امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اورکلاکینگ صرفاً برای بازی!
Wink 
سلام دوستان
مدت کوتاهیه که تو فروم گیمفا عضو شدم و بسیار خرسندم بابت اینکه این فروم یکی از بهترینها در زمینه بازی هست
بنده اندکی تجربه در زمینه اورکلاکینگ دارم و خوشحال می شم با شما دوستان بیشتر در این زمینه همکاری داشته باشم
هدف از ایجاد این تاپیک صرفاً آشنایی بیشتر شما گیمر های عزیز با داستان شیرین اورکلاکینگ هست و در صورت تمایل می تونم تو هر پلتفرمی به شما برای اورکلاکینگ راهنمایی بدم
بنده تقریباً تمام پلتفرم ها رو دارم ( از 478 اینتل تا x99 و z170 گرفته تا تمام سری های AMD) و در صورت تمایل می تونم براتون حالات مختلف از یه سیستم رو مقایسه کنم یا اگر سوالی در زمینه هر پلتفرمی دارید می تونم با تست و بررسی براتون جواب سوالتون رو پست بدم S0 (74)
I'm not a gamer,I'm an Overclocker
پاسخ
برای مثال یک سی پی یوی i3 و گرافیک هم رده ای مثل 750 ti رو اورکلاک کنیم، چقدر تاثیر داره؟
روی مین های h81 هم میشه اورکلاک کرد؟
[font=GFRegular, 'Helvetica Neue', HelveticaNeue, Arial, sans-serif]The chain of retaliation is what will truly bind this board together as one[/font]

پاسخ
اور کلاک سی پی یو اینتل تاثیر خاصی توی بازی نداره.فوقش 8 فریم ولی ای ام دی تا 40 فریم تغییر ایجاد میکنه.
گرافیک هم از 5 فریم داریم تا 25 فریم.اورکلاک گرافیک موقعی تاثیر داره که ولتاژ بدی که خیلی ریسکیه.
پیشنهادم اینه که اینتل داران مطمئن بشن حالت توربوی سی پی یوشون فعاله.
پاسخ
آقا من بتمن رو با این سیستم جوری ک میخواستم نتونستم اجرا کنم اور کلاک ب درد میخوره
MSI Z170 TIT
RAM 16 
GTX 980
Cpu I7
4 کی میخواستم 30 فریم اما 25 میداد
[تصویر:  m0os_2r5cbox.jpg]
بهرام نورائی
50 شخصیت تاثیر گذار در فرهنگ مردم خاور میانه :
goo.gl/WRIfz3

پاسخ
بله میشه.
اواتارت خیلی باحاله
پاسخ
(09-21-2015, 03:47 PM)masterpourya نوشته است: برای مثال یک سی پی یوی i3 و گرافیک هم رده ای مثل 750 ti رو اورکلاک کنیم، چقدر تاثیر داره؟

متاسفانه این چیپ که مورد استفاده شماست اورکلاکینگ بالایی نداره
شما می تونین فقط BCLK رو افزایش بدید( فرکانس مرجع مادربوردتون)
در حال حاضر سیستم شما در حدود BCLK 100 در حال کاره که بهترین حالت این BCLK رو شما بتونین رو 106 تا 107 ببرین
کارت گرافیکتون رو هم شما می تونین با اورکلاک به سادگی به کارت هایی مثل GTX 760 برسونین
نیاز به توضیح کاملتری بود برند و سری قطعاتتون رو اینجا پست بدید تا بهتر راهنماییتون کنم S0 (74) S0 (74)

(09-21-2015, 03:54 PM)fredmehdi نوشته است: اور کلاک سی پی یو اینتل تاثیر خاصی توی بازی نداره.فوقش 8 فریم ولی ای ام دی تا 40 فریم تغییر ایجاد میکنه.
گرافیک هم از 5 فریم داریم تا 25 فریم.اورکلاک گرافیک موقعی تاثیر داره که ولتاژ بدی که خیلی ریسکیه.

با این نظرتون تقریباً مخالفم
اورکلاک به معنای سوزوندن نیست!
ولتاژ دادن معقول و استفاده از یه کولینگ مناسب علاوه بر بالابردن راندمان سیستم منجر به پایداری بیشتر قطعه میشه

(09-21-2015, 04:04 PM)HamidR02 نوشته است: آقا من بتمن رو با این سیستم جوری ک میخواستم نتونستم اجرا کنم اور کلاک ب درد میخوره
MSI Z170 TIT
RAM 16 
GTX 980
Cpu I7

لطفاً اول یه مشخصات کامل از کولینگ گرفته تا وندور و فرکانس و تایمینگ رم به بنده بدید تا کامل بگم چی رو چند بذارین
ایشالا که تو 4K نتیجه مطلوبتون حاصل میشه
پاسخ
(09-21-2015, 04:16 PM)Mr. DB نوشته است:
(09-21-2015, 03:47 PM)masterpourya نوشته است: برای مثال یک سی پی یوی i3 و گرافیک هم رده ای مثل 750 ti رو اورکلاک کنیم، چقدر تاثیر داره؟

در حال حاضر سیستم شما در حدود BCLK 100 در حال کاره که بهترین حالت این BCLK رو شما بتونین رو 106 تا 107 ببرین
کارت گرافیکتون رو هم شما می تونین با اورکلاک به سادگی به کارت هایی مثل GTX 760 برسونین
نیاز به توضیح کاملتری بود برند و سری قطعاتتون رو اینجا پست بدید تا بهتر راهنماییتون کنم S0 (74) S0 (74)

(09-21-2015, 03:54 PM)fredmehdi نوشته است: اور کلاک سی پی یو اینتل تاثیر خاصی توی بازی نداره.فوقش 8 فریم ولی ای ام دی تا 40 فریم تغییر ایجاد میکنه.

ولتاژ دادن معقول و استفاده از یه کولینگ مناسب علاوه بر بالابردن راندمان سیستم منجر به پایداری بیشتر قطعه میشه

(09-21-2015, 04:04 PM)HamidR02 نوشته است: آقا من بتمن رو با این سیستم جوری ک میخواستم نتونستم اجرا کنم اور کلاک ب درد میخوره
MSI Z170 TIT
RAM 16 
GTX 980
Cpu I7

لطفاً اول یه مشخصات کامل از کولینگ گرفته تا وندور و فرکانس و تایمینگ رم به بنده بدید تا کامل بگم چی رو چند بذارین
من اصلا حرفی از سوختن زدم؟ریسک که حتما به معنای سوختن نیست که.لطفا دقیق بخونید.
پاسخ
(09-21-2015, 05:48 PM)fredmehdi نوشته است:
(09-21-2015, 04:16 PM)Mr. DB نوشته است:

MSI Z170 TIT
RAM 16 
GTX 980
Cpu I7

من اصلا حرفی از سوختن زدم؟ریسک که حتما به معنای سوختن نیست که.لطفا دقیق بخونید.

نقل‌قول: گرافیک هم از 5 فریم داریم تا 25 فریم.اورکلاک گرافیک موقعی تاثیر داره که ولتاژ بدی که خیلی ریسکیه.

ببین دوست من، غالب کارتهای گرافیکی تغریباً حد اقل تا 100-150 مگاهرتز بدون هیچ ولتاژی اورکلاک می شن... ریسک هم زمانیه که با بی احتیاطی یا به قول معروف به زور ولتاژ بخواین فرکانسی رو بالا به برین که این عمل حتی زیر نیتروژن هم پیشنهاد نمیشه!
این جمله سوختن رو هم صرفاً گفتم چون به دید عموم اورکلاک یعنی سوزوندن!! در صورتی که در حال حاضر شرکتهای سخت افزاری از اورکلاکینگ به عنوان یکی از ویژگی های محصولشون یاد می کنن!!
پاسخ
میشه درباره اورکلاکینگ یه ذره توضیح بدی؟ :)
دربارش اطلاعات خیلی کمی دارم. :-/
...

پاسخ
دوست عزیز با سرچ کردن تو گوگل میتونی اطلاعات زیادی به دست بیاری . دوستمون mr.db مث اینکه تو سخت افزار نخبه هست ممنون بابت پست
[تصویر:  0ig7e02rj0pa9yhbyyjp.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  MSI برای دومین سال پیاپی برنده جایزه بهترین لپ تاپ از دید خوانندگان PCMag شد Gabit0 1 1,933 02-24-2017, 07:03 PM
آخرین ارسال: red-dragon
  کوله پشتی MSI VR-ready برای پیش خرید آماده است Gabit0 0 1,621 11-15-2016, 05:24 PM
آخرین ارسال: Gabit0
  سیستم های پیشنهادی گیمینگ برای بازی های آینده | آپدیت شد Station 69 27,236 10-27-2016, 11:42 PM
آخرین ارسال: AMIR_PC
  راهنمایی برای خرید مانیتور kind_sad 1 1,691 09-14-2016, 02:14 AM
آخرین ارسال: H_DS_N
  سونی بازی هایی که با فریم ریت پایین تر از 60 اجرا شوند را برای PS VR منتشر نخواهد کرد Mahd.1 0 1,239 03-18-2016, 01:13 AM
آخرین ارسال: Mahd.1

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان