امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا
باز هم میرسیم به این سوال همیشگی؛ PES یا FIFA ، مسئله این است!
راستش اگه بخوام رو سابقه و مقایسه تعداد سال‌هایی که به این دوبازی اختصاص دادم قضاوت کنم، احتمالا PES انتخاب اول باشه، با اینکه من سالها قبل( شاید حدود ده سال قبل) با یه نسخه از FIFA طعم واقعی یه بازی فوتبال رو به مدت طولانی چشیدم، قبلش توی انواع کنسول فوتبال بازی کرده بودم ولی به صورت مقطعی و کم. حالا تو همون سالی که FIFA رو بازی کردم( اونم به میزان زیاد) یه نسخه از PES رو هم نصب کردم و دقیقا بعد از شروع بازی همون حسی رو داشتم که بعضی از دوستان شاید بعد مهاجرت از PES به FIFA در این نسخه‌های اخیر داشتن، حسی از تجربه یه فوتبال متفاوت، واقعی‌‌‌‌تر، با امکانات و جذابیت بیشتر. وقتی صورت‌های تکراری و کپی پیست شده‌ی بعضی بازیکنان در FIFA رو با صورت‌های منحصر به فرد بازیکنان در PES  و یا تور سیمی و خشک FIFA رو با موج زیبایی که بعد از هر گل زدن داخل تور دروازه‌های PES می‌افتاد مقایسه میکردم و یا اون تفاوتی که در گیم‌پلی به مراتب بهتر PES نسبت به رقیبش می‌دیدم و کلی موارد دیگه ، موجب میشد که انتخاب PES  به عنوان گزینه اول برای من در اون سال‌ها چندان سخت نباشه. بدون شک نسخه‌های 2006 و 2008 و 2013 از خاطره‌ انگیزترین عناوین PES برای من بودند. اما امان از این نسخه آخری که بازی کردم! 
 راستش با وجود تعاریفی که این اواخر از FIFA میشد ولی من همون PES رو ترجیح میدادم، تا 2014 که اونقدر تعریف بد شنیدم از PES که تصمیم گرفتم خاطره 2013 رو خراب نکنم و یبار دیگه طعم دوست قدیمی یعنی FIFA  رو بچشم. باید بگم تجربه‌ای کاملا متفاوت با اون سالهای دور بود، ولی باز هم از اون تصوری که به خاطر تعاریف برام شکل گرفته بود فاصله داشت. درباره جزئیات بازی حرف زیاده ولی از حوصله بحث خارج، فقط میشه گفت FIFA نکات مثبت زیادی داشت که من دوست داشتم و از طرفی بعضی موارد هم مانع از تبدیل شدن این عنوان به یک بازی کامل بود، با این حال کاملا راضی کننده بود و مدتها با FIFA سرگرم بودم. سال 2015 با نصفه تعریف‌هایی که از نسخه جدید PES شنیدم گفتم دوباره سراغش برم، ولی . . . اصلا انتظاراتم رو برآورده نکرد و تنها قسمتی که تا حدی جذابیت داشت همون Become a LEgend بود. خود بازی که . . .  بهتره چیزی نگم . . . فقط انگار سازند‌ه‌های PES این اواخر خودشون هم نیمدونن که با خودشون چندچندن! حیف از اون سابقه درخشان. امیدوارم البته بازی جدید دل طرفداران قدیمی رو بدست بیاره . . .
حالا با این تفاسیر اگه بخوام سوال رو جواب بدم باید بگم بستگی به بازی داره، باید دید دوست اولین و آخرین یعنی FIFA من رو راضی خواهد کرد یا دوست سال‌های متمادی، ‌PES . مسئله این است!
[تصویر:  Last_Warrior.png]
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Last Warrior - 08-29-2015, 07:14 PM
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Marshall Bruce Mathers - 09-10-2015, 01:14 PM
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Marshall Bruce Mathers - 09-10-2015, 05:18 PM
RE: تاپیک رسمی مناظره بین اعضای فروم گیمفا - توسط Marshall Bruce Mathers - 09-20-2015, 11:41 AM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کلیپ های بازی کردن بروبچ گیمفا battle gamer 80 23,616 07-27-2019, 02:09 AM
آخرین ارسال: White Beard
  تاپیک نمره دهی اعضای انجمن به یکدیگر(این هفته White Beard) AMIR_PC 143 25,760 11-08-2018, 01:20 PM
آخرین ارسال: White Beard
  چت روم وب سایت گیمفا | موقت CTTR 4 3,227 06-19-2017, 03:40 PM
آخرین ارسال: chidazicom
  عکس بروبچ فروم گیمفا MR.TANGO 310 127,265 05-02-2017, 02:05 PM
آخرین ارسال: DeadSec
  تاپیک تبریک تولد اعضای فروم گیمفا Javad RmR 41 12,774 10-16-2016, 11:38 PM
آخرین ارسال: Booker_Dewitt

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: