امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rico Rodriguez تعبیر یک رویا: نقد و بررسی سری just cause
من دوسال پیش گرفتمش بازیش مورد داشت اون اولش چترش باز نمی شد کسی نسخه PCسالمش رو بازی کرده
یا اگر لینک دانلود نسخه سالمش رو داره برام پیام کنه ممنون میشم حوص کردم بازی کنم
دمت گرم برا این مقاله توپ
پاسخ
چه بازی ای  بود من  نسخه 2  شو  3 بار  تو یه  یه تابستون که  فوقالعاده بیکار بودم رفتم تا آخرش  .  خیلی حال  داد.همین الان  دوباره بازی  میکنم.  نقد  خوبی بود  فعلا تا  نصفه  خوندم  برم  بازی کنم  بعد دوباره  میخونم.[img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
اصلا چه  لذتی داشت  ماشین رو به یه چی دیگه وصل  میکردی . وقتی حرکت میکردی ماشین بر عکس میشد[img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
ممنون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  63972110648605793199.jpg]
پاسخ
داش هادی کارت مث همیشه عالی بود..واقعا فروم رو منور می کنی[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ
این سری واقعا عالی بود
سپاس برای نقد خوبت
امسال مادریدی کشون داریممم

[تصویر:  unuhpmfk79r7oiox25dj.jpg]
پاسخ
خسته نباشی. خیلی خوب بود [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

البته من از نوشته‌ی قبلیت که درباره‌ی Call Of Duty بود بیشتر خوشم اومد. امیدوارم روز به روز بهتر بشی. 
با آرزوی موفقیت برای تو دوست عزیز.
“Didn’t we have some fun though? Remember when the platform was sliding into the fire pit and I said ‘Goodbye’ and you were like ‘NO WAY!’ and then I was all ‘We pretended we were going to murder you’? That was great."
پاسخ
بسیار عالی هادی حان
دمت قیژژژژژژژژژژژژژژ[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
(07-02-2013, 10:29 PM)'amirbadboy' نوشته است: من دوسال پیش گرفتمش بازیش مورد داشت اون اولش چترش باز نمی شد کسی نسخه PCسالمش رو بازی کرده
یا اگر لینک دانلود نسخه سالمش رو داره برام پیام کنه ممنون میشم حوص کردم بازی کنم
دمت گرم برا این مقاله توپ
نسخه ی PC که من از یکی از سایتایای بازی سفارش داده بودم هیچ گونه نقسی نداشت ولی اگه مشکل داره میتونید از یکی از سایت های معتبر فروش بازی این عنوان رو سفارش بدید،راه دیگه ای بنظرم نمیرسه امیدوارم راهنمایی اندکم براتون مفید واقع شده باشه.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
درست است که نویسنده ای اثر خواهان و طالب تغییر در نگرش بازیبازان در مورد این بازی است ، بازی ای که خودش مدتها سر و دست برایش می شکاند و از فرط علاقه خواهان نوشتنتش بود ، ولی این درست نیست که برای رسیدن به هدف و مقصود جز نگاه مثبت به اثری که متای بالای 80 را هم نتوانسته از آن خود کند داشته باشیم .
منتقد در شروع نقد با انتقادی بزرگ از سری محبوب GTA شروع کرده است و آن را بازی ای دانسته که جز فساد چیزی را نمایان نمی کند ، ولی آیا فسادی که همین بازی GTA توانسته از آن به بهترین شکل در گروه های مختلف خلافکار نشان دهد را عنوانی چون Just Cause توانسته نشان دهد ، بحث اصلی من مقایسه این دو بازی نیست ، ولی اینکه در GTA می توان انسان را کشت و یا ماشین های لوکس سوار شد و در کنار این ها پلیس را به دنبال خود کشاند در عنوانی همچون Just Cause تکرار نشده است ؟ دقیقا و عینا همه ی این ها تکرار شده و با اینکه جذابیت های خود را دارد ولی نگرش و دیدی نا مناسب به عناوینی دیگر در یک نقد اصلا کار درستی نیست .
اولین Just Cause نه یک انقلاب بود نه عنوانی عالی که بتواند انقلابی به پا کند ، بلکه یک بازی عادی بود . بازی ای عادی که در دوره ای که ایده ها هنوز به دلیل محدودیت های فراوان توانایی اجرا شدن نداشتند با مشکلاتی که اکثرا از محدودیت ناشی می شدند عرضه شد . 
اولین این سری در دل گیم پلی خود محیطی آزاد را شکل داده بود ولی نه محیطی که همه جای آن زندگی پویا در جریان باشد ، بلکه محیطی که قسمت های زیادی از آن به دلیل کم بودن مراحل به خصوص اضافی ، بی استفاده رها شده است . منتقد این عنوان با دیدگاهی علاقه پسندانه به بازی ای که دیروز بازیبازان را تشکیل می داد نگاه کرده و حتی مشکلاتی نظیر انیمیشن های بد را به چشم ندید که دلیل اصلی آن علاقه است . 
دومین نسخه ی این سری هم عنوان خوبی بود . بازی ای بود که چند سال بعد با پیشرفت های عصر جدید عرضه شد و همانند عناوین قبلی وسعتی عظیم را نمایش می داد اما همچنان فاصله ی زیادی با انقلاب در صنعت بازی داست ، بازی خوب بود ولی همچنان کیفیت مراحل پایین بود و مشکلات گرافیکی اندکی هم داشت که در نقد ، گرافیک آن بی ایراد نگاشته شده است . 
توجه به بازی ، ننوشتن مسائلی که واقعا وجود دارند ، وجود دیدی که واقعا اشکلات یک عنوان ( دوست داشتنی برای نویسنده ) را آشکار کند ، و مهم ترین آن ها عدم مقایسه و به خاک کشیدن عناوینی دیگر از جمله مهمترین مسائلی است که در این نقد رعایت نشده که دلیل اصلی آن علاقه ی بیش از حد منتقد به بازی است . با این حال نوع نگارش متن ، استفاده بهتر از کلمات ، مخصوصا بازی با کلمات در مقدمه ( به خصوص جمله ی تا کی می خواهید انسان های بیگناه را به قتل برسانید و در جامعه ای پراز فساد و فحشا صدای سابش آج لاستیک خودرو های لوکس چند میلیون دلاری را بشنوید؟ ) همچنین شروع خوب نقد از جمله نکات مثبت در نقد بودند که نویسنده ی اثر واقعا توانسته از پس آن ها بر بیاید . نکته ی آخر هم پرش ناگهانی مقدمه به نقد است که نویسنده فقط با نمایش یک نقشه خواسته چنین کاری را انجام دهد و بازیبازان را به دلیل وسعت بی مورد نقشه به آن دلبسته کند که اگر با توضیحی کامل تر صورت می گرفت بهتر بود .
همچنین من هر دو نسخه ی این بازی را تجربه کرده و به همین دلیل به خود اجازه ی چنین بازخوردی را نسبت به این نقد دادم ...
در آخر هم تشکر می کنم از آقای شعبانزاده که زحمت چنین نقدی را کشیدند و امیدوارم که روز به روز پیشرفت کنند و دلیل اصلی گفته های من چیزی جز کمکی ناچیز نبود . ایشان در مقالات قبلی عملکرد بهتری را از خود نشان دادند و در این نقد هم پیشرفت نگارشی قابل توجهی را به خصوص در ابتدا از خود نشان دادند ، با این حال محتوای اثر چیزی شبیه پیش نمایش بود تا نقد ، چون جز تعریف کردن و باز کردن بخش های مختلف چیز دیگری را برای ما نشان نداد . [img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

به نام خدای خاکستری ....
Grey Pen
BLOG: Gpen.ir
Y! ID: Grey_joker
FB ID: Hadi.Jourbonyan1
پاسخ
کارت درسته این بازیم باحال بود فقط گیم پلیش خسته کننده بود.
پاسخ
نقد خوبی بود[img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
یه سوال داشتم. شما گفتین که یک بارم شده قتل و غارت و قانون شکنی و فحشا رو کنار بگذاریم. ببخشید ولی مگه تو Just Cause این کارا رو انجام نمیدیم؟
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,778 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 952 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 975 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,879 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,118 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان