر:  s0%20(74).gif][تصویر:  s0%20(74).gif]
عرض خسته نباشید و تشکر هم به کادر عزیز گیمفا که کم نمیزارند با زحمات خودشون [تصویر:  s0%20(74).gif][تصویر:  s0%20(74).gif]
پاسخ
با تشکر از دوست خوبمون برای لطفی که به ما داشتند. بدون شک هیچکدوم از این محبوبیت‌ها، بدون مدیریت درست و فعالیت از جان و دل بچه‌ها میسر نمی‌شد.
بچه‌های خبرنگاری، مخصوصا سرپرست عزیز، آرش سعاتمند واقعا از همه فعالیت‌های دیگه‌شون میزنن تا بتونن اخبار رو به موقع و خیلی سریع به دست مخاطب برسونن. 
بچه‌های تحریریه هم همیشه خوب بودن و با نقد ها و مقاله‌هاشون کاربرها رو جذب کردن... سعید آقابابایی هم که دیگه جای حرفی براش باقی نمیمونه که یکی از عمده موفقیت‌های ما به خاطر وجود ایشون هست.
امیر حاجی زاده عزیز که لحظه‌ای اجازه نمیده انجمن به بی‌نظمی گرایش پیدا کنه... همیشه در انجمن حضور داره و فعالیت تک تک افراد رو زیر ذره بین قوی خودش داره... جا داره اینجا یک عذر خواهی هم ازش داشته باشم که هیچ وقت لینک یوتیوب برای آپلود بهش نمیدم و همیشه اذیتش میکنم... شرمنده امیر جان و خیلی ممنونم ازت S0 (29)
بالاتر از همه این‌ها حامد زاهدی قرار داره که بار سنگینی رو دوشش هست و هیچ وقت خم به ابرو نیاورده... تو بدترین شرایط با اعضا و کاربران هم فکری و مشورت می‌کنه و همیشه بهترین تصمیم‌هارو برای سایت می‌گیره... 

تلاش می‌کنیم تا سال 1395 برای سایت گیمفا از امسال هم بهتر و پربارتر بشه... به امید خدا...
[تصویر:  y0m7deepvqx6.jpg]

Darkness travels along my sight...Opening the windows to reveal the light
BAT#
پاسخ
جا داره یه خسته نباشید بگم خدمت نوسنده گرامی که لطف کردن و این نقد رو نوشتن... 
همونطور که بعضی از دوستان میدونن، بنده مدتی هست که دیگه توی سایت فعالیتی ندارم و فقط توی انجمن یه مخاطب به حساب میام... با این حال همیشه به گیمفا حس تعلق دارم و حرف هایی هم که گاهی اوقات میزنم فقط به این دلیله که سایت (هنوز) واسم مهمه! 
در هر صورت با خوندن نوشته این دوستمون یه سری حرف ها اومد توی ذهنم که گفتنش خالی از لطف نیست. هر چند امیدوارم که بعدش عزیزان نگن که «شایان منافق بود و قصد تفرقه انداختن داشت!»
اول از همه باید از تمام تیم تشکر کنم چون دوستان واقعا زحمت میکشن... دوم اینکه با حرف های آرش سعادتمند عزیز کاملا موافقم و صحبت های ایشون حرف های منم هست...
ولی موردی که بیشتر از همه روش تاکید دارم اینه که الان هممون میدونیم که این دوستمون که زحمت کشیدن و مطلب رو نوشتن، لطف خـــیـــلـــی زیادی به گیمفا کردن... مطلب بیشتر یه تمجیدیه هست تا یه نقد... توی بدنه اصلی مقاله و متن اصلی، فقط یه نقطه ضعف گفته شده و اونم قالب موبایل هست! پیشنهاد میکنم حداقل برای بهتر شدن نقد و نزدیک تر شدنش به واقعیت یه نگاه اجمالی به نظرات عزیزان در صفحه اصلی و بعضا در همین انجمن بندازید! هر سایتی ضعف داره و گیمفا هم از این قاعده مستثنی نیست!
جالب تر از تمام این موارد، بحث من بر روی انتشار این مقاله توی انجمن هست و لیست تشکرات و... 
قبول دارم که بعضی از حرف های نویسنده درست بود و کل مجموعه باید از خوندن این نوشته خوشحال بشن اما اگه یه مطلب هم منتشر میشد که شدیدا گیمفا رو نقد میکرد بازهم با این خیل عظیم استقبال عزیزان رو به رو میشد؟ مطمئنا نه!
شما رو ارجاع میدم به نقد و بررسی یکی از عناوین تل تیل که دوست و همکار سابق عزیزم در همین انجمن منتشر کرد (بنا به دلایل بیشماری اسم نمیبرم!) و توی اون مقاله به صورت غیر مستقیم سایت و عوامل رو نقد کرده بود... واکنش و بازخورد بعضی از عوامل بعد از انتشار اون مقاله واقعا ستودنی بود S0 (43)
حرفم رو کوتاه کنم و وقتتون رو نگیرم: 
اول از همه اینکه هممون انتقاد پذیر باشیم... هممون!
دوم اینکه بهتره با یک مقاله تعریف و تمجید خودمون رو گم نکنیم و با یک مقاله انتقادی هم واکنش های عجیب و غریب نشون ندیم... 
سوم اینکه سعی کنیم از انتقادات درس بگیریم و بدونیم که انتقادات به مراتب خیلی بیشتر توی پیشرفت ما تاثیرگذاره تا تعریف و تمجیدات...
و در نهایت اینکه واقع بین باشم و برای پیشرفت تلاش کنیم... نه خودمون رو زیادی دست کم بگیریم و نه زیادی دست بالا !

پ.ن: دوستان خواهشا اگه بحثی هست توی این پست ادامه ندین که بیشتر از این بهمون نگن منافق S0 (24)  اگه بحثی هست بنده توی یادداشت ها در خدمتم... با سپاس   S0 (74)
[تصویر:  big_boss_edit7.jpg]
?Sigint: Snake, why are you smoking a Cigarette
.Naked Snake: It's a Cigar
.Sigint: Cigar, Cigarette, same thing
!Naked Snake: It's *NOT* the same thing

پاسخ
ایده خلاقی بود امیدوارم بیشتر از این نقد ها ببینم
[تصویر:  u2u6lkk2gtcs.gif]
پاسخ
با سلام خدمت تمامی دوستان گیمفایی که لطف کردن و ما(و یه جورایی بیشتر بنده) رو از نظرات شون بهره مند کردند.
اول اینکه شما دوستان عزیزی که می گفتید نقد بیشتر تمجیدیه هست تا نقد بله با حرفتون موافقم ولی چون دمدمای عیده نخواستم شما رو ناراحتتون کنم و همینجا قول میدم بعد عیدم همین موضوع رو داشته باشم و اینبار به جای مادری مهربان(من پسرما اشتباه نکنید!) بشم معلمی سخت گیر که اون موقع فکر می کنم عدالت منصفانه رعایت میشه و حق کسایی که می خواستن ایرادای سایت هم گفته بشه ضایع نمیشه و خوب اونوقته که می تونین روی دوم سکه رو هم ببینین.
عید همگی تونم پیشاپیش و پساپس مبارک باشه.
در پناه حق باشید یا علی مدد
پاسخ
(03-17-2016, 06:20 PM)saeed aghababaee نوشته است: اما دعوا و کل کل کاربران گیمفا نیز کاملا دوستانه است و در حدی نیست که منجر به بن شدن کاربر شود.
درود
این قسمت رو که خوندم فهمیدم دوست عزیزی که مقاله رو نوشته هیچ آشنایی ای با گیمفا نداشته و همچنین از گذشته ی پر التهاب آن!
دوست عزیز باید خدمتت عرض کنم از زمانی که گیمفا شکل گرفته خیلی ها بن شدند و صد البته بدون دلیل قانع کننده.فقط چون نظراتشون حرفه ای و کل کل های بینشون هم فوق حرفه ای بوده.مشخصه که بهترین راه هم بن کردن آن هاست.البته برای اونها هم فرقی نداشت چون الان اکثر کاربرای حرفه ای که بن شدند رفتند به بازی سنتر (واسه همینه که به یه سایت حرفه ای تبدیل شده).
الان نظراتی که در گیمفا مشاهده میشه خیلی آماتور گونه است که توسط عده ای نوب ارسال میشه و مدیر ها هم اصلا همینو می خواستند تا به درد سر نیفتند.
واسه ی نمونه هم اینو ببینید
[تصویر:  f6RTq.png]
و البته همین الان پر است از اینگونه کامنت ها!!
در کل این مطلب بیشتر شبیه تمجید و تعریف از سایت بود تا یه نقد منصفانه.البته نویسنده حقم داره،اگه کمی انتقاد میشد و مقاله هم کمی تند تر مطمئنا مورد قیول مدیران قرار نمیگرفت.
حرف زیاده برا گفتن ولی واقعا در آخر بگم تشبیه کردن و نسبت دادن گیمفا به گیم اسپات مثه این می مونه روز باشه و ما بگیم شب است.
تمام.
پاسخ
(03-18-2016, 12:48 PM)cttr نوشته است:
(03-17-2016, 06:20 PM)saeed aghababaee نوشته است: اما دعوا و کل کل کاربران گیمفا نیز کاملا دوستانه است و در حدی نیست که منجر به بن شدن کاربر شود.
درود
این قسمت رو که خوندم فهمیدم دوست عزیزی که مقاله رو نوشته هیچ آشنایی ای با گیمفا نداشته و همچنین از گذشته ی پر التهاب آن!
دوست عزیز باید خدمتت عرض کنم از زمانی که گیمفا شکل گرفته خیلی ها بن شدند و صد البته بدون دلیل قانع کننده.فقط چون نظراتشون حرفه ای و کل کل های بینشون هم فوق حرفه ای بوده.مشخصه که بهترین راه هم بن کردن آن هاست.البته برای اونها هم فرقی نداشت چون الان اکثر کاربرای حرفه ای که بن شدند رفتند به بازی سنتر (واسه همینه که به یه سایت حرفه ای تبدیل شده).
الان نظراتی که در گیمفا مشاهده میشه خیلی آماتور گونه است که توسط عده ای نوب ارسال میشه و مدیر ها هم اصلا همینو می خواستند تا به درد سر نیفتند.
واسه ی نمونه هم اینو ببینید
[تصویر:  f6RTq.png]
و البته همین الان پر است از اینگونه کامنت ها!!
در کل این مطلب بیشتر شبیه تمجید و تعریف از سایت بود تا یه نقد منصفانه.البته نویسنده حقم داره،اگه کمی انتقاد میشد و مقاله هم کمی تند تر مطمئنا مورد قیول مدیران قرار نمیگرفت.
حرف زیاده برا گفتن ولی واقعا در آخر بگم تشبیه کردن و نسبت دادن گیمفا به گیم اسپات مثه این می مونه روز باشه و ما بگیم شب است.
تمام.
دوست عزیزم، برادر من، خوب و... خب دیگه یهو بگید سایت گیمفا یه سایت تازه کاره که پاتوق کاربرای نوب سادست و این رتبه رو هم با پارتی بدست آورده دیگه!!! ببینید من قبول دارم این نظرات خیلی ساده هستن و حرف شما کاملا متینه ولی نمیشه که همه ی کاربرای یه سایت پرو باشن و هیچ تازه واردی بینشون نبشاه درضمن اینکه این نظرات تو همین بازی سنتر شمام هستن مثلا اینو ببینین[تصویر:  bazicenter.JPG]
من با اینکه نفهمیدم ایشون دقیقا چی گفتن،دفاع کردن از بازی یا نقطه ضعفشو گفتن ولی تا جایی که مغز معیوبم قد می‎ده ایشون تنها نظرو در مورد بازی دیینگ لایت دادن که همین دیگه فقط یدونه قمه ی بازی رو دیدن اومدن گفتن بازی خشن ترین بازی تاریخه(اینم در نظر داشته باشیم که این بازی بعد از بازی Xcom 2 جدیدترین نقد این سایته که من نقد این بازی رو حدودا یک ماه و نیم پیش تو گیمفا می خوندم که توسط آقای آقا‌بابایی نوشته شده بود.)
این نظری رو هم که شما عکسشو گذاشتید برای جدیدترین مطلب سایته که خب معلومه نظراتش کمتره و هنوز خیلی از کاربرا نخوندنش
در آخر توجه شما رو به نظر یکی از کاربرای این سایت جلب می کنم تا ببینید نوب ها و تازه کار ها همه جا هستن.
[تصویر:  Capture.JPG]
البته بگم که من اصلا قصد توهین به سایت بازی سنتر رو ندارم چون این سایت هم یک سایت کاملا حرفه‌ای و کاملیه و  علاوه بر این خودم خیلی بهش سر زدم و اطلاعات جمع کردم و این سایت هم مثل گیمفا واسم عزیزه.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اقامت استرالیا از طریق خرید ملک 2022، بررسی شرایط و هزینه خرید ملک asow99 0 911 12-29-2021, 05:33 PM
آخرین ارسال: asow99
  // توئیت‌های بروبکس گیمفا // Station 261 70,887 06-05-2021, 12:01 AM
آخرین ارسال: Maziyar Hemmati
  [سرگرمی و دورهمی] به Crew گیمفا در بازی Gears POP بپیوندید White Beard 0 1,153 09-07-2019, 08:36 PM
آخرین ارسال: White Beard
Wink برو بچ گیمفا alisalar11 0 1,046 05-11-2019, 03:47 PM
آخرین ارسال: alisalar11
  افتتاح سرور ایرانی تحت استیم راست (Rust) Mr.Kaneki 6 4,774 08-05-2017, 03:03 PM
آخرین ارسال: nekerko

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان