امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ایجاد شبکه Ad Hoc در ویندوز8و8.1(ناآشناولی کارآمد برای نیمی ازکاربران اینترنت)
به نام خدا
بازهم سلام
بزارید به طور کلی کارایی این ترفند که در ویندوزهای قبلی نیز قابل انجام بوده رو توضیح بدم:
اون دسته از دوستانی که مودمشون وایرلس نیست و باید از کابل لن سیستم رو به مودم و اینترنت متصل کنن میتونن از طریق این روش یک اینترنت وایرلس برای خودشون با حد اکثر سرعت دست و پا کنن.من خودم زمانی که از ویندوز 7 استفاده میکردم از یک نرم افزار برای انجام این کار استفاده میکردم ولی زمانی که ویندوزم رو به 8و8.1 ارتقا دادم دیگه اون برنامه از این نسخه ها پشتیبانی نمیکرد.
نکته:اگر از کاربرانی هستید که از ویندوز 7 به ویندوز های 8و8.1 مهاجرت کردید و از روش ایجاد ad hoc در ویندوز 7 استفاده میکردید باید بگم که در ویندوز های 8و8.1 این روش کاملا متفاوت هست.
نکته2:واضحه که این روش فقط برای دستگاه هایی ممکنه که وایرلس داشته باشن مثل لپ تاپ.

آموزش
قدم اول:پشتیبانی سیستم
اول از همه باید بفهمیم که سیستم و ویندوز شما توانایی انجام این کار رو داره یا نه برای انجام این کار Command Prompt رو با دسترسی Admin باز کنید.
کد زیر را وارد و Enter رو بزنید

کد:
Netsh wlan show drivers
[تصویر:  3ghk6aabori9515fg.jpg?size_id=5]
به محدوده ی مشخص شده دقت کنید.
اگر Yes بود به ادامه ی انجام کار ادامه دهید.
-------------------------------------------------------------------------------------
قدم دوم:معرفی نام و رمز عبور برای وایرلس
کد زیر رو وارد کنید ولی اینتر را نزنید چون نیاز به تغییرات به صورت دستی دارید

کد:
Netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=gamefawifiname key=Gamefawifipassword
دقیقا به جای gamefawifiname و Gamefawifipassword نام و رمز مورد نظر خودتون رو بنویسید.رمز باید حداقل 8 کرکتر باشد.
-------------------------------------------------------------------------------------

قدم سوم:روشن کرئن

روشن کردن(نکته:هربار قطعی از اینترنت یا ریستارت ویندوز نیازمند وارد کردن این کد است):

کد:
Netsh wlan start hostednetwork

قدم چهارم:Share کردن Brodband connection به Local area connection
[تصویر:  13569xdsvdwk2j4fg.jpg?size_id=5]
وارد کنترل پنل ویندوز خود شوید و به بخش Change adapter settings بروید.حالا رو کانکشنی که باهاش باسیم میرید اینترنت کلیک راست کنید و وارد Properties شوید،به تب Sharing بروید دقت کنید که همه ی گزینه ها تیک خورده باشند روی فلش کلیک کنید و گزینه ای که نامش Local Area Connection*1 یا 2 یا 3 بستگی داره شما چندبار ساخته باشید رو انتخاب کنید،میبینید که کنار Brodband connection سما که با هرنامی ساخته بودید نوشته ی Shared ظاهر شده.
[تصویر:  nehvxmhdkeaq2irfg.jpg?size_id=5]
کد های مورد نیاز برای روشن کردن و خاموش کردن و دریافت اطلاعات درباره ی شبکه

روشن کردن(نکته:هربار قطعی از اینترنت یا ریستارت ویندوز نیازمند وارد کردن این کد است):

کد:
Netsh wlan start hostednetwork
متوقف کردن:

کد:
Netsh wlan stop hostednetwork
دریافت اطلاعات درباره شبکه:

کد:
Netsh wlan show hostednetwork
غیرفعال کردن به طور کلی(نکته:پس از انجام این کار شما باید از اول این کارهارا انجام دهید):

کد:
Netsh wlan set hostednetwork mode=disallow
اگر آموزش براتون سخت بود بگید من عکسهارو بیشتر کنم ولی فکر کنم همین کارتون رو راه بندازه.
این آموزش توسط خودم نوشته شده بود.
اگر آموزش خاصی مد نظرتون هست بگید اگر بلد بودم قرار میدم.

پاسخ
ایراد های آموزش برطرف و کاملا تصحیح شد

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ویندوز ۱۰ برای بازی خوب است؟ Cpt. John "Soap" MacTavish 13 6,832 08-03-2019, 01:55 PM
آخرین ارسال: maxpaingame
  تاپیک جامع ویندوز10 |آموزش رفع مشکل دانلود و... علیرضا! 160 46,204 01-20-2017, 03:18 PM
آخرین ارسال: who i am
  پیشخوان rss سایت گیمقا برای ویندوز 8 (tile live) PHEPS 0 1,540 03-21-2016, 06:27 PM
آخرین ارسال: PHEPS
  THEME برای ویندوز 7 و 8 ユニーク 5 3,161 05-02-2015, 12:11 PM
آخرین ارسال: مجیدنصر
  مشکل هنگام اتصال به اینترنت در ویندوز 8.1 ahmadkiller 1 1,830 02-16-2015, 05:15 PM
آخرین ارسال: Station

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان