امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جزیره دیوانگان-بررسی داستان FARCRY 3
تا به حال فکر کرده اید که چگونه می شود در جزیره ای که همه در آن دیوانه هستند زندگی کرد؟تا به حال فکر کرده اید که چگونه می شود در جزیره ای که همه در آن از کشتن لذت می برند,زنده ماند؟
جواب ساده است.باید تبدیل به یک دیوانه آدمکش بشوی تا بتوانی در جزیره ای که همه در آن دیوانه هستند و از کشتن لذت می برند,زندگی کنی و به اهدافت برسی.
توجه این مقاله سرشار از اسپویل است.

[تصویر:  Far_Cry_3_Dennis_Screenshot.jpg]بگزارید با Dennis شروع کنم.دیوانه ای که در ابتدای بازی جان جیسون را نجات می دهد و به او راه و رسم زندگی در جزیره دیوانگان را می آموزد.Dennis اهل کشور لیبریا(واقع در غرب آفریقا) می باشد.او در سن 18 سالگی به آمریکا مهاجرت می کند اما 10 سال بعد,به دلایل نامعلومی آمریکا را ترک می کند.او بعد از سالها عوض کردن شغل و سرگردانی,راه خودش را در جزیره روک پیدا می کند.
Dennis در ابتدای بازی به جیسون پول خرید اسلحه می دهد و همچنین,تیراندازی نیز به او یاد می دهد.او به جیسون در اوایل بازی می گوید:باید یاد بگیری از این(اسلحه)استفاده کنی,اگر می خواهی در این جزیره زنده بمانی.
بازی دارای دو پایان داستانی نیز است.اگر شما پایان اول را انتخاب کنید,Dnnis به قصد کشتن جیسون می رود اما به اشتباه,سیترا را به قتل می رساند.

[تصویر:  I-am-Dennis-Far-Cry-3-Wallpapers.jpg]
اما چه بلایی بر سر کسانی که نمی خواهند یک دیوانه باشند می آید؟کسانی که نمی توانند از کشتن لذت ببرند؟
جواب این سوال نیز ساده است.آنها یا کشته می شوند و یا مجبورند جزیره را ترک کنند,همانند دوستان جیسون.

[تصویر:  Agent_Huntly.jpg]
Willis نیز همانند دیگر ساکنین جزیره, دیوانه ای است که از کشتن لذت می برد.او بسیار شیک پوش است و همیشه کتی سفید به همراه پیراهنی آبی به تن دارد و یک عینک دودی بر روی چشمانش می گزارد.او یک جاسوس آمریکایی است که راه رسیدن جیسون به اهدافش را,به او نشان میدهد.
او بعد از نابود کردن یک لشکر از دزدان دریایی رو به جیسون می کند و به او می گوید:فکر می کردی که این قدر ساده باشه.

[تصویر:  willis_far_cry_3_930.jpg]
جیسون از اول یک دیوانه نبود.او شخصیتش تغییر کرد.در واقع,اگر او می خواست در جزیره زنده بماند,باید تغییر می کرد.او باید تغییر می کرد تا بتواند با Vass و Hoyt رو به رو می شد,باید تغییر می کرد تا بتواند دوستانش را نجات دهد.
[تصویر:  FarCry3buck.jpg]این مرد یک دیوانه به تمام معانست.Buck دیوانه ای است که به راحتی آدم میکشد,همانند دیگر ساکنین جزیره.همانطور که می بینید,او تصویر یک گوزن را بر روی بدنش خالکوبی کرده و نامش را زیر آن نوشته است.Buck سالها در زندانی در استرالیا بوده است.او کسی است که همکاری هایی با Hoyt دارد.او یکی از دوستان جیسون را نیز در اختیار دارد.Buck به دنبال یک چاقوی باستانی می گردد و به جیسون میگوید که در ازای چاقو,دوستش را آزاد می کند.او جیسون را برای پیدا کرد چاقو به مکان های باستانی زیادی می فرستد و در آن مکان ها,جیسون هر لحظه با مرگ دست و پنجه نرم می کند.افراد Vaas نیز به دنبال آن چاقو هستند.بعد از این که جیسون چاقو را به دست Buck می رساند اما Buck زیر قولش می زند و قصد جان جیسون و دوستش را می کند,اما در مبارزه با جیسون شکست می خورد و با همان چاقو,توسط جیسون,کشته شد.
[تصویر:  Far_Cry_3_Piece_of_the_Past_12.jpg]
جیسون چاقو را بدست سیترا می رساند.سپس سیترا به جیسون می گوید: هرچه را می خواهی بگو.
سپس جیسون پاسخ می دهد:می خواهم Vaas را بکشم.می خواهم دوستانم را نجات دهم.

[تصویر:  sam.jpg]
Sam یک دیوانه و جاسوس آمریکایی است که از کشتن فقط یک نفر لذت نمی برد.او یکی از افراد Hoyt است و بسیار نیز به او نزدیک است.او به جیسون برای رسیدن به اهدافش بسیار کمک می کند.او روزی را که پایگاه سوختی Hoyt را با خاک یکسان کرد را بهترین روز زندگیش خواند.خوشبختانه او توانست بهترین روز زندگیش را یک روز قبل از مرگش تجربه کند.Sam سر بازی پوکر جانش را از دست می دهد.[تصویر:  maxresdefault.jpg]
در یکی از سکانس های بازی,Vaas به جیسون می گوید که کشتن را از خواهرش یعنی سیترا یاد گرفته است و همچنین می گوید که سیترا دیوانه است.
Vaas,دیوانه شماره 1 بازی,کسی که برای تفریح آدم میکشد,تجارت برده,قاچاق نفت و خیلی کار های دیگر انجام می دهد خواهرش را از خودش دیوانه تر می داند.

[تصویر:  hoyt_no_logo_gold.jpg]Hoyt شاید از خود Vaas نیز دیوانه تر باشد.او رییس Vaas و رهبر ارتش مزدورش در قسمت جنوبی جزیره است.او از طرف یک شرکت بزرگ نفتی به جزیره آمده است.شغل اصلی Hoyt قاچاق برده و نفت است.او یک دیوانه به تمام معناست.Hoyt برای رسیدن به آرامش موسیقی کلاسیک گوش می دهد و برای رسیدن به کمال آرامش,در هنگام گوش دادن به موسیقی کلاسیک,یکی از خانه های اطراف را منفجر می کند.او Sam را سر بازی پوکر میکشد و به جیسون می گوید:مگر Sam قوانین را به تو نگفته؟
سپس به بازی ادامه می دهند و Hoyt با عصبانیت به جیسون می گوید:فکر کردی چه قدر احمق هستم جیسون برادی؟
بعد از مقداری بازی کردن Hoyt به جیسون می گوید:من تو را می بخشم جیسون.
و یکی از انگشتان جیسون را(انگشتی که حلقه ازدواج را در آن می کنند)قطع می کند و به جیسون می گوید:نگاه کن جیسون,دیگر هرگز ازدواج نمیکنی.
سپس شروع به مبارزه با جیسون می کند,اما در مبارزه با جیسون شکست خورده و کشته می شود.

[تصویر:  far-cry-3.jpg]سیترا کسی است که به جیسون بسیار کمک می کند اما همانطور که Vaas گفته بود,او یک دیوانه است.در پایان بازی او به خانه دکتر(محل سکونت دوستان جیسون)به همراه سربازانش حمله می کند,خانه را تبدیل به خاکستر کرده,دکتر را کشته و دوستان جیسون را دستگیر کرده و به معبدش می برد.اگر شما پایان دوم را انتخاب کنید,توسط سیترا کشته می شوید.

[تصویر:  VMD2O.jpg]Vaas و جیسون با Batman و Joker تفاوت های بسیاری دارند.آنها نباید با هم مقایسه شوند.Batman کسی است که برای عدالت می جنگد.Batman یک دیوانه نیست و از کشتن لذت نمی برد,اما جیسون به این گونه نیست.اما تفاوت های اصلی اینها نیستند.
[تصویر:  8254930543_9a87e9bb9d_o-1024x576.jpg]
تفاوت اصلی این است که جیسون و Vaas مکمل هم نیستند.آنها کاملا شبیه هم هستند,بر خلاف Batman و Joker.
شاید بگویید که من نیز همانند شخصیت های بازی دیوانه باشم اما به شما اطمینان می دهم که این طور نیست.
در سکانسی که Vaas کشته می شود,یعنی در توهمات جیسون,شما می توانید نهایت تلاش یوبی سافت برای نشان دادن این موضوع را ببینید.در اواخر آن سکانس Vaas به جیسون می گوید:تو من هستی و من تو هستم.
شما می توانید از طریق لینک زیر آن سکانس را ببینید.
توجه برای دیدن ویدیو باید مجهز به قند شکن باشید.

https://www.youtube.com/watch?v=rWPv41fclFY
پیشنهاد می کنم حتما ویدیو را تماشا کنید.
به لطف دوست خوبم,nami1,شما اکنون می توانید بدون نیاز به قند شکن آن سکانس را تماشا کنید.

http://o3.0oo.in/iTube%2f1222993-FarCry%...1080p).mp4
[تصویر:  jason-brody-far-cry-3-18225-1920x1080.jpg]
نویسنده ارشد بازی در مصاحبه با IGN گفته است که آنها در بازی یک حفره داستانی ایجاد کرده اند,به شکلی که قهرمان اصلی بازی ضد قهرمان را میکشد,اما هیچکس متوجه نمیشود که قهرمان اصلی مرده است.

شما می توانید نقد و برسی این عنوان را به قلم بنده از لینک زیر بخوانید.

https://forum.gamefa.com/Thread-%D9%85%D...C-FARCRY-3

پاسخ
افرین خیلی خوب بود

بعدا میخونم نظرم رو تکمیل میکنم
از نظر اندازه اوکی بود;-)

پاسخ
آفرین آفرین خیلی خوب بود [img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
فقط بعدن می خوتم با اجازه[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
اگر قسمت بندی هم کنید خیلی عالی میشه[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  56sc_the_north_remembers_by_ertacaltinoz...-_copy.jpg]

پاسخ
فکر کنم قبلا در مورد این مسئله حرف زده بودم ( و شاید کلا این قسمت داره با من حرف می زنه loL ) پس :
(03-09-2014, 01:34 AM)'Black sand' نوشته است: Vaas و جیسون با Batman و Joker تفاوت های بسیاری دارند.آنها نباید با هم مقایسه شوند.Batman کسی است که برای عدالت می جنگد.Batman یک دیوانه نیست و از کشتن لذت نمی برد,اما جیسون به این گونه نیست.اما تفاوت های اصلی اینها نیستند.

Batman که اصلا ادم نمی کشه [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
من قبلا این قهرمان و ضد قهرمان رو مثال زدم که منظورم بهتر درک بشه که الان می فهمم نشده [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
من خصوصیت های اخلاقی بتمن رو به جیسون نسبت ندادم و حتی حرفی هم در مورد اینکه جیسون باید مثل بتمن باشه ، نزدم (( قبلا نوشتم : مثال ـه ))
وقتی یک شخصیت منفی فوق العاده قوی ـه پس شخصیت مثبت باید از اون قوی تر باشه | منظورم کلی بود یعنی X > -X+
اصلا بیاید یه مثال بهتر بزنیم :دی
Call Of Duty BO2 : میبینید که Menedez هم شخصیتی قوی داره و در مقابل میسون و وودس و ... داریم | شخصیت های مثبت قوی که تقریبا همه باهاش ارتباط بر قرار می کنن و مکمل خوبی برای منندز هستن
کلا یوبی سافت چون بیش از اندازه به شخصیت منفی توجه کرد و شخصیت مثبت رو فراموش کرده بود
اگه بازم متوجه نشدید من متاسفم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
خوندم قشنگ نوشته بودی و کامل بود[img]images/smi/s0 (62).gif[/img]

غلط املایی هم پیدا نکردم[img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

اینم لینک اون سکانس بدون چیلتر[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

کیفیت360

کیفیت720
پاسخ
(03-09-2014, 04:17 PM)'Gray Fox' نوشته است: فکر کنم قبلا در مورد این مسئله حرف زده بودم ( و شاید کلا این قسمت داره با من حرف می زنه loL ) پس :
(03-09-2014, 01:34 AM)'Black sand' نوشته است: Vaas و جیسون با Batman و Joker تفاوت های بسیاری دارند.آنها نباید با هم مقایسه شوند.Batman کسی است که برای عدالت می جنگد.Batman یک دیوانه نیست و از کشتن لذت نمی برد,اما جیسون به این گونه نیست.اما تفاوت های اصلی اینها نیستند.

Batman که اصلا ادم نمی کشه [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
من قبلا این قهرمان و ضد قهرمان رو مثال زدم که منظورم بهتر درک بشه که الان می فهمم نشده [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
من خصوصیت های اخلاقی بتمن رو به جیسون نسبت ندادم و حتی حرفی هم در مورد اینکه جیسون باید مثل بتمن باشه ، نزدم (( قبلا نوشتم : مثال ـه ))
وقتی یک شخصیت منفی فوق العاده قوی ـه پس شخصیت مثبت باید از اون قوی تر باشه | منظورم کلی بود یعنی X > -X+
اصلا بیاید یه مثال بهتر بزنیم :دی
Call Of Duty BO2 : میبینید که Menedez هم شخصیتی قوی داره و در مقابل میسون و وودس و ... داریم | شخصیت های مثبت قوی که تقریبا همه باهاش ارتباط بر قرار می کنن و مکمل خوبی برای منندز هستن
کلا یوبی سافت چون بیش از اندازه به شخصیت منفی توجه کرد و شخصیت مثبت رو فراموش کرده بود
اگه بازم متوجه نشدید من متاسفم [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

سلام دوست عزیز.
فکر کنم تازه منظور شما رو متوجه شدم:دی
البته از نظر من هر دوش خوبه:دی
اما خب در این شکی نیست که اگه به این صورت(
X > -X+)بود بهتر بود.

پاسخ
عالی! عالی! عالی! عالی![img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  xkpv6dutvrec.jpg]
یاد اون روزگاری که نه رو اسماشون خط خورده بود و نه رنگ اسماشون انقدر کم رنگ بود به خیر...
پاسخ
عالی بود. به شخصه عاشق سومین نسخه این فرانچیز ام. مرسی 
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  به جزیره خوش آمدید! جمعیت ۱۰۰ نفر | نگاهی به روند فراگیر شدن سبک بتل رویال White Beard 1 1,759 05-17-2023, 12:49 AM
آخرین ارسال: Ali Gudarzi
  تاپیک جامع اسپویل داستان بازی های ویدیویی Devil Prince 106 46,782 05-17-2023, 12:38 AM
آخرین ارسال: Ali Gudarzi
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,779 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 952 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 976 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان