نظرسنجی: نقد چطور بود؟
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
خیلی خوب
33.33%
3 33.33%
نسبتا خوب
44.44%
4 44.44%
بد بود
22.22%
2 22.22%
در کل 9 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Pitch Is Ours :زمین مال ماست |نقد بازی Pes2015
بسم الله الرحم الرحیم 

ایمان ایمانی هستم عضو جدید و اگه بشه عضو تیم تحریریه
با اولین نقد خودم با شما هستم 
مقدمه 
[تصویر:  cb45d4c89b76.original.png]
هر ساله دو شرکت بزرگ سازنده شبیه سازهای فوتبال کونامی و الکترونیک آرتس
دو بازی شبیه ساز خود را روانه ی بازار میکنند که هر کدام طرفدار خاص خود را دارد
 و امروز ما به نقد و بررس بازی Pes 2015میپردازیم که طرفداران زیادی در کشور عزیزمان ایران دارد.   

گیم پلی 
امسال کونامی بر خلاف سال گذشته که نسخه 2014 بازی که از گیم پلی ناراضی کننده ای بهره میبرد 
نسخه 2015Pes تقریبابا گیم پلی بهینه تری ساخته و وارد بازار کرده . عده ای میگویند که با
Fifa یک جهت میرود اما مانند همگی نسخه های این بازی محبوب کاملا تفاوت در بین این دو قابل احساس است 
گیم پلی این بازی تقریبا میتوان گفت مخلوطی از Pes2014وPes2013 است که البته با اینکه مخلوطی از این دو نسخه است 
اما نمیتوان گفت که تنها از این دو نسخه بهره گیری شده و تماما مانند این دو است اما میتوان گفت شباهت حال و هوای
 بازی به Pes2014  شباهت دارد و آن هم به خاطر موتور استفاده شده جدید است که آن را Fox Engine مینامند 
اما در کل میتوان به گیم پلی روان تر از نسخه ی قبل اشاره کرد که بخش عظیمی از گیم پلی بازی را در بر میگیرد 
و یکی از مهم ترین ملاک های امتیاز دهی به این بازی میباشد اما فقط این نیست . انیمیشن هایی که اضافه شده قابل تحسین است و به مقدار زیادی جذابیت این بازی را دوچندان کرده است

گرافیک
[تصویر:  PES-2015-2.jpg]
همانطور که انتظار میرفت گرافیک این بازی رو به پیشرفت بود . برخلاف نسخه قبلی خود از گرافیک خوبی بهره میبرد اما طبق مشاهده هایی که شده است گرافیک بازی کمی روبه ماتی رفته است که البته زیاد به چشم نمیاید اما با شفافیت بیشتر جذابیت خود را بیشتر کند اما مساله ای مهمی نیست زیرا با تنظیم های sweetfx
میتوان مشکل گرافیک را تا حدودی بر طرف ساخت.اما چیزی که فوق العاده در امتیاز و زیبایی این سبک بازی مهم است که این  از چهره های واقعی بازیکنان بهره گیری کند که البته  Pesاز اینموضوع کم نزاشته و از بهتریناست   
چهره ها برای بازی در نظر گرفته که کاملا شبیه سازی شده اند . کیفیت چهره ها به مقدار زیادی افزایش داشته که که خود زیبایی این بازی را چند برابر کرده .

بخش آنلاین
[تصویر:  PES-2015-1-.jpg]
بخش انلاین این بازی بیشتر از سال های گذشته جذاب شده است . هر چند که دوستان هکر این بار در کرک کردن این قابلیت موفق بوده اند و توانستند که قابلیت آنلاین را رایگان کنند و دیگر نیازی به پرداخت پول برای بازی انلاین نیست
اما یکی از قسمت های انلاین بازی که توجه خیلی هارا جلب کرده من جمله من  My Club است که میتوان 
از این قسمت اینطور تعریف کرد که میتوانید که به مدیریت باشگاه خود بپردازید و با دیگر حریفان در سرتاسر جهان که مسابقه بپردازید . اما در بخش انلاین قابلیت های دیگری هم هست .مانند بازی های انلاین دوستانه که میتوانید با دوستان خود به صورت دوستانه مسابقه بدهید .

تلاش برای گل زدن....
[تصویر:  PES-2015-7.jpg]
همانطور که از عنوان این قسمت پیداست برای این نسخه از Pes کمی درجه سختی اش نسبت به رقیب خود یعنی فیفا بیشتر از خط دروازه بکنید . اما به طور کلی این قابلیت میتواند بازی را به نسبت زیادی زیبا تر جلوه دهد . این قابلیت به گونه ای هم در نفس گیر کردن بازی هم نقش دارد . منظور از نفس گیر کردن این است که به عنوان مثال اگر شما در دقایق پایانی بازی گل عقب باشید باید برای برگشتن به بازی کوشش زیادی کنید که این هر چند در سخن میتواند سرسری گرفته شود اما وقتی در شرایط قرار بگیرید بهتر این مورد را درک میکنید

لیگ ها
[تصویر:  PES2015_UEFA_CHAMPIONSLEAGUE_audi.jpg][تصویر:  9k=]
متاسفانه شرکت کونامی چندین سال متوالی است که بازی را از لحاظ تیم ها ناقص عرضه میکند. برای مثال لیگ هایی مانند لیگ معتبر جزیره یا انگلیس به طور آنلایسنس عرضه میشوند که همین موجب عقب افتادن از رقیب خود میشود
چرا که فیفا هر ساله تمامی لیگ هارا به طور کامل لایسنس میکند و  پلیر دیگر نیازی به دانلود یا خرید پچ های به روز رسانی نیست . و مورد دیگری که این عنوان را از رقیب خود عقب انداخته است لایسنس کردن کم تر لیگ ها است .
همانطور که میدانید فیفا لیگ های بسیاری بیشتری نسبت بهPes پوشش میدهد ولی 
 Pesبا این که لیگ های معتبری همچون انگلیس رو لایسنس نمیکند تعداد کمتری نسبت به رقیب خود
لیگ پوشش میدهد. هر چند که pes قابلیت لایسنس دو لیگ بسیار معتبر Uefa champions و Uefa Euro
را دارد و در این مورد باید به برتری pes نسبت به فیفا اشاره کرد.

کلام آخر 

امسال عنوان مطرح Pes نسبت سال گذشته بازی نسبتا بهتری ارائه داده هر چند این بازی نقاط منفی هم دارد 
اما انتظار یک فن کونامی را برطرف میکند اما باز هم رقیب چندین ساله ی این عنوان به طوری که معلوم است از رقیبش پیشی گرفته و مسئله این است که پیش بینی این که سال بعد کدام یک مطرح تر میشوند نشدنی است
پس برای جواب پیش بینی تنها باید دید که سال بعد چه میکنند

امیدوارم راضی بوده باشید . باز هم میگم این اولین نقد من بود و اگه کم و کسری داشت بزارید به پای همین مورد.
تمام چیز هایی که نوشتم کاملا اختصاصی بوده و از هیچ سایت خاصی کپی برداری نشده .

پاسخ
برای نقد نویسی در انجمن،بهتره که به چندین نکته توجه کنید:
1) قوانین بخش نقد و بررسی
2) هر نقدی باید شامل تصاویر و .... باشد و چنین مواردی از الفبای نقد نویسی محسوب میشوند.
3) تاپیکی به نام "نقد‌های کوتاه" وجود دارد. اگر نقد شما 350 کلمه یا بیش تر باشد ( تا 600 کلمه ) باید در این تاپیک قرار بگیرد و اگر نقد شما بالای 600 کلمه بود، می‌توانید نقد خود را در تاپیکی جداگانه منتشر کنید. لازم به ذکر است که تاپیک "نقدهای کوتاه" دارای نکات و قوانین دیگری هم هست که باید به آنان توجه کنین پس حتماً پست اول آن را مطالعه نمایید.
[تصویر:  Wolves_ofThe_North.jpg]
پاسخ
(02-09-2015, 06:00 PM)station نوشته است: برای نقد نویسی در انجمن،بهتره که به چندین نکته توجه کنید:
1) قوانین بخش نقد و بررسی
2) هر نقدی باید شامل تصاویر و .... باشد و چنین مواردی از الفبای نقد نویسی محسوب میشوند.
3) تاپیکی به نام "نقد‌های کوتاه" وجود دارد. اگر نقد شما 350 کلمه یا بیش تر باشد ( تا 600 کلمه ) باید در این تاپیک قرار بگیرد و اگر نقد شما بالای 600 کلمه بود، می‌توانید نقد خود را در تاپیکی جداگانه منتشر کنید. لازم به ذکر است که تاپیک "نقدهای کوتاه" دارای نکات و قوانین دیگری هم هست که باید به آنان توجه کنین پس حتماً پست اول آن را مطالعه نمایید.

ممنون از نظر اما هنوز من در حال ویرایش نقد هستم و هنوز کاملا نقد رو نزاشتم . عکس ها مونده

پاسخ
بدک نبود داداش
البته یه کم تو نقدات خلاقیت به خرج میدادی بهتر بود
مثلا با فونت درشت مینوشتی
از عکس استفاده میکردی
یه نگاهی به مقاله های من بنداز امیدوارم کمکت کنه ;)
پاسخ
(02-09-2015, 06:13 PM)badboyX نوشته است: بدک نبود داداش
البته یه کم تو نقدات خلاقیت به خرج میدادی بهتر بود
مثلا با فونت درشت مینوشتی
از عکس استفاده میکردی
یه نگاهی به مقاله های من بنداز امیدوارم کمکت کنه  
[quote pid='153245' dateline='1423489400']
مرسی از نظر عکس ها هم اضافه شد . گفتم که هنوز دارم روش کار میکنم 
[/quote]

پاسخ
سلام دوست عزیز
من نقد شما رو خوندم  و باید بگم نوع نوشتتون طوریه که خواننده خسته نمیشه و این نکته خوب و مهمیه و باید تقویت بشه
در ضمن برداشتن گام اول برای پیشرفت نکته مهم بعدی هستش که شما با اولین نقدتون خوب عمل کردید.
اما  چند نکته هم بگم که امیدوارم مفید واقع بشه (البته اساتید باتجربه هستند که میتونن کمک بیشتری داشته باشن) :
- در مورد مقدمه اینکه خیلی خلاصه و معمولی هستش، ولی مقدمه در واقع باید دارای عواملی مثل ایجاد کشش برای خواننده و حتی نوعی انرژی دادن به خواننده برای خواندن ادامه نقد باشه و خیلی مهمه.
- اما در مورد بخش های مختلف می شد کمی بیشتر بنویسید، مثلن در بخش گیم پلی بیشتر مقایسه با نسخه قبلی و فیفاست، البته این نکته بدی نیست ولی میشد بیشتر در مورد گیم پلی بازی توضیح داد و می تونستید اون بخش تلاش برای گل زدن رو هم به بخش گیم پلی اضافه کنید و ...
- کمی هم کار بیشتر روی نحوه نگارش جملات، می تونه مقالتون رو زیباتر کنه.
- امتیاز به بازی هم البته مورد شخصی هستش، ولی جالب می شد اگه با ملاک های خودتون امتیاز می دادید.
حتمن دوستان هم میتونن راهنمایی های بهتری انجام بدن
در کل من نقد شما رو مثبت و خیلی خوب ارزیابی میکنم.
موفق باشید.
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 952 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,656 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,135 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  مدیریت بازی مدیریت زندگی است .نقد بازی قهرمانان دیوار قرون وسطی mghnlolo 0 1,723 06-22-2017, 04:49 PM
آخرین ارسال: mghnlolo
  حرف اضافه، ضد بازی، ضد مخاطب – جایگاه داستان سرایی در بازی‌ها Clegane 26 9,583 09-09-2016, 03:08 PM
آخرین ارسال: razhaypenhan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان