امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تکنولوژی، پلکان ترقی یا آوای اضمحلال بشر؟ | نقد و بررسی Deus Ex: Mankind Divided
(08-25-2016, 02:10 PM)saeed aghababaee نوشته است: خیلی ممنونم. نظرشونه دیگه. باید احترام گذاشت حتی اگر کلا مخالف باشم و حتی متوجه نشده باشم دقیقا چی گفتن. چون اصولا به نقد میگن Review!!!!!! مقدمه اسمش روشه مقدمه. میتونه هر نگاهی باشه که نویسنده میخواد و به بازی مربوطه. بهترین نوع مقدمه هم وقتیه که به مضمون بازی بپردازه. 
خیلی متشکرم از شما. لطف دارید.

نقد با Review خیلی خیلی فرق داره. متاسفانه واژه‌ی Review به اشتباه تو ایران تحت عنوان نقد جا افتاده.
نقد یعنی نیمه‌ی خالی لیوان رو دیدن، زیر ذره بین گرفتن اثر یا محصول و نشون دادن ایراداتش به مخاطبی که اونها رو نمی‎بینه. و نه تعریف بی معنی از ویژگی‌های مثبت بازی، مگر اینکه اون ویژگی مثبت مورد کم لطفی قرار گرفته باشه. مثلا من بیام از گرافیک بالای Last of us بگم، اسمش رو نمی‌شه نقد گذاشت. همه میدونن که گرافیک این بازی خیره کننده‌اس و نیازی به اشاره نداره. ولی میتونم از گیم پلی یک بازی مثل دارک سولز تعریف کنم و مستدل تحلیلش کنم و اسمشو بذارم نقد چون خیل عظیمی علیه‌اش هستن، درست درکش نکردن و فکر می‌کنن بازی الکی سخته. این میشه نقد.
Review اما، بیشتر یک نوع توضیح، تفسیر و معرفی از بازی، از دیدگاه مولف هست به مخاطبی که هنوز بازی رو انجام نداده یا پیش زمینه‌ای از بازی نداره. برای همین هست که در انتهای اکثر Reviewهای خارجی، مولف به مخاطبش توصیه میکنه که آیا بره سراغ بازی یا نره.
امیدوارم با این توضیح فرق بین نقد و معرفی بازی رو متوجه شده باشید.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: تکنولوژی، پلکان ترقی یا آوای اضمحلال بشر؟ | نقد و بررسی Deus Ex: Mankind Divided - توسط Clegane - 08-25-2016, 03:20 PM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,808 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 968 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 993 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,950 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,142 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان