امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک عمر خاطره | 10 بازی تاثیر گذار و احساسی
به نام خدا

امروزه بازي هاي رايانه اي جزوي از زندگي هر کدوم از ما شده. طوري که خيلي از گيمر ها براي لذت بردن بيشتر از بازي حاظرند هزينه گزافي صرف خريد رايانه هاي شخصي کنند.ما بيشتر وقت خود را پاي بازي هاي رايانه ميگذاريم.خيلي از بازي ها در خاطرات ما نقش بسته و هر از گاهي اگر اهنگي از ان بازي به گوشمان بخوره به وجد مي اييم.چه چيزي باعث ميشه که يه گيم رو وقتي چندين و چند سال پيش بازي کرديم رو وقتي دوباره بازي ميکنم روحمون تازه ميشه و حسه خاصي بهمون دست ميده.شده يه بازي اشک از چشمان شما جاري کنه؟
در اين مقاله ميخوايم 10 تا از احساسي ترين و تاثيير گذار ترين بازي هاي رايانه اي رو با هم برسي کنيم.با من و وبسايت گيمفا در ادامه مطلب همراه باشيد.

10- GOD OF WAR 3

[تصویر:  1247450-2132403904_full.jpg]
سلاخ خدادیان,کریتوس در این شماره به نابودی تمام خدایان میپردازد. ولی ایا اتش خشم او خاموش خواهد شد!؟ایا با این کار زن و فرزند او باز خواهند گشت!؟ایا عذاب وجدانی که چندین و چند سال است دست به گریبانش است او را رها میکنند!؟
این اخرین نسخه از کاراکتر محبوب کریتوس است که پایانی بس جنجالی دارد.
[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcSOvbdVASIeQQiCS45uwI0...b12rZ5oHtl]

(امید چیزیه که به ما قدرت میده.این دلیلیه که ما اینجا هستیم.و دلیلی برای نبرد وقتی که دیگه چیزی برای از دست دادن نداریم)

9- MASS EFFECT 3

[تصویر:  MassEffect3Screen3.png]
کسانی که جان خود را در راه نجات سرزمین و هم وطنان و دوستان خود فدا میکنند همیشه در خاطره ها میمانند.
مس افکت 3 یک بازی نقش افرینی زیبا با داستانی زیبا در رابطه با کاپیتان شپرد است.انتخاب ها تاثیر گذارند و باید دقت بیشتری به خرج داد.پایان بازی خیلی جای بحث دارد و یکی از پایان های غمناک در بازی های رایانه ای به حساب میاد. ولی به دلیل خطر اسپویل ازش حرفی نمیزنم 

8-MAX PAYNE
[تصویر:  Maxpaynebox.jpg]
زندگی تا کجا میتواند کام یک مرد را برایش تلخ کند.و از اوج خوشی و سربلندی به ادمی حقییر تبدیل کند!؟برای مکس چنین بوده است.او که یک پلیش وظیفه شناس و یک ادم خانواده دوست بوده است حالا به یک معتاد به الکل تبدیل شده و دیگر هدفی برای ادامه به این زندگی نکبت بار خود ندارد.
داستان بازی نقطه قوت ان است و شما را تا اخر بازی همراهی خواهد کرد.

7-METAL GEAR SOLID:SNEAK EATER

[تصویر:  150681-Metal_Gear_Solid_3_-_Snake_Eater_(USA)-6.jpg]
داستان بازی در رابطه با چریکی اموزش دیده و جوان به نام جک(اسنیک)است.بعد از جنگ جهانی دوم ارتش شوروی به دنبال ساخت سلاح هسته است و فردی به نام سوکولاو را برای این منظور در منطقه ای به نام GRANZY GRAD در غرب شوروی اسیر کرده است.ارتش امریکا برای جلو گیری از این کار و توقف ساخت سلاح هسته ای مامور ویژه خود یعنی SNEAK را به انجا میفرستد تا سوکولاو را به امریکا باز گرداند و ...

این بازی نیز صحنه های دراماتیک زیادی نشان خواهد داد و نشان میدهد که یک میهن پرست واقعی حاظر است جانش را برای هم میهنانش فدا کند.
[تصویر:  Snake-vs-The-Boss-MGS3-Fight.jpg]
(کی میتونه این نبرد رو فراموش کنه)

6-RED DEAD REDEPMTION
[تصویر:  red-dead-redemption-2-release-date.jpg]
بازي روايت شخصي به نام جان مارستون است.که که يه خلاف کار قهار بوده و مدتي را در زندان سپري کرده.او حالا ادمه ديگري شده است و تصميم گرفته تا با خانواده خود باقي عمر را به خوبي زندگي کند.اما ماموران امنيتي به دنبال دستگيري مجرميني که با مارستون يک باند را تشکيل داده بودند, به او ميگويد که بايد با انها همکاری کرده و انها را تحویل پلیس بدهد.ان ها جان را تهدید میکنند که در غیر این صورت راهی جز به قتل رساندن خانواده ات نداریم.این شروع داستان زيباي رستگاري سرخ پوست مرده است.شرکت راک استار اين بار نيز گل کاشت و يه بازي جهان باز با  موسيقي زيباي وسترن با داستاني که ممکن است تا مدت هاي مديد در خاطرتان بماند را به ارمغان اورد.

5-METAL GEAR SOLID 4:GUNS OF THE PATRIOTS

[تصویر:  MetalGearSolid4-guns-of-the-patriots.jpg]
هيدئو کوجيما با خلق متا گير ساليد ثابت کرد که نابغه اي در ارسه گيمه.در تمام شماره ها نبوق و خلاقيت به خصوص در پيچيدگي و جذابيت داستان موج ميزنه و در اين عنوان به اوج ميرسه. .همه چيز فوق العاده است.گرافيک در ان سال يکي از بهترين ها در نوع خود بود حتي الان با گذشت 8 سال از توليد و ساخت بازي زيباست.موسيقي با روح و روان ادم بازي ميکنه و داستان که ديگه...
جنگ و فساد زندگي را به کام مردم تلخ کردهساليد اسنيک يا همان old snake قهرمان داستان به پيري زود رس دچار شده(به دلايلي نامعلوم) و otacon حداکثر عمر باقي مانده وي را يک سال تخمين زده.او ديگر اميدي به زندگي ندارد و فقط به اخرين هدف خود فکر ميکند. برادر او يعني liquid ocelot که دشمنش نيز هست قدرت را در دست گرفته و فرمانده نيروي هاي دشمن است.نبرد اين دو برادر در بازي که از قديم سره جنگ با يکديگر را دارن پر از است از احساس.وباعث شده شاهد کات سين ها و و يک گيملي تاثير گزار باشيم.

[تصویر:  liquid-ocelot.jpg]
(نبرد به یاد ماندنی این دو برادر)

4-THE LAST OF US
[تصویر:  TheLastofUsPoster.jpg]
بازي هاي اخروزماني کم نيستند و شايد بشه گفت ايده اکثر بازي هاي جديد است اما نوع روايت و پيچش داستاني اخرين از ما وجه تمايزش نسبت به عناوين هم سبک است.اخرين از ما طوري روايت ميشود و به قدري زيبا کار شده که در بازي خود را جاي شخصيت بازي حس ميکنيد.حالا اين را در کنار گرافيکي زيبا با موسيقي هاي شاهکار کنار هم بگذاريد

3-BRODHERS:A TALE OF TWO

[تصویر:  630x.jpg]

بازي داستان دو برادر است که بايد براي نجات جان پدرشان که علاج ان اب حياط است مسيري سخت و دشوار را طي کنن.اين بازي گيم پلي شاخص دارد که نمونه ان را در ديگر بازيي شاهد نيستيم.در بازي شما بايد کنترل هر دو برادر را يک جا در دست بگيريرد که اين کار به تمرکز بالايي نياز داره البته بعد از کمي بازي به اين روند عادت خواهيد کرد.وجه تماييز اين بازي با دريگر عناوين در اين است.طي مسير بايد از فکر استفاده کنيد تا پازل هاي بازي را يکي پس از ديگري حل کنيد.موسيقي و گرافيک زيبا در کنار داستان فوق العاده, اين عنوان را به يک اثر هنري از سوي سازندگان تبديل کرد و دليلي شد تا بتونه به راحتي در رده سوم ليست جاي بگيره.

[تصویر:  brothers_screenshot2.jpg]
(پسراني که حاضرند در اين راه براي نجات پدر چه خطراتي که نکنند!)

2-SHADOW OF THE COLOSSUS
[تصویر:  The-ICO-and-Shadow-Of-The-Colossus-Collection-6.jpg]

سايه کلوسوس-اين بازي در سبک اکشن ادونچر است که توسط تيم ايکو ساخته شده.
داستان بازي روايت پسري شجاع و بي باک ب نام Wander است که براي نجات عشقش از خواب عبدي وارد سرزمين ممنوعه ميشود و بايد 16 هيولاي اين سرزمين را نابود کند.اما شکست دادن همين 16 هيولا نياز به فکري باز و حرکت هاي حساب شده داره و به همين راحتي ها نيست.نبرد با هر کدوم به قدري زيباست که دوست نداريد بکشينشون(البته بعضياشونو بايد به سختي کشت و دوست داريد سريع تر از شرشون خلاص شيد)موسيقي هاي بازي نيز يکي ديگر از نقات قوت بازي به حساب ميان و تاثير گذاري روي بازيکن رو چند برابر ميکنن.گرافيک بازي نيز با توجه به سال عرضه يعني 2005 عالي کار شده. فقط کافيه همين يه قطعه اي که براتون ميزارم رو دانلود کنيد تا کساني که اين عنوان بازي نکردن به عمق قضيه پي ببرند.

http://pleer.com/en/tracks/8578966lHjK

[تصویر:  Colossus.jpg]
(خداوکیلی از من نمیترسی!!!؟؟؟)

1-HEAVY RAYN
[تصویر:  Heavy-Rain-Hero_vf2.jpg]
دیوید کیج با خلق بازی باران سخت به ما نشان داد که یه بازی چقدر میتونه ادم رو درگیر خودش کنه.بازی طوری است که در جای جای بازی خود را جای کرکتر بازی احساس خواهید کرد و در صحنه هایی ممکن است اشک از چشمتان جاری شود.چاشنی دیگر در بروز احساسات شما موسیقی زیبای این بازی است.
داستان در مورد قاتلی زنجیره ای معروف به قاتل اوریگامی است که قربانیان او را کودکان کم سن و سال تشکیل میدهند.او انها را در کانال زیر زمینیی قرار میدهد و به پدر کودکان چند روز وقت میدهد.انها باید از مراحلی سرنوشت ساز که قاتل اریگامی برایشان قرار داده به درستی عبور کنند تا بتوانند فرزند خود را نجات دهند.
شما در نقش یکی از همین پدرانی قرار میگیرید که باید فرزند خود را نجات دهید.همچنین گیم پلی شامل  سه شخصیت دیگر قایل بازیست است که به طوری به این پرونده مربوط میشوند.
[تصویر:  latest?cb=20110201030832]
(HOW FAR YOU WILL GO TO SAVE YOUR SON)

خب میرسیم به انتهای مقاله امید وارم که لذت برده باشین.این اولین مقاله بنده در این سایت هستش و به امید خدا مقاله های پرمحتوا تر و بهتر ارائه خواهم کرد.
[تصویر:  20151026111418_20.jpg]
پاسخ
عالی بود خسته نباشی محمدرضا S0 (62)  همشون شاهکارن 113

[تصویر:  SCREEN_TLOU2_Teaser_05.0.jpeg]

پاسخ
(05-23-2016, 09:35 PM)Y PS نوشته است: عالی بود خسته نباشی محمدرضا S0 (62)  همشون شاهکارن 113

خواهش میکنم سلامت باشی داداش.خوشحالم خوشت اومد
پاسخ
واقعا حیف این متال ها نیست که واسه PC نیومدن؟ خیلی دوس دارم نبرد بین Snake و Boss رو بازی کنم. واقعا حیف...
[تصویر:  1zhbsmnc5j398nhrz1nd.jpg]
پاسخ
سلام بر نویسنده گرامی 
خب میرسیم به علائم نگارشی S0 (2):
  1. چند نمونه غلط تو علائم نگارشی میگم که رفعشون کنی ولی باید بگم چون مقاله اولته میشه چشم پوشی کرد ازشون ولی خب میگم بهت:
نقل‌قول:
طوري که خيلي از گيمر ها براي لذت بردن بيشتر از بازي حاظرند هزينه گزافي صرف خريد رايانه هاي شخصي کنند.ما بيشتر وقت خود را پاي بازي هاي رايانه ميگذاريم.
باید اینطوری می‌نوشتید:
نقل‌قول:
طوري که خيلي از گيمر ها براي لذت بردن بيشتر از بازي حاظرند هزينه گزافي صرف خريد رايانه هاي شخصي کنند. ما بيشتر وقت خود را پاي بازي هاي رايانه مي‌گذاريم.
     2. یک ایراد دیگه هم که باید حتما توی مقاله های بعدیت رفعشون کنی تراز کردن متن مقالت از دو طرف هست:
نقل‌قول: غلط: داستان بازي روايت پسري شجاع و بي باک ب نام Wander است که براي نجات عشقش از خواب عبدي وارد سرزمين ممنوعه ميشود و بايد 16 هيولاي اين سرزمين را نابود کند.اما شکست دادن همين 16 هيولا نياز به فکري باز و حرکت هاي حساب شده داره و به همين راحتي ها نيست.نبرد با هر کدوم به قدري زيباست که دوست نداريد بکشينشون(البته بعضياشونو بايد به سختي کشت و دوست داريد سريع تر از شرشون خلاص شيد)موسيقي هاي بازي نيز يکي ديگر از نقات قوت بازي به حساب ميان و تاثير گذاري روي بازيکن رو چند برابر ميکنن.گرافيک بازي نيز با توجه به سال عرضه يعني 2005 عالي کار شده. فقط کافيه همين يه قطعه اي که براتون ميزارم رو دانلود کنيد تا کساني که اين عنوان بازي نکردن به عمق قضيه پي ببرند.
درستش اینه:

نقل‌قول:
داستان بازي روايت پسري شجاع و بي باک ب نام Wander است که براي نجات عشقش از خواب عبدي وارد سرزمين ممنوعه ميشود و بايد 16 هيولاي اين سرزمين را نابود کند.اما شکست دادن همين 16 هيولا نياز به فکري باز و حرکت هاي حساب شده داره و به همين راحتي ها نيست.نبرد با هر کدوم به قدري زيباست که دوست نداريد بکشينشون(البته بعضياشونو بايد به سختي کشت و دوست داريد سريع تر از شرشون خلاص شيد)موسيقي هاي بازي نيز يکي ديگر از نقات قوت بازي به حساب ميان و تاثير گذاري روي بازيکن رو چند برابر ميکنن.گرافيک بازي نيز با توجه به سال عرضه يعني 2005 عالي کار شده. فقط کافيه همين يه قطعه اي که براتون ميزارم رو دانلود کنيد تا کساني که اين عنوان بازي نکردن به عمق قضيه پي ببرند.

این از علائم نگارشی که امیدوارم توی مقاله های بعدیت رفعشون کنی  113

ببین یک پیشنهاد برات دارم، وقتی میخوای یه همچین مقاله‌ای بنویسی برو درباره هر عنوانی که میخوای توی مقالت جای بدی چند تا نقد بخون و بعد که مثلا خواستی توضیح بدی درباره بازی هم از گرافیک و هم از صدا و... بتونی توضیح بدی! اینطوری بهتره و خواننده بیشتر جذب مقالت میشه  S0 (24)

باز هم میگم منظور من از این نظر کوبیدن مقالت نیست! فقط دوست دارم چون مقاله اولت هستش پیشرفت داشته باشی، خود من هم هنوز توی مقاله نویسی حرفه ای نیستم و جای کار دارم ولی گفتم شاید بتونم از دانسته هام یکم بهت کمک کنم.
منتظر مقاله بعدیت هستم  S0 (74)
پاسخ
سلام وقتت بخیر محمد جان
بنده مشکلات نقد رو اعلام نمی کنم. چرا؟ چون نقد اولته.
شما باید در وهله اول مقاله کار بلد ها رو با دقت و تمرکز بالا بخونی و راه و روش نقد نویسی رو یاد بگیرید.
حتما مقاله های سعید آقا بابایی، اشکان علی خانی و یا .... خلاصه کسانی که در این حرفه مصمم و حرفه ای هستند رو مطالعه کن و سعی کن نکات نگارشی و جمله بندی ها رو با دقت بخونی و از اونها استفاده کنید. فقط این راه حل رو فعلا پیشنهاد می کنم. در مرحله اول همین کار رو انجام بده و حتما این لینکی که بهت میدم رو کامل و با دقت بخون: لینک پست اینجا
این لینک یاد دادن نکات نگارشی برای اون کسانی هست که میخوان استارت بزنن و موفقیت هایی در این راه کسب کنند.
بعد انشاالله مراحل بعد رو بهت میگم چیکار کنی. در نقد بعدی پیشرفت خودت رو به وضوح به خوانندگان منتقل کن S0 (24)
ممنون از این که به اراجیف بنده رو گوش کردید. خود بنده هم هنوز مبتدی هستم 113  
برات آرزوی موفقیت دارم  S0 (24)
[تصویر:  u2u6lkk2gtcs.gif]
پاسخ
(05-23-2016, 10:49 PM)Taylor For Ever نوشته است: سلام بر نویسنده گرامی 
خب میرسیم به علائم نگارشی S0 (2):
  1. چند نمونه غلط تو علائم نگارشی میگم که رفعشون کنی ولی باید بگم چون مقاله اولته میشه چشم پوشی کرد ازشون ولی خب میگم بهت:
نقل‌قول:
طوري که خيلي از گيمر ها براي لذت بردن بيشتر از بازي حاظرند هزينه گزافي صرف خريد رايانه هاي شخصي کنند.ما بيشتر وقت خود را پاي بازي هاي رايانه ميگذاريم.
باید اینطوری می‌نوشتید:
نقل‌قول:
طوري که خيلي از گيمر ها براي لذت بردن بيشتر از بازي حاظرند هزينه گزافي صرف خريد رايانه هاي شخصي کنند. ما بيشتر وقت خود را پاي بازي هاي رايانه مي‌گذاريم.
     2. یک ایراد دیگه هم که باید حتما توی مقاله های بعدیت رفعشون کنی تراز کردن متن مقالت از دو طرف هست:
نقل‌قول: غلط: داستان بازي روايت پسري شجاع و بي باک ب نام Wander است که براي نجات عشقش از خواب عبدي وارد سرزمين ممنوعه ميشود و بايد 16 هيولاي اين سرزمين را نابود کند.اما شکست دادن همين 16 هيولا نياز به فکري باز و حرکت هاي حساب شده داره و به همين راحتي ها نيست.نبرد با هر کدوم به قدري زيباست که دوست نداريد بکشينشون(البته بعضياشونو بايد به سختي کشت و دوست داريد سريع تر از شرشون خلاص شيد)موسيقي هاي بازي نيز يکي ديگر از نقات قوت بازي به حساب ميان و تاثير گذاري روي بازيکن رو چند برابر ميکنن.گرافيک بازي نيز با توجه به سال عرضه يعني 2005 عالي کار شده. فقط کافيه همين يه قطعه اي که براتون ميزارم رو دانلود کنيد تا کساني که اين عنوان بازي نکردن به عمق قضيه پي ببرند.
درستش اینه:

نقل‌قول:

این از علائم نگارشی که امیدوارم توی مقاله های بعدیت رفعشون کنی  113

ببین یک پیشنهاد برات دارم، وقتی میخوای یه همچین مقاله‌ای بنویسی برو درباره هر عنوانی که میخوای توی مقالت جای بدی چند تا نقد بخون و بعد که مثلا خواستی توضیح بدی درباره بازی هم از گرافیک و هم از صدا و... بتونی توضیح بدی! اینطوری بهتره و خواننده بیشتر جذب مقالت میشه  S0 (24)

باز هم میگم منظور من از این نظر کوبیدن مقالت نیست! فقط دوست دارم چون مقاله اولت هستش پیشرفت داشته باشی، خود من هم هنوز توی مقاله نویسی حرفه ای نیستم و جای کار دارم ولی گفتم شاید بتونم از دانسته هام یکم بهت کمک کنم.
منتظر مقاله بعدیت هستم  S0 (74)

سلام.بله یه کمی توضیحاتش کمه ممنون که گوش زد کردی باعث شد تو مقالات بعدیم رعایت کنم.
فقط فرقی بین نگارش شما با من در رابطه با بازی سایه غول پیکر پیدا نکردم!؟ S0 (60)

(05-23-2016, 11:02 PM)スヌーピーアミニ نوشته است: سلام وقتت بخیر محمد جان
بنده مشکلات نقد رو اعلام نمی کنم. چرا؟ چون نقد اولته.
شما باید در وهله اول مقاله کار بلد ها رو با دقت و تمرکز بالا بخونی و راه و روش نقد نویسی رو یاد بگیرید.
حتما مقاله های سعید آقا بابایی، اشکان علی خانی و یا .... خلاصه کسانی که در این حرفه مصمم و حرفه ای هستند رو مطالعه کن و سعی کن نکات نگارشی و جمله بندی ها رو با دقت بخونی و از اونها استفاده کنید. فقط این راه حل رو فعلا پیشنهاد می کنم. در مرحله اول همین کار رو انجام بده و حتما این لینکی که بهت میدم رو کامل و با دقت بخون: لینک پست اینجا
این لینک یاد دادن نکات نگارشی برای اون کسانی هست که میخوان استارت بزنن و موفقیت هایی در این راه کسب کنند.
بعد انشاالله مراحل بعد رو بهت میگم چیکار کنی. در نقد بعدی پیشرفت خودت رو به وضوح به خوانندگان منتقل کن S0 (24)
ممنون از این که به اراجیف بنده رو گوش کردید. خود بنده هم هنوز مبتدی هستم 113  
برات آرزوی موفقیت دارم  S0 (24)

سلام.نه بابا اراجیف کدومه داداش گل.حرفات کاملا صحیحه.حتما به نصیحتت عمل میکنم خیلی ممنون S0 (29)
پاسخ
خسته نباشی!
بازی Brothers: A Tale Of Two Sons واقعا عالی بود! داستانش که جای حرف نداشت. گیمپلی هم یک چیز جدیدی بود؛ کنترل دو شخصیت همزمان. ولی اگه کمی بیشتر رو گیمپلی کار میکردن، غنی تر می شد.
[تصویر:  suyo52cp027q7vufdtlu.jpg]

پاسخ
(05-24-2016, 06:58 PM)Arash-Fire نوشته است: خسته نباشی!
بازی Brothers: A Tale Of Two Sons واقعا عالی بود! داستانش که جای حرف نداشت. گیمپلی هم یک چیز جدیدی بود؛ کنترل دو شخصیت همزمان. ولی اگه کمی بیشتر رو گیمپلی کار میکردن، غنی تر می شد.

ممنون ارش جان.
دقیقا.از اون بازیاس که باید تجربش کرد.حیف این بازیرو از دست بده ادم.
پاسخ
مافیا هم که نیست 167
از همه مهمتر GTA SA 
ولی باز هم تشکر
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 958 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,689 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,151 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  مدیریت بازی مدیریت زندگی است .نقد بازی قهرمانان دیوار قرون وسطی mghnlolo 0 1,733 06-22-2017, 04:49 PM
آخرین ارسال: mghnlolo
  میراث‌دار ۲۹ سال خاطره… | پیش‌نمایش عنوان Final Fantasy XV saeed aghababaee 6 3,051 09-15-2016, 02:13 PM
آخرین ارسال: saeed aghababaee

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان