امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیم پلی هر روز کم رنگتر از دیروز
(03-14-2015, 11:20 PM)Dexter morgan نوشته است: نظر خاصی در رابطه با نکات نگارشی مقاله ندارم! ولی از مفهوم چرا...
شما مطمئنا منظورتون مخاطب  ایرانی و همینطور کاربران گیمفا هست! چونکه من مطمئن هستم که هیچ گونه از سایت های خارجی و کاربراشون اینگونه نیستند و صد البته من خودم خیلی هارو میشناسم که  گیمپلی خیلی براشون مهم باشه که توی این سایت نیستند! بعدش قسمت اول مقاله خیلی جالب بود واقعا خیـــلی:| عزیز من اون تریلر 30 ثانیه ای که هیچی توش گیمپلی وجود نداشت رو شما میخواید بیان در رابطه ی گیمپلی صحبت کنند؟ ولی اگر شما اون تریلر 15 دقیقه ای psx رو ببینید میفهمید که گیمپلی این بازی چقدر خوب کار شده بسیاری کارهای جدید مثل از صخره بالا رفتن و همینطوری بزرگ تر شدن محیط که به گیمپلی کمک شایانی میکنه رو میتونید ببینید!
من نظری در رابطه با رایز ندارم ولی اوردر رو چون بازی کردم میگم! بازی اوردر به صراحت میتونم بگم گیمپلی خوبی داشت! مشکلش کمی گیمپلی بود! به قول معروف بازی ای که توی یک روز (حدود ده ساعت) تموم بشه واقعا ارزش 60 دلار نداره با احتساب اینکه تازه بازی قسمت انلاین نداشت! اوردر گان پلی واقعا جالب و همینطوری تفنگ های جالبی داشت و گیمپلی و کاورگیری خوبی نیز داشت! ولی تا اونجایی که از کسایی که رایز رو بازی کردن علاوه بر کم بودن گیمپلی مشکلات گیمپلی زیادی داشت!
در کل قبول دارم که به قسمت داستان و گیمپلی به حد کافی توجه نمیشه (به جز چند شرکت) ولی با مثال هاتون موافق نبودم که دلایلش هم گفتم!
موفق باشید.
دوست عزیز ممنون که مقاله را خوندی.
درباره حرفات باید بگم که مخاطب من فقط ایرانی ها و سایت گیمفا نیست بلکه منظورم کلی هستش و به شما باید بگم که رفتار ها و فن بازی هایی که اینجا می بینید مطمن باشید که در همه جا وجود داره و در بعضی کشور ها حتی بیشتر.و من نمی گم که هیچ کسی خواهان گیم پلی نیست اگه نبود که بازی هایی مثل رایز شکست نمی خوردن و من دارم میگم که تعداد این افرادی که گرافیک را به گیم پلی ترجیح میدن و یا اون شرکتایی که گیم پلی را فدای گرافیک می کنند دارن روز به روز زیاد میشن.
درباره سوال دوم هم باید بگم که شما زه کل منظورمو نفهمیدید برای این میگم که اصلا من بحثم در مثال اول بدی گیم پلی نبود بلکه کم اهمیت دادن گیم پلی از سوی گیمر ها بود حالا می خواد این انچارتد گیم پلی شاخی داشته باشه یه نه من منظورم چیز دیگست.در ضمن من هر دو تریلر و بازخورد ها و نطرات اون ها را دیدم و بر اساس حقیقت نوشتم.
و در مثال دوم دقیقا منظورم فدا کردن گیم پلی بود.دوست عزیز هر دو می دونیم که اگه دو بازی اوردر و رایز شکست خوردن فقط و فقط برای ضعیف بودن در گیم پلی بود پس این بحث که من چرا گیم پلی این دو بازی را مثال زدم دیگه خودت بهتر میدونی.

ولی من احساس میکنم این مثال های خوبی بودند که گفتم،اول یه بازی را مثال زدم که منتشر نشده و هایپ ها شرکت و نظرات کاربران را براش گفتم.که با این حساب میشه فهمید کسی به گیم پلی انچارتد فکر نمیکنه و در مثال دوم هم دو بازی را مثال زدم که منتشر شده بودند و دلیل عدم موفقیت انها فدا کردن گیم پلی بود.
زندگی یک قاتــــل

[تصویر:  assassins-creed_00285655.jpg]
پاسخ
دوست عزیز ممنون که مقاله را خوندی.
درباره حرفات باید بگم که مخاطب من فقط ایرانی ها و سایت گیمفا نیست بلکه منظورم کلی هستش و به شما باید بگم که رفتار ها و فن بازی هایی که اینجا می بینید مطمن باشید که در همه جا وجود داره و در بعضی کشور ها حتی بیشتر.و من نمی گم که هیچ کسی خواهان گیم پلی نیست اگه نبود که بازی هایی مثل رایز شکست نمی خوردن و من دارم میگم که تعداد این افرادی که گرافیک را به گیم پلی ترجیح میدن و یا اون شرکتایی که گیم پلی را فدای گرافیک می کنند دارن روز به روز زیاد میشن.
نگاه کنید عزیز من مطمئن باشید هیچ گونه شرکتی گیمپلی رو فدای گرافیک نمیکنه مگر اینگه یک شرکت بدردنخور باشه قبول دارم خیلی ها به گرافیک توجه خاصی میکنن حتی خود من برام مهمه که گرافیک یک عنوان بالا باشه(حالا چه گرافیک هنری یا...) ولی خیلی ها هستن که گیمپلی براشون مهمه! و صد البته اگر گیمپلی یک بازی بد باشه مطمئن باشید که هیچ کس اون بازی رو نمیخره
درباره سوال دوم هم باید بگم که شما زه کل منظورمو نفهمیدید برای این میگم که اصلا من بحثم در مثال اول بدی گیم پلی نبود بلکه کم اهمیت دادن گیم پلی از سوی گیمر ها بود حالا می خواد این انچارتد گیم پلی شاخی داشته باشه یه نه من منظورم چیز دیگست.در ضمن من هر دو تریلر و بازخورد ها و نطرات اون ها را دیدم و بر اساس حقیقت نوشتم.
دقیقا! من فکر میکنم شما بازخورد و نظرات کاربران گیمفا رو خوندید! خب وقتی یک نفر اون تریلر اولی رو میبینه نمیتونه که به گیمپلی اهمیت بده چون هیچ گیمپلی ای رو نشون ندادن ولی وقتی اون تریلر بعدی رو نشون دادن من شخصا توی فرومی که بودم خیلی بحث ها در رابطه با گیمپلی شده بود!
و در مثال دوم دقیقا منظورم فدا کردن گیم پلی بود.دوست عزیز هر دو می دونیم که اگه دو بازی اوردر و رایز شکست خوردن فقط و فقط برای ضعیف بودن در گیم پلی بود پس این بحث که من چرا گیم پلی این دو بازی را مثال زدم دیگه خودت بهتر میدونی.
همینطوری که بالا نوشتم به هیچ عنوان قبول ندارم اوردر گیمپلی بدی داره مشکل با هوش مصنوعی ضعیف! شاید مقدار زیاد کاتسین ها! و زمان تموم شدن بازی خیلی کم بود و البته گیمپلی بازی خیلی کم بود!(منظورم اینه که نسبت به کاتسین ها مقدار گیمپلی کم بود!) ولی از لحاظ فنی گیمپلی مشکلی نداشت!

ولی من احساس میکنم این مثال های خوبی بودند که گفتم،اول یه بازی را مثال زدم که منتشر نشده و هایپ ها شرکت و نظرات کاربران را براش گفتم.که با این حساب میشه فهمید کسی به گیم پلی انچارتد فکر نمیکنه و در مثال دوم هم دو بازی را مثال زدم که منتشر شده بودند و دلیل عدم موفقیت انها فدا کردن گیم پلی بود.
پاسخ
آقای موریگان شما وقتی برای یه بازی 200 هزار تومن پول میدی، انتظار یه سرگرمی درست و حسابی رو داری نه اینکه 8 ساعت، فوقش 10 ساعت که اونم حداکثر3 ساعتش گیم پلی اصلیه و بقیه ش دکمه زنی! مگه ps2 هست که 2 تومن بدی مثلا خدای جنگ بخری که 6 ساعته تموم بشه بازی؟
جدا از اون آیا بعد از تموم شدن این بازی، ارزش تکرار داره؟
آیا داستان نصفه نیمه نیست؟
چرا کلا باید دوتا به اصطلاح باس فایت با گرگینه ها داشته باشه که جفتشون فقط دکمه زنی باشه و جفتشون هم عین هم باشن؟
کدوم آدم عاقلی 200 میده به این بازی اگه بدونه داره پول یه بازی ناقص و پر ایراد رو میده؟

متاش حتی 65 هم نباید میشد
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
(03-15-2015, 04:06 PM)Dexter morgan نوشته است: دوست عزیز ممنون که مقاله را خوندی.
نگاه کنید عزیز من مطمئن باشید هیچ گونه شرکتی گیمپلی رو فدای گرافیک نمیکنه مگر اینگه یک شرکت بدردنخور باشه قبول دارم خیلی ها به گرافیک توجه خاصی میکنن حتی خود من برام مهمه که گرافیک یک عنوان بالا باشه(حالا چه گرافیک هنری یا...) ولی خیلی ها هستن که گیمپلی براشون مهمه! و صد البته اگر گیمپلی یک بازی بد باشه مطمئن باشید که هیچ کس اون بازی رو نمیخره
دقیقا! من فکر میکنم شما بازخورد و نظرات کاربران گیمفا رو خوندید! خب وقتی یک نفر اون تریلر اولی رو میبینه نمیتونه که به گیمپلی اهمیت بده چون هیچ گیمپلی ای رو نشون ندادن ولی وقتی اون تریلر بعدی رو نشون دادن من شخصا توی فرومی که بودم خیلی بحث ها در رابطه با گیمپلی شده بود!
همینطوری که بالا نوشتم به هیچ عنوان قبول ندارم اوردر گیمپلی بدی داره مشکل با هوش مصنوعی ضعیف! شاید مقدار زیاد کاتسین ها! و زمان تموم شدن بازی خیلی کم بود و البته گیمپلی بازی خیلی کم بود!(منظورم اینه که نسبت به کاتسین ها مقدار گیمپلی کم بود!) ولی از لحاظ فنی گیمپلی مشکلی نداشت!

دوست عزیز شما چرا میگید هیچ شرکتی گیم پلی را فدا نمی کنه.شما فکر میکنید فدا کردن گیم پلی چیه؟؟؟همین اول باید بگم فدا کردن گیم پلی این نیست که شرکت ها یک گیم پلی پوچ و الکی بسازند و گیم پلی را بخش بی هوده ای از بازی بدانند بلکه فدا کردن این است یک شرکتی در طول دوران ساخت بازی بیشتر تمرکزش را روی عناصر گرافیکی میگذاره و همین باعث میشه که به حد کافی به بخش گیم پلی رسیدگی نکنه و عناصر سرگرم کننده و خوب در این بخش قرار نمیده در نتیجه گیم پلی فدای توجه بیشتر به گرافیک میشه و وقت زیادی برای کار کردن روی گیم پلی نمی مونه.و باید بهت بگم که هیچ وقت من نگفتم گرافیک چیز بیهوده ای هست.همین گرافیک یکی از فاکتور های بازی هستش که البته در اخرین الویت در یک بازی قرار داره منم بحثم بیهوده بودن بخش گرافیک نیست بلکه بحثه من بهم ریختن تعادل فاکتور های یک بازی است بر فرض مثال همین گرافیک اخرین فاکتور هست ولی اکثرا دارن به چشم اولین الویت بهش نگاه میکنند.منم در جواب نظره قبلی دقیقا بهت گفتم که گیم پلی اگه بهش اهمیت داده نشه بازی نابود میشه مثال هیمن رایز و همین حرف را دقیقا در مقاله هم زدم حالا که چرا تو این موضوع را دوباره کشیدی وسط نمیدانم!

واقعا نمیدونم که چقد من باید سر این قضیه بحث کنم که منظورم کلی بود نه گیمفا.حالا اینجا دو حالت داره یا منظورمو نمی فهمی که اگه اینطور باشه واقعا فهمت کوره.یا نمی خوای منظورمو بفهمی که اون بحثش جداست.بحث من کلی بود خیلی ها به انچارتد دارند فقط به عنوان گرافیک نگاه میکنند.اول باید بگم که هایپ هایی که شرکت های بازی سازی برای بازی میان انجام میدن بر اساس اون چیزی هست که فکر میکنند که طرفدار با شنیدنش مشتاق تر شود.پس حال که ما می بینیم هر روز خبر و هایپ از بخش گرافیکی انچارتد می شود از این رو می توان فهمید که خیلی از طرفداران خواهان گرافیک هستند نه گیم پلی.بعدشم باید بگم که هیچ شرکتی ایران را به چشم یک کشور پر از گیمر نمی بیند و خیلی ها هم نمی دانند که ایرانی ها اصلا علاقه ای به گیم داشته باشند پس شرکت سازنده نمیاد سایت های ایرانی رو رصد کنه بلکه کلی بازخورد ها را رصد میکنه.
پس نگو فقط گیمفا

باز دوباره به این قضیه برخوردیم که شما منظورمو نمی فهمید اگه می فهمیدید حرفی از هوش مصنوعی بد یا حرف از مشکلات فنی که کاملا بحثش جداست نمی زدید.شما فکر می کنید گیم پلی اوردر خوبه؟؟؟ باید بگم که بازم این حرف را یا از روی فن بازی و تعصب یا از روی تجربه نکردن میزنید.شما فکر می کنید گیم پلی در اوردر فدا نشده باید بگم اشتباه میکنید بلکه اگر فدا نشده بود در بازی کلی صحنه سینماتیک و کی کاتسین نمی دیدید که فقط داشت قدرت گرافیکی را نشان میداد و تجربه بازی کردن را از گیمر میگرفت و تبدیل به یک صحنه سینماتیک همانند فیلم میکرد.شما فکر می کنید فدا نشده اگه نشده بود بازی انقدر زمان گیم پلیش کم نبود تازه 90% از همین زمان صرف صحنه های سینماتیک شود.
کلا من به کسی تهمت نمی زنم ولی از طرز بیان شما و ادامه دادن شما به این بحث ها من حرفاتون را دقیقا از روی فن بازی می بینم.

زندگی یک قاتــــل

[تصویر:  assassins-creed_00285655.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  گیم پلی هر روز کم رنگ تر از دیروز 2 mnhgm 2 1,247 07-01-2016, 07:59 PM
آخرین ارسال: mnhgm

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان