امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جهنمی در بهشت | اولین نگاه به Just Cause 3
[تصویر:  url?sa=i&source=imgres&cd=&ved=0CAUQjBww...5143462025]
جهنمی در بهشت | اولین نگاه به Just Cause 3

در میان انبوه تیرها و انفجار ها، سوار بر یک جت در حال حرکت هستم. از سقوط ترسی ندارم و به حرکات نمایشی علاقه ی بسیاری دارم. با استفاده از همین حرکات، می توانم خود را نجات دهم و این خصوصیت من است. همه ی وسایل همراهم است و آماده ی یک پرش هیجان انگیز هستم. در جت را باز می کنم و بدون اندکی بیم و ترس، پرش خود را آغاز می کنم. مقدار ترشح آدرنالین من بسیار زیاد می شود و این به خاطر هیجان بسیاری زیادی است که در موقع سقوط دارم. حالا موقع استفاده از چتر نجات است. بند چتر نجات را می کشم و بر فراز مدیچی به پرواز در می آیم. حال وقت قدم گذاشتن بر روی زمین خاکی است. سعی می کنم خود را به سمت زمین برسانم. موفق می شوم که قدم هایم را بر روی این زمین خاکی قرار دهم. هنوز هم می توانم تجربه ی دیگری از این پرواز داشته باشم!
[تصویر:  20150424144136!Just_Cause_3_cover_art.jpg]
نام: Just Cause 3
پلتفرم: PC، PS4، Xbox One
سبک: اکشن/ماجراجویی
سازنده: شرکت Avalanche
ناشر: Square Enix
تاریخ انتشار: 1 دسامبر سال 2015 مصادف با 10 آذر 1394

جهنمی در بهشت:
ایده ی Just Cause و شوخی های نسبتاََ جذاب آن با قوانین نیوتن، همه و همه از یک خواب در سال 2003 شروع شد. کریستوفر ساندبرگ که یکی از مدیر عاملان استودیوی سوئدی Avalanche بود، خواب یک بازی را دید که شما در آن قادر بودید با چتر نجات بر روی اتوموبیل های به سرعت در حال حرکت، فرود بیایید. وی از این خواب بهره ی بسیاری برد و در سال 2006 یعنی 3 سال بعد از آن خواب، این ایده را بر روی یک بازی پیاده سازی کرد که البته ایده های جاه طلبانه ی دیگری نیز به آن افزوده بود. شاید همین ایده های جاه طلبانه باعث شد که بازی موقع انتشار یک میلیون فروش کند. ایده های بازی کاملا خلاقانه بودند و این موضوعی بود که بازی را نسبت به بازی های دیگر برتر نشان می داد. بازی Just Cause را می توان تلفیقی از GTA و Far Cry دانست زیرا آزادی عمل بسیاری به بازیکن می دهد و محیط آن شباهت بسیاری به Far Cry دارد. موفقیت نسخه ی اول و امتیازات فوق العاده ی آن باعث شد که در سال 2010 نسخه ی دوم این سری منتشر شود. انفجاری که نسخه ی دوم به پا کرد باعث فروش 6 میلیونی بازی شد که در آن زمان رقم قابل توجهی بود. امکاناتی که شخصیت اصلی بازی در نسخه ی دوم بازی داشت بازی را نسبت به نسخه ی قبل راحت تر و البته زیباتر کرده بود. به عنوان مثال ریکو(شخصیت اصلی بازی) قادر بود با استفاده از یک قلاب که بر روی دست او متصل شده است خود را به بالگردها و ساختمان ها بچسباند و یا این که برای به حرکت در آوردن یک اتوموبیل سنگین از آن استفاده کرد. همین قابلیت ها و طنزی که بر نسخه ی دوم بازی اضافه شده بود توجه بسیاری از مدسازان را جلب کرد به طوری که یکی از مدسازان برای بازی بخش مالتی پلیر را طراحی کرد. شرکت Avalanche و Square Enix به قدری تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفتند که اواخر سال گذشته بخش مالتی پلیر را به بازی آوردند و بازی را جذاب تر از همیشه کرده بودند. بعد از انتظارات طولانی طرفداران، 4 سال بعد از انتشار Just Cause 2 شرکت Avalanche اعلام کرد که در حال ساخت نسخه ی سوم بازی است. قطعا این بار شاهد یک عنوان دیوانه وار و لذت بخش تر از همیشه خواهیم بود. Avalanche با جذب بازی سازان حرفه ای توانست استودیوی خود را قدرتمندتر کند. این بازی سازان، سابقه ی کار در عناوین معروفی همچون Assassin's Creed، Rachet Clank، Infamous، Far Cry و Barnout داشته اند. گیم پلی بازی بهبود یافته، گرافیک بالاتر شده است و ضعف های نسخه ی قبلی برطرف شده و این بار شاهد ریکو با تجهیزات زیاد و قدرتمند خواهیم بود.

[تصویر:  url?sa=i&source=imgres&cd=&ved=0CAUQjBww...4835036009]
در این نسخه هم شاهد شوخی های جذاب سازندگان با قوانین نیوتن خواهیم بود ولی این شوخی ها در این نسخه تا حدی شبیه به تمسخر می باشند تا شوخی هایی کوچک و نسبتا جالب!

به بهشت خوش آمدید:
در نسخه ی اول و دوم بازی، شاهد مکان های توریستی و جالبی در جنوب شرقی آسیا و آمریکای لاتین بودیم ولی این بار قرار است در جمهوری مدیترانه و در شهری خیالی به نام مدیچی گشت و گذار کنیم. در واقع مدیچی زادگاه شخصیت اصلی داستان ما (ریکو رودریگز) است که به دلیل کودتانی نظامی شخصیتی به نام دی راولو چند سالی از میهن خود دور بوده است ولی حال تصمیم بر این گرفته که به زادگاه خود بازگردد و این حکومت را از بین ببرد. دی راولو با استفاده از قاچاق مواد مخدر و بازار سیاه اسلحه قدرت خود را روز به روز بیش تر کرده است به طوری که تهدیدی برای دیگر شهرهای جهان محسوب می شود.  هدف اصلی ریکو و سفر او به زادگاهش، نابودی حکومت دی راولو نبود ولی در ادامه وقتی با صحنه های خشونت باری از حکومت راولو رو به رو می شود، تصمیم می گردد که رهبری یک گروه آزادی خواه را بر عهده بگیرد. اگر نسخه ی قبلی را تجربه کرده باشید، شاهد حمایت سازمان هایی از ریکو و گروهش بودید ولی در این نسخه همه چیز فرق می کند. معمولا این سازمان ها در جنگ های گروهی، بیش تر گرایش به سمت گروهی می کنند که از نظر قدرت از همه برتر باشد. به همین دلیل در این جنگ طرف ژنرال دی واریو را می گیرند و از او حمیات می کنند. حال ریکو به علاوه ی ح*کومت د**یکتاتوری دی راولو، باید این سازمان ها را نیز نابود کند. شاید ضعف ها و کمی و کاستی های داستان دو نسخه ی قبلی باعث منصرف شدن شما از بازی کردن این نسخه شود ولی این را بدانید که داستان نسخه ی سوم با کیفیت تر از همیشه بوده است و ابهاماتی که در داستان دو نسخه ی قبلی وجود داشت را بر طرف کرده است.

[تصویر:  url?sa=i&source=imgres&cd=&ved=0CAUQjBww...5421405511]
 به نظر شما اگر ریکو بیافتد، چه اتفاقی برای او رخ خواهد داد؟

جهانی باز:
 شاید داستان بازی حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشد ولی نمی توان این نتیجه را گرفت که بیش تر مانور سازندگان بر روی بخش داستانی بازی است. آزادی عملی که به بازیکن در موقع انجام JC3 داده می شود از اهمیت زیادی برخوردار است. شهر مدیچی از لحاظ وسعت و اندازه همانند نسخه ی قبلی (JC2) است یعنی شاهد جهانی با وسعت 400 مایل مربع خواهیم بود. برای طراحی شهر مدیچی از شهر سیسیل و صخره ها و کوه های کنار دریاهای ایتالیا و کشور یونان الهام گرفته شده است که محیط بازی را زیباتر از همیشه کرده است. مناظر زیبا و صخره های منحصر به فرد کنار دریا همه چیز را برای یک تجربه ی فوق العاده فراهم ساخته است. استفاده از گیاهان و گل های زیبا مانند اسطوخودوس و گل آفتابگردان پس زمینه ی زیبا و رنگارگی را به بازی افزوده است. البته باید این نکته را در نظر بگیریم که نیرو های نظامی تا چه حد آن فضا را زشت کرده اند. مطمئن باشید اگر نیروهای نظامی شهر را کنترل نکنند و برای همیشه از این شهر بروند، شاهد مکانی مفرح و ایده آل برای گذراندن تعطیلات خواهیم بود. ماموریت اصلی شما در بازی که برای پایان دادن به آن باید از موانع زیادی گذر کنید، آزادی شهر است. از همان ابتدا می توانیم متوجه این موضوع بشویم که تجربه ی ماموریت های جدید و هیجان انگیزتری را خواهیم داشت. JC3 از نظر گیم پلی فاصله ی قابل توجهی با نسخه های قبلی گرفته است و کنترل شخصیت در بازی، آن حالت کلیشه ای نسخه های قبلی خود را نخواهد داشت و می توان کنترل شخصیت در JC3 را مثل بازی های امروزی دانست. قلاب ریکو، مانند نسخه ی دوم در این نسخه نیز کاربرد بسیاری خواهد داشت و در طول بازی دوست صمیمی شما محسوب می شود! در JC3 مینی گیم های زیادی گنجانده شده است که تعدادی از آن مینی گیم ها شباهت زیادی به مینی گیم های عنوان GTA V دارد. به عنوان مثال، شما شاهد مینی گیم بیس جامپ در این عنوان خواهید بود. در این مینی گیم باید با استفاده از چتر نجات از حلقه هایی که پیش رویتان قرار می گیرند، گذر کنید.

[تصویر:  url?sa=i&source=imgres&cd=&ved=0CAUQjBww...4998807546]
لباس جدید ریکو به او امکان داده است که به راحتی و در کمال آسودگی در آسمان پرواز کند و بدون برخورد به هیچ مانعی حرکت کند.

به مدیچی خوش آمدید:
 شهر مدیچی از نظر زیبایی در دنیای بازی ها همتا ندارد ولی این شهر زیبا دارای مناطق و محیط هایی ناشناخته و کشف نشده است که زیبایی گیم پلی را چند برابر کرده می کند. شما می توانید با استفاده از راه های مختلف وارد مقر دشمنان بشوید و با همین راه ها می توانید از دست آن ها رهایی یابید. موتور بازی برای خلق محیط های جدید و بازی با گرافیک منحصر به فرد بهبود یافته است. در نسخه های قبلی، در موقع سقوط ریکو، شاهد دیدن لایه ی کمی از جزئیات بر روی زمین بودیم ولی در این نسخه بیش تر لایه های موجود بر روی زمین را خواهیم دید که همه ی این ها را مدیون موتور بازی هستیم. در بازی، فاضلاب های زیر زمینی تمام محیط را پوشانده اند که در واقع برگ برنده ای در بازی محسوب می شوند زیرا می توان استفاده های بسیاری از آن ها کرد. شهر مدیچی طبیعتی فوق العاده را به رخ همگان می کشاند و با استفاده از الهامی که از طبیعت ایتالیا و یونان گرفته است، خود را میان دیگر بازی ها برتر نشان می دهد. گرافیک بازی همانند گیم پلی، زیبایی بسیار زیادی خواهد داشت.  

[تصویر:  url?sa=i&source=imgres&cd=&ved=0CAUQjBww...5255709532]
قلاب ریکو همچنان دوست صمیمی شما در طول بازی خواهد بود؛ این قلاب امکانات زیادی به شما می دهد و کمک بسیار زیادی در طول Just Cause 3 به شما می دهد.

رویا اما کابوس؟!:
JC3 گیم پلی فوق العاده ای دارد و صحبت در مورد بخش گیم پلی JC3 واقعا لذت بخش است. بیش تر مانور سازندگان بازی بر روی گیم پلی بازی است و برای این که شاهد یک گیم پلی فوق العاده و بسیار زیبا باشیم؛ دیگر شاهد بخش مالتی پلیر در بازی نخواهیم بود. اگر نسخه دوم JC را بازی کردن باشید متوجه سیستمی خواهید بود که در آن ریکو در مقابل تیر دشمنان جا خالی می دهد. این سیستم از هیجان گیم پلی کاسته بود و باعث عدم جنب و جوش شما در طول بازی می شود. در نسخه ی سوم این سیستم به طور کامل حذف شده است و دلیل حذف آن این است که شما در طول بازی، مدام در حال جنب و جوش باشید و هیجان را با تمام وجود حس کنید. در بیشتر بازی های جهان باز هنگامی که در درگیری با دشمنان اوضاع وخیم می شود، شما قادر خواهید بود که از آن محل فاصله بگیرید ولی در JC3 اوضاع فرق خواهد کرد. هنگامی که با دشمنان رو به رو می شوید قادر نخواهید بود از آن محل فاصله بگیرید و باید تا آخرین نفس با دشمن هایتان بجنگید و تا آخرین نفر آن ها را از بین ببرید. در بازی شاهد سیستمی به نام Beat Heat خواهیم بود که وقتی فعال شود برای دشمنان شما بسیار بد خواهد بود! در این سیستم، ضربات در موقع مبارزات تن به تن و گلوله های ریکو بسیار قدرتمندتر خواهند شد. Beat Heat سیستمی محدود است و فقط در مدت زمان خاصی می توان از آن استفاده نمود. شما در طول بازی تنها نیستید و همانطور که اشاره کردیم، شما ر*ه***ب**ری یک گروه آزادی خواه را بدست دارید و در موقع درگیری با دشمنان می توانید آن ها را خبر کنید که به کمک شما بیایند. وسایل نقلیه در بازی، زیباتر از میشه طراحی شدند و ما می توانیم حس یک رانندگی واقعی را تجربه کنیم. همیش یونگ، طراح ارشد وسایل نقلیه JC3 در مورد وسایل نقلیه و کنترل آن ها می گوید:
نقل‌قول:  سیستم رانندگی در بازی طوری طراحی شده است که شما قادر خواهید بود حس سنگینی و سرعت را در طول رانندگی دریافت کنید.
کلام آخر:
 Just Cause 3 از فیزیک خوبی برخوردار است و این بار شاهد اضافه شدن قابلیت های جدید همچون تخریب پذیری خواهیم بود. هدف اصلی سازندگان بازی، اینطور که به نظر می رسد، غرق کردن بازیکن در یک جهان وسیع و باز بوده است. JC3، برترین نسخه در این سری(به نظر بنده) به شمار می رود زیرا از هر نظر فرق ها و تفاوت های زیادی با نسخه های قبلی خود دارد و فاصله های زیادی از آن ها گرفته است. البته هنوز هم شاهد شوخی های جذاب سازندگان بازی با قوانین نیوتن خواهیم بود که البته در این نسخه این شوخی ها از حد خود گذشته اند! به هر حال Just Cause 3 از هر نظر عنوانی جذاب است که هنوز نمی توان به طور تمام و کمال در مورد آن قضاوت کرد. طعم تجربه ی این عنوان می تواند شیرین باشد، به طوری که بر مزاج هر بازیکنی خوش آید.
دوستان عزیز نماز و روزه هایتان قبول و انشاءالله مورد قبول باری تعالی قرار بگیره.
با تشکر از شما خواننده ی گرامی که در حال خواندن مطلب بودید، امیدوارم لذت برده باشید.
در صورت دیدن یک مشکل به بنده اطلاع دهید تا اصلاح کنم. یا علی.
پاسخ
عکس ها لود نمیشن...
پاسخ
ممنون از مقالت زیبات آقا محمد عزیز اما خدایش 2 تا چیر هست من آرزو بدل موندم تو مقالات عوض شه
1- اینکه همه عکس های مقالت لود شه
2- مقدمت از اول شخص بیاد بیاد 
همه چیر مقالت خوبه این دوتا واقعا اگه کسی تمام مقالاتت بخونه می ره رو مخ آدم
حالا در مورد بازی دوستان گرامی باور کنید این بازی و اون قلاب به حدی حال می ده که حد نداره تو کدوم بازی می تونید بدون چر نجات بپرید و نرسیده به زمین با قلاب یه چیزی بگیرد با صورت برید طرفش اما مثل یه جنتلمن هیچی تون نشه و به راهتون ادامه بدید.  مخصوصا صحنه آکروبات بازی این عنوان رو واقعا دوست دارم با قلاب روی ماشین ها یا هلی کوپتر پریدن واقعا خیلی به آدم خوش می گذره فقط چون داستان تخیلی نیست این یکم اذیت می کنه اما مثل من به شخصیت اصلی بازی به چشم سوپرمن نگاه کنید حتی لذت بازی دوچندان می شه براتون، امیدوارم نسخه سوم همین روال ادامه من که بدم نمیاد خدایش ریکو دوباره ببینم(بسه هر چی فیلم هندی دیدیم یکم باید عملی تجربه کنیم دیگه  Barare)
[تصویر:  238bc43956c72bf464ad6f90c9ccaa6c.jpg]

پاسخ
خو تو پیکو فایل آپلود کن 
نه قطعی داره نه مشکل خیلی هم سریعه
پاسخ
نقد خوبی   :heart: اگه می تونستم بهت اعتبار میدادم
ی مشکلی هست عکس ها لود نمیشن
[تصویر:  game_of_thrones__a_clash_of_kings_by_stm...5ntv92.jpg]
پاسخ
نقل‌قول: ممنون از مقالت زیبات آقا محمد عزیز اما خدایش 2 تا چیر هست من آرزو بدل موندم تو مقالات عوض شه

1- اینکه همه عکس های مقالت لود شه
2- مقدمت از اول شخص بیاد بیاد 
همه چیر مقالت خوبه این دوتا واقعا اگه کسی تمام مقالاتت بخونه می ره رو مخ آدم
حالا در مورد بازی دوستان گرامی باور کنید این بازی و اون قلاب به حدی حال می ده که حد نداره تو کدوم بازی می تونید بدون چر نجات بپرید و نرسیده به زمین با قلاب یه چیزی بگیرد با صورت برید طرفش اما مثل یه جنتلمن هیچی تون نشه و به راهتون ادامه بدید.  مخصوصا صحنه آکروبات بازی این عنوان رو واقعا دوست دارم با قلاب روی ماشین ها یا هلی کوپتر پریدن واقعا خیلی به آدم خوش می گذره فقط چون داستان تخیلی نیست این یکم اذیت می کنه اما مثل من به شخصیت اصلی بازی به چشم سوپرمن نگاه کنید حتی لذت بازی دوچندان می شه براتون، امیدوارم نسخه سوم همین روال ادامه من که بدم نمیاد خدایش ریکو دوباره ببینم(بسه هر چی فیلم هندی دیدیم یکم باید عملی تجربه کنیم دیگه  [تصویر:  barare.gif])

والله چی بگم :D مشکل اینجاست که عکسا برای من لود می شن ولی برای شما نه واقعا عجیبه!
تعویض :D :D
پاسخ
بازی باحالیه
منتظرشم
عکس ها بازم لود نمیشه
پاسخ
عکس ها در حال تعویض هستند، صبر..
پاسخ
مستقیما از لینکهای gameinformer اپلود کردین؟؟؟فکر کنم به این خاطر عکسها هنوز لود نمیشن…
[تصویر:  STALKER_2.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ویدئو گیمفا: هر کسی از ظن خود شد یار من… | Inside “در یک نگاه” White Beard 1 1,536 04-11-2020, 01:59 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  اولین شکاف‌ها در زرهی پولادین (بررسی اجمالی Dark Souls III) Gabit0 1 2,243 06-05-2017, 01:20 AM
آخرین ارسال: TWO SOULS
  مهمانان ناخوانده‌ی تالوس | اولین نگاه به Prey Iker Casillas 0 1,251 09-24-2016, 04:16 PM
آخرین ارسال: Iker Casillas
  مگاتن تازه سر از خاک درآورده‌ی کوجیمای از گور برخاسته | اولین نگاه به Death Stranding Punished Snake 7 4,344 06-29-2016, 02:04 PM
آخرین ارسال: websalehi
  انعکاس درد در آینه‌های شرارت | اولین نگاه به Dishonored 2 Tyrion 3 2,684 04-26-2016, 08:50 PM
آخرین ارسال: Destiny

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان