امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازی های ترسناکی که ترسناک نیستند
میدانم به خاطر حساسیت های ماست یا به خاطر ضعف سازنده ها که بعضی بازی ها نمیتوانند به اندازه پتانسیل خود حس ترس را القا کنند.

در این مطلب به من بپیوندید تا با بازی هایی که آنطور که باید ما را نمیترسانند آشنا شوید.

Alone in the Dark
[تصویر:  iukpyg3wlstz5q8xp72_thumb.jpg]

نمیخواهم خیلی این بازی را به صورت منفی نقد کنم. بازسازی این عنوان واقعا عنوان لذت بخشی بود.صداگذاری بسیار ترسناک،دنیای بزرگی برای کاوش،ظاهری زیبا و داستانی معرکه (!) دور هم جمع شده بودند تا تجربه ی ترسناکی را به ارمغان بیاورند.ولی وجود یک چیزی در این بازی کم بود.نمیدانم آن چیست ولی هر چه بود باعث میشد از حس ترس بازی کاهیده شود.

همین طور درست در اوج بازی سازندگان آن را به طور بی رحمانه ای پایان دادند و به جای اینکه روح تازه ای در یکی از پدرخواندگان سبک survival horror دمیده شود آن را در زیر آرمان های بازی له کردند!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amy
[تصویر:  mjuitcy7vwikc4uydgj5_thumb.jpg]

Amy یکی از بزرگترین عناوین ناامید کننده ی امسال بود.من به شخصه خیلی منتظر بازی بودم.

انتظارات من و کسانی مثل من که منتظر تجربه یک بازی ترسناک کلاسیک بودند خیلی از یک عنوان آرکید مانند Amy زیاد نبود ولی متاسفانه هویت Amy در اوج ناامیدی ها از بین رفت!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rise of Nightmares

[تصویر:  e82wokxenfc9onagif9_thumb.jpg]

Rise of Nightmares یکی از بازی هاییست که باید از کنترل حرکتی آن بهره برد.ولی مشکل این بود که من نمیفهمم روی صفحه ی تلویزیون چه اتفاقی در حال رخ دادن است،چونکه داشتم طرز استفاده از کنترل ناشیانه و (تقریبا) افتضاح بازی را یاد میگرفتم!

سازندگان عزیز! اینکه بازیباز را مجبور کنید جلوی کینکت قدم بزند واقعا کار احمقانه ایست!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dino Crisis 3
[تصویر:  g2cz4myn5jy33t4hrc_thumb.jpg]

چطور میتوانید یک بازی درباره یک آدم گیر افتاده در یک سفینه فضایی و یک مشت دایناسور زامبی مانند،که اصلا ترسناک نیستند بسازید؟!

احتمالا باید این سوال را از Capcom بپرسید ولی این اتفاق دقیقا در Dino Crisis 3 افتاد!

بازی های ترسناک معمولا در جو تنهایی و در فضا خوب جواب میدهند(کافیست نگاهی به Dead Space یا System Shock بیاندازید!) دایناسور ها هم ذاتا موجوداته ترسناکی هستند چونکه میتوانند ما را زنده زنده بخورند! ولی دایناسور های زامبی حتی میتوانند مرد ترین مرد ها را با گریه به پیش مادر خود بفرستند!!!!! ولی مشکل این بازی هر چه بود نتوانست خود را به عنوان یک بازی ترسناک جا بزند.این بازی بیشتر خنده دار بود!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Shadows of the Damned
[تصویر:  vvwf0bg7qiasfc4q0tir_thumb.jpg]

Shadows of the Damned یکی از بازی های مورد علاقه مند بود که پارسال عرضه شد.بازی خنده دار بود،جالب بود،تنوع خوبی داشت و از بعضی خط قرمز ها عبور کرده بود.

ولی باید قبول کرد با استعداد هایی که در ساخت بازی دخیل بودند باید انتظار ترس بیشتری را میداشتیم.خالق Resident evil یعنی شینجی میکامی و آهنگساز Silent Hill یعنی آکیرا یامائوکا این بازی پتانسیل و توانایی این را داشت که تبدیل به یکی از ترسناک ترین بازی ها تاریخ شود.ولی هیچ گاه نتوانست از این پتانسیل استفاده کند.

ولی با همه این احوالات نمیتوانم بگویم که از آن ناامید شدم زیرا محصول نهایی هم یک عنوان فراموش نشدنی بود.

Silent Hill: Homecoming

[تصویر:  hcz5ivvpgokxmaamya3r_thumb.jpg]

سری Silent Hill یکی از عناوین معدود survival horror است که تا کنون زنده مانده است.شاید هنوز هم بعضی ها کابوس های ورود به شهر مه آلود را میبینند!

ولی تمام اینها تا وقتی بود که Konami ساخت بازی را بر عهده استدیوی کالیفورنیاییه Double Helix گذاشت.حال قبل از اینکه همه ساز مخالف با من را بزنند بگذارید که بگویم Homecoming بازی بدی نبود ولی همچنین حس یک عنوان از سایلنت هیل را القا نمیکرد.مانند یک بازی اکشن بود در تخیل silent hill.

شخصیت هایی که شما کنترل میکردید بی از حد قدرتمند بودند که باعث میشد دیگر ترس معنا نداشته باشد.

خوش بختانه Vatra Games توانست این سری را کمی به ریشه های آن نزدیک تر کند ولی هنوز هم بازی با مشکلات جدی ای روبروست.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

F.3.A.R. یا همان FEAR 3
[تصویر:  r8mnb7m1nsjk6moxkpx_thumb.jpg]

دختری با موهای مشکی بلند و لباسی قرمز که سعی در ترساندن من دارد.ولی مشکل چیست که در این امر موفق نیست؟

شخصیت Alma یکی از اجزای اصلی سری Fear به شمار می آید و توانسته است در نسخه اول ترس را به خانه های زیادی بیاورد.

F.3.A.R همه منابع برای موفق شدن را داشت.Day 1 Studios تصمیم گرفته بود که بخش چند نفره بازی را بازسازی کند و همچنین دو نفر از بزرگان سبک "ترس" را به ساخت بازی دعوت کرد.یعنی Steve Niles و John Carpenter .ولی به جای تبدیل شدن به ترسناک ترین قسمت این فرنچایز،بدلیل مشکلات فنی و تکنیکی حتی نتوانست ترسناک باشد!

منبع

پاسخ
اویل 5 جا موند Confused43:Confused43:Confused43:
پاسخ
ممنون.Confused74:Confused74:Confused74:
پاسخ
Silent Hill روخوب اومدی ممنونConfused74:
           خفاشی برفرازآسمان
--------------------------------------------------------------------------------------
[تصویر:  10547364607539859335.png]
پاسخ
مثله اینکه شما بازی silent hill homcoming رو بازی نکردی بهترین قسمت این بازی شد از همه لحاظ
پاسخ
ولی واقعا alone in the dark به نظر من حس ترس و بهم الغا کرد
حتی 2. 3 بارم از صندلیم پرت شدمConfused83:
پاسخ
بد نبود
فقط اللهConfused29:
از جایی شنیدم: ((انسان دوست دارد بزرگ شود ولی وقتی بزرگ می شود حسرت کودکیش را می خورد.)) پس حال را دریاب تا از این بزرگتر نشدی فقط خدایی که انسان ها را آفرید به یاد داشته باش.)) یا الله شکر (چرا خدا را با این اسم زیبا که دوست دارد با این نام صدایش بزنیم صدا نزنیم!)

پاسخ
RE5 اصلا ترسناک نبود!
پاسخ
dead space کمی ترسناک بودConfused25:
پاسخ
منم فکر کنم همین چند سال پیش RE5رو گرفتم؛نه ترسناک بود نه قشنگ
                                                                                                                    [تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcTER3H7B0x_eW6tYETXl6t...ze8WpqS1bP]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  یاداوری بازی های 2015 ║ بازی های OPEN WORLD ACTION COD♛for♛EV3R 0 1,866 07-07-2015, 01:42 PM
آخرین ارسال: COD♛for♛EV3R

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان