امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیمفا در تسخیر نویسندگان | 8 نویسنده برتر گیمفا
یک تشکر ویژه از مازیار عزیز بابت این مطلب.
بعد از مدت‌ها پستی تو انجمن گذاشته شد که اندکی (فقط اندکی!) برام جذابیت داشت. مازیار عزیز هم که به نظر میرسه از جون برای این مطلب مایه گذاشته و بعد از مدت‌ها وارد فاز طنز و شوخی شده که برای اولین بار جای تقدیر هم داره. اما اینجا نیومدم که صرفا نظری بدم و انتقادی کرده باشم و برم پی کارم! منطق حکم می‌کنه زمانی که مطلبی رو به رشته تحریر در میاریم، قبل از هرکاری، توجهی (هرچند کم و ناچیز) به مسأله تولید محتوا داشته باشیم. کاری با اعضای حاضر در لیست ندارم چون جای استاد بنده هستن، اما حقیقتا این روند فراکلیشه‌ای متونِ حاوی X عضو برتر پاشو داره جایی می‌ذاره که توش هیچ منطقی نیست! درست یا نادرستش رو کاری ندارم، اما احساس می‌کنم این دسته از مقالات دارن از هدف اصلی و درستش خارج شده و کم کم وارد یک مسیر اشتباه و بیهوده میشن. مخصوصا زمانی که حرف از X عضو برتر یک رسانه فارسی‌زبان باشه. اوایل مقاله‌ت اندکی امیدوار شدم که قراره با یک چیز جالب رو به رو بشیم در ادامه متن، اما این اتفاق نه‌تنها هیچ وقت نیفتاد، بلکه تا سطح بسیار زیادی ناامیدم کرد. یادمه قبلاً برادر کسری هم مطلب مشابهی رو منتشر کرده بود در رابطه با 10 عضو برتر انجمن گیمفا که خب بازخورد بسیار خوبی هم داشت! حتی عده‌ای کاربران رو برای فعالیت در چنین فضایی جذب کرد و درکل مطلب مخاطب‌پسندی بود. با این‌حال معتقدم که این دسته از مقالات بهترن که تکرار نشن! حتی یک دوره خودم هم قصد داشتم چنین مطلبی رو بنویسم که شواهدش در پیش‌نویس‌های بنده موجوده، اما به دلایلی بیخیالش شدم. بگذریم...
بعضی از دوستان هستن، زمانی که وارد چنین حوزه‌ای میشن، اصولا «استاد» پرورش میدن. یعنی کسایی رو به جایی میرسونن که خیلی از اون‌ها در حال حاضر پست و مقامی تو انجمن گیمفا و سایتش دارن! امثال جناب خردمندی، حامد زاهدی، دانیال نوروزی و خیلی‌های دیگه که همه و همه خاطرات و لحظات شیرینی رو از این حیث برامون رقم زدن. جالب این‌جاست؛ زمانی که حرف از 8 نفر برتر یک رسانه قدیمی و پربازدید میشه، حتی نامی هم از این بزرگان نمیارن و کسانی رو وارد لیست می‌کنن که اصولا پرورش یافته‌ی همین افراد هستن. استاد رسول خردمندی که شخصا براشون ارزش زیادی قائلم و هنوز هم که هنوزه با خوندن مجموعه «قیمه گیم» ایشون لذت می‌برم و حاصل هم یک لبخند واقعی از ته دله! نه از روی تماشای چهره چند عدد شکلک. جناب آقابابایی هم که شخصا براشون احترام زیادی قائلم و جای استاد بنده هستن، اما با این وجود باید بگم که اگر ایشون رو به عنوان نفر اول این مطلب مشاهده نمی‌کردیم جای تعجب داشت! (به هیچ وجه منظور بدی از این حرفم ندارم) حالا پسفردا اگر آقای Y به عنوان سردبیر فعلی وب‌سایت انتخاب بشن، نفر اول این مطلب هم به راحتی تغییر می‌کنه. لپ کلام اینکه به هیچ‌وجه موضوع خوبی رو برای گزینش کردن بهترین‌ها انتخاب نکردی مازیار جان! مگر میشه حرف از بهترین‌ها باشه و ما اسم جناب نوروزی، خردمندی،صحرایی، استاد زاهدی و هزاران هزار نویسنده‌ای که برامون خاطره ساختن نباشه؟! جناب سعید خزایی که به شخصه ایشون رو به خاطر اخلاق خاکی‌ای که همیشه با کاربرا داشتن، در لیست خودم به عنوان بهترین‌ها یاد می‌کنم. خیلی‌ها هستن که جاشون خالیه و نمیشه گفت که سلیقه‌ی شما در این موضوع دخیل بوده. بازهم بگذریم...
به هرحال با گفتن این حرف‌ها قصد توهین به کسی رو نداشتم و صرفا برای مطلب این حرفو زدم که احساس می‌کنم اندکی چاشنی تملق هم بهش اضافه شده که البته طبیعیه. امیدوارم سرتون رو درد نیاورده باشم و همچنین از این به بعد شاهد مقالات پرمحتواتر و جذاب‌تری از طرف مازیار عزیز باشیم. مرسی از همگی...

پیام‌های داخل این موضوع
RE: گیمفا در تسخیر نویسندگان | 8 نویسنده برتر گیمفا - توسط سجاد محمدی پور - 08-29-2016, 01:01 AM

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Video ماجرا های گیمفا | اگزوشیست ها Lightninghero 7 3,136 03-13-2017, 06:17 PM
آخرین ارسال: Lightninghero
Music ماجرا های گیمفا | پایانی برای آغاز Lightninghero 18 7,371 09-24-2016, 04:38 PM
  ترول های انتقادی گیمفا Farhan 272 70,134 07-22-2016, 04:36 PM
آخرین ارسال: HeathcliffAndrewLedger
Music ماجرا های گیمفا | من بهترینم! Lightninghero 18 6,241 06-09-2016, 01:01 AM
Music پادکست صوتی طنز (اختصاصی انجمن گیمفا) | موضوع این هفته قتل در کوچه های گیمفا Lightninghero 36 8,887 04-11-2016, 08:25 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان