نظرسنجی: کدام فرنچایز بازی ترسناک را می پسندید؟
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
RESIDENT EVIL
34.78%
8 34.78%
DEAD SPACE
21.74%
5 21.74%
ALONE IN THE DARK
0%
0 0%
SILENT HILL
21.74%
5 21.74%
ALAN WAKE
21.74%
5 21.74%
در کل 23 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حماسه شیطان در عصر حاضر:نقد و بررسی بازی Resident evil 6
حماسه شیطان در عصر حاضر:نقد و بررسی بازی
Resident evil 6
[تصویر:  22870401852360711971.jpg]
هشدار:خطر اسپویل و لو رفتن داستان
شیطان کجاست؟:مقدمه:
اقامتگاه شیطان باز به دنیای بازی ها آمد.این بازی آمده تا حماسه ای دیگر پس از بازی اقامتگاه شیطان 4 بسازد. وقتی اقامتگاه شیطان 4 در آن سالها متای 94 را کسب کرد همه به این بازی امیدوار
شدند.
[تصویر:  90863454117568406861.jpg]
شرکت کپ کام هم با دیدن این موفقیت شروع به ساخت نسخه 5 کرد و 3 سال بعد در سال 2009 نسخه پنجم بازی را روانه بازیار کرد.
[تصویر:  11043712881169189011.jpg]

این بازی با آنکه بیشترین فروش را پیدا کرد اما به علت اکشن بیش از حد بازی نتوانست امتیازی بیشتر از 86 کسب کند.مسئولان شرکت کپ کام با شعار راضی کردن طرفداران اکشن و هم ترسناک شروع به ساخت نسخه 6 بازی کرد تا با بیش از 600 کارمند عظیم ترین پروژه خود را آغاز کند.پس از 3 سال نسخه 6 بازی به بازار آمد.با آمدن این نسخه منتقدین و سایتها دچار دوگانگی شدند.سایتهایی همچون سونی، فامیتسو،وماکروسافت و... به بازی امتیازهایی چون 92،90،89 دادند اما در دیگر سو سایتی مثل گیم اسپات به بازی امتیاز 45 دادند. شما را نمیدانم ولی من از انجام این بازی بیشترین لذت را بردم.عظیم ترین پروژه شرکت کپ کام انصافا با داشتن 4 کمپین با ژانر های مختلف توانست نسبتا تمام اقشار گیمر را راضی کند.
[تصویر:  10811900673101137594.jpg]
ابتدا قرار بود بازی فقط در چین اتفاق بیفتد ولی دستور داده شد محیط ها به تمام دنیا گسترش پیدا کند. به علت عظمت بازی من داستان تک تک کمپین ها را جدا گانه نوشته ام تا داستان به طوری واضح و آشکار شود و بعد دیگر موارد را کلی نقد کردم.
کمپین لیان اسکات کندی و هلنا هارپر:
تلاش برای بقا درست مثل راکون:داستان:
[تصویر:  67153608046980947905.jpg]
کمپین لیان و هلنا داستانش کمی پیچیده است.آنها هر 2 از محافظان رئیس جمهور هستند. رئیس جمهور قصد داشت تا وقایع راکون سیتی را فاش کند اما دستیار او درک سیمونز که در آن وقایع دست داشت او را آلوده به ویروس سی کرد.رئیس جمهور آدام تبدیل به زامبی میشود و لیان مجبور به کشتن او میشود. لیان و هلنا برای 2 هدف یعنی یافتن پاد زهر ویروس و کشتن سیمونز از اتاق رئیس جمهور خارج میشوند ولی بعدا میفهمند کل شهر تبدیل به زامبی شده اند و آنه و چند نفر دیگر برای بقا و فرار از آن شهر دست به یک دفاع(مقس!!!!) میزنند تا زمانی که اتوبوس می آید و فرار میکنند.
[تصویر:  41298828792214296624.jpg]
 اما در طول راه اتوبوس چپ کرده و آنها در قبرستان میمانند تک و تنها.در قبرستان ما با موجودات عجیبی به مبارزه می پردازیم و پس از مدت ها چشممان به جمال سگ زامبی باز میشود. این مرحله دقیقا حس و حال شهر راکون را به آدم میدهد. خلاصه پس از کش و قوس فراوان آنها موفق  میشوند وارد کلیسا شوند اما در کلیسا هم در امان نیستند و پس از رفتن به زیر زمین و آزمایشگاه سری و یافتن برخی اطلاعات مهم در باره ی پاد زهر با هواپیما به چین میروند اما هواپیما سقوط میکند و آنها همراه شری و جیک که بعدا داستانشان را میگویم  از یکدیگر مقابل استارک دفاع میکنند.در ادامه بمبی بیو ارگانیک که کریس قصد توقف آن را داشت به چین برخورد کرده و تمام مردم زامبی میشوند.لیان و هلنا هر طور که شده خود را به سیمونز میرسانند و.....
کمپین کریس رد فیلد و پیرس نیوانز:
انتقام و دیگر هیچ:داستان:
[تصویر:  60333239683502606036.jpg]
کریس پس از آنکه تمام یاران خود را در وقایع ادونیا از دست داد حالا به مشروب و الکل روی آورده.پیرس پس از دعوا با او در کافه ای او را دوباره به بی اس ای ای برمیگرداند. حالا کریس فقط به دنبال دو چیز است پاد زهر و انتقام.او برای انتقام گرفتن از ایدا پس از حمله به ادونیا و حفاظت از شری و جیک به چین میرود و با موجودات جهش یافته ای به نام جآوو مبارزه میکند اما باز هم شکست میخورد.او ایدا را تعقیب کرده ولی به او نمیرسد.
او که میداند جیک فرزند آلبرت وسکر دشمن خونی اوست پس از دست دادن تقریبا تمام یارانش برای یافتن پاد زهر و همچنین حفاظت از جیک و شری به آزمایشگاه زیر زمینی در چین میروند.در انتها پیرس برای نجات جان کریس ویروس را به خود تزریق کرده و کریس را نجات میدهد.کریس دوباره تمام یارانش را از دست داد.
کمپین جیک مولر و شری برکین:
استارک،ولم کن!!!:داستان:
[تصویر:  05528999350830838058.jpg]
داستان از آنجایی شروع میشود که شری برای یافتن پاد زهر ویروس سی به دنبال جیک مولر راه میفتد.او را در ادونیا میابد و با دادن پیشنهاد پول به او او را راضی میکند.جیک پیشنهاد پول زیادی میدهد که کسی قادر به پرداخت آن نیست.این دو در طول مسیر بارها و بارها با یک غول جدید به نام استارک مبارزه میکنند.هواپیمای آنها در مسیر توسط استارک نابود میشوند و آنها به غاری که استارک در آن است میروند ولی استارک آنها را گرفته و زندانی میکنند.این دو با فرار از آن عمارت به چین میروند و در آنجا با کمک لیان و کریس و گروهش موفق به کشتن استارک شده و.....
کمپین ایدا وانگ:
من مرموز هستم!!:داستان:
[تصویر:  41045980766244063243.jpg]
کمپین ایدا بسیار پیچیده ودر عین حال کوتاه بود.ایدا ابتدا برای سیمونز کار میکند ولی او به سیمونز پشت میکند.سیمونز برای آسیب زدن به ایدا یک کلون از روی او میسازد. ایدا به طور مخفیانه یا گاهی اوقات آشکار برای رسیدن به منافع خود به بقیه کمک میکند تا سیمونز را بکشد.بدل ایدا به خود ویروس سی را تزریق میکند ایدا پس از کشتن او به سراغ سیمونز رفته و.....(صد البته این تمام داستان نیست!!!)
اگر داستان طولانی بود مرا ببخشید خیلی سعی در خلاصه کردن آن داشتم ولی برای رساندن داستان نتوانستم بیش از این خلاصه کنم.خب داستان بسیار شاهکار است و فوق العاده این 4 کمپین را در جاهی مختلف به هم پیوند داده است.
اکشن یا ترس؟مسئله این است.!!:گیم پلی:
[تصویر:  10714513884247098533.jpg]

سازندگان بازی برای راضی کردن هر دو گروه اکشن و ترس این 4 کمپین را آورده است. گیم پلی بازی در تمامی کمپین ها روان است. تنوع سلاح ها نیز خوب است. میزان مهمات شما بستگی به درجه سختی بازی دارد و در درجه های بالا معمولا تیر زیادی گیر نمی آید. در بازی برای طرفداران ژانر ترس کمپین های لیان و ایدا قرار دارد.کمپین این دو با شعار بازگشت به ریشه ها بسیار عالی کار شده.معما ها در بازی وجود دارند و تیرهای زیادی در بازی پیدا نمیشود و ترس نیز در بسیاری از مراحل در بازی وجود دارد.تنوع زیادی نیز از دشمنان در بازی وجود دارد.

برای طرفداران ژانر اکشن کمپین کریس و جیک قرار دارد.هرچند در یکی دو مرحله از کمپین جیک سبک به مخفی کاری تغییر پیدا میکند. در کل گیم پلی روان و خوبی در همه کمپین ها وجود دارد. مبارزه با باس فایت ها نیز به بهترین شکل ممکن کار شده و میتوان هیجان و ترس را در کنار هم تجربه کرد.تنوع باس فایت ها هم بسیار زیبا و جالب است.
[تصویر:  22704722948746372186.jpg]
از مشکلات این بخش میتوان به بخش های کلید زنی بیش از حد اشاره کرد.کلید زنی گاهی اوقات آنقدر زیاد میشود که آدم را خسته میکند. در مراحل فرار هم تعویض دوربین یا حتی فرار و پریدن و .... بسیار آزار دهنده میشود
جهان زشت زیبا:گرافیک:
گرافیک چهره ها در بازی بسیار عالی و با کیفیت کار شده اما در طراحی بعضی از محیط ها کم کاری شده است.طراحی چهره دشمنان هم خوب کارشده اما در بازی باگهای زیادی دیده میشود که بعضی اوقات آدم را آزار میدهد و در بعضی محیط ها نیز با بافتهای بی کیفیت مواجه می شویم.طراحی عناصر آب،آتش،ابر و... ولباس بازکنان خوب کار شده.وجود محیط های تاریک باعث شده زیاد نیاز به جزئیات نباشد ولی در محیط های روشن جزئیات خوب است.
صدای شیطان جهانی:صداگذاری و موسیقی:
در یک کلام:استثنایی. صدا گذاری روی شخصیت ها به جز مشکلات جزئی عالی کار شده و احساسات را به بهترین شکل ممکن به بازیکن ارائه میدهد صدا پیشگان بازی تمام احساس خود را در کالبد این شخصیت ها انجام داده اند و شاید صدا گذاری یکی از بهترین بخش های آن باشد. صدای زامبی ها نیز مثل سابق دلهره آور طراحی شده و صدای جآوو و باس ها نیز در حد خوبی کار شده.
موسیقی در بازی نقش عالی ایفا میکند.موسیقی در زمان اکشن پر سروصدا و در مواقع هولناک خود را کنار میکشد تا صدای دشمنان شما را به ترس بیندازد.تنوع موسیقی در بازی به شدت بالاست و کمتر پیش می آید که موسیقی تکراری بشنوید.
[تصویر:  38730789147178802538.jpg]
نتیجه:
بازی اقامتگاه شیطان با دست پر به میدان آمد.داستان فوق العاده همراه با صدا گذاری عالی با گیم پلی جذاب و.... همه و همه این بازی را به یکی از بازیهای خوب امسال تبدیل میکند.شاید شاهکار نباشد اما هر چه هست بازی خوش ساخت و عالی و زیبایی است. به امید روزی که موفقیت های بیشتر این بازی را شاهد باشیم.
امتیازات:
داستان:10/10
گیم پلی:8/10
گرافیک:7.5/10
صداگذاری و موسیقی:9/10
ارزش کلی:8.5/10
نکات مثبت:داستان خارق العاده—گیم پلی جذاب و گیرا---صدا گذاری عالی---چهره های با کیفیت---طراحی عالی مراحل---طراحی خوب باس فایت ها---و....
نکات منفی:باگ باگ و باگ در بازی---مشکلات گرافیکی در بعضی مراحل---شخصیت پردازی متوسط بعضی شخصیت ها--مشکلات دوربین---دکمه زنی زیاد
دوستان این هم از سومین نقد من لطفا مشکلات مرا جهت بهتر شدنم بگید.
با تشکر.

لطفا در نظرسنجی بالای صفحه هم شرکت کنید.
[تصویر:  43428410590077514100.jpg]

پاسخ
من نخسته ی شش این بازی رو بازی نکردم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] نخسته ی 4 و 5 این بازی رو تجربه کردم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] مقاله ی خوبی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
(08-02-2013, 12:59 PM)'Amir Knight' نوشته است: من نخسته ی شش این بازی رو بازی نکردم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] نخسته ی 4 و 5 این بازی رو تجربه کردم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] مقاله ی خوبی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

آقا ممنون که سر زدی.اگه تجربه نکردی این روز ها حتما تجربه کن.بازی نکنی نصف عمرت بر فناست.

پاسخ
برادر من نتونستم توی نظرسنجی شرکت کنم چون هیچ کدوم رو بازی نکردم[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
[تصویر:  23282666029139681402.jpg]
پاسخ
(08-02-2013, 01:03 PM)'alireza fisher' نوشته است:
(08-02-2013, 12:59 PM)'Amir Knight' نوشته است: من نخسته ی شش این بازی رو بازی نکردم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] نخسته ی 4 و 5 این بازی رو تجربه کردم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] مقاله ی خوبی بود.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

آقا ممنون که سر زدی.اگه تجربه نکردی این روز ها حتما تجربه کن.بازی نکنی نصف عمرت بر فناست.

چشم.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] ولی این بازی تک نفره چندان جذابیت نداره.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img] ولی وقتی دونفره بشه جذابیتش چندین برابر میشه.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img] بازم از این مقاله ها بزار.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
(08-02-2013, 01:03 PM)'lord of shadow' نوشته است: برادر من نتونستم توی نظرسنجی شرکت کنم چون هیچ کدوم رو بازی نکردم[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

نصف عمرت بر فناست

پاسخ
(08-02-2013, 01:07 PM)'alireza fisher' نوشته است:
(08-02-2013, 01:03 PM)'lord of shadow' نوشته است: برادر من نتونستم توی نظرسنجی شرکت کنم چون هیچ کدوم رو بازی نکردم[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

نصف عمرت بر فناست
آخ ببخشید من dead space رو بازی کردم یادم رفت.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

[تصویر:  23282666029139681402.jpg]
پاسخ
ممنون برای نقد...
یه سوال: (نکات مثبت: داستان خارق العاده - گیم پلی جذاب و گیرا) یعنی چی ؟ [img]images/smi/s0 (34).gif[/img]
میشه بگید کجای داستان خارق العاده بود، و کجای گیم پلی جذاب و گیرا بود...!!!!!!
If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself, And then make a change
پاسخ
(08-02-2013, 01:46 PM)'mahmoud_nzo' نوشته است: ممنون برای نقد...
یه سوال: (نکات مثبت: داستان خارق العاده - گیم پلی جذاب و گیرا) یعنی چی ؟ [img]images/smi/s0 (34).gif[/img]
میشه بگید کجای داستان خارق العاده بود، و کجای گیم پلی جذاب و گیرا بود...!!!!!!

[font]نظرات شخصییه ولی انصافا پیوند دادن 4 کمپین به یکدیگر خیلی هنر میخواد.گیم پلی هم خداییش جذاب بود.توی حالت وترین کمبود مهمات و ... جذاب بود دیگه[/font][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
پاسخ
به نام خدا
زیادی داری تعصب به خرج میدی.
توی نقد میگی دوربین و دکمه زنی بیش از حد، از مشکلات بازیه. ولی درپایان، توقسمت نکات منفی، این دوتا رو جا انداختی.
گیم پلی ایرادات زیادی داره مثل احمقانه بودن معماها، مراحل تکراری، سیستم آپگریدمسخره، ۲تامشکلی که خودت گفتی و...
بعد بهش ۸دادی؟
بعدش میگی شخصیت پردازی متوسطه و در بعضی افراد خوب نیست. خب پس چرا به داستان ۱۰ دادی؟
بازی RE6 چیزی نبود جز یک اکشن تیراندازی سوم شخص درحد متوسط.
گیرز آف وار از این قشنگ تره.
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,734 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 917 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 939 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,810 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,084 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان