امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ryse: Son of Rome E3 preview
امروزه سازندگان، با وجود فناوری های جدید و کنسول ها و پردازش کننده های قدرمتند ، توان زیادی را برای بازی سازی در دستانشان دارند. بازی های پیچیده زیادی در E3 امسال معرفی شدند. اما در این میان و با تمام ویژگی های دنیای بازی های امروزی، یک بازی در E3 معرفی شد که در عین سادگی بسیار منحصر به فرد بود. 

[تصویر:  0ba13a70752c713a1.jpg]

Ryse: Son of Rome

Developer(s)    Crytek
Publisher(s)    Microsoft Studios
Designer(s)    Cevat Yerli
Engine    CryEngine 3
Platform(s)    Xbox One
Release date(s)    November 22, 2013
Genre(s)    Action-adventure
Mode(s)    Single-player, multiplayer

Ryse: Son of Rome بازی بسیار ساده ای است. اگر با افرادی که نمایش این بازی را در E3 دیده اند حرف بزندید قطعا می گویند  این بازی، آنها را نامید کرده است. اما من Ryse: Son of Rome را دوست دارم. بازی بر سیستم شمشیر زنی و انمیشن های دیدنی مبارزه تمرکز دارد و پایه و اساسش مبارزه با شمشیر و سلاح های سرد است. و عنصر دیگر بازی  فرماندهی ارتش است. اما مهم ترین نکته راجب بازی صحنه های مبارزه چشم نواز و جنگ ها و کشتن های دیدنی است.

وقتی بازی  Ryse: Son of Rome را انجام می دهم ، خودم را به جای Marius Titus با کفشاهای رومی ( خوب ، سندل! ) پیدا می کنم. دموی که بازی کردم ، که البته ویدئو اش در یوتویب قرار گرفته است ، با تیتوس و مردانش شروع می شود که بر روی یک ساحل در زیر صخره های سفید انگلستان هستند.

جنگ به صورت خشمگینی شروع می شود و سربازان Marius Titus دورش حلقه می زنند. اما به نظر می رسد تیتوس به شکلی افرادش را سازماندهی می کند که انگار دارد از جذر و مد نبرد به سرعت به نفع خودش استفاده می کند.

"ما داریم خون بَربَر ها را می ریزیم و می دانیم که انها هم ما را می کشند" تیتوس این جملات را همانند فرماندهان ارتش های رومی واقعی، به عناون تحریک سربازان می گفت و زیرش یک موسیقی متن اُرکستی شکلی نواخته می شد و صدا های مبارزات، شعله های اتش و  سنگ های بزرگی که از منجنیق ها پرتاب می شدند و با صدای جالبی به زمین می خورد  و در خاک و گِل فرو می رفتند به گوش می رسید.

در حقیقت این صدا ها بر روی من اثر گذاشته است. دمو را برای اولین بار در یک صفحه برزگ و سیستم صدای قدرمتند در جلسه Xbox media دیدم و داشتم به جای تیتوس به صندلی جلوی خودم مشت می زدم همان طور که مردان Marius Titus شمشیر هایشان را به سپر ها می زدند تا در نبرد روحیه بگیرند! می توانید شور و شوق من را هنگامی که خودم دارم با کنترلر Marius Titus را کنترل می کنم ، تصور کنید !

[تصویر:  0ba1e418cb7f5c1f2.jpg]

انیمیشن ها و گرافیک فوق العاده و زیبا هم کمک بسیاری به بازی کرده است. به عناون مثال وقتی Marius شخصیت اصلی بازی صحبت می کند ، حرکات چهره اش در هر 1 ثانیه با کیفیت 1080p فریم 60 است ! مطمعنا واقع گرایانه است. طراحی صدای بازی نیز بسیار پیچیده و قابل ملاحضه است.

وقتی کنترل تیتوس را بدست اوردم و به مبارزه رفتم ، مثل صحنه های سینماتیک بازی های دیگر رفتار می کرد و واقعا جالب بود. در این دوران کلمات "عالی" و "حماسه" بیش از استفاده شده ، اما هر دوی این کلمات اینجا بر کار می ایند. همانطور که تیتوس به ساحل یورش می برد ، من بیشتر به گرافیک فوق العاده  بازی ryse توجه می کردم. میدان جنگ جزئیات زیادی داشت، پر بود از اجساد سربازان ، خرابه ها ، در هوا دود غلیظ و بدی وجود داشت و جنگ تا مایل ها در هر جهت به چشم می آمد.

اساس نبرد های Ryse: Son of Rome این است که تیتوس با گروه کوچکی از دشمن ها می جنگد. فقط می شود از شمشیر و سپر های گلادیاتوری استفاده کرد - بازیکن نمی تواند سلاح دیگری را از روی زمین بر دارد -  گزینه های بازیکن برای مبارزه به ضربه با شمشیر و سپر و دفع کردن حمله دشمن محدود می شود.

البته سرعت عمل در بازی و نبرد ها مهم است. ضربات بیشتر و دفاع ضربه های حریفتان به این معناست که تیتوس حرکات سریعتر و کومبو های بیشتری را می تواند بزند. اگر فقط یک دکمه را بزنید، کار می کند اما خیلی آرام و درهم و برهم و نتیجه اش این می شود که تیتوس ضربه های بیشتری را دریافت می کند. ولی اگر سریع باشید و وقت بگذارید مطمعناً عملکرد بهتری را از تیتوس می بینید. کلا سرعت داشتن در این بازی بسیار مهم است.

دوربین به صورت سوم شخص اکشن است و در فاصله خوبی قرار دارد و با توجه به موقعیت و شرایط ذوم می کند یا عقب تر می رود. نتیجه این گونه تغییرات خودکار دوربین، زیباتر به تصویر کشیده شدن جنگ ها است. به راحتی می توان درد ، عذاب و تعجب را چهره دشمنان ، وقتی با شما در حال جنگ هستند مشاهده کرد !

[تصویر:  0ba189cf0fcf56234.jpg]

مکانیک مبارزه بازی چیزی میان  Batman: Arkham City و God of War است. نکته مثبت درباره این سیستم این است که سبک جنگیدن دشمن های تیتوس مشابه سبک شماست و ضربات تکراری را دفع می کنند. تمرکز بر سرعت عمل مهم است، اما در هنگام زدن حرکات تمام کننده مهم تر می شود و ارزش بیشتری پیدا می کند.

شما این حرکات را موقعی می توانید بزنید که در بازی، بالای سر دشمنتان یک علامت ظاهر شود و باید سرعت عمل بالایی داشت و دکمه کنترلر را سریع زد تا کار دشمن تمام شود. اگر دکمه دیگر را بزنید یا دیر این کار را انجام دهید، تیتوس به زدن دشمن ادامه می دهد و نمی توانید دشمن را بکشید که اصلا خوب به نظر نمی رسد. باید همینطور دکمه ها را بزنید و بزنید تا حرکات زیبا و کشنده ای انجام شود . می شود ضربات چرخشی با شمشیر زد و دشمن ها را به شکل های مختلف به قتل رساند یا مثل یک غول آخر چند نفر را همزمان با هم کشت و ... !

با انجام پشت سرهم این حرکات و finisher ها می توانید بهتر از انها را باز کنید و کومبو های جدیدی را بدست اورید. در مجموع این بخش از گیمپلی راضی کننده است . مطمعنا بازیکن با دیدن نتیجه کار هایش که انمیشن های بسیار جذابی از کشتن و اکشن است، خشنود می شود. دقیقا این همان چیزیست که من را به سمت RYSE جذب کرد. علاوه بر قتل سربازان با شمشیر و سپر ، تیتوس همچنین ، افراد را با یک ضربه محکم پا، از بلندی ها به پایین پرت می کند یا با ضربات کوبنده، استخان دشمنان را می شکند.

وقتی داشتم دمو را بازی می کردم، سازنده درباره بازی صحبت کرد. او گفت انها برای ساخت انیمیشن ها از mo-cap های حرفه ای استفاده کرده اند و برای ان بسیار ذحمت کشیده اند. به لطف CryEngine جدید ، انیمیشن ها فیزیک واقع گرایانه ای دارند. اما mo-cap ها نمی توانند گردن همدیگر را ببرند مثل زمانی که تیتوس شمشیرش را در جمجمه  دشمنش فرو می کند ... ! من نمی دانم انها چه طور این کار را انجام داده اند اما من از انها متشکرم چون این انیمیشن ها بسیار درخشان هستند !

تیم سربازان تحت فرمان شما در نسخه دمو محدود و کم است اما با این حال رضایت بخش است. ماموریت شما با کشتن و غلبه بر تمام سربازان دشمن ، آتش زدن و نابود کردن کامل برج که باعث می شود تودهی زیادی از سربازان رومی از زیر ان به داخل وارد شوند، تمام می شود.

وقتی که ما داشتیم به ساحل یورش می بردیم ، تیتوس ارتش را صف آرایی و منظم کرد تا به داخل تشکیلات phalanx بروند. در ان هنگام سربازان  Marius Titus به طور دسته جمعی سپر هایشان را بالا اوردند تا تیر های دشمنان به آن ها اصابت نکند و به نوعی از خود دفاع کردند. همانطور که جلو تر می رفتیم سرعتمان را بیشتر می کردیم ، وقتی به مقدار لازم به کمانداران نزدیک شدیم نیزه هایمان را بسمت شان پرتاب کردیم و انها را نابود کردیم ! مطمعناً باید شاهد این گونه شیوه های نظامی بیشتری در بازی باشیم. 

البته شیوه های رزم ای که تا الان مشاهده کردیم ، به نظر می رسد، کمی خطی ، سخت و ساده است به طوری که بسیاری از انها را در فیلم ها یا بازی ها دیده ایم ، اما سازنده گفت که این دستورات تیمی در نقاط مختلف از بازی بسیار متنوع تر است و دست شما برای استفاده از انها باز است.

[تصویر:  0ba1fb34c6a79fde5.png]

دموی که بازی کردم بسیار کوتاه بود و چیز های کمی از بازی Ryse: Son of Rome را به من نشان داد. تنها چیزی که در این نسخه قابل بازی از Ryse دیدم تعداد اندکی از انیمیشن های کُشتن بود. در انجا به من گفتند در نسخه اصلی این حرکات و انیمیشن های دیدنی بیشتر از 110 تا است که میشود همانند فیتالتی های مورتال کامبت یا نابود کردن غول های god of war ازشان لذت برد. من که واقعا دوست دارم تمام انها را امتحان کنم و به قتل و عامِ سربازان بخت برگشته بپردازم !

حال درباره غول های بازی صحبت می کنیم ، چیزی که در بیشتر بازی ها وجود دارد و این boss ها یکی از عناصر بازی های ویدئو ای هستند . در Ryse نیز مبارزه با boss ها قرار گرفته است. و مولتی پلیر ، در این مدل یک فضای بزرگ برای نبرد هست  که بازیکنان در آنجا به مبارزه می پردازند . اگر مکانیک های مبارزه همان سیستم ساده[size=14px] [/size]single-player باشد ، چیز جالبی از آب در نمی اید. بنابراین برایم جالب است که بدانم چه طور این چیز ها را با هم تلفیق می کنند.  

در کنار این قسمت ها از بازی ، ترکیب Kinect و Smartglass هم وجود دارد که جذابیت بازی را دوبرابر می کند. شما می توانید ویدئو هایی از بازی خود ضبط کنید و انها را در xbox live قرار دهید تا دوستان شما هم صحنه های نابود کردن دشمنانتان را ببینند. البته شما هم  می توانید ویدئو های دوستانتان را ببینید. 

همچنین برنامه Smartglass به شما اجازه می دهد پرفایل مولتی پلیر خود را ویرایش کنید و ... . پس اگر در سر کارتان یک ایده جالب در باره زِره ها ، به ذهنتان امد، می توانید با خیال راحت ان را با iPhone تان انجام دهید و وقتی به خانه رسیدید می بینید که به طور خودکار تغییر ها در xbox one تان اعمال شده است ! این خدمات کمی شبیه Call of Duty Elite service است. همچنین می توانید وضعیت خود و دوستانتان را چک کنید .

به جای اینکه با کنترلر خود به ارتشتان دستور دهید می توانید از سنسور های کینکت استفاده کنید. این قابلیت واقعا جالب است، اما به خاطر برخی از مشکلات، سازندگان Ryse ، آن را در E3 به نمایش در نیاوردند.
توصعه دهنده بازی به من گفت Ryse: Son of Rome یک بازی  "داستان محور - اکشن سینماتیکی" است که داستان درست تاریخی ندارد. او به من نگفت که این بازی درباره شکو عظمت امپراتوری روم و خشونت ها و جنگ های انها است. به نظر من که همینطوریست و او باید این را می گفت.

Ryse: Son of Rome قطعا شبیه بازی های دیگر امسال نیست . RYSE یک تجربه خیلی خونی و بسیار سرگرم کننده است که من دنبالش هستم و واقعا دوستش دارم !

منبع
[تصویر:  l2l73b5lchcw.jpg]
پاسخ
واقعا نامردی کردن اخه قبلا فقط برای 360 بیاد شد مال وان نامردی بود.ممنون بابت پیش نمایش.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
نقل‌قول:
واقعا نامردی کردن اخه قبلا فقط برای 360 بیاد شد مال وان نامردی بود
انحصاری xbox one هست دیگه [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
نمی صرفید واسه 360 هم بیارن [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ
ممنون، مطلب جالبی بود![img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img] من که فقط به گرافیک این بازی امید دارم![img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
[تصویر:  h9pacwys58r03u326n3a.png]
پاسخ
ممنون بابت پیشنمایش.
واقعا بازی شاخیه،من خودم عاشقش شدم فقط حیف که pc بازم.
                                                            بیست سال بعد،بابت کارهایی که نکرده ای بیشتر افسوس میخوری تا بابت کارهایی که کرده ای.
                                                                                          بنابراین روحیه تسلیم پذیری را کنار بگذار. 
                                                                                                                 بگرد.
                                                                                                                آرزو کن.
                                                                                                              کشف کن.
                                                                                                          «مارک تواین»
پاسخ
(09-11-2013, 05:27 PM)'arash_st' نوشته است: ممنون بابت پیشنمایش.
واقعا بازی شاخیه،من خودم عاشقش شدم فقط حیف که pc بازم.

اره خیلی خفنه ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی Ryse Son of Rome emadalizadeh 2 1,570 07-22-2015, 11:25 AM
آخرین ارسال: Station
  به شتاب به سوی روم،نفد و برسی بازی Total War: Rome II Emperor Edition alireza khan 1 2,368 09-25-2014, 04:19 AM
آخرین ارسال: AMIR_PC
  فرزند روم | نقد و بررسی بازی Ryse: Son Of Rome Marius 8 4,612 08-18-2014, 02:24 PM
آخرین ارسال: yonex
  پشت دروازه های روم | نقد و بررسی بازی Total War: Rome II Farhan 33 11,271 02-06-2014, 04:26 PM
آخرین ارسال: Leon S. Kennedy
  جنگ،جنگی نابرابر نقد و برسی بازی Total War: Rome 2 - Caesar in Gaul alireza khan 2 2,542 01-14-2014, 09:00 PM
آخرین ارسال: Arthas

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان