امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخش نظرات و سوالات در مورد طراحی بازی
والا من الان پسر خالم 8 سالشه داره COD بازی میکنه [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
 [تصویر:  j08g1cx50a5k23ahqkwt.png]
پاسخ
nothing[img]images/smi/s0 (5).gif[/img] it is not any were that dont have angry birds but angry birds only children under 15 like it!wow
هیچجا[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]هیچجایی نیست که انگری بردز نداشته باشه ولی انگری بردز برای بچه های -15 طرفدار داره
پاسخ
قبول....ميگيم ٦ساله...اون طرف هم ٤٥ساله... (هستن ...ولي چون كم هستن معمولا جزو طيف سني حساب نميشن)
با اين حال باز نميتوني بگي بيشتر از angry birds مخاطب داره...

فكر كنم حالا بايد سر اين موضوع بحث كنيم...مخاطب بازي ها به چند دسته تقسيم ميشن؟هر كدوم از مخاطب ها چه بازي هايي رو دوست دارن؟و تعداد اين مخاطب ها به چه نسبت هست...
پاسخ
درست میگید ...کال اف کلا رنج سنیش برای نوجوان ها و تاحدودی جوان ها هست ...ولی !...الان قیمت انگری بردز چقدره ؟...قیمت کال اف چقدره...با این حال فروش کال ف چندین برابر انگری بردز بوده...ولی انگری بردز مطمنا زمان و هزینه ی  کمتری براش صرف میشه ...پس بازم میشه گفت هر دوش تو نوع خودشون فروش خوبی داشتن و موفق بودن...انگری بردز کلا بحثش جداست [img]images/smi/s0 (24).gif[/img]...پلتفرم هایی که براش منتشر میشه خیلی زیاده ...نسخه های زیادی ازش منتشر شده...تو پلتفرم های همراه خیلی ها همچین بازی هایی رو ترجیح میدن و محبوب شدن هیچکدوم به همین سادگی نیست ...مخصوصا یک بازی مثل کال اف !...مصلما برای یک کمپلانی کوچیک یک بازی نوآورانه مثل انگری بردز خیلی بهتره تا یک بازی مثل کال اف ...که کلی هزینه و دنگ و فنگ های دیگه داره !
[تصویر:  rcqcmxsqjmvdyyqa7zbm.jpg]
پاسخ
سلام عرض می کنم و منم وارد بحث میشم
اینجا دوتا مساله هست که با هم قاطی شده یکی درآمد حاصل از فروشه و یکی تعداد فروش بازی هستش.
قطعا تعداد دانلود ها و فروش Angry Birds از Call of بیشتره.طبق آخرین آماری که دارم تعداد دانلود های کل بلتفرمها 1 میلیارد angry فروش داشته که این یعنی یک هفتم دنیا ولی خب خیلیش رایگان و خیلی کرک شده هستند و درآمد حساب نمیشه.
درآمد حاصل از Call of قطعا خیلی بیشتر هستش.
و در مورد مخاطب میتونم بگم حرف فرید کاملا درسته و در این زمونه که همه حداقل یک دیوایس مجهز به IOS یا Android دارند بازی های کژوال طیف وسیع تری از گیمر ها از حرفه ای تا مبتدی رو درگیر خودش میکنه.

در آخر فرید ممنون از بحثت[img]/images/smi/new/113.gif[/img]
[تصویر:  6a673f09493a.jpg]
پاسخ
بله درسته فروش Angry Birds خیلی بیشتر بوده ولی کلا گیمر ایرانی فقط به بازی های اکشن و ..... اهمیت میدن. مثلا همین بازی Fez که چندی پیش اومد ، این بازی فوق العاده بود حتی میتونم بگم به من بیشتر از Call Of Duty حال داد چون توش نوآوری داشت.
پاسخ
من ایده ای که فرید داد رو تایید میکنم.

در فصل های بعدیه آموزشها خواهید دید و یاد خواهید گرفت چیزی به نامه GDD که میشه (Game Design Document) و تو اون طریقه ی نوشتن یک ایده به صورت اصولی رو یاد میگیرید.
من موافقم که توی اون قالب ایده هاتون رو واسه بحث بزارید.
من و فرید هم اولین GDD های خودمون رو قرار میدیم و اگه خواستید بحث می کنیم.

(06-02-2013, 11:41 PM)'Amir Fenix' نوشته است: بله درسته فروش Angry Birds خیلی بیشتر بوده ولی کلا گیمر ایرانی فقط به بازی های اکشن و ..... اهمیت میدن. مثلا همین بازی Fez که چندی پیش اومد ، این بازی فوق العاده بود حتی میتونم بگم به من بیشتر از Call Of Duty حال داد چون توش نوآوری داشت.

مساله اینه که نباید فقط به ایران نگاه کرد.
مساله اینه که کسی که بازیه کژوال بازی میکنه نمیاد تو تاپیک های گیم حرفه ای تا نظر بده.واسه همین ما کژوال باز های ایرانی رو کم میدونیم در حالی که قطعا چیزی کمتر از کژوال باز های دنیا نیستند.
کلی از زنها و بچه های کوچیک و حتی پدر هامون تو وقتای خالیشون کژوال بازی میکنن.
یه مساله دیگه اشباه شدنه من به نوبه ی خودم از بازی های روز اشباه شدم نه اینکه بازی نکنم یا بدم بیاد ولی اگه یه بازی با ایده ی نو بیاد اول میرم سراغ اون تا ببینم چه حرفی واسه گفتن داره

[تصویر:  6a673f09493a.jpg]
پاسخ
آفرین حرف خوبی زدی الان خانواده های خارجی با بچه هاشون کینکت بازی میکنن! چون کلا کینکت مورد تایید پزشک ها قرار گرفته. (البته نه همه بازی هاش!)
ولی ما ایرانی ها کلا بازی رو فقط به بچه ها شباهت میدیم ، یعنی الان به پدر بخواد بازی کنه از ترس مسخره کردن این کار رو نمیکنه.
واسه بازی ها هم ما فقط به گرافیک اهمیت میدیم یعنی کمتر کسی اسم بازی ها Fez , Terria , Minicraft رو به گوشش خورده چون فکر میکنن این بازی های واسه بچه هاست در صورتی که حتی نمیتونن 1 مرحلش رو هم رَد کنن!!
پاسخ
آقا یک حرف فقط باید گفت اونم اینه که ما ایرانی فعلا نباید به فکر ساخت بازی های بزرگ باشیم!...چون بازی های بزرگ هزینه های بزرگ می خواد [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]...تجهیزات میخواد...تجربه می خواد...که اینا هم کشکی نیست...به دست اوردن موفقیت بزرگ برای بازی های کوچیک ساده تره تا اینکه یک بازی مثل کال بدون امکانات و هزینه لازم بسازی !...[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]...به نظر من هم فلا بازی های کوچیک برای ایران ها به صرفه تره ولی نه برای یک کمپانی بزرگ !
[تصویر:  rcqcmxsqjmvdyyqa7zbm.jpg]
پاسخ
اون که بعله ، ولی ما باید همین بازی هایی که میسازن خریداری کنیم گرچه بد باشه [img]images/smi/s0 (67).gif[/img] ولی مطمئن باش صنعت بازی سازی در ایران چند سال دیگه پیشرفت چشم گیری میکنه.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رونمایی از بازی و پوستر بازی ایرانی مبارک Mativ 0 1,894 08-04-2015, 01:46 AM
آخرین ارسال: Mativ
  آموزش حرفه ای طراحی بازی Reza_Funny 22 8,756 06-29-2013, 02:26 PM
آخرین ارسال: Reza_Funny
Question نظر سنجی در مورد آموزش ساخت بازی Reza_Funny 10 3,246 06-02-2013, 03:08 AM
آخرین ارسال: Ranoe

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان