امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازی جدید Overcome معرفی شد
بازی جدید Overcome معرفی شد

نویسنده: مهیار امیدی

[تصویر:  Overcome_9-1024x581-250x142.png]

چندی پیش بازی جدید Overcome معرفی شد که قرار است با موضوع بیماری سرطان به دست کاربران برسد.
شاید تا به حال، چندین بازی مختلف با موضوع‌هایی مثل بیماری‌های ناعلاج یا سرطان توسط افراد متفاوت ساخته شده باشد که هریک قصد دارند به نوعی، با این بیماران همدردی کنند. یکی از این بازی‌های جدید، Overcome نام دارد که قرار است با محوریت بیماری دردناک سرطان به دست کاربران برسد. در واقع کبیر لال (Kabir Lal) به تنهایی در حال ساخت و توسعه‌ی این بازی است و یک استودیوی کاملا مستقل و جداگانه در شهر دهلی نو دارد.

در واقع کبیر لال برای اولین بار در سن ۱۹ سالگی، دچار بیماری خطرناک سرطان شد و در حال حاضر، سال‌های زیادی است که در حال دست‌و‌پنجه نرم کردن با این بیماری است. او مراحل درمانی مختلفی را پشت سر گذاشته، مراحلی مثل شیمی درمانی، پرتو درمانی و در نهایت، وی شاهد از دست دادن روابط عاطفی خود با دیگران بوده که برای زندگی یک فرد بیمار، واقعا دردناک است. حال او قصد دارد از طریق بازی جدید خود یعنی Overcome به‌خوبی با افراد دچار شده به این بیماری همدردی کند. کاربران با تجربه‌ی این اثر پلتفرمر و دو بعدی، می‌توانند با مراحل درمانی کبیر لال آشنا شوند و آن‌ها را در قالب یک بازی ویدئویی تجربه کنند. البته این موقعیت‌های سخت به طور مستقیم در این بازی پیاده‌سازی نشده و کاربران باید متوجه نمادها و محرک‌های مفهومی مختلفی باشند که هریک به نوع خود، قصد دارند یک معنی خاص را به کاربر انتقال دهند.

از دیگر جزئیات بازی Overcome می‌توان به وجود چهار عدد مرحله‌ی متفاوت با طراحی‌های مختلف اشاره کرد که در هر یک، دشمنان تازه‌ای برای نبرد با شما خود را آماده می‌کنند. در این اثر مکانیک‌هایی مثل پرش، حمله و دفاع از خود پیاده‌سازی شده و کاربران باید این مراحل را با موفقیت به اتمام برسانند تا با مفهوم نهایی بازی آشنا شوند. به نظر می‌رسد که دشمنان ساخته شده در بازی، با توجه به اینکه به روش‌های متفاوتی برای کشته شدن نیازمند هستند، همان جزئیات مختلف بیماری سرطان و چالش‌های آن باشند که زندگی هر انسان عادی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

در ادامه کبیر لال در مورد بازی Overcome توضیح داد:

نقل‌قول:
بدون تردید اگر بازی‌های ویدئویی نبودند، نمی‌توانستم این همه سختی و چالش را پشت سر بگذارم. آن‌ها دنیاهای زیبایی را برای من ترسیم کردند و حس می‌کنم که بعد از تجربه‌ی این بازی‌ها، حال بهتری داشتم. من جزئیات زندگی و مراحل درمانی خود را، از طریق بازی Overcome با دیگران به اشتراک می‌گذارم و قصد دارم احساسات، عواطف و انگیزه‌های شخصی خود را به تصویر بکشم و با بیماران مبتلا شده به سرطان، همدردی کنم.
بازی Overcome یک ماه دیگر برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

[تصویر:  797620_mushishi_wallpaper_1920x1080_for_...tablet.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  معرفی بازی ترسناک The Dark World: KARMA (تریلر و اطلاعات تکمیلی) novinspot 1 4,921 01-20-2024, 07:13 PM
آخرین ارسال: mahdi1717
  معرفی بازی Need for Speed Unbound Crystobal 1 2,946 10-31-2023, 04:53 PM
آخرین ارسال: یاشار12
  نینتندو در وب سایت خود از بازی جدید Mario + Rabbids خبر داد unco.tech 0 4,360 06-12-2021, 09:44 PM
آخرین ارسال: unco.tech
  ثبت اختراع جدید سونی اتصال شبکه‌ای کنترلر پلی‌استیشن را برای بازی‌های ویدئویی پردازش White Beard 1 4,664 02-08-2021, 06:16 PM
آخرین ارسال: samin2013
Rainbow معرفی بهترین بازی واقعیت افزوده برای گوشی های اندروید و iOS Sarakhani 0 2,134 12-17-2019, 10:21 AM
آخرین ارسال: Sarakhani

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان