امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتقام بهترین راه حل است؟ نقد و بررسی بازی Call of Juarez:Gunslinger
حتما با سری بازی های Call of Juarez آشنا هستید و از حال و هوای بازی، بسیار لذت می برید. نسخه قبلی از این عنوان، شکستی کامل برای سازندگان بود و با انتقاد فراوانی مواجه شد چراکه خیلی ها عقیده داشتند که بازی از ریشه های خود فاصله گرفته و با وارد کردن این عنوان به دوران مدرن و استفاده از اسلحه های مدرن، ریشه بازی نابود خواهد شد و علاوه بر این مسائل، مشکلات شدیدی در نسخه قبلی به چشم می خورد. سازندگان برای جلوگیری از نابودی این عنوان، دست به انتشار نسخه ای جدید با نام Call of Juarez:Gunslinger زدند که بازی را به ریشه های خود بازگردانند که موفق هم شدند. این نسخه از بازی، توانست که از نابودی کل این بازی جلوگیری کند و برای همین از مهم ترین نسخه های بازی به شمار می رود.حال بهتر است بدانیم که آیا بازی نیز موفق بوده است؟ پس با من همراه باشید.
نام:Call of Juarez:Gunslinger
سازنده:Techland
ناشر:Ubisoft
پلتفرم ها:PC،PS3،Xbox 360
رده سنی: +16
سبک:اکشن،اول شخص
[تصویر:  69184254721640097818.jpg]
انتقام بهترین راه برای آرامش است.
داستان بازی از نقاط قوت بازیست که توانسته این نسخه را قدرتمندتر از قبل کند و وجود عوامل کمدی مانند در داستان، به جذابیت آن می افزاید.
داستان از آنجا شروع می شود که Silas greaves وارد مهمان خانه ای می شود و بعد از آنکه متوجه می شوند که او کیست، از او میخواهند که داستان هایش را برای مردم مهمان خانه تعریف کند و از هدف هایش برای آنها بگوید. او خود را Bounty Hunter معرفی می کند یعنی اشخاصی را که مبلغ کلان برای کشتنشان مشخص شده را، از میان بر می دارد. "سایلس" داستان خود را آغاز می کند و از درگیری هایش توضیح می دهد که در ادامه که از او می پرسند هدف اصلیش چه بوده، داستان اصلی خود را تعریف می کند:
من به همراه دو برادرم وارد مهمان خانه ای شدیم.پس از مدتی به قمار پرداختیم و پول کلانی را به جیب زدیم.بعداز مدتی مهمان خانه را با پول هایمان، ترک کردیم و بعد از مدتی حرکت کردن، متوجه شدیم افرادی پشت سر ما هستند... آنها ما را گرفتند و گفتند شما نمی روید... حداقل با پول های ما جایی نمی روید و من و برادرانم را به دار آویزان کردند. یکی از آنها به نام Ben، سکه ای در دهانم گذاشت و گفت که نمی خواهد بعد از مرگ تو به من بگویند که تو را بدون چیزی رها کردم. ما روی اسب هایمان بودیم و آنها طناب را به دور گردنمان انداختند.اسب ها را با چوبی زدند و زیر پای ما خالی شد. آنها فرار کردند و ما حلق آویز بودیم.وزن برادرانم زیاد بود پس چوبه دار شکست و من به پایین افتادم.دیدم برادرانم کشته شدند و با خود عهد کردم که این اشخاص را پیدا کرده، و تک تکشان را نابود کنم.
پس هسته ی داستان بیان می شود و بازی را جذاب می کند.روایت داستان بسیار جذاب است. در واقع شما خاطرات "سایلس" را بازی می کنید و او در بعضی مواقع خاطرات را اشتباه می گوید! پس دوباره به عقب باز خواهید گشت و دوباره آن قسمت را بازی خواهید کرد. برای مثال: پسری جوان در مهمان خانه است که در رمانی، درباره "سایلس" مطالبی خوانده و با تعریف او، ما بازی را انجام می دهیم که ناگهان وسط تعریف های مرد جوان، "سایلس" می گوید که آن رمان استباه نوشته و داستان را خودش روایت می کند و شما مجبورید دوباره به بازی بپردازید! در کل می توان داستان را از نقاط قدرت بازی دانست که بازی را بسیار جذاب می کند.

من فراتر از انسان معمولی هستم!
همان طور که در مقدمه گفتیم، بازی به ریشه هایش بازگشته یعنی شخصیتی که شما کنترلش می کنید، قدرت های مافوق طبیعی دارد.برای مثال می توانید با زدن دکمه ای، دشمنانتان را به رنگ قرمز ببینید و زمان نیز کند می شود یا می توانید در برابر تیرهای دشمن،جا خالی دهید که همه ی اینها بیانگر آن هستند که شخصیت شما یک فرابشر است!
[تصویر:  03728863271902807442.jpg]
بازی به زمان هفت تیرکشی ها می رود و گیم پلی بسیار جذتبی را ارائه می دهد. شما در بین راهتان، هفت تیرکش هایی را میبینید که بسیار جالب طراحی شدند و نوع تکان خوردن بدنشان در هنگام تیراندازی نیز بسیار جالب و تا حدودی واقعی است اما هوش مصنوعی دشمنانتان در یک کلام صفر است! شما به راحتی می توانید آنها را هدشات کنید و به راحتی می توانید با بسته های منفجره، آنها را روی هوا ببرید و آنها هرگز به بسته های منفجره شما شلیک نمی کنند و حتی به زور فرار می کنند! حتی اگر درجه سختی بازی را نیز در آخرین حد قرار دهید نیز چالشی را تجربه نخواهید کرد و به راحتی می توانید دشمنانتان را تار و مار کنید! تنها یک مورد توانسته بازی را از تکراری شدن نجات دهد و آن دوئل ها در بازیست که کاملا متفاوت است و هرکسی را مجذوب خودش می کند.شما در برابر حریف می ایستید و باید دقت و سرعت خود را به تندی تمام بالا ببرید.ناگهان صدایی همانند صدای قلب به گوش می رسد که در این موقع می توانید منتظر بمانید تا حریف اسلحه اش را بیرون بکشد و او را بکشید که با افتخار بتوانید او را زا میان بردارید، یا خودتان پیش رو شوید و اسلحه را بیرون بکشید و حریف را بکشید که در این صورت، شما بدون هیچ افتخاری توانسته اید او را بکشید.در هر حال دوئل ها تفاوت بسیاری را در گیم پلی به وجود می آورند و باعث می شوند که شما به بازی بیشتر علاقه مند بشوید. از جهتی، داشتن Upgrade برای قدرت هایتان، باعث می شود که بازی بیش از قبل راحت شود.اسلحه ی شما قدرتمند تر می شود، سرعت تیر گذاشتن در اسلحه بیشتر می شود، نشانه گیری دقیق تر می شود و ... اینها همه دست به دست هم می دهند که بازی را بسیار ساده بکنند و چالش را فراهم نکنند. شما رد بازی چندین انتخاب محدود هم دارید که شاید بتواند کمی گیم پلی را متحول کند و توانایی به دست گرفتن دو اسلحه کمری همزمان با هم، می تواند حس هفت تیرکشی را کاملا به شما الحاق کند که واقعا باعث می شود گیم پلی جذابی در انتظارتان باشد. در هناگم دوئل با دشمن مورد نظر،صفحه ای می آید که اطلاعات و نام دشمن را ذکر می کند که واقعا گیم پلی را در قسمت دوئل بیش از قبل جذاب می کند گیم پلی بازی نیز در حد خودش بسیار خوب است اما نکاتی در نبود چالش های جالب و بد بودن هوش مصنوعی دشمنان می تواند بر گیم پلی اثر منفی بگذارد.
[تصویر:  96261093985792300602.jpg]

بازی هنری!
گرافیک بازی، هنریست و شما یک "کرایسیس" بازی نمی کنید!!! بلکه دارید COJ بازی می کنید پس این نوع گرافیک برای این سبک خیلی هم مناسب است و حسی جالب را به گیمر می دهد. گرافیک هنری بازی بسیار زیباست و وجود مناظر طبیعی فراوان در بازی، بیشتر به این نوع گرافیک کمک می کند و طراحی لباس های دشمنانتان نیز جالب است و طراحی محیط بازی نیز زیباست... بگذارید در یک کلام بگویم طراحی گرافیک در حد خودش زیبا کار شده و مشکلات زیادی دیده نمی شود البته همیشه مشکلات گرافیکی در بازی ها وجود دارد اما کم بودن آن نکته ای مثبت است.
نور پردازی نیز معمولی طراحی شده و با نورپردازی قدرتمندی طرف نیستید چراکه نورپردازی در بازی، نقش مهمی را ایفا نمی کند و شما نباید از آن انتظار زیادی داشته باشید ولی سازندگان می توانستند عناصر نورپردازی را بیشتر و زیباتر در بازی نمایش دهند که این اتفاق هرگز نیفتاد که این واقعا نکته ای منفی است. واقعا نورپردازی در این سبک ها میتواند خودش را جلوه دهد اما نبودنش باعث شد که از بازی به درجه والای خودش نرسد.

استرس، ترس، تاریکی، هرچیزی که در ذهنتان می آید در موسیقی خلاصه شده است!
موسیقی بازی در مراحل خیلی خوب طراحی شده است و با توجه به موقعیت شما، موسیقی مناسب و مربوط به آن به گوش می رسد. برای مثال شما در زمان مواجه شدن با لشکری از دشمنان، هرگز موسیقی را که در دوئل ها می شنوید را نخواهید شنید. و هر قسمت از بازی، موسیقی مربوط به خود را دارد که توانسته، حس بازی را به شما الحاق کند و موسیقی دلپذیر و جذاب را ارائه کند.البته عنصر ترس خیلی در موسیقی حس نمی شود اما در مراحلی که درون غارها می روید، تلاش شده که این حس به گیمر داده شود که خیلی موفق در این کار نبوده اند.
صداگذاری بازی نیز بسیار واقعی است و شنیدن صدایی جالب و واقعی در هنگامی که از گلوله ای جا خالی می دهید این حرف را اثبات می کند. صدای اشخاص بازی هم از زیبایی خاصی برخوردار است و هرشخص متناسب به ظاهر خودش، صدایی متناسب دارد و سرخ پوستان هیچ گاه صدایی همانند "Cowboy" ندارند و این دقت سازندگان را نشان می دهد که در صدا گذاری نیز خیلی کم نگذاشته اند و سعی خود را کرده اند که جبران نسخه قبلی را بکنند.
در نهایت باید اعتراف کرد که این نسخه از بازی توانسته ضعف های نسخه قبلی خود را جبران کند و اگر اعتقاد دارید که بخاطر بد بودن نسخه قبل، نبیاد این نسخه را هم تهیه کنید، مطمئنا در اشتباه هستید. بازی نسبت به نسخه قبلی خود تحولی عظیم کرده و بازی کردن آن هرگز خالی از لطف نمی باشد.
[تصویر:  59052209807012720223.jpeg]

نمرات بازی:
داستان 9/10
گیم پلی:8/10
گرافیک:8/10
صداگذاری و موسیقی:8.5/10
نمره کل بازی:8.5/10
منتقد:کیوان آمیرزاده
و با تشکر از a.gamer
پاسخ
ممنون خیلی خوب بود[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
من نسخه های قبلی رو امتحان کردم و خوب بود امیدوارم این نسخه رو هم بتونم امتحان کن[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

پاسخ
مرسی واقعا VERY VERY SWEET بود حال کردم، دیگه خبری از فیلتر هم نبود خدارو شکر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
فقط من این بازی رو بازی نکردم،اینجوری که شما نقد کردید انگار که خیلی جالبه[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]پس من بگیرمش ضرر نمی کنم؟
پاسخ
(10-11-2013, 06:12 PM)'AMIR M13' نوشته است: مرسی واقعا VERY VERY SWEET بود حال کردم، دیگه خبری از ***** هم نبود خدارو شکر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
فقط من این بازی رو بازی نکردم،اینجوری که شما نقد کردید انگار که خیلی جالبه[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]پس من بگیرمش ضرر نمی کنم؟

نگاه امیر جان این نسخه نسبت به نسخه قبلی خیلی بهتر بود. البته تجربه کردنش ضرری نداره ولی اونطوری که شاهکار مطلق باشه نه.
اگر از زمان بازی که زمان غرب وحشی هست رو دوست داری، حتما توصیه می کنم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
(10-11-2013, 06:18 PM)'Y2J' نوشته است:
(10-11-2013, 06:12 PM)'AMIR M13' نوشته است: مرسی واقعا VERY VERY SWEET بود حال کردم، دیگه خبری از ***** هم نبود خدارو شکر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

نگاه امیر جان این نسخه نسبت به نسخه قبلی خیلی بهتر بود. البته تجربه کردنش ضرری نداره ولی اونطوری که شاهکار مطلق باشه نه.
اگر از زمان بازی که زمان غرب وحشی هست رو دوست داری، حتما توصیه می کنم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

من خودم خیلی از سبک وسترن خوشم میاد،پس می گیرمش[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
مرسی

پاسخ
خسته نباشید داداش خیلی خوب بود اما چون من زیاد با سبک وسترن و COWBOY حال نمی کنم این نسخه رو امتحان نکردم اما نسخه ی قبلیش ؟(کارتل) خیلی باحال تر از اینا بود
:)
پاسخ
(10-12-2013, 05:22 PM)'JIGSAW' نوشته است: خسته نباشید داداش خیلی خوب بود اما چون من زیاد با سبک وسترن و COWBOY حال نمی کنم این نسخه رو امتحان نکردم اما نسخه ی قبلیش ؟(کارتل) خیلی باحال تر از اینا بود

آخه سری بازی های COJ به بودنشون در زمان وسترن معروف هستند. نسخه قبلی که کارتل بود، به زمان جدید اومده بود و عناصر وسترنی از بازی حذف شده بود. برای همین مورد انتقاد شدید قرار گرفت. اما خب اگر با وسترن سازگاری ندارید ممکنه براتون نسخه قبلی خیلی پرجاذبه تر از این نسخه باشه.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
نقدت مثل خود بازی عالی بود ولی یکم کم بود[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
اما من با نسخه اولش خیلی حال کردم تا اینا.من نسخه اولش رو 4 5 با تمومش کردم.
مرسی از نقت قشنگت[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
YoU ThinK YoU KnoW ME?!?!?
پاسخ
بسيار عالى[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
ولى من از اين سرى كال اف جوارز خوشم نيومد .
باتشكر[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
But if I’m to choose between one evil and another"
 "then I prefer not to choose at all
Geralt of rivia

پاسخ
نقدت قشنگ بود
کارتل خیلی بد بود ولی این بهتر شد
امسال مادریدی کشون داریممم

[تصویر:  unuhpmfk79r7oiox25dj.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,780 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 952 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 976 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,882 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,119 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان