امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه کار با Sony Vaio Duo 11 در نمایشگاه برلین
به گزارش سافت‌گذر ؛ اگر می‌خواهید کار با دستگاه جدید و رؤیایی سونی را تجربه کنید، با این مقاله همراه شوید. Vaio Due 11 ترکیبی کم‌نظیر از یک تبلت 11 اینچی و یک لپ‌تاپ کوچک است. ویندوز 8 نیز حکم تزئین روی این دستگاه را دارد.

سونی اوایل امروز یک لپ‌تاپ-تبلت ترکیبی موسوم به Vaio Duo 11 با سیستم عامل ویندوز 8 را معرفی کرد: بهترین دستگاهی که می‌توانید تصورش را بکنید.

Vaio Duo 11 در حالت بسته، دقیقاً شبیه هر تبلت 11 اینچی دیگر دارای ویندوز 8 است؛ اما واقعیت چیز دیگری است. سونی برای این دستگاه، یک صفحه نمایش بسیار با کیفیت با وضوح 1080×1920 و زاویه دید عالی (احتمالاً فناوری IPS) تعبیه کرده است. نتیجه، یک تصویر بی‌نهایت شفاف با کنتراستی بالا و روشنایی مناسب است.

[تصویر:  001.jpg]

علی‌رغم آن‌چه قبلاً درباره لپ‌تاپ-تبلت جدید سونی افشا شده بود، سونی تصمیم گرفته تا از یک دیجیتایزر بسیار خوب و حساس به فشار Wacom به عنوان قلم دستگاه استفاده کند. از یکی از برنامه‌های ویندوز برای یادداشت‌برداری با قلم استفاده کردم و قلم عملکرد بسیار مناسبی داشت. موقع یادداشت نوشتن، می‌توانید مثل یک کاغذ واقعی دستتان را روی صفحه بگذارید؛ بنابراین نوشتن با دستگاه جدید سونی فوق‌العاده طبیعی به نظر می‌رسد. دیجیتایزر تقریباً بدون مکث عمل می‌کند و حساسیت آن به فشار، حسی بی‌نهایت واقعی را به شما می‌دهد. قلم دستگاه دو دکمه دارد که یکی از آن‌ها برای تغییر حالت ورودی (input method) است.

به گزارش سافت‌گذر ؛ قلم دستگاه، وقتی به اوج کارآیی خود می‌رسد که نسخه بعدی آفیس منتشر شود؛ نسخه‌ای که مایکروسافت در آن توجه خاصی به صفحه‌های لمسی کرده است.

نرم افزار OneNote 2010 را هم روی دستگاه امتحان کردم و از عملکرد آن بسیار راضی بودم. با توجه به پیشرفت‌هایی که آفیس 2013 برای کار با صفحه‌های لمسی خواهد داشت، نسخه بعدی OneNote باید بدون هیچ نقصی روی این دستگاه‌ها کار کند. حال که داریم درباره نرم‌افزار صحبت می‌کنیم، می‌توان گفت که لپ‌تاپ-تبلت جدید سونی، دارای هیچ نرم‌افزار بیش از حد سنگینی نیست.

[تصویر:  002.jpg]

Vaio Due 11 در حالت باز، یک دستگاه کاملاً متفاوت است. من که زیاد با ویندوز 8 کار کرده‌ام، باید بگویم که اگر دستگاه شما صفحه لمسی داشته باشد، احتمالاً از همان صفحه برای کار با ویندوز استفاده خواهید کرد. صفحه کلید لپ‌تاپ صرفاً به عنوان روشی برای وارد کردن نوشته مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ درست مثل صفحه کلید جداگانه‌ای که برای کار با آیپد از آن استفاده می‌شود. به علت روش تعویض بین حالت تبلت و لپ‌تاپ، صفحه کلید Vaio Due 11 باید در پایین‌ترین مکانی قرار می‌گرفت که امکان داشت و در نتیجه جایی برای تعبیه تاچ‌پد باقی نمانده است. سونی برای جبران حذف تاچ‌پد، یک ترک‌پوینت اپتیکال (دایره سیاه رنگ درون شکل بالا بین دو کلید G و H) را تعبیه کرده است؛ اما از آن‌جا که خیلی خوب کار نمی‌کند، احتمالاً بسیاری از مردم از آن استفاده نخواهند کرد.

دکمه‌های صفحه کلید نیز کوچک هستند، اما فشردن آن‌ها بسیار راحت است. اگر به کار با کیبوردهای کلیدجدا عادت دارید، کار با این صفحه کلید نیز برایتان سخت نخواهد بود. کار خوب و مناسب با تکنولوژی روزی که سونی انجام داده این است که صفحه کلید دستگاه، دارای چراغی است که در صورت نیاز (به تشخیص سنسورهای نوری اطراف صفحه کلید) روشن می‌شود.

به گزارش سافت‌گذر ؛ مشخصات سخت‌افزاری دستگاه جدید سونی هرچند قابل مقایسه با آخرین پیشرفت‌های سخت‌افزار در جهان نیست؛ اما نباید فراموش کرد که پردازشگر Core i5 برای یک تبلت مشخصات بسیار خوبی محسوب می‌شود و نیازهای بسیاری از کاربران را برطرف می‌نماید.

مکانیسم تغییر حالت بین باز و بسته بسیار مقاوم به نظر می‌رسید و دستگاه در هر دو حالت، کاملاً مستحکم بود. در داخل دستگاه هم یک پردازنده معمولی Intel Core i5 تعبیه شده بود که اجازه استفاده از تمام نرم‌افزارهای غیر مدرنی را می‌داد که کاربر به آن‌ها نیاز داشت. به دلیل مشخصات بسیار بالا، بدنه مقاوم و مکانیسم تغییر حالت دستگاه، وزن آن تا حدی از تبلت‌های معمولی بیش‌تر بود؛ اما نگه داشتن با یک دست برای مدتی نه چندان طولانی، سخت به نظر نمی‌رسید. از لحاظ پورت‌های ارتباطی نیز، دستگاه چند پورت USB 3، یک پورت HDMI و یک پورت قدیمی VGA هم دارد که برای استفاده پروژکتورهای شرکت یا محل کار در دستگاه قرار داده شده است.

[تصویر:  003.jpg]

نظر کلی من درباره لپ‌تاپ-تبلت جدید سونی کاملاً مثبت است. این دستگاه احتمالاً قیمتی بسیار بالا خواهد داشت؛ اما به ازای پرداخت این هزینه، یکی از باکیفیت‌ترین دستگاه‌های همه‌کاره‌ای را می‌خرید که با ویندوز 8 عرضه خواهد شد؛ البته جدا از Surface‌ خود مایکروسافت. راستش را بخواهید، من خودم تا کنون از طرفداران ویندوز 8 نبودم؛ اما دستگاه‌های جدید طراحی شده برای ویندوز 8 باعث شدند بفهمم سیستم عامل جدید مایکروسافت آن‌قدرها هم بد نیست؛ به ویژه روی تبلت‌ها.

منبع:سافت گذر
پاسخ
رو دست سونی لپ تاپی اومده؟؟؟؟؟چه از نظر سخت افزار چه از نظر کیفیت صفحه
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ASUS در نمایشگاه Computex 2015 از لپ تاپ ,ماوس , نمایشگر و... رو نمایی می کند reza gamer 1 1,002 06-01-2015, 10:18 PM
آخرین ارسال: ehsan1377

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان