امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
اطلاعات جامع از فاینال فانتزی 7
#1
در این تاپیک سعی میکنیم اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با فاینال فانتزی 7 در اختیار شما کاربران عزیز قرار بدیم
امیدوارم مفید واقع بشه [تصویر: 53.gif]


[تصویر: th?id=I.4617756434759892&pid=1.9]

__________________
[تصویر: QNzWe.jpg]
پاسخ
#2
[تصویر: 1156199331_f.jpg]
Before Crisis: Final Fantasy VII: این بازی یک بازی برای موبایل است که فعلا فقط در ژاپن منتشر شده و داستان آن در 6 سال قبل از FFVII اتفاق می افتد و تا ماجرا های Crisis Core ادامه می یابد. داستان این بازی ماجراهای گروه Turks را روایت می کند که نیروهای ویژه ی شینرا هستند.

Crisis Core: Final Fantasy VII:
این بازی بر روی PSP شد و داستان آن حول و هوش شخصیت شناسی سفیروث، زک، کلود، آیریس است. نقش اول این بازی زک دوست کلود است که در این داستان لایه های زیرین رابطه ی زک با آیریس و کلود به روی گیمر ها گشوده می شود.

Dirge of Cerberus: Lost Episode Final Fantasy VII: یکی از فاینال ها که بر رو ی کنسول ps2 پیاده سازی شد. که داستان آن در مورد تعقیب گریز SOLDIER و Vincent Valentine است.

Final Fantasy VII Snowboarding & Chocobo Stallion: دوباره سازی دو تا از زیر بازی های FFVII برای موبایل هاست.

Last Order: Final Fantasy VII: انیمیشنی به مدل انیمیشن های کلاسیک است یعنی بر خلاف Advent Children حس کارتونی بودن در آن وجود دارد. داستان این انیمیشن مربوط به ماجراهای دو فلش بک است که در طول بازی با آن روبرو بودیم، شخصیت های اصلی آن زک و کلود هستند و داستان آن دقیقا تا شروع داستان بازی ادامه می یابد. این انیمیشن کماکان نسخه ی انگلیسی ندارد و فقط برای Pre-Order کرده های Advent Children فرستاده شده است.

Final Fantasy VII: Advent Children: انیمیشنی است با کیفیت بسیار بالا و کاملا واقعگرا که این سبک انیمیشن معروف به CGI Film است. داستان این انیمیشن دو سال بعد از ماجراهای بازی است و به خود یابی کلود بعد از ابتلا به بیماری زخم کیهانی (Geostigma) و همچنین اثرات بیماری زخم کیهانی می پردازد.

Maiden Who Travels The Planet: رمانیست که به ماجراهای آیریس بعد از مرگش در جریان زندگی می پردازد.

On The Way To A Smile: رمانی دو قسمته است که در یکی ماجراهای Tifa بعد از FFVII را روایت می کند و دیگری ماجراهای Denzel را بیان می کند. لازم به ذکر که دو تن از اعضای رده بالای Square Enix در این پروژه ها نقش مهمی داشتند که یکی از آنها تتسویا نومورا طراح شخصیت های FFVII است و دیگری یوشینوری کیتاسه کارگردان FFVII است .(فاینال فانتزی هفت) Final Fantasy VII

[b] بیان یک نکته لازم است ، در طی داستان بازه های زمانی مشخص و خاصی مطرح می شود که این بازه های زمانی کاملا نسبی هستند و نسبت به زمان شروع فاینال فانتزی هفت مطرح می شوند. پس به عبارتی دیگر مبدا زمانی ما شروع بازی فاینال فانتزی هفت هست ، برای مثال ما اکنون در سال 2013 میلادی هستیم ، به این معنا که دو هزار و سیزده سال از ظهور مسیح گذشته است ، در واقع مبدا زمانی ما ، زمان ظهور حضرت مسیح هست.

هزاران هزار سال پیش...


قبل از بیان داستان ، شاید بهتر باشد که یک تعریف مشخص از " ستراها" داشته باشیم.

سترا چند ویژگی اساسی داشتند ، مهمترین ویژگی سترا ها که شاید به طور مستقیم هم در داستان بدان اشاره نشده باشد ، ولی می توان در خلال داستان به آن رسید ، " هوشمند" بودن این موجودات هست. علاوه بر این در مقدمه بازی فاینال فانتزی هفت ، در توصیفِ " سترا" ها از صفت " مجیکال" (جادویی ) استفاده شده ، پس دومین نکته ای که در مورد سترا ها قابل اهمیت است آن است که سترا ها موجوداتی با ماهیت " جادویی" هستند.


سترا ها سال های بسیار در فضا سرگردان بودند ، در حقیقت آنها به دنبال مکانی برای زندگی کردن بودند. در طی داستان هیچ گاه به منشا سترا اشاره نمی شود ، در واقع ما متوجه این واقعیت نمی شویم که آیا سترا پیش از سکونت در زمین در سیاره دیگری سکونت داشته اند یا نه؟


خلاصه آن که سترا پس از آن که سال های بسیاری را در سفر به سر می بردند به سیاره ای می رسند ، بدون شک چیز خاصی در آن سیاره بوده که سترا ها رابه سویِ خود جلب کرده ( در این باره بعد ها مفصلا توضیح خواهیم داد) . قسمت اعظم سترا ها در آن سیاره( که " زمین" نام می گیرد) اقامت می گزینند ، این دسته از سترا ها به مرور زمان به انسان ها تبدیل می شوند و به این ترتیب " نژاد جدیدی از انسان ها" در فاینال فانتزی شکل می گیرد. نسل جدید انسان ها در فاینال فانتزی که همان سترا های دگرگون شده هستند ، دو ویژگی عمده دارند ، که بیان آنها لازم می باشد.


1- تمامی انسان ها موجوداتی هوشمند هستند و این واقعیت برایِ ما نیز امری کاملا ملموس است.


2- پیش تر اشاره کردیم که سترا ها نژادی با ماهیت جادویی هستند ، در نتیجه انتظار داریم شاهد این ماهیت جادویی در سترا های انسان شده نیز باشیم ، ولی در طی گذر زمان ماهیت جادویی سترا ها به تدریج فراموش می شود ، به طوری که بعد گذشت ملیون ها سال تنها جمع خاصی از این افراد قادر به استفاده از ماهیت جادویی خویش هستند.

توجه : در شروع فاینال فانتزی به این مهم اشاره نمی شود که آیا سترا هم عامل وجود انسان بوده اند ، یا آن که نژاد انسان قبل از ورود سترا ها به زمین نیز وجود داشته است ، با این حال چندین سال بعد ، یعنی در هنگام حمله " جنوا" ، علاوه بر انسان ها ، سترا ها نیز بر روی زمین وجود داشتند و شاید این به خودی خود دلیلی باشد که ما فرضیه دوم را معقول تر بشماریم. هر چند در ادامه داستان مشخص شد که ستراها با حضور در میان انسان ها ، بعد از گذر زمان تبدیل به انسان شدند و برخی از سترا ها توانایی های جادویی شان را از دست دادند. البته گمان زنی در این مورد بسیار است ، چنانچه سال ها بعد پروفسور گاست(رئیس بخش تحقیقاتی شیندرا) زمانی که لوح نوشته سترا ها را پیدا می کنه ، بیان می کند که " سترا ها قومی بسیار قدیمی هستند که وظیفه شان پیدا کردن سیارات غیر قابل سکونت و فراهم کردن شرایطی که سیاره را قابل سکونت کند." با این حال ما سعی می کنیم بیش از این وارد این مسئله مرموز نشویم ، چون متاسفانه حرف های ضد و نقیض در این مورد فراوان هست.


گفتیم که دسته ای از سترا ها نیز زمین را ترک می گویند ، این دسته از سترا ها بعد ها به Ancients معروف می شوند.


سترا ها در اوایل سکونت شان بر رویِ زمین لوح نوشته ای را پدید می آورند که این لوح نوشته خبر از وجود دو هویلا با نام های Omega و Chaos بر رویِ زمین می داد(در ادامه داستان بیشتر بر روی محتویات این لوح بحث خواهیم کرد) ، این لوح بعد ها توسط "گریموری ولنتاین" و " لوکرسیا کرسنت" کشف می شوند و کمک بسیار زیادی به پیشرفت آزمایشات این دو نفر می کند.


[تصویر: jenova-final-fantasy-vii-dia-madre-frikarte.jpg]

2000 سال قبل ( ظهور و سقوط جنوا)قبل از شروع بحث شاید بهتر باشد که اندکی درباره علت حمله جنوا به زمین و خود جنوا توضیح دهیم.

jenova

یکی دیگر از عمده نکاتی که در سیر فاینال فانتزی ، الالخصوص فاینال فانتزی 7 مورد توجه بوده ، فلسفه انتخاب اسامی هست ، به طوری که هر اسمی فلسفه خاص خود را دارد که در جایِ خود توضیح مناسب را من باب هر یک خواهیم داد.


عده ای معتقد هستند که اسم jenova از کلمه عبری jehovah به معنای " خدا" گرفته شده است ، اما نظریه دیگری که معقول تر به نظر می رسد آن است که این کلمه از ترکیب دو کلمه jehovah و nova به دست آمده است.لفظ " نوا" ، لفظی لاتین بوده و به معنای " جدید" می باشد و می توان گفت که جنوا به معنایِ " خدایِ جدید" هست.


جنوا در حقیقت یک فرشته بود. او صاحب یک سیاره بود. از طرفی دیگر جنوا نقش یک مخلوق را در سیاره داشت ، و ملیون ملیون مخلوق را پدید می آورد. مخلوقاتی که جنوا معتقد بود بچه هایش هستند. ولی به دلیل ِ نا مشخصی ماهیتی به نام " مرگ" به سیاره او حمله می کند. "مرگ" ، باعثِ نابودی تدریجی سیاره جنوا می شود ، به طوری که بعد از گذشت هفت هزار سال تمامی فرزندان جنوا می میرند. جنوا در طی این هفت هزار سال هر کاری می کند ، نمی تواند جلودار نابودی سیاره اش باشد ، هیچ قدرتی نمی توانست در مقابل مرگ بایستد. حال جنوا که به سر حدِ جنون و دیوانگی رسیده بود ، بی هدف در کهکشان به راه می افتد تا این که به زمین می رسد.

جنوا شکل فیزیکی ندارد ، از طرفی هنوز یک راه برایِ برگرداندنِ بچه هایش هست. او باید از روح زمین - گایا- تغذیه کند تا بتواند جسم بگیرد و به بازسازی قدرت از دست رفته اش بپردازد.

پس هدف جنوا برای حمله به زمین مشخص شد ، جنوا روح زمین ، یعنی گایا را می خواهد.


قبل از آن که به ادامه بحث بپردازم ، لازم می دانم که توضیحاتی را در ارتباط با گایا بدهم این توضیحات ربط مستقیم به داستان و فرآیند جریان زندگی دارد.


گایا - چرخه زندگی


گایا چیسست ؟ گایا یا همان ایز بانوی اسطوره های یونان باستان روح زمین هست... مفهوم گایا که یک نگاه کاملا معنوی و فلسفی به طبیعت انداخته در سال های بین 1960 تا 1970 شکل گرفت... قبل از این که به شرح و تفصیل این نظریه بپردازیم ، کار را با طرح سوال اغاز می کنیم...

یک بار دیگر به طبیعت پیرامونمان نگاه کنیم... میلیارد ها سال از پدید امدن زمین می گذرد و زمین همواره از نظم مشخصی پیروی می کرده... در دنیای ما همواره اکسیژن بوده و هست . هیچگاه این اکسیژن طی یک فرایند خاص از بین نرفته... اکسیژن یک عنصر کاملا فعال هست و میل شدید به واکنش پذیری داره ،چرا در طی این سالها اتفاقی براش نیفتاده...در سیاره ای نظیر مریخ یا مشتری اکسیژن خیلی سریع با سایر عناصر واکنش نشان میده ، ولی در مورد زمین چنین چیزی مصداق نداره ، چرا؟

با نگاهی دقیقتر به محیط پیرامونمون می فهمیم که خیلی چیزها همواره ثابت بوده و تغیری نکرده... در واقع مشکل اینجاست که این موارد طبق قانون های فیزیکی و قاونین حاکم بر شیمی باید تغییر می کردند ، ولی اتفاقی براشون نیفتاده...

جیمز لاولاک با استفاده از همین تعبیرات برای نخستین بار نظریه گایا را به صورت علمی بیان کرد . وی معتقد بود که سیاراتی نظیر مریخ ، سیاراتی مرده هستند. به عقیده جیمز سیاره زمین زنده است. زمین روح داشت و دارای شعور بود. طبق نظریه گایا ما انسان ها زاده طبیعت هستیم و به ان بر می گردیم... در واقع ما سلول ها و اجزای سازنده زمین هستیم و بعد از مرگمانم با دیگر در متن طبیعت خواهیم شکفت...

ولی کار به اینجا ختم نشد ، مردم دلایل قانع کننده تری می خواستند ... برای همین جیمز بار دیگر تحقیقات خود را از سر گرفت.

گوگورد ، جیمز به سراغ چگونگی چزخش گوگرد در متن طبیعت رفت...

اکسید گوگورد توسط اب و باران و رود خانه ها و.... از زمین شسته می شوند و به اقیانوس ها می رود. لارولاک طی تحقیقاتی که انجام داد به یک نتیجه بسیار جالب رسید. وی کشف کرد که از تجزیه جلبرگ های دریای به وسیله برخی از باکتری های بی هوازی موجب پدید آمدن گازی به نام دی متیل سولفید می شود... در تبخیر اب ها و به وجود امدن ابرها این گاز تاثیر به سزایی دارد.... در واقع این گاز در ابرها وجود دارد.... با ریزش باران این گاز دوباره به خاک برمی گردید و موجب به وجود امدن ترکیبات گوگورد- سولفات ها- می شود و باز دوبار ه باران می آید و این ترکیبات را که غذای جلبرگ های دریای هم هستند ، دوباره به آب برمی گرداند.

یک نتیجه گیری بسیار مهم را می خواهیم از این صحبت ها انجام بدیم... ما موجودات نقش سلول های موجود زنده ای به نام زمین را ایفا می کنیم. حیات زمین وابسته به رابطه متقابل ما و زمین هست.... همان طور که در چرخه گوگرد مشاهده شد این چرخه به کمک ما و زمین پدید می آید... یکی دیگر از نکاتی که نظریه گایا به ان اشاره داشت این بود که با این تفاسیر نباید هیچ چیز در متن طبیعت از بین بره ، چون در این صورت دیر یا زود روح زمین هم نابود میشه... در واقع ما بعد از مرگم رهسپار گایا می شویم...

امروز این نظریه کاملا به عنوان یک نظریه علمی پذیرفته شده و بسیاری از دوستداران محیط زیست با تکیه بر این نظریه معتقدیند که ما نباید به طبیعت هیچگونه آسیبی را وارد نماییم ، چون کوچکترین اسیب ها باعث ایجاد خللی در چرخه زندگی میشه...

1 2 3 !
[تصویر: QNzWe.jpg]
The following 1 user Likes Tidus's post:
  • دانلود تلگرام پیشرفته
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Final Fantasy X _ فاینال فانتزی 10 Tidus 4 6,523 07-25-2020, 09:55 PM
آخرین ارسال: hosseinrafiee688
  تازه های فاینال فانتزی (اخبار و شایعات) Tidus 7 4,619 06-07-2015, 09:18 AM
آخرین ارسال: RPG Gamer
  معنی اسامی شخصیت ها در فاینال فانتزی و تفسیر آنها Tidus 7 8,138 12-31-2012, 06:28 PM
آخرین ارسال: Mr.Psycho
  تاریخچه فاینال فانتزی Tidus 52 22,225 10-18-2012, 05:56 PM
آخرین ارسال: Tidus
  بررسی انیمه های فاینال فانتزی Tidus 3 3,839 10-11-2012, 11:39 PM
آخرین ارسال: Tidus

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان