امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
تاریخچه کمپانی Nintendo
#1
Information 
[تصویر: 95afb94bcb9e5971a68576edb0850e71_L.jpg]


شاید بسیاری تصور کنند که شرکت Nintendo کارش را با ساخت کنسول های خانگی 64 و بازی های ماریو شروع کرد ولی بسیاری قبل تر از این ما جرا ها شرکت نینتندو وجود داشت و به ساخت اسباب بازی مشغول بود. شرکت نینتندو در سال 1889 شروع به کار کرد، آنها ابتدا کارت بازی میفروختند و از این راه کسب در آمد میکردند. در سال 1956 دومین رئیس شرکت نینتندو (هیروشی یامائوچی) به آمریکا سفر کرد تا از دفتر بزرگترین شرکت کارت بازی دیدن کند ولی پس از این که فهمید آن ها فقط یک دفتر اداری کوچک دارند با خود فکر کرد که این صنعت به این شکل نمیتواند زیاد موفق باشد پس آن ها دست به حرکتی متفاوت زدند و با شرکت دیزنی همکاری کردند و با چاپ عکس شخصیت های آن ها روی کارت بازی ها کمی فروش خود را بیشتر کردند.


[تصویر: Nintendo_former_headquarter_plate_Kyoto.jpg]


پس از مدتی نینتندو یک شرکت تاکسی رانی تاسیس کرد که به دلیل مشکلاتی که به وجود آمد مجبور به فروش آن شدند. آن ها کار کمپانی را به ساخت برنامه تلویزیونی عوض کردند و بعد فروش مواد غذایی ولی هیچکدام موفق نشدند و پس از مدتی فروش کارت بازی های آن ها هم به شدت پایین آمد. در سال 1966 شرکت نینتندو شروع به ساخت اسباب بازی کرد که توانست فروش شرکت را بالا ببرد و آنها را از نابودی نجات بدهد. در سال 1973 آنها شروع به ساخت تفنگ های لیزری کردند که بازیکن میتوانست با تفنگ لیزری هدفی که روی صفحه دستگاه بود را بزند. آن ها با فروش این تفنگ ها به موفقیتی بزرگ دست پیدا کردند و یک بازار جدید برای فروش محصولات خود پیدا کردند. 4 سال بعد یعنی در سال 1977 آن ها شروع به ساخت کنسول ها در شرکت خودشان کردند و اولین کنسول خود با نام TV Game را عرضه بازار کردند.

[تصویر: Nintendo-TV-Game-BK6.jpg]

نینتندو پس از این موفقیت وارد عرصه بازی سازی شد و با منتشر کردن چند بازی برای مدتی موفقیت خود را ادامه داد تا این که در سال 1981 بازی Donkey Kong را منتشر کرد که میتوان گفت شروع فعالیت حرفه ای نینتندو در عرصه بازی سازی بود. پس از ساختن این بازی شرکت آتاری به آنها در خواست همکاری داد تا بازی را برای کنسول های آن ها هم منتشر کنند. در واقع اولین حضور ماریو در عرضه بازی Donkeykong بود ولی در این بازی به خاطر این که از روی سکو ها و موانع میپرید نام Jumpman را به او دادند.
در سال 1979 نینتندو اولین کنسول دستی خود با نام Game and Watch را ساخت، این کنسول قابلیت تعویض کارتریج یا بازی را نداشت و هر کنسول یک بازی مخصوص بر روی خودش داشت. این کنسول دستی توانست جایزه تکنولوژی امی را هم دریافت کند. در سال 1983 نینتندو اولین کنسول خانوادگی خود با نام Famicom را عرضه کرد در همین هنگام یک نسخه با نام NES هم برای بازار های آمریکایی عرضه شد و همراه با آن هم بازی ماریو ساخته شد که نتیجه اش معروف ترین کنسول و بازی جهان شد.

[تصویر: NES-Console-Set.png]


در سال 1988 کنسول دستی Gameboy ساخته شد که انقلابی بزرگ به حساب میامد چون امکان تعویض بازی آن بدون این که یک کنسول دیگر بخرید وجود داشت.

[تصویر: Game-Boy-FL.jpg]

پس از موفقیت کنسول Famicom شرکت نینتندو در سال 1981 شروع به ساخت یک نسخه بهبود یافته کرد که در نهایت در سال 1990 این کنسول با نام Super Famicom عرضه شد.(این کنسول را با نام SNES هم میشناسند) در همین هنگام شرکت سگا کنسول Sega Mega Drive را عرضه کرده بود که رقیب جدی ای برای نینتندو بود پس از مدتی جنگی بین این دو شرکت شکل گرفت که کدام کنسول بهتری را میسازند. در آخر شرکت نینتندو در تمام آمریکا فروشگاه هایی را تاسیس کرد که مردم میتوانستند بازی ها و کنسول ها را در آن جا تست کنند با این اقدام نینتندو توانست از سگا جلو بزند.

[تصویر: super-famicom.jpg]

پس از این نینتندو اعلام کرد که در سال 1995 کنسول بعدی خود را عرضه میکند نام کد این کنسول Project Reality بود. نینتندو بین سال های 1990 تا 1995 یک نسخه دیگر از SNES را که کوچکتر شده بود عرضه کرد همچنین یک CD خوان که به دستگاه وصل میشد هم برای این کنسول عرضه کرد.
در سال 1995 نینتندو یک کنسول با نام Virtula Boy عرضه کرد که به صورت یک عینک بود و بر روی صورت نصب میشد. بازیکن میتوانست تصویر داخل عینک را به صورت سه بعدی ببیند و بادسته ای که به عینک وصل میشد بازی کند. از این کنسول به خوبی استقبال نشد و و بسیاری مشکلات این کنسول را گرافیک کم آن و سر درد های بعد استفاده از آن گزارش کردند.


[تصویر: vb-top-175.jpg]
در سال 1996 نینتندو پروژه Reality را به مرحله تولید رساند و نام آن را به Nintendo 64 تغییر داد. بر خلاف رقیب های دیگر این کنسول که از CD استفاده میکردند شرکت نینتندو به دلیل کم کردن کپی کردن بازی ها باز هم از کارتریج ها استفاده کرد. در همین سال یک نسخه کوچکتر شده Gameboy هم عرضه شد و یک نسخه خیلی کوچک تر شده SNES هم عرضه بازار شد.

[تصویر: ninteno64featured.jpg]

در سال 1998 نینتندو کنسول دستی Gameboy Color را عرضه کرد که نسخه بهبود یافته Gameboy بود و صفحه ای رنگی داشت. این کنسول بازی های مخصوص خودش را داشت پس از این کنسول یک نسخه دیگر با نام Advance عرضه شد. در سال 2001 نینتندو کنسول Game Cube را عرضه کرد که یک شکست بسیار بزرگ برای این شرکت بود و از آن به خوبی Nintendo 64 استقبال نشد.


[تصویر: nintendo-gamecube-4xs-800.jpg]


در سال 2002 رئیس شرکت نینتندو بازنشسته شد و چهارمین رئیس شرکت Satoru Iwata مشغول کار شد.

در سال 2004 این کمپانی کنسول دستی Nintendo DS را عرضه کرد که دارای دو صفحه نمایش رنگی و لمسی بود این کنسول توانست دوباره فروش شرکت را بالا ببرد. بعد از این یک نسخه بهبود یافته DS که صفحه نمایش بهتر عمر باتری بیشتر و وزن کمتری هم داشت عرضه شد.
در سال 2006 نینتندو کنسول Wii را عرضه بازار کرد که میتوان گفت یکی از انقلابی ترین کنسول های تاریخ است. این کنسول دارای کنترل حرکتی و بی سیم بود همچنین پر فروش ترین کنسول نسل هفتم است. Wii یک پیروزی بزرگ بعد از شکست Game Cube برای نینتندو بود.
[تصویر: wii-and-ds.jpg]


در سال 2012 نینتندو کنسول Wii U را عرضه بازار کرد ولی به عنوان اولین کنسول نسل هشتم به شکلی که باید فروش نرفت همچنین کنسول دستی 2DS و 3DS هم با این کنسول عرضه شدند. فعلا شرکت نینتندو در حال ساخت یک کنسول جدید با نام Nintendo NX است و گفته میشود که این کنسول نیازی به CD یا DVD ندارد. همچنین این شرکت تصمیم گرفته که بخشی از تمرکز کاری خود را بر روی بازی های موبایل بگذارد.


[تصویر: 3ds-wiiu.png]
...

#2
کپی برداری از سایت های فارسی زبان ممنوعه. مقالات باید اختصاصی انجمن باشن.
http://www.parsgame.ir/news/item/1138-nintendo-1
http://www.parsgame.ir/news/item/1139-nintendo-2


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان