امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آسیا ی آتشین: پیش نمایش عنوان battlefield 4
#1
[تصویر: Battlefield-41.jpg]
سازنده: EA Digital Illusions CE یا به اختصار DICE

ناشر: Electronic Arts

موتور ساخت: frostbite 3

پلتفرم ها: PC,XBOX 360,XBOX ONE,PS3,PS4

تاریخ انتشار: سه شنبه 7 آبان  1392

ژانر: شوتر اول شخص

حالت ها: Single-playermultiplayer
 شاید بتوان گفت که battlefield 4 یک از معدود عناوینی که شاهد پیشرفت فوق العاده آن طی چند سال اخیر بوده ایم،که این پیشرفت فقط شامل گرافیک نبوده است بلکه شاهد پیشرفت فوق العاده ای در زمینه گیم پلی این سری بوده ایم که عرصه  رقابت را سال به سال برای سری بی رقیب call of duty سخت تر می کند.

[تصویر: Screen-Shot-2013-03-26-at-10.33.26-PM.png]چهارمزدور بی فکر:

گیمر در بازی شاهد 4 کاراکتر اصلی خواهد بود،روابط میان کاراکتر ها فوق العاده عمیق تر شده و گیمر را با محیطی صمیمی تر و جذاب تر مواجه خواهد کرد،تلاش گیمر برای نجات جان سایر اعضای گروه و همچنین پیروزی گروه یکی از زیبای های گیم پلی خواهد بود.مانند سری های گذشته شاهد یک کاراکتر سیاه پوست و سه کاراکتر سفید پوست دیگر خواهیم بود،شایعاتی پیرامون وجود شخصیت زن در بازی نیز وجود دارد اما هنوز هیچ گونه حضور قابل احساسی از این شخصیت در گیم پلی های منتشر شده وجود ندارد.گیمر در شرایطی قرار خواهد گرفت که باید میان نظرات مختلف دوستانش یکی را انتخاب کند،از منحدم شدن  یا پیروزی گروه به دست گیمر می باشد.روباط احساسی به قدری درگیر کننده خواهند بود که عملا گیمر احساس خواهد کرد که در محیط بازی حضور فیزیکی دارد روابطی که شاهد یکی از فوق العاده ترین آنها در تریلر رونمایی شده با نام fishing in baku بودیم،تریلری که با صداگذاری فوق العاده سعی در متاثر کردن ببینده دارد ! شخصیت اصلی این عنوان سربازی با نامه Recker می باشد که علی رغم اینکه فرمانده گروه خود نمی باشد نقش بسازی در تعیین جهت گروه خواهد داشت.

[تصویر: 800px-Battlefield_4_M320_Screenshot_1.png]
غیر منتظره:

گیمر شاهد اتفاقات غیر منتظره ی فوق العاده زیبا و متنوعی در بازی خواهد بود،اتفاقاتی که هر لحظه ممکن است برای گیمر رخ دهد و تمرکز حواس گیمر را بطلبد،تایید شده که گیمر در هر مرحله شاهد صحنه های دلهره آور و اتفاقی زیادی خواهد بود که عملا گیم پلی را بیش از پیش جذاب تر می کنند که بعنوان مثال می توان به دونیم شدن کشتی،سقوط بالگرد برروی ماشین و رفتن آن به عمق دریا یا سقوط آسمان خراش های لوکس اشاره کرد.شکی نخواهد بود که سازندگان عنوان battlefield 4  این فنون برای جذابیت بیش از پیش گیم پلی را تا حدودی از سری محبوب call of duty تقلید کرده اند،صحنه هایی که گیمر را بیش از پیش جذب گیم پلی خواهند کرد.

[تصویر: Battlefield4-1.jpg]
درگیر کننده:

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مشکلات عنوان battlefield 3 داستان کلیشه ای و غیر هنریش بود،داستانی که هیچ نقش بسزایی را در جذب گیمر برای ادامه ی بازی ایفا نمی کرد اما وضعیت داستان در نسخه جدید 180 درجه تغییر کرده است و تبدیل به یکی از زیبا ترین بخش های این عنوان شده است،داستانی که سازندگان استودیو  DICE  قول درگیر کننده بودن آن را به طرفداران این عنوان داده است،داستان battlefield 4 بار دیگر در آسیا و در باکو اتفاق خواهد افتاد،شنکاهای چین هم یک از مکانهایی می باشد که شاهد داستان بازی در آن خواهیم بود.البته هنوز اطلاعات چندانی از داستان بازی در دست نیست و بنظر می رسد که پیرامون مبارزه با تروریسم جهانی در غالب نیروهای صلح طلب ایالات متحده در خط مقدم كشورهای آسیایی برمی باشد.
تنوع سلاحهای گرم به خوبی در تریلر ها به چشم می آید ،نبرد ها جذاب تر شده و همکاری با هم گروهیان بیش از پیش بر جذابیت این نبرد ها می افزاید.این نبرد ها فقط به سلاحهای سبک و سنگین متعدد موجود در بازی یا نبرد های تن به تن محدود نمی شود بلکه وسایل نقلیه نیز نقش بسیار پررنگ تری در گیم پلی پیدا کرده اند،گیمر قادر خواهد بود تا از تمام آتش وسیله ی نقلیه اش دربرابر دشمنن خود استفاده کند،در یکی از تریلر های این عنوان شاهد این مسئله بودیم که گیمر توسط بالگردی دشمنانش را زیر آتشی سهمگین تارو مار کرد.
پس از هم اکنون خود را برای نبرد بوسیله ی وسایل نقلیه مختلفی همچون جت ها،بالگرد ها،تانک ها و ماشین های ذره ای آماده کنید.
[تصویر: Battlefield-4-shanghai.jpg]
فرآیند مخفی کاری نیز نقش بسزایی در گیم پلی خواهد داشت به گونه ای که در بعضی مواقع که از دوستان خود به هر دلیلی جدا می شود مجبور به استفاده از این تاکتیک هستید،عملا Recker بدون دوستانش شانسی برای مقابله با دشمنان نخواهد داشت.محیط های نبرد گیمر بسیار متنوع خواهند بود؛دریا ها،جنگل،مناطق شهری با آسمان خراشهای منحصر به فرد عظیمشان همه و همه بخش کوچکی از جذابیت های گیم پلی این عنوان را تشکیل خواهند داد.به تبع تاکتیک های حمله  گیمر در هر محیط با محیط دیگر بسیار متفاوت است.

ویژگی های مولتی پلیر بی نظیر این عنوان :

ورژن های XBOX ONE,PS3,PC این عنوان می توانند 60 فریم در ثانیه را اجرا و همچنین 64 گیمر را ساپورت کنند و همچین حاوی نقشه هایی پیشرفته برای آسان تر کردن کار می باشند.و این در حالی است که نسخه های PS3,XBOX 360 این عنوان فقط می توانند 30 فریم در ثانیه را اجرا و همچنین 24 گیمر را ساپورت کنند.
جوخه ها قادر خواهند بود تا در عوض 4 سرباز حداکثر تا 5 سرباز را بپذیرند.هر چه جوخه ی شما بزرگتر باشد رقبای بیش تری نیز خواهد داشت.
همانند عنوان battlefield 3 گیمر قادر خواهد بود تا بعنوان یک سرباز حمایت خود را در نقش خط مقدم،مهندسی جنگ و یا تیم پشتیبانی ایفا کند.
DICE حالت تخصصی کار را تغییر داده است، DICE وارد جزئیات ظریف تری نشده است اما ناشر بازی سیستمی را طرحی کرده است که در آن شما و جوخهیتان می توانید تخصصتان را افزایش دهید،البته به محض اینکه شما و ج.خهیتان ماموریتتان را به خوبی به اتمام رساندید.
سلاح ها و قسمت های الحاقی آنها افزایش یافته اند،گیمر هم چنین می تواند دید های متفاوتی روی سلاحهایش داشته باشد.
پیشرفت وسایل نقلیه نیز فوق العاده بیش تر از عناوین قبلی بوده است.
DICE برای این بخش از بازی دو حالت دیگر طرحی کرده است که در آینده ای نچندان دور فاش خواهد کرد و همچنین برنامه ریزی کرده تا حالتهای معدودی را که شاهد آنها در battlefield 3 بودیم ترک کند.حالتهایی که تایید شده اند شامل همگام سازی جوخه ها،پیروزی،حمله و همچنین هم گام سازی تیم ها می باشند.حالت Hardcore نیز به بازی برگشته است.
با توجه به سخت بودن کنترل وسایل نقلیه ای همچون جت ها و بالگردها DICE یک حالت تمرین یا یک سیستم آموزش برای تمرین بیش تر گیمر و جلوگیری از صدمه زدن گیمر به دوستانش قرار داده است.
گیمر همچنین می تواند درحالت Commander نقش ایفا کند. DICE حالتی دیگری را نیز طراحی کرده است که حرفی از آن به میان نیاورده است.

[تصویر: Battlefield-4-22.jpg]
گرافیک:

یکی از بارزترین ویژگی های این عنوان گرافیک حیرت آور و نسل بعدیش می باشد که هر گیمری را انگشت به دهان می کند.گرافیکی که حس واقعی و جدی بودن را بیش ار پیش در گیمر القاء می کند.به یقین می توان گفت که گرافیکی به این زیبایی در میان بازیهای رایانه ای مشاهده نشده است.
طرحی شخصیت ها،سلاحها،وسایل نقلیه و محیط ها بازی فوق العاده و بی نقص می باشد.نور پردازی این عنوان به قدری زیبا می باشد که هملا در حیطه ی خودش بی رقیب می باشد.
موتور ساخت بازی frostbite 3 می باشد. frostbite 3 جدیدترین ورژن از این سری موتور ها می باشد و برای ساخت عناوینی همچون battlefield 4 و Need for Speed: Rivals بکار گرفته شده است.موتور بازی پیشرفت فوق العاده در قسمت های مختلف خود داشته است.
عظمت گرافیک این ناشناخته بود تا اینکه استودیو DICE  اعلام کرد که تریلر Fishing in Baku خود را بر رویه یک PC با مشخصات هیولایی اجرا کرده است!
به شخصه که صحنه ای با عظمت تر از پرواز پرندگان بر فراز آسمان ابری منطقه صنعتی موجود در تریلر Fishing in Baku ندیده بودم.
اگر میخواهید این عنوان فوق العاده زیبا را امتحان کنید ابتدا به فکر ارتقاء سیستمتان باشید،در زیر می توانید سیستم مورد نیاز این عنوان را مشاهده کنید:

حداقل سیستم مورد نیاز:

CPU: 2.4 GHz Dual Core processor
RAM: 2GB RAM
Graphics: DirectX 10 compatible card with 256 MB of memory, Nvidia 8000 series or AMD Radeon 3000 series
DirectX compatible sound card
Operating system: Windows Vista
Hard drive space: 16 GB

سیستم با حداکثر کارایی:

CPU: quad core Intel or AMD CPU, 3 GHz or more
RAM: 4GB RAM
Graphics: DirectX 11 compatible card, Nvidia GeForce GTX 500 series or ATI Radeon 6000 series with 1GB of video RAM
Operating system: Windows 7 64-bit
Hard drive space: 16 GB

صداگذاری:

با توجه به تریلر های منتشر شده از این عنوان سبیار زیبا می توان به این نتیجه رسید که صداگذاری باید فوق العاده باشد،موزیک های دلهره آور و یا صدای کشیده یک زن خواننده هر کدام نقش انکار ناپذیری در تاثیر بازی در یک گیمر خواهند داشت و بهتر از همیشه احساس مورد نظر را به گیمر القاء می کنند.احساسی که شامل حس ترس،دلهره،نبرد و یا غم خواهد بود.
 
پاسخ
#2
دوستان بخاطر کمبود وقت مجبور شدم با عجله بنویسم،اگه غلط های املایی افتضاحی داره به بزرگی خودتون ببخشید[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
#3
درود و سپاس ...عالی بود [img]images/smi/s0 (74).gif[/img] خیلی چیز هارو متوجه شدم.
فقط من یه سوتی تو تریلر پیدا کردم ، اون جایی که مَرده پای اون یارو دیگه رو به وسیله یه چاقو میکنه (!) و طرف هیچ دردی رو احساس نمی کنه برای من خیلی جالب یود [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] [img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
 [تصویر: j08g1cx50a5k23ahqkwt.png]
پاسخ
#4
امیدوارم DICE از اشتباهات گذشته اش درس بگیره.[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
داداش خیلی خوب بود[img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
ممنون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
SG
پاسخ
#5
اول بگم که پیش نمایشت عالی بود[img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
امسال کالاف در برابر بتل حرفی برای گفتن نخواهد داشت
 یاد گیمفای قدیم بخیر
پاسخ
#6
(06-13-2013, 03:23 PM)'Amir Fenix' نوشته است: درود و سپاس ...عالی بود [img]images/smi/s0 (74).gif[/img] خیلی چیز هارو متوجه شدم.
فقط من یه سوتی تو تریلر پیدا کردم ، اون جایی که مَرده پای اون یارو دیگه رو به وسیله یه چاقو میکنه (!) و طرف هیچ دردی رو احساس نمی کنه برای من خیلی جالب یود [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] [img]images/smi/s0 (66).gif[/img]


داداش یه بار دیگه تریلرو نگاه کن یارو از حال میره[img]images/smi/s0 (45).gif[/img][img]images/smi/s0 (45).gif[/img]

 
پاسخ
#7
هادی خیلی خوب بود.
امسال battlefield 4 با Call of Duty: Ghosts که کلا از نظر گیم پلی و موتور تحول پیدا کرده واقعآ رقابت جالبی میشه [img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
[تصویر: dw3net6wmtcit5wu0g5u.gif]
پاسخ
#8
کاملا واضح که لازک COD برندس.
چون بتل اصلا بخش تک نفره جالبی نداره.
[تصویر: watch-dogs-25.jpg]
پاسخ
#9
با وجود Mirror's Edge 2 من دیگه BF4 رو تحویل نمی گیرم! DICE داره گل میکاره!!! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ
#10
پیش نمایشت عالی بود. ممنون.
ولی با اینکه الان بتل بهتر از کالاف دیوتی نشان میدهد ولی در آخر کالاف دیوتی برندست.[img]images/smi/s0 (93).gif[/img]
[تصویر: 63972110648605793199.jpg]
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  (شیوه ای جدید در مقاله نویسی)Battlefield-vs-Call of duty one.aiden 13 5,252 04-11-2020, 02:39 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  زنان هم در آزادی امروز جهان نقش دارند| نقد و بررسی بازی Battlefield V White Beard 0 1,283 11-28-2018, 04:56 PM
آخرین ارسال: White Beard
  کدوم بهتره؟ Call of Duty Modern Warfare 2 یا battlefield Bad Company 2؟ Mohammad Fathi 3 1,760 02-23-2018, 11:07 AM
آخرین ارسال: PC FAN
  بازبینی بازی Battlefield 1 بر روی MSI GT72VR Gabit0 0 1,739 03-03-2017, 11:38 AM
آخرین ارسال: Gabit0
  از غرب به شرق در مسیر رستگاری| پیش نمایش NiOh Hidden Shadow 1 2,579 01-15-2017, 12:31 PM
آخرین ارسال: S.T.A.R.S

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان