نظرسنجی: کدام کنسول Battlefield4 را بهتر اجرا می کند؟
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
PS4
66.67%
18 66.67%
XBOX 1
33.33%
9 33.33%
در کل 27 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت گرافیک بازی ها در PS4 و XBOX ONE (تفاوت گرافیکی Watch Dogs اضافه شد!)
من از شما تشکر می کنم و بنده با دلایل منطقی شما قانع شدمکه در سخت افزار  50% ps4 از x1 بهتره  Confused74:
فقط یه سوال ذهن منو مشغول می کنه (البته قصد بحث ندارم فقط یه سواله)
به طور طبیعی ps4 50 در صد قوی تره ولی برخی بازی ها رو x1 با کیفیت بهتری اجرا می کنه چرا؟
فخر کردن انسان به خود نشانه کم عقلی اوست
امام علی (ع)
پاسخ
gomnam3 نوشته است:من از شما تشکر می کنم و بنده با دلایل منطقی شما قانع شدمکه در سخت افزار  50% ps4 از x1 بهتره  Confused74:
فقط یه سوال ذهن منو مشغول می کنه (البته قصد بحث ندارم فقط یه سواله)
به طور طبیعی ps4 50 در صد قوی تره ولی برخی بازی ها رو x1 با کیفیت بهتری اجرا می کنه چرا؟

خواهش میکنم . ممنون که آدم با منطقی هستی . 
درباره سوالت . ببین بازی نداریم که رو XBOX ONE با گرافیک بالاتر اجرا بشه . حداکثر فریم ریت اندکی بهتر باشه . بازی ها به دو دسته CPU محور و GPU محور تقسیم میشن . منظور از این دو دسته اینه که بازی از کدوم استفاده بیشتری میکنه . اکثر بازی ها هم GPU محور هستن . حتی تو بازی های CPU محور هم گرافیک نسخه PS4 بهتره . مثلا تو GTA بافت گیاهی نسخه PS4 خیلی قوی تر از XBOX ONE هست .  اما چرا XBOX ONE بازی های CPU محور رو با اختلاف حداکثر 2 فریم تو فریم ریت میاره ؟ ببین تو جفت کنسول ها CPU یکی هست و هر دوش در ابتدا از 6 هسته برای بازی و 2 هسته برای سیستم عامل استفاده میکردن . ولی وقتی ماکروسافت دستورات صوتی کینکت رو حذف کرد تونست نصف هسته هفتم رو برای بازی باز کنه . بنابراین تو پردازش CPU حدود 5 درصد از PS4 جلو افتاده . اما توی PS4 یک CPU ثانویه ای هم وجود داره که به زودی قرار کار های سیستم عامل رو کامل بر عهده بگیره و کل CPU اصلی دربست در خدمت بازی باشه که باعث میشه PS4 حتی بیشتر از قبل از XBOX ONE جلو بیوفته . البته چیز دیگه ای هم که هست سونی یک سیستم خیلی عالی دیگه توی کنسولش به نام GPGPU قرار داده . کار این سیستم اینه که پردازش های مربوط به CPU رو در GPU انجام میده . همونطور که میدونی GPU کنسول PS4 خیلی قوی هست و یوبیسافت اعلام کرد اگر محدودیت CPU در PS4 وجود نداشت میتونستن حتی Unity رو روی 100 فریم هم عرضه کنن !!! خبرش هم رو سایت هست . Unity با اون گرافیکش باز هم برای نشون دادن قدرت GPU این کنسول کمه و قسمت اعظمی از این قطعه بیکاره . حالا اگر یوبیسافت بازی رو تاخیر میزد و از GPGPU بهره میگرفت میتونست Unity رو حتی رو 60 فزم هم اجرا کنه . پس دوتا فاکتور هست که این برتری 5 درصدی XBOX ONE در CPU رو میخوره :
1- CPU ثانویه
2- سیستم GPGPU
امیدوارم کامل متوجه شده باشی  Confused24:
یه سری ها تو انجمن نشستن به امید شکست Uncharted 4

ولی متاسفانه این آرزو رو به گور میبری چون هنوز Naugh*ty Dog عظیم رو نشناختی    167
پاسخ
(01-09-2015, 07:18 PM)gomnam3 نوشته است: دستت درد نکنه متوجه که شدم خوب خودم فوق لیسانس برق دارم(چه ربطی داشت)ولی قضیه رو کامل گرفتم ممنون
ولی خوب نظر من اینه که سخت افزار مهم نیست و مهم انحصاری و امکاناته که به انحصاری به سلیقه مربوط میشه و امکانات xbox one بهتره (البته این نظر منه ) وگرنه در کل برای کسانی که به گرافیک و سخت افزار اهمیت می دن ps4 بهترین گزینس ولی من وان رو بیشتر دوست دارم و با پی اس اصلا بازی نمی کنم فقط به خاطر پسرم نگه داشتمش
بابت نظراتت هم که بر اطلاعات من افزود متشکرم داداش

خواهش میکنم  Confused24:
یه سری ها تو انجمن نشستن به امید شکست Uncharted 4

ولی متاسفانه این آرزو رو به گور میبری چون هنوز Naugh*ty Dog عظیم رو نشناختی    167
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر جدیدی از بازی Cyberpunk 2077 منتشر شد | آشنایی با برخی از شخصیت‌های بازی White Beard 0 17,869 09-04-2019, 01:16 PM
آخرین ارسال: White Beard
  Xbox One & Ps4 Bundles The Last King On The Earth 19 25,621 01-26-2017, 04:07 PM
آخرین ارسال: Station
  تصویر جدیدی از بازی Watch Dogs 2، نقشه‌ی کامل سان‌فرانسیسکو را نشان می‌دهد The White Witcher 0 1,650 10-26-2016, 09:17 PM
آخرین ارسال: The White Witcher
  تصاویر جدیدی از عنوان رمان گرافیکی Attack on Titan منتشر شد B.A.T 0 1,088 10-23-2016, 02:09 AM
آخرین ارسال: B.A.T
  Skyrim با مادهای گرافیکی جدید هنوز زیبا به‌نظر می‌رسد! Destiny 0 1,326 08-01-2016, 04:39 PM
آخرین ارسال: Destiny

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان