امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت کاور پست در سطح متوسط (اختصاصی گیمفا)
با سلام و درود فراوان خدمت تمامی کاربران گیمفا.
با اموزشی جدید در خدمت شما هستیم که درسطح گیمفا فکر میکنم جدید باشه و تاحالا توی انجمن قرار نگرفته باشه. فکر کنم با کاور های بنده آشنایی دارید و حداقال یک بار در نقدهای دوستان مشاهده کردید کارهای بنده حقیر رو. بنده تصمیم گرفتم که آموزش ساخت یکی از کاور هام رو براتون قرار بدم که امیدوارم استفاده کنید و لذت ببرید.

کاور نهایی ما :

[تصویر:  gzg9vaz0rqcnl3895lw0.jpg]

قبل از شروع بگم که به دوتا چیز نیاز دارید که برای شروع خیلی نیاز هستش و اون هم تصویر دکتر فریمن هست و یکی دیگر هم تکسچر (همون پس زمینه کاغذی شکل رو بهش میگن تکسچر). تصویر دکتر فریمن رو حالا خودتون میتونید عوضش کنید و جاش هرچی دلتون میخواد بزارید.

خب شروع میکنیم :

=================================================================

در ابتدا یک صفحه باز میکنید و طول و عرض رو مانند عکس پایین تنظیم میکنید

[تصویر:  5nuxi9gucwhggd5cllqq.jpg]

بعد از این که صفحه رو باز کردید تصویر تکسچری که بهتون دادم رو وارد فتوشاپ میکنید مثل تصویر پایین 

[تصویر:  tigbyo9aldsgzzp3w3ey.jpg]

سپس میرید و اون گوشه سمت راست روی اون دایره که نصفش سفیده و نصف دیگش طوسی کلیک میکنید و روی gradient map کلیک میکنید

[تصویر:  7jzdp11iuw2llxuxu8cn.jpg]

بعد تصویر شما به رنگ سیاه سفید در میاد که نیازه رنگش عوض شه چون خیلی زشته اینطوری مثل تصویر پایین عمل کنید 

[تصویر:  23lbtior0jrkgc9kinnv.jpg]

بعد از انجام کاری که تصویر بالا گفت یه پنجره براتون باز میشه مثل عکس پایین 

[تصویر:  ske4ui6aj9zl4mjlx9yn.jpg]

بعد از این که پنجره بالا باز شد باید رنگ های سیاه و سفید رو به رنگی که در تصویر پایین مشخص شده تغییر بدید(حالا شما میتونید به دلخواه رنگ دیگه هم انتخاب کنید) بنده کد رنگ هارو بالای هر کدوم نوشتم که شما فقط کافیه واردش کنید و تموم

[تصویر:  pfmlysr05nnuc929pn2s.jpg]

بعد از وارد کردن کد رنگ ها بر روی ok کلیک کنید تا پنجره بسته بشه، تصویر کار ما تا اینجا :

[تصویر:  2fujd0zyei67beoz0nxx.jpg]

بعد باید بخش عکس رو استارت بزنیم که برای شروع ابتدا باید به دست چپ فتوشاپ خودتون نگاه کنید(همونجایی که ابزار ها هستن) بعد موستون رو ببرید روی اونجایی که یه مربع هست و کلیک کنید و نگه دارید. مثل تصویر زیر :

[تصویر:  ghl5ikqiwav5nx7t39mv.jpg]

سپس یک جایی از تصویرتون کلیک راست میکنید تا پنجره ای براتون باز شه بعد از باز شدن پنجره میبینید که بغلش یک ایکون چرخدنده وجود داره روی اون کلیک میکنید و یک کادر دیگه براتون باز میشه بعدش روی کلمه All کلیک کنید

[تصویر:  1fpneanhqcmby989hjej.jpg]

بعد از کلیک کردن روی کلمه all و زدن کلمه ok شیپ های جدید به بخش شیپ های شما اضافه میشه (همون شکلک هایی که توی تصویر هستن) بعد از اضافه شدن شیپ ها دنبال شیپی که در تصویر پایین مشخص شده بگردید و روش کلیک کنید

[تصویر:  oj678yc5wvbdei4cpplx.jpg]

بعدش به اندازه تغریبا بزرگ اون رو بکشید و ببریدش کنار صفحه مثل تصویر پایین 

[تصویر:  qmss9hbdxap534isdic1.jpg]

بعدش تصویر دکتر فریمن رو وارد فتوشاپ کنید 

[تصویر:  m0vq6poylvpnayfed9va.jpg]

روی لایه تصویر(همون گوشه سمت راست) کلیک راست کرده و گزینه زیر رو بزنید 

[تصویر:  iezarf5ui6buoxjsitab.jpg]

نتیجه تا اینجا 

[تصویر:  i8fd5rolaxznd6af215w.jpg]

بعد از این که تصویر دکتر فریمن رو وارد شیپمون کردید مثل تصویر بالا باید روی بخش دایره ای شکلمون یکم کار کنیم برای این کار دوبار روی لایه شیپ کلیک کنید همون جایی که آبی شده

[تصویر:  q71z05oclezjzcaakkdt.jpg]

الان کادر زیر براتون باز میشه شما به ترتیب کار هایی که گفته شده رو انجام بدید

[تصویر:  8twqrc2mcndmvrxkuvqy.jpg]

[تصویر:  nsczvf95ke19p0n4kp3f.jpg]

تصویر ما تا اینجای کار 

[تصویر:  l8buvplpa89xooedxm63.jpg]

بعدش متن خودتون رو مینویسید بعدش با نگه داشتن ctrl روی دوتا لایه کلیک کنید تا آبی بشن

[تصویر:  8eyoxdb6odh5ybtbxrk0.jpg]

بعد از این که آبی شدن کلید ctrl + g رو فشار بدید تا وارد یک پوشه بشن 

[تصویر:  ktqvzim5jiadfz98tre0.jpg]

بعد از این که وارد پوشه شدن روی پوشه کلیک کنید تا دوباره براتون پنجره باز بشه و بعدش کار هایی که گفته میشه رو انجام بدید 

[تصویر:  03gp1k83a1x0k9d05x21.jpg]

[تصویر:  7zrp3sbvksbdchpgf3qg.jpg]

تصویر ما تا اینجا 

[تصویر:  b1hgnm0tn5c2131yhzj9.jpg]

بعد از اعمال کار هایی که در بالا گفته شد از پوشه یک کپی بگیرید (باز زدن ctrl + j) 

[تصویر:  phctgkr5nthnyi8a6lm0.jpg]

بعد از گرفتن یک کپی اون رو تبدیل به عکس کنید مثل تصویر پایین

[تصویر:  0o6sd6dpdzak2r2x1ewl.jpg]

بعد از تبدیلش باید اون رو یکم ویرایش کنیم تا خوشگل بشه D: برای این کار باید اول اونو بلور کنیمش 

[تصویر:  butdhgbbwkvu7a1zy963.jpg]

تغییرات پایین رو اعمال کنید

[تصویر:  4ri5zjg9kifyqda2fcxh.jpg]

تصویر ما تا اینجا

[تصویر:  0kq2i2zlrkfge5zi8kps.jpg]

خب حالا با پاک کن وسط متن(جاهایی که بلور شده) رو پاک کنید بجز گوشه ها 

[تصویر:  eyu0ejpfrwm6o6lqcn5t.jpg]

بعد باید یک بار دیگه از لایه متن کپی بگیرید و تبدیلش کنید به عکس و بعد تغییرات زیر رو روش اعمال کنید (باید لایه رو برید پایین بالای تکسچرمون)

[تصویر:  vpq7rzxkjnm8btvfmnhs.jpg]

بعد یکم شفافیتش کم کنید و توی کل تصویر بخشش کنید مثل تصویر پایین 

[تصویر:  tn3ltwsmicj2zetu23gk.jpg]

پایان
پاسخ
مرسی بابت آموزشش. واقعا به درد میخوره تو بعضی جاها
پاسخ
سلام 

کار خوبی بود به نظرم طرح های بیشتری رو اموزش بده و به همین محدودش نکن
بعدشم ی نکته ک ساخت کاور برای همه نیست و همه افراد ازش استفاده نمی کنم و سعی کن چیزای اموزش بدی ک بیشتر افراد هم بتونم استفاده کنن. طرح های جدید و یاد بده چون کسی نمیاد از ی طرح قبلی استفاده کنه

در کل عالی بود. من ک خوشم اومد S0 (2)

خسته نباشی
پاسخ
درود
آفرین آموزش خوبی برای منی که بلد نبودم بود و ازت تشکر می کنم؛ ولی بهتر بود طرح های قبلی رو قرار نمی دادی و طرح جدید آموزش می دادی و به قول شایان جان کسی نمیاد طرح های قبل رو استفاده کنه. حتما در قسمت های بعدی وسع آموزش رو ببر بالا و کاور های حرفه ای رو به کاربران یاد بده و حتما طرح های دیگر در برنامه جنابعالی باشه 113
موفق و پایدار باشید S0 (24)
[تصویر:  u2u6lkk2gtcs.gif]
پاسخ
دمت آبگرمکن  خیلی چیز بدرد بخوریه S0 (2) البته این اموزش فقط توانایی فرد رو میبره بالا بعدش دیگه بستگی به خلاقیت خودش داره S0 (22) با پاورپوینت هم میشه بصورت مبتدی عکس هایی زیبایی برای تیتر مقاله ساخت
پاسخ
(05-19-2016, 05:27 PM)isapor123 نوشته است: دمت آبگرمکن  خیلی چیز بدرد بخوریه S0 (2) البته این اموزش فقطتوانایی فرد رو میبره بالا بعدش دیگه بستگی به خلاقیت خودش داره S0 (22) با پاورپوینت هم میشه بصورت مبتدی عکس هایی زیبایی برای تیتر مقاله ساخت

جنابعالی هم لطف کن پست آموزش ساخت تیتر مقاله توسط پاورپورینت رو ایجاد کن تا ما مبتدی ها نکات لازم رو یاد بگیریم Eee
موفــــــــــــــق و پـــــــــــایدار بــــــــاشید S0 (7)
[تصویر:  u2u6lkk2gtcs.gif]
پاسخ
(05-19-2016, 05:15 PM)Bad Boss نوشته است: سلام 

کار خوبی بود به نظرم طرح های بیشتری رو اموزش بده و به همین محدودش نکن
بعدشم ی نکته ک ساخت کاور برای همه نیست و همه افراد ازش استفاده نمی کنم و سعی کن چیزای اموزش بدی ک بیشتر افراد هم بتونم استفاده کنن. طرح های جدید و یاد بده چون کسی نمیاد از ی طرح قبلی استفاده کنه

در کل عالی بود. من ک خوشم اومد S0 (2)

خسته نباشی

خوشحالم که خوشتون اومد شایان جان  S0 (2) S0 (74)
بله دیگه این طرح چون به نظر خودم بهترین طرحی بود که برای شما زدم گفتم آموزشش رو بزارم  113
شما بگو ما چی بزاریم ماهم میگیم چشم و براتون میزایم فقط شما عمر کن  S0 (29)
خستگیم در رفت با این همه استقبال S0 (74)

(05-19-2016, 05:20 PM)スヌーピーアミニ نوشته است: درود
آفرین آموزش خوبی برای منی که بلد نبودم بود و ازت تشکر می کنم؛ ولی بهتر بود طرح های قبلی رو قرار نمی دادی و طرح جدید آموزش می دادی و به قول شایان جان کسی نمیاد طرح های قبل رو استفاده کنه. حتما در قسمت های بعدی وسع آموزش رو ببر بالا و کاور های حرفه ای رو به کاربران یاد بده و حتما طرح های دیگر در برنامه جنابعالی باشه 113
موفق و پایدار باشید S0 (24)

درود  S0 (2)
شما که خودت استادی (الکی مثلا  S0 (45)(شوخی)) بله در نظر بالا هم این کار رو تایید کردم و گفتم چرا که این طرح رو انتخاب کردم و سی میکنم از طرح های دیگه هم آموزش بدم  113

(05-19-2016, 05:27 PM)isapor123 نوشته است: دمت آبگرمکن  خیلی چیز بدرد بخوریه S0 (2) البته این اموزش فقط توانایی فرد رو میبره بالا بعدش دیگه بستگی به خلاقیت خودش داره S0 (22) با پاورپوینت هم میشه بصورت مبتدی عکس هایی زیبایی برای تیتر مقاله ساخت

دم شما هم گرم  S0 (2) خوشحالم که چیز بدرد بخوریه  S0 (36) بله صد در صد بستگی به توانایی و خلاقیت داره. با پاورپوینت هم میشه ولی قبول کنید که هیچ نرم افزاری قدرت فتوشاپ رو نداره! کلا مجموعه نرم افزاری ادوبی رقیب ندارن  S0 (29)
پاسخ
بنده فکر نمیکردم اینقدر استقبال بشه!
لطفا یه نظری هم درباره این بدید که مقاله بعدی چی باشه.
باتشکر  S0 (2) S0 (29)
پاسخ
خسته نباشی برادر مازیار!
این پست واقعاً برای من خیلی مفید بود! همه کارای مقاله هامو می دم به دوستان شاید از این به بعد خودمون دست به کار شدیم! S0 (2) 
منتظر پست های عالیه دیگه ت هستم! S0 (24)
[تصویر:  e4f7_3ea4f3ff8d45616e224e2b324bba4603.png]
پاسخ
(05-20-2016, 12:58 PM)You Never Win نوشته است: خسته نباشی برادر مازیار!
این پست واقعاً برای من خیلی مفید بود! همه کارای مقاله هامو می دم به دوستان شاید از این به بعد خودمون دست به کار شدیم! S0 (2) 
منتظر پست های عالیه دیگه ت هستم! S0 (24)

سلام بر استاد  S0 (2) S0 (2)
خوشحالم که این پست برای خیلی ها مفید واقع شده! کار کردن برای بچه های انجمن گیمفا برای من حسن بزرگی هست که واقعا خوشحالم این لطف بزرگ نصیبم شده!! ولی خب به دلیل این که بنده در دو سایت دیگر هم فعالیت دارم و طراح اون دو سایت هستم نمیتونم زیاد از طرف دوستان سفارش قبول کنم. همین سبب شد که براتون این آموزش هارو بزارم که هم یکم بار از روی دوش خودم کم بشه و هم یک کمکی به بچه ها کرده باشم  S0 (2) S0 (29)
حتما منتظر باشید ... تابستون خبرهای خوبی تو راهه ...!  113
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش ساخت کاور پست به سبک خونین (اختصاصی گیمفا) Maziyar Hemmati 8 4,235 02-09-2022, 02:28 PM
آخرین ارسال: alphaholding
  آموزش طراحی گرافیک samane99 1 1,754 11-23-2021, 01:40 PM
آخرین ارسال: ibath
  آموزش ساخت باکس امتیاز دهی برای نقد و بررسی (اختصاصی گیمفا سری 2 آموزش) Maziyar Hemmati 4 3,416 06-13-2016, 04:15 PM
آخرین ارسال: Maziyar Hemmati
  رمضان مبارک | مجموعه 15 تکسچر کاربردی در طراحی کاور (اختصاصی گیمفا) Maziyar Hemmati 0 2,013 06-06-2016, 07:00 PM
آخرین ارسال: Maziyar Hemmati

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان