|


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جدول فروش هفتگی بریتانیا | کام‌بک ستاره‌های فوتبال
#1
جدول فروش هفتگی بریتانیا | کام‌بک ستاره‌های فوتبال

نویسنده:آرین مرادی

[تصویر:  fifa-19-ronaldo-juventus_11tt65do22tn81b...50x141.jpg]

در جدول فروش شاهد اتفاقات جالبی هستیم؛ انتظار می‌رفت که بازی Red Dead Redemption 2 بتواند تا هفته‌ها صدرنشین جدول باشد ولی عنوان Spyro Reignited Trilogy با کنار زدن ساخته‌ی راک‌استار (Rockstar) در هفته‌ی گذشته‌، پیش‌بینی‌های ما را نقش بر آب کرد. این هفته نیز دوباره شاهد انتقال لقب پادشاه فروش در بریتانیا از Spyro Reignited Trilogy به بازی FIFA 19 هستیم. با جدول فروش هفتگی بریتانیا با ما همراه باشید.
سری بازی‌های FIFA همیشه بعد از عرضه، برای مدت طولانی در لیست ۱۰ عنوان برتر از نظر فروش باقی می‌مانند. آخرین نسخه از این سری نیز از قاعده‌ی مذکور سرپیچی نکرده است و طی هفته‌های گذشته رتبه‌های بسیار عالی، مثل ۳ و ۵ را به خود اختصاص داده بود. اکنون با فرارسیدن جمعه‌ی سیاه و تخفیف‌های باورنکردنی این بازه‌ی زمانی، FIFA 19 دوباره توانست سکوی اول را به نام خود ثبت کند. با تخفیف‌های اعمال شده، این بازی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان تنها با ۴۵ دلار و برای کنسول نینتندو سوئیچ با ۳۴ دلار قابل خریداری است. هرچند که جمعه‌ی سیاه در سال ۲۰۱۸ نتوانست به اندازه‌ی سال ۲۰۱۷ آمار فروش را تکان دهد و آمار فروش بازی‌های فیزیکی امسال، حدود ۶٫۷ درصد پایین‌تر از سال پیش بوده است.
تخفیف‌های ویژه‌ی جمعه‌ی سیاه تنها به فروش FIFA 19 کمک نکرد و بازی Call Of Duty Black Ops IIII نیز با استفاده از همین تخفیف‌ها توانست دوباره خود را به ۳ رتبه‌ی اول جدول منتقل کند. آخرین نسخه از سری ندای وظیفه که کاملا آنلاین محور شده است، برخلاف انتظارات نه تنها شاهد افت فروش نسبت به نسخه‌های قبلی نبود، بلکه به راحتی فروش فوق‌العاده‌ای را نیز تجربه کرد. این بازی نسبت به رتبه‌ی هفته‌ی پیش خود که ۷ بود، این هفته با صعودی ۵ پله‌ای مدال نقره‌ی مسابقات را در فروش هفتگی به خود اختصاص داد. قابل ذکر است با تخفیف‌های جمعه‌ی سیاه، بازی Call Of Duty Black Ops IIII با تنها ۳۹ دلار در دسترس بازی‌بازان قرار دارد.
چند هفته‌ی پیش بود که شاهد اخراج بازی GTA V از این جدول بودیم ولی بلافاصله جای این بازی توسط عنوان Red Dead Redemption 2 پر شد. عنوانی که این هفته نشان داد حتی بدون تخفیف‌های جمعه‌ی سیاه نیز می‌تواند با بازی‌های FIFA 19 و Call Of Duty Black Ops IIII که شاهد تخفیف‌های بسیار خوبی بودند رقابت کند. بازی  Red Dead Redemption 2 در هفته‌ای که گذشت شاهد افزایش ۳۶ درصدی فروش بود و توانست جایگاه سوم را در جدول فروش کسب کند.
اما قضیه‌ برای تمامی عناوین مشهور جدول به همین خوبی نیست. بازی شوتر بسیار محبوب Battlefield V با اینکه این هفته به بازار عرضه شد ولی تنها توانسته است تا رتبه‌ی چهارم را به خود اختصاص دهد. طی مقایسه‌ای، می‌فهمیم که فروش هفته‌ی اول این بازی نسبت به نسخه‌ای که در سال ۲۰۱۶ عرضه شد، حدود ۶۳ درصد کاهش داشته است و این آمار چه برای شرکت EA و چه برای استودیوی دایس (Dice)، آماری خوشایند محسوب نمی‌شود. با تمام این حرف‌ها، فروش هفته‌ی اول بازی Battlefield V از بعضی عناوین بزرگ دیگر مانند Fallout 76 و Assassin’s Creed Odyssey بهتر بوده است. نکته‌ی قابل توجه دیگر در رابطه با این بازی، آن است که بیشترین فروش را برروی کنسول اکس‌باکس وان داشته است؛ یعنی حدود ۵۰ درصد از فروش بازی تنها برروی اکس‌باکس‌ وان بوده و باقی فروش مربوط به پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی می‌شود.
بازی Fallout 76 از هر نظر برای سازندگانش یک شکست محسوب می‌شود. در ابتدا با تعاریفی که از این بازی می‌شنیدیم، بسیار به آن امیدوار بودیم ولی سپس با انتشار نمرات آن و تجربه‌ی بازی‌بازان، پی بردیم که تمامی آن تعاریف، امیدی واهی بیش نبودند و اصلا با عنوانی در حد و اندازه‌ی نام سری Fallout طرف نیستیم. از همین رو، بازی Fallout 76 نسبت به هفته‌ی گذشته‌ی خود شاهد افت ۵۱ درصدی فروش بوده و از رتبه‌ی سوم اکنون به جایگاه هفتم منتقل شده است.
ولی اگر بخواهیم به شدیدترین افت فروش در این هفته اشاره کنیم، قطعا بازی به جز عنوان Spyro Reignited Trilogy به ذهن نمی‌رسد. این بازی که هفته‌ی پیش حماسه‌ساز شد و توانست جدیدترین ساخته‌ی راک‌استار را از تخت پادشاهی به زیر بکشد، این هفته با کاهش فروش ۶۲ درصدی، از رتبه‌ی اول به جایگاه نهم سقوط آزاد کرد.
بازی‌های انحصاری
این هفته نیز همانند بسیاری از هفته‌های گذشته، شرکت نینتندو در حیطه‌ی عناوین انحصاری از دو شرکت رقیب یعنی مایکروسافت و سونی تعداد نمایندگان بیشتری را در زمین مبارزه در اختیار دارد. جدیدترین نسخه‌ از سری بازی‌های پوکمان یعنی Pokémon Let’s Go Pikachu، این هفته با ۴ پله سقوط توانسته است جایگاه هشتم را به خود اختصاص دهد. دیگر نماینده‌ی این شرکت یعنی Mario Kart 8: Deluxe نیز تنها با یک پله افت، اکنون بر لب مرز خروج از لیست ده برتر قرار دارد و جایگاه دهم را اشغال کرده است. با افزایش فروش کنسول‌ها، که در بخش بعدی به آن می‌پردازیم، فروش باندل‌های مخصوص به عناوین انحصاری و در پی آن میزان فروش این بازی‌ها افزایش می‌یابد. به همین دلیل، نماینده‌ی سبک مسابقه‌ای از شرکت مایکروسافت، Forza Horizon 4، با بازگشتی شکوهمند، توانست دوباره وارد لیست ده برتر شود و از رتبه‌ی یازدهم خود را به جایگاه بسیار خوب پنجم رساند؛ یعنی تنها یک پله پایین‌تر از بازی تازه‌ عرضه‌ شده‌ی Battlefield V. همین تخفیف کنسول‌ها دین خود را به شرکت سونی نیز ادا کرد و بازی Spider-Man پا به پای Forza Horizon 4 بر فروش خود اضافه کرد و توانست خود را از رتبه‌ی سیزدهم به جایگاه ششم برساند و با اختلاف کمی در پشت سر آن قرار گرفت.
فروش کنسول‌ها
بالاخره جمعه‌ی سیاه فرا رسید و تخفیف‌های اعجاب‌انگیز آن، مرهمی بر دل بسیاری از بازی‌بازان و کسانی که می‌خواستند کنسول بازی تهیه کنند، گذاشت. در این هفته شاهد فروش بیش از ۳۰۰۰۰۰ کنسول بازی بودیم که البته رقابت بین هر سه شرکت سونی، مایکروسافت و نینتندو بسیار تنگاتنگ بود. کنسول پلی‌استیشن ۴ با اندکی اختلاف در رتبه‌ی اول فروش کنسول در جمعه‌ی سیاه و بعد از آن دو کنسول اکس‌باکس وان و نینتندو سوئیچ به ترتیب قرار دارند. قابل ذکر است که تخفیف‌های اعمال شده برروی این کنسول‌ها بسیار عالی بودند، در این بازه‌ی‌ زمانی شما می‌توانستید با پرداخت ۲۴۹ دلار، یک پلی‌استیشن ۴ به همراه بازی FIFA 19 و یا Red Dead Redemption 2، با ۱۹۲ دلار یک کنسول اکس‌باکس وان به همراه یکی از بازی‌های Forza Horizon 4 ،Minecraft و یا battlefield V و در نهایت با پرداخت ۲۲ دلار می‌توانستید صاحب یک کنسول نینتندو سوئیچ شوید.
هفته‌ی آینده منتظر عرضه‌ی چه بازی‌هایی باشیم؟

در این هفته شاهد عرضه‌ی بازی‌های خوبی هستیم که هر کدام می‌توانند کاندید پادشاهی جدول فروش بریتانیا باشند. سومین نسخه از سری بازی‌های Darksiders این هفته عرضه می‌شود و انتظار می‌رود که با فروش خوبی مواجه شود. این بازی آمیزه‌ای از دو نسخه‌ی قبلی است و از هر نسخه، المانی را به قرض گرفته. سبک مبارزات بازی کمی آهسته‌تر شده‌اند و آثاری از عناصر سری Souls نیز در این نسخه دیده می‌شود. از دیگر عناوین مورد انتظار این هفته می‌توان به بازی Just Cause 4 اشاره کرد که همچنان قصد دارد تا رویه‌ی نسخه‌های قبلی را البته با اضافه کردن آب و هوای پویا و بهبودهای گرافیکی، در پیش بگیرد.


[تصویر:  1.PNG]

[تصویر:  2.PNG] 
[تصویر:  png_game_character_6.png]
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  میزان فروش بازی Call of Duty: Mobile به ۲۰ میلیون نسخه رسید White Beard 0 155 10-03-2019, 10:05 PM
آخرین ارسال: White Beard
  فروش ۱۸۰,۰۰۰ نسخه‌ای کنسول نینتندو سوییچ لایت در روزهای اولیه‌ی عرضه‌ی خود در ژاپن White Beard 0 224 09-25-2019, 09:30 PM
آخرین ارسال: White Beard
  شکست چرخ‌دنده‌ها از شکارچیان والت | جدول فروش هفتگی بریتانیا White Beard 0 129 09-17-2019, 01:31 PM
آخرین ارسال: White Beard
  لیستی از تخفیفات بازی های Ubisoft منتشر شد kojimafan 0 362 02-21-2018, 10:42 AM
آخرین ارسال: kojimafan
  فروش اکانت های اشتراکی یا ظرفیتی پلی استیشن 4 قانونی و با قیمت مناسب alirezaahmadi4805 0 866 03-05-2017, 05:20 PM
آخرین ارسال: alirezaahmadi4805

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان